Nemam ništa protiv da se na okupljanju čita samo prekrasna Isusova molitva koja je ujedno i proročanstvo: „Oče naš…“
Međutim, imam jako protiv da takav obrazac ponašanja bude jedini, da se ne dozvoljava niti na jednom velikom skupu da se čuju i molitve drugih religijskih skupina. Takav pristup ne samo da tlači i obezvređuje manjine, nego vodi u jednoumlje, a jednoumlje vodi u fanatizam, a fanatizam vodi u žestoke sukobe. Bože, izbavi nas od verbalnih sukoba grubim riječima, a pogotovo od nasilja!
Veličina jedne zajednice ogleda se u tome kako se odnosi prema manjinama, koliko ih uvažava. Danas Hrvati nisu samo katolici, a boljitku Hrvatske doprinose i hrvatski državljani i nedržavljani drugih religija. Njegujmo duh zajedništva, a ne isključivosti. Neka nam uzor ne budu neke fanatične sredine, koje su to postale u novije vrijeme zahvaljujući njihovim liderima. Svaka sredina lako sklizne u primitivizam, a teško i s puno patnje se iz njega izdiže. Nemojmo naglašavati da je pripadnost većinskoj skupini najispravnije a da je drugo manje važno. Pokušajmo razveseliti srce svakog našeg građanina. Ako ih sve pozivamo na skup onda ih ponekad možemo sve i pozdraviti. Zašto ne bismo mogli reći i neku drugu molitvu ili ako ima stranaca pozdraviti i na drugim jezicima? Zar to ne bi bio divan primjer zajedništva. Zar se bojimo da bi time naša religija ili jezik bili ugroženi? Pa Isus je rekao:“… ako imate vjere planine možete pomjerati.“
Kako se osjeća čovjek kada je u manjini? Da li poznajemo taj osjećaj? Doprinosimo slobodi izražavanja! Demokracija nije mogućnost da se čuju samo 3 mišljenja iz 3 političke stranke. Po meni u srži demokracije je nastojanje da se čuje što je moguće više različitih mišljenja.
Nasilništvo ili grubi riječnik spadaju u teške oblike primitivizma.
Predsjednik neka bude osobe koja ima kvalitete za tu funkciju, u prvom redu moralne kvalitete. Ako se Obama, Angela Merkl ili Medvjedev zažele živjeti u Hrvatskoj, voditi neku kompaniju i nakon 5 godina kandidirati se nemam ništa protiv, što ne znači da bih i glasao za njih. Ne vjerujem da su pripadnici jedne religije ili rase kvalificiraniji za obavljanje predsjedničke funkcije. Ne vjerujem da je Božja istina sadržana samo u interpretacijama jedne religijske skupine. Vjerujem da je istina: „Ne kradi!“ iz koje god vjerske ili ateističke skupine dolazila.
Prije katolika na ovim prostorima bilo je židova, a poslije su došli muslimani, pravoslavni, neki su prešli na protestantizam, u novije vrijeme došli su neki novi, neki su promijenili vjeru. Papa Ivan Pavao II govorio je da vjera nije stvar nasljeđivanja, ona je stvar slobodnog izbora. Za širenje kršćanstva veoma su zaslužni židovi koji su prihvatili Isusovo učenje, između kojih su Njegovi učenici, mnogi su dali svoje živote u mukama, a koji su vjeru širili oko Sredozemlja. Tako su Grci kao helenski narod i mnogobošci prešli na monoteizam, pa Romanski narodi, Slaveni su vjeru u jednoga Boga prihvatili tek oko 7 stoljeća, Germani otprilike par stoljeća ranije, dok Židovi, Perzijanci, Indijci…vjeru u istoga Boga poznaju nekoliko tisućljeća ranije i njihove kulture su puno doprinjele svjetskoj baštini, kao i muslimanska koja datira od 7 stoljeća. Bitno je doprinositi blagostanju društva i sreći svih njegovih članova na ispravan način, ne za privilegije odabranih, zalagati se za ljudska prava svakog njegovog člana, za jednakopravnost svih. Kad umre neka zvijezda iz medija onda je to tragedija koja se objavljuje na svim stranama, kad umiru tisuće u bijedi onda je to statistika nevrijedna pomena. "Neka se ne ponosi onaj koji voli svoju domovinu, nego onaj koji voli cijeli ljudski rod"