Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 293394 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #330 : Prosinac 10, 2012, 03:53:19 poslijepodne »
Ne demagogija je kad ti odeš i odradiš tvojih 8 sati gdje te boli nokat, gledajući na sat, dok je netko drugi s teškim brigama kako će ti isplatiti plaću i još na vrijeme, to je demagogija po tebi. Usput pitanje, jesi li bio nekad u situaciji nekome isplaćivati plaću? Budi poduzetan umjesto što rasipaš demagogiju, kao i još poneki na ovom forumu koji žive lijepo na državnim ili gradskim jaslicama! Raja sijeno kosi, suši, sprema, položi a oni lijepo samo preživaju!

Opomena zbog namjernog vrijeđanja, usporedba sa stokom!


Stoku nigdje nisam spomenuo, no dobro, Muha nek samnji doživljaj?

@Muha sve gore napisano s čim pokušavaš manipulirati i dizati paniku, prouči dobro prije nego kreneš sijati paniku, po običaju ništa novo od tebe, ja te neću podučavati dalje na koga se i u kojim transakcijama ta naknada odnosi. Tu temu smo ovdje već apsolvirali!


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #331 : Prosinac 10, 2012, 04:16:14 poslijepodne »
Kako radi aktualna Vlada... pa kakve bi se lijepe riječi trebale naći za nekoga tko

1. tvrdi da Kukuriku nije nikome ništa obećao - valjda su izbore dobili na svoje lijepe prištave njuške i svilene kravate? Od čega se sastoji predizborna kampanja osim ukazivanja na prljavi veš protivnika i nuđenja rješenja (čitaj: OBEĆANJA) kako bi oni to sami riješili i napravili bolje?

2. tvrdi da nije u sukobu interesa ako ministar, čija privatna tvrtka duguje 150 somova keka, sjedi u Upravnom odboru druge tvrtke koja je vjerovnik ministrovoj privatnoj tvrtci (i uopće mu ne služi taj položaj da odloži naplatu, umanji ili i poništi vlastite dugove... ak si oko skopaš!)... to po njemu nije nikakav prekršaj... a smrdi do neba... dokaz kako neimanje vjere u Boga znači i neimanje morala, osobnog i profesionalnog, da se vlastite grijehe shvati, prihvati i pred licem ljudi i pravde makne i prepusti drugima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #332 : Prosinac 10, 2012, 05:54:09 poslijepodne »
Stupanjem na snagu Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi, ...

Daj, Muha, reci jel ti to ovdje sve nas zaje...aš ili ti to ozbiljno? Ak ozbiljno, kaj se stvarno teško nadam da je ovdje slučaj, onda očito da ne čitaš kaj se ovdje piše (a i ne samo ovdje), nego dalje trabunjaš bedastoće.

Ako to ne pišeš ozbiljno onda namjerno pokušavaš ljude dezinformirati i lagati. To je onda još gore i mogao bi snositi teške konzekvencije takvog ponašanja.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #333 : Prosinac 10, 2012, 10:13:33 poslijepodne »
Zašto bi snosio? ON - ili oni koji kategorički sve njima politički nepoćudno negiraju, a nemaju pojma o onome što piše u zakonima?

BTW, ja sam dao link i citat zakona iz NN gdje to piše, stoga ne znam otkuda ti tumačenja koja imaš?

Neprimjena takvih odredbi je sada samo zbog nekakve nevoljkosti operatera i inih da prvi počnu sa tom izuzetno nepravednom - i u zapadnom svijetu neviđenog! - haračenja sirotinje, jer se i oni boje vrlo opravdanog bijesa raje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #334 : Prosinac 11, 2012, 08:50:09 prijepodne »
Citat:
BobRock
Daj, Muha, reci jel ti to ovdje sve nas zaje...aš ili ti to ozbiljno?

Članak 13.

(1) U ugovorima iz članka 11. stavka 1. i članka 12. stavka 1. ovoga Zakona, dužnik koji zakasni s ispunjenjem novčane obveze dužan je, bez potrebe da ga vjerovnik na to pozove, vjerovniku platiti posebnu naknadu u paušalnom iznosu od 300,00 kuna.

(2) Vjerovnik ima pravo na posebnu naknadu iz stavka 1. ovoga članka bez obzira na to je li pretrpio kakvu štetu zbog dužnikovog zakašnjenja.

(3) Odredbe stavaka 1. i 2. ovoga članka ni na koji način ne umanjuju, ne ograničavaju niti isključuju pravo vjerovnika na naknadu štete zbog dužnikovog zakašnjenja.

Ništetnost pojedinih odredbi ugovora

http://www.zakon.hr/z/543/Zakon-o-financijskom-poslovanju-i-predste%C4%8Dajnoj-nagodbi

Daj ti pojasni...

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #335 : Prosinac 11, 2012, 11:03:32 prijepodne »
Ak se ne interesirate baš za zakone i ne trudite razumijeti smisao tih zakona onda barem nemojte širiti bedastoće.

http://www.forumgorica.com/politika/kako-radi-aktualna-vlada/msg47462/#msg47462

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #336 : Prosinac 11, 2012, 11:06:39 prijepodne »
Neprimjena takvih odredbi je sada samo zbog nekakve nevoljkosti operatera i inih da prvi počnu sa tom izuzetno nepravednom - i u zapadnom svijetu neviđenog! - haračenja sirotinje, jer se i oni boje vrlo opravdanog bijesa raje...

A jel?

Ti si živući dokaz da je pretpostavka majka svih zajeba.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #337 : Prosinac 11, 2012, 08:05:33 poslijepodne »
Ne, nego si to baš ti. za razliku od tebe, ja sam pročitao i zakon i zakonska tumačenja, pa ti u prvom redu moram reći da NIGDJE u zakonskom članku nije decidirano rečeno PRAVNE OSOBE; kao niti da je pojam "poduzetnik" vezan uz bilo kakav tip poduzetnika u gospodarskom smislu. "Poduzetnik" - upravnom smislu (zakoni koriste pravne pojmove) je svaka osoba koja je poduzela ugovorne radnje prema nekoj drugoj osobi, bez obzira bile one fizičke ili pravne, bitno je da postoji OBVEZNI ODNOS sa ugovorno reguliranim tempom plaćanja.

NO da bi se to shvatilo treba prvo ispuniti pretpostavku da jezik nije brži od pameti. Što je tebi i još nekima očito pretežak zadatak.

Na mojem faksu ja nisam slušao drkadžijske predmete kako piskarati laži i gluposti i za to biti plaćen; ja sam slušao samo na prvoj godini 6 pravnih predmeta, i to od ljudi koji pišu Ustav i zakonska rješenja (prof.dr. Veić, prof.dr. Krapac, prof.dr. Horvatić, prof.dr.Singer itd itd...)... tako da mi stvarno ne treba da mi politolozi i slični tumače zakone... bilo bi to ipak malo "preveč"...
« Zadnja izmjena: Prosinac 11, 2012, 08:11:19 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #338 : Prosinac 12, 2012, 09:48:15 poslijepodne »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/pismo-milanovicevog-skolskog-kolege-ljudi-koje-si-znao-i-znas-danas-su-gladni-a-imaju-milijardu-dobrih-ideja/651884.aspx

PREMIJERU Zoranu Milanoviću putem Facebook stranice Vlade poruku je uputio jedan od njegovih školskih kolega. Obojica su pohađali zagrebačku Osnovnu školu Marin Držić u Nalješkovićevoj ulici. Pismo prenosimo u cijelosti:

"Riječ za premijera...

Poštovani Zorane,

sjeti se 1970,'71,'72,'73... sjeti se Nalješkovićeve, zajedničkog školovanja. Jednako smo bili gladni ili siti, jednako smo izgledali, iste igračke smo koristili...

Svaki dan tvoji roditelji pozdravljali su moje, moji tvoje... svi smo se znali. Nismo imali puno, ali smo imali dovoljno. DANAS??? Samo tuga, bijes, nemoć i jad.

Ljudi koje si znao i znaš, danas su gladni. Imaju reći tisuću priča, imaju milijardu dobrih ideja, a nitko nas ne čuje. Stenjem. Strahujem i živim pod stresom već godinama. To su oni isti ljudi koje znaš.

Institucije LAŽU, "Hrvatine" plavih prsa od busanja pokrali su dok sam ja pridonosio. Digao sam kredit vjerujući da živim u stabilnoj zemlji i da ću radom stvoriti više. Danas sam gladan. One koje volim gledam tužne... pričamo o politici, umjesto o svom životu, a zaboravili smo se voljeti. Ne zato što smo glupi, nesposobni ili loši.

Tko ste vi ljudi?

Misliš li da ja ne znam skijati? Znam. Ali opremu sam prerastao prije 20 godina. Misliš li da ja ne volim pršut? Volim, ali ga mogu samo zaobići. Misliš li da ja ne bi želio svojoj voljenoj i našoj djeci dati sve što žena treba? Volio bih i više. Ne znam kako. Satrla nas je laž, lopovluk. Misliš li Zorane da ne bi trebao čuti što ti se govori. Trebao bi, vjeruj mi.

S poštovanjem,

Dubravko"


Kratko i jasno, pametnom dosta.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #339 : Prosinac 14, 2012, 01:56:57 poslijepodne »
Hoće li Josipović prekinuti ovo mrcvarenje države?
Ako se ne organiziraju prijevremeni izbori ili vlada nacionalnog spasa, ova će Vlada do kraja upropastiti državu jer više i ne kriju da pojma nemaju kako dalje...
     Svaki mu dan 700 ljudi ostaje bez posla. Niti jednu investiciju nije pokrenuo. BDP neupitno pada, a on ni tehnički ne zna vladati pa šalje zakon u proceduru bez konzultacija sa koalicijskim partnerima što se još nikad nikome nije dogodilo. Najavljuje gradnju koridora kroz Neum da bi se odjednom predomislio, najavljuje ratifikaciju graničnog sporazuma sa BIH pa se (hvala Bogu!) povlači! Najavljuje gradnju nizinske pruge pa od nje odustaje! Ukida ured za istraživanje žrtava komunizma za koji je dignuo ruku prije godinu dana! I na to sve nam se cereka u lice tezom: pa što hoćete nisam vam ništa obećao!
U riječ, u samo godinu dana potpuno je razvalio kompletnu državu, ali ni odgovorne oporba ni mudre glave na ljevici koja razumije da i njih trajno kompromitira, jer baš nitko ne postavlja elementarno pitanje: prije negoli brojka nezaposlenih prijeđe 400 tisuća, prije negoli se raspadne kompletna struktura vlasti, hoće li netko postaviti jedino logično pitanje: nije li vrijeme za prijevremene izbore ili vladu nacionalnog spasa jer sa ovom Vladom nezaustavljivo idemo u propast?

Može li netko zamisliti da ovakva Vlada i ovakva politika još tri godine vladaju zemljom? Imamo li dovoljno mašte da si dočaramo na što će država ličiti za još tri godine ovog horora? Može li se i smije li se to dopustiti ili je vrijeme da predsjednik države kao jedina funkcionalna karika koja to može, krene u formiranje vlade nacionalnog spasa, ako nam uopće spasa ima?

Naime, svakakvih smo vlada imali, defilirali su pred nama i lopovi i hoštapleri, veći i manji znalci, ali ovo još nismo imali. Za samo godinu dana u svim segmentima društva napraviti ovakvu količinu gluposti, to se stvarno i planetarno rijetko viđa. Prelistajte po sjećanju sva ona gospodarska obećanja od gradnje nizinske pruge do novih fasada koje će pokrenuti gospodarstvo. Ni slovo se nije ostvarilo! Ali, luđački uvjereni da su posve u pravu Linić i drugovi samo što ne tuku poduzetnike jer ne investiraju! A pri tom je ukupni porez na dobit u ovoj zemlji 32%! Koji idiot je spreman na zarađen milijun eura, ako ga želi staviti u svoj đep, 32 posto dati Liniću i Milanoviću? Naime, koja bi budala ako već i stiže u ove krajeve ulagala u Hrvatsku gdje je porez na dobit 32 %, a ne bi u Makedoniju, Srbiju ili BIH gdje taj porez varira od 10 do 20% da dalje ne detaljiziramo?

