Svakidašnje teme > Povijest

(A)Erodrom Kurilovec

(1/5) > >>

lostcase:
Moja prijateljica treba pomoc u svezi seminara a posto kaze da nemoze registrirati akunt ovdje postavljam njezinoo pitanje :

citala sam na starom forumu neki tekst o tim bunkerima i pistama iz doba drugog svjetskog rata, a sad tog teksta vise nema. moze li netko biti ljubazan pa me uputiti gdje mogu naci neke informacije o tome ili iskopirati onaj tekst ako igdje jos postoji? hvala unaprijed!

Stjepan:
Znam da to možda zvuči arhaