Za ovakav primjer korištenja plinskog bojlera odvod je postavljen na fasadni dio u obliku slova T. Do sada je odvod bio postavljen u postojeći dimnjak.
Na žalost ,do tragedije je moralo doći prije ili kasnije zbog same montaže bojlera u kupaonu na nepropisan način. Kada se ovakav zastarjeli tip plinskog bojlera postavlja u kupaonu, na donjem dijelu vrata mora biti postavljena rešetka za dovod zraka u kupaonu. Zašto dolazi do ovakvih tragedija?
Za vrijeme rada bojlera ,odnosno za gorenje plina koristi se zrak iz prostorije u kojoj se nalazi bojler tako da u prostoru nestaje kisika. Ako su vrata takova da omogućavaju bilo kakvo strujanje zraka koje izaziva pod tlak ne mora se ništa dogoditi. Ali kada se sve poklopi, duže tuširanje, odnosno trošenje tople vode, svježi zrak ne može ulaziti u taj prostor dolazi do nestanka kisika i trovanja što se i dogodilo. Da je na vratima bila bilo kakva rupa , rešetka to se ne bi dogodilo.
Noviji bojleri imaju drugačije tehničko rješenje , postavlja se dupla cijev, kroz jednu se uzima potreban zrak za gorenje, a kroz drugu se izbacuju sagorjeli plinovi.
Ali trebaju se zapitati oni koji imaju kotlovnice na plinske peći dali su osigurali dovoljan dotok svježeg zraka u prostoriju gdje je plinski plamenik, jer se može dogoditi ista stvar- trovanje i smrt ako se uđe u takov prostor. Sve je to još nekako išlo dok su u podrumima bili plamenici na lož ulje, ali sa plinom je sve mnogo opasnije.
Važno je bez obzira na plin ili loživo ulje u tom prostoru osigurati dovoljnu cirkulaciju – ulaz svježeg zraka.