No, ne samo da je Milanović iznevjerio na najvažnijem pitanju, gospodarskom oporavku, on je granice nemorala u politici pomaknuo premda se činilo da je to nakon Sanaderove ere nemoguće. Njegovi poučci o tome da poginuli Mađari u Čačićevoj prometnoj nesreći nisu bili vezani pa da to disperzira Čačićevu krivnju s kojom nam se na početku predstavio, nisu ni gaf ni slučajnost. Milanović naime ima ministra Jakovinu koji je u školskom primjeru sukoba interesa, priznaju to javno njegove kolege poput  gospođe Zgrebec, ali on glumi da to ne vidi. Uostalom, samo nas je Milanović naučio da je nasilje i unutar vladajuće koalicije do te razine moguće da se u proceduru stavi zakon koji koalicijska vlada uopće nije dogovorila, kako smo vidjeli na zakonu o porezu na nekretnine.

Istina  sakrivena patološkim navijanjem medija za ljevicu

S druge strane kad je kao u slučaju sa zakonom o HRT-u i ministricom Zlatar očito da je smjena ministrice neminovna, onda se neokomunistički smjenjuje „mali“. Ali, samo zahvaljujući tome da mediji patološki navijaju za SDP i ljevicu uopće, narod još ne vidi punu istinu. Je li normalno da kad nam rejtnig ostane isti da sve i jedan relevantan medij na naslovnici donosi panegirike Liniću, ali nema ni krivca ni kritike kad koji mjesec kasnije rejting zemlji ipak padne? Gore od tih medija jedino su narihtana istraživanja mišljenja jer je jedino uz pomoć halucinogenih pripravaka moguće da rejting ovakvoj vladi ne pada.

Ono pak što je dugoročno najgore jest činjenica da je Milanović svojim lutanjem i nezapamćenim neznanjem izazvao bjes naših najvažnijih svjetskih partnera, Amerike i Njemačke. Još dan danas ćete kod dobro upućenih njemačkih diplomatskih krugova moći čuti da tako nešto kao što je Milanović, njegov govori  i uopće nastup u Berlinu, Njemačka dugo nije vidjela. Pogledajte tu školsku nezrelost kod priče o granici sa BIH. Najprije, u godini ulaska u Uniju granična pitanja već i načelno nije mudro otvarati. Milanović je najavom gradnje koridora kroz Neum zgrozio Uniju do te razine da su pelješki most odlučili sami financirati! S druge strane ničim izazvan afirmirao je ratifikaciju problematične granice sa BIH prema je jasno da smo tamo pokradeni.

Pogledajte dilentatizam u priču o Ljubljanskoj banci. Vesna Pusić je pet puta rekla da je dogovor načelno postignut, pet puta su je Slovenci demantirali da bi se sad ispostavilo da je ono čemu se Pusićka veselila bilo slijedeće: pristali smo odreći se kamate koja je veća od glavnice! Može li gluplje? Na ideološkoj razini Milanović je zahvaljujući svojim netaktičnostima za manje od godine dana vratio Hrvate u stare rovove. Tko normalan koji želi dobro ovoj podijeljenoj naciji može ukinuti komemoriranje Bleiburga pod egidom ,“ ubrzo ćemo odlučiti gdje će biti buduće komemoracije“?! Tko želi dugoročan mir ovoj naciji ako pri tom ukida ured za istraživanje žrtava komunizma? Ured za čije postojanje je prije godinu dana cijeli SDP podignuo ruku! Tko bi normalan kao premjer Hrvatske u trenutku povijesne oslobađajuće presude Gotovini poučavao poručio naciji u svetom trenutku da je Gotovina oslobođen sa tri glasa za i dva protiv? Do koje razine moraš biti emocionalno indiferentan da ti je u tom trenutku baš to najvažnije? Ono što je Zoran Milanović napravio u ovih godinu dana na gospodarskoj, ali i ideološkoj razini dugoročno će nas krvavo koštati jer je razgorio stare vatre!

Najava pak prodaje Croatia osiguranja i HPB-a koja je isto tako diletantnki najavljena pa je već rečeno da od te prodaje proračun očekuje  ravno dvije milijarde kuna i da je vitalno zavisan od toga, potez je na trgovačkoj razini koji ne bi povukao ni šef skladišta u kakvoj provinciji. Naime, zašto bi vam netko dao i kunu više (premda vrijedi bitno više!) kad ste tako fatalistički rekli da vam proračun zavisi od te dvije milijarde kuna? Iz svih ovih i more sličnih razloga mi moramo pogledati istini u oči i reći da letimo u zrakoplovu koji vozi vozač tramvaja! Ako se ne želi do kraja uništiti ovu državu i to u svim segmentima, zadnj i je tren da se počne razmišljati o vladi demokratskog jedinstva,o nekoj velikoj koaliciji, o vladi stručnjaka ili što bi bilo najparlamentarnije, o novim izborima. U poticanju tog procesa uloga predsjednika države je kapitalna, a završimo li u bankrotu, kapitalna će biti i njegova odgovornost. Razumije li Vesna Pusić da ne može biti u stranci koju želi voditi zatvorenik i da nešto mora napraviti ako želi podiću rejting stranci sa sadašnjih 1,9%? Razumije li ministar zdravstva Ostojić koji slovi kao mudar i pametan čovjek da će Milanović ako mu daju još tri godine uništiti supstancu ljevice? Razzumije li Josipović da nema vremena čekati da nastane i ojača Gabrićeva stranka kao supstitut uništenom SDP-u? Ili će to razumijeti tek kad se na Trgu bana Jelačića okupi stotinu tisuća gladnih ljudi spremnih na sve? 

http://www.dnevno.hr/kolumne/tihomir-dujmovic/73531-hoce-li-josipovic-prekinuti-ovo-mrcvarenje-drzave.html

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #340 : Prosinac 15, 2012, 10:29:18 prijepodne »
Sada nam je i kreditni rejting dobio titulu u skladu sa kvalitetom naše Vlade. Postali smo smeće.

Mislim da je i dosta i previše da ovu napaćenu zemlju više vode kojekakvi diletanti, koji su u kampanji pred očima imali samo jedno - osobnu korist i beneficije - a za sve ostyalo su bili i ostali jednična mjera za neznanje, nesposobnost, nemoral i neodgovornost (i kaznenu i političku!), obični prodavatelji magle koji rade protiv zemlje kojom vladaju.

Također, trebalo bi uvesti za svaku slijedeću Vladu institut probnog roka u kojemu bi - ukoliko ne ispune tri osnovna cilja iz programa ili ih barem efektivno ne pokrenu - gubili vlast i raspsivali bi se novi izbori. U svijetu je to najnormalnija pojava, dapače od Italije do Japana je normalno da svaka Vlada nije na tronu prosječno ni godinu dana, jer ti ljudi i te ekonomije nemaju vremena na bacanje i čekanje da na vrbi rodi grođže, ili da se ta ekipa nagrabi dovoljno za sebe i onda, kroz godine, stalno nešto obećavajući, uništi zemlju, gospodarstvo, zaposlenost, standard... vrijeme je predragocjeno da bi ga takvi jebivjetri, kao što je neprirodna i nenarodna koalicija Kukuriku (jedini pogođen naziv za razinu njihove pameti i sposobnosti), trošili na vlastite probe, testove i poteze tipa "ako prođe - prođe..."...

I saborski zastupnik Pero Kovačević je uvidio da je jedini ispravan potez za Hrvatsku onaj koji sam i ja već odavno govorio - a to je da je HRvatskoj potrebna Vlada sastavljena od stručnjaka, a ne stranaka, i da stranačka pripadnost ne smije biti nikakav kriterij za bilo koji položaj, a što stranke u Hrvatskoj rdeovito rade i na taj način promoviraju strančarenje i politički nepotizam ispred struke i sposobnosti, a što bi trebalo tretirati kao djela protiv države i kao zločine, a što je i jedan drugi zastupnik - Lesar - shvatio podizanjem kaznene prijave protiv Premijera zbog zla koje svjesno radi Hrvatskoj.

Vremena gdje je bilo što stranačko važnije od bilo kojeg javnog i općeg dobra trebaju jednom zauvijek nestati iza nas, jer je to prokletinja i zlo koje za rezultat imaju samo činjenice iz gornjeg članka kojeg je Muha prenio sa portala Dnevno.
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2012, 10:43:36 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #341 : Prosinac 15, 2012, 05:11:32 poslijepodne »
http://izbor.com.hr/wp-admin/post.php?post=2022&action=edit&message=6

Zabranimo političarima u Hrvatskoj da lažu!!

Zamislite kakvi bi bili rezultati na predstojećim lokalnim izborima kad bi političarima zabranili da lažu, odnosno daju lažna obećanja??

Polazeći od razmjera ekonomske, političke, moralne i upravljačke krize te krize sustava vrijednosti u nas, slobodno se može zaključiti da se naš politički sustav samo naziva demokracijom, a u najboljem slučaju imamo stranački pluralizam. Mi smo glavne institucije sustava – izbore, odlučivanje zastupnika, djelovanje vlade – podredili političkim strankama odnosno bolje rečeno njihovim vođama i raznoraznim interesnim skupinama.

U samim strankama ima malo demokracije, što ne treba čuditi jer je njihovo članstvo malobrojno i pasivno, a aktivni su samo njihovi vrhovi i osobe zadužene za odnose s javnošću.

Takav sustav, u kojem vladaju stranke u kojima nema demokracije, gdje političari vide politiku kao priliku za bogaćenje, socijalnu promociju i bolji status, potiče ljudske slabosti. Rezultat toga je blokirano društvo u kojem vrh ne želi odgovornost, sredina aparata ne želi promjene, a velika većina društva samo pasivno može čekati čuda. No, kako čuda nema, zamjenjuju ih kratkotrajna obećanja. U pristojnim demokracijama ne živi se od politike, već se živi za politiku, politika nije cilj već sredstvo.     

Uspostavljeni politički i ekonomski model upravljanja državom i Zagrebom je naprosto istrošen i, bez promjene istrošenog političkog i ekonomskog modela, rođačkog i stranačkog modela nema izlaska iz krize i željenog napretka.

Da bismo krenuli u promjene istrošenog političkog i ekonomskog modele, rođačkog i stranačkog modela nužno je vlast ograničiti zakonom i spriječiti političke stranke da koriste laž kao tehniku političkog komuniciranja.
Vlast treba ograničiti zakonom

Temeljni problem hrvatske političke stvarnosti jest odnos između moći i vlasti. Ta se dva, naoko istovjetna pojma, razlikuju u svojoj biti. Naime, moć je utjecaj kojega posjeduju pojedinci ili grupe da svoju volju nametnu drugima bez obzira na njihove interese ili ideje. Moć se može nametati silom, uvjeravanjem ili novcem.

Moć kao zasebna cjelina,ili društvena pojava,se pojavljuje u svim segmentima svakodnevnog života bilo u jačem,ili slabijem vidu,pa zbog toga smatram da ju je korisno proučavati. Pored toga što je dao nekoliko teorija moći Max Weber je dao i definiciju vlasti,gdje kaže da je vlast povezana direktno sa moći i da je ona njen manifest,odnosno oblik njenog manifestiranja. Posjedovanje moći,te vlast u svakom slučaju daju ljudima osjećaj superiornosti i više vrijednosti što ljudi vrlo često znaju zloupotrijebiti,a sve zbog stjecanja vlastitih privatnih probitaka i koristi. Moć se obično stiče materijalno dobrim stanjem i položajem u društvu…

Ono što ovdje mene zanima jest odnos moći i političke moći, odnosno odnos moći i vlasti u Hrvatskoj.

Vlast se definira kao institucionalizirani oblik moći. Ključna riječ ovdje je “institucionalizirani.” Dakle, vlast je moć, ali institucionalizirana, a to znači da je podijeljena na političke stranke i državnu birokraciju. Vlast je moć koja je ograničena zakonom.

U društvima u kojima vlada ovakva podjela nije moguć demokratski deficit . Ključni problem koji koči demokratizaciju hrvatskog društva jest nepostojanje jasne razlike između moći i vlasti. Problem svih problem i temeljni razlog nefunkcioniranja pravne države u Hrvatskoj je upravo u tome što je vlast moć koja u biti nije ograničena zakonom.

Upravo zbog te činjenice Ivo Sander se ponašao kao vladar Hrvatske, Milan Bandić vladar Zagreba, Željko Kerum kao vladar Splita. Danas to isto čine Zoran Milanović i Čačić. Pravna država je bila gluha i slijepa, te imuna na sve njihove nezakonite poteze, afere, slučajeve i postupke. Njihova moć, kao i moć mnogih drugih općinskih ili gradskih šerifa bila je manje-više neograničena. Mogli su raditi i mogu raditi što hoće,a tako su i činili. Pitate se kako je to bilo moguće i zašto?

Odgovor je jednostavan, jer živimo u zemlji u kojoj je politička volja na prvom mjestu, i ako nema političke volje, nema niti akcije. I niti jedna institucija neće raditi posao za koji nema političke volje. Demokratska politička kultura nije ukorijenjena u hrvatskom društvu, a vlast se ponaša onako kako društvo dozvoljava. Hrvatsko društvo još uvijek je podložno autoritetu i kultu ličnosti.
Laž kao sredstvo političkog komuniciranja

Upravo zbog činjenice što vlast nije ograničena zakonom političke stranke učestalo koriste laž kao tehniku političkog komuniciranja, te ona postaje bit političkog jezika kojim stranke kreiraju lažnu političku stvarnost kako u predizbornom vremenu, tako u vrijeme samih izbora i u razdoblju obnašanja vlasti.

Naime, laž kao sredstvo političkog komuniciranja je u funkciji prikrivanja temeljnog problema velikih političkih stranaka. Temeljni problem velikih političkih stranaka, kako u Zagrebu tako i u Hrvatskoj je taj što stranke žive u raskoraku između vlastitog oligarhijskog (nedemokratskog) ustroja i potrebe organizacije demokracije, pa je očito da se iz oligarhijski uređenih stranaka teško može izvesti doista demokratska država i vlast.

Samo u predizborno vrijeme i kad se raširi strah da građani i birači ne cijene cinične političare, oni se kratko vrijeme zaplaše. Tada obećavaju skromnost umjesto bahatosti, obećavaju da će raditi za sve, a ne samo za sebe, a nakon izbora zaborave na dana obećanja ili nas izdaju.

Stoga zatražimo od vlastodržaca da vlast ograniče zakonom i prestanu koristiti laž kao sredstvo političkog komuniciranja.

I na kraju, zamislite kakvi bi bili rezultati na predstojećim lokalnim izborima kad bi političarima zabranili da lažu, odnosno daju lažna obećanja te da kažu istinu o tome što će i kako napraviti kad dođu na vlast...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #342 : Prosinac 15, 2012, 08:26:19 poslijepodne »
ja vec dugo tvrdim , pisem , govorim, jos od odlaska doktora iz dugobaba , da sa jacom je bilo samo gubljenje vremena, a ovaj sadasnji gelipter se pokazao jos gore i od one penzionisane fukare kojoj hrvati placaju godisnje dva milijuna kuna da moze i dalje pljuvati po zemlji koja tu nistariju hrani

hrvatskoj treba hrvatski mario monti..mario monti moze biti mudrinic, istom treba dati punu politicku podrsku, isti da si izabere ekipu od dvadesetak ljudi ..

ali, za takvo nesto treba imati pameti i politicke mudrosti , a toga u hrvatskoj nema...jebiga..onda neka nam zoki  bude premijer..

apropo , zokijev cale , stari komunista, vjerojatno  je bio  u istoj organizaciji  i sa  gorickim odisejom..90tih godina, kao i masa ortodoksnih komunjara uclanio se u hadeze..
isti je  dete   iz domoljublja progurao  u mvp..da mali malo klati muda po svijetu..uci, da nebi bio mozda u rovovima.

krajem 90tih kada se znalo da hadeze pada, zokica  je dirigirano presao u sdp i postao socijal demokrat., a nastavak znate..


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #343 : Prosinac 15, 2012, 08:34:18 poslijepodne »
Kad si već spomenuo "čistunca" i (po tebi,) "hrvatskog Montija", Ivice Mudrinića, sjetih se jednog članka kojeg sam čitao proje par godina ....

Proteklih tjedana nekih desetak posto građana ove zemlje uspjelo je profitirati nekoliko tisuća kuna kupovinom povlaštenih paketa dionica tvrtke T-HT, kojoj je na čelu Ivica Mudrinić. No tko je u biti Ivica Mudrinić i kako se on našao na čelu T-HT? Nacional je krajem 2006. objavio intervju s Ivicom Mudrinićem u kojemu donosi i kratki pregled njegove biografije u kojemu nećete naći ništa posebno. Mudrinić s 11 godina odlazi u Kanadu, tamo se školuje gdje i diplomira, pa se zaposli, počne čitati hrvatski tisak, hvata ga nostalgija, s promjenom vlasti vraća se kao veliki domoljub, bla bla bla…

Ovdje ćemo se baviti stvarima o kojima Ivica Mudrinić rado šuti. Jedna od tih stvari je način na koji je stekao stan u vrijednosti od tadašnjih 570.000 DEM (oko 235.000 eura). Odmah po povratku u Hrvatsku, Mudrinić se uhljebljuje kao pomoćnik ministar u Ministarstvu prometa i veza. 13. Travnja 1992. ministarstvo kupuje od tvrtke „Tempo“ novoizgrađeni peterosobni stan od 203 četvorna metra za gore spomenutu svotu. Šest mjeseci kasnije Mudrinić taj stan kupuje za 40.293 DEM! Kako je to moguće?

Jednostavno… Franjo Tuđman mu je tada osigurao stjecanje stanarskog prava. Kao povratnik iz Kanade koji nikad nije ostvario ni jednog dana radnog staža u tadašnjoj SRH, niti je uplaćivao u bilo kakve stambene fondove koji su postojali u vrijeme SRH, Mudrinić nije imao nikakvo pravo za stjecanje stanarskog prava, niti bi ga ikad dobio da nije bilo Franje Tuđmana. To potvrđuje i sam Tuđman na konferenciji 9. Svibnja 1994. odgovarajući na pitanje Hloverke Novak – Srzić (vidi u priloženom .pdf dokumentu).

Opravdanje za takav potez koje se prezentira javnosti je da je Mudrinić stavio na raspolaganje svoje patente i znanje Republici Hrvatskoj. Jedina mala sitnica koja ne štima u cijeloj toj priči je što vam nitko ne zna reći koje je to Mudrinićeve patente iskoristila Hrvatska? U .pdf dokumentu koji je priložen uz ovaj tekst možete pročitati i kako je u više navrata traženo očitovanje mjerodavnih institucija o patentima Ivice Mudrinića, no nitko nije znao odgovoriti na pitanje.

Za razliku od institucija koje nisu znale odgovoriti na pitanje, Stipe Mesić je već 1995. izjavio za Globus da je Mudrinić kriminalac koji ne bi smio sjediti u vladi i tako se jasno očitovao o tome što misli o njemu. I stvarno… Mudirnić odlazi iz vlade, da bi 1996. zasjeo na mjesto direktora HRT-a, te da bi potom konačno zasjeo i u direktorsku fotelju HPT-a 1998. iz koje se nije maknuo do dana današnjeg. Doduše zamalo je odletio 2003. nakon što su nijemci ali i policija posumnjali na mutne poslove Mudirnića, no sve je na kraju nekako završilo dobro po Mudrinića. Više o toj epizodi možete pročitati na pollitika.com.

I sad se vraćamo na već vječno pitanje, kako je to Hrvatska profitirala s Ivicom Mudrinićem? Koji su to patenti koje je on ustupio ovoj državi od kojih je ona imala tolike koristi da je zaslužio stančugu od 203 četvorna metra? Jedini konkretni rezultati Mudrinićevog foteljaštva u HT-u su masovna otpuštanja, kočenje razvoja širokopojasnog interneta, kočenje liberalizacije telekom tržišta (što su sve dobri rezultati za DT, ali ne i za Hrvatsku) i najnoviji slučaj mini afere oko izdavanja prospekta T-HT-a prilikom IPO-a, gdje je posao tako traljavo odrađen da je čak šef HANFA-e Ante Samodol, inače umjeren po izjavama, otvoreno prozvao sam vrh T-HT-a za neprofesionalizam.

http://pollitika.com/ivica-mudrinic-lik-ne-djelo
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #344 : Prosinac 15, 2012, 08:44:55 poslijepodne »
koki,

ak ti mudri ne pase, hoces li mozda jozu manolica..i on je vec bil premijer hrvacke. 8)

 jozu doduse ne zeli t-com za ceo, vec nekog tko zna..

uostalom, linic je danas nadrobil da socijalu nebudu dirali, prema tome..spavaj mirno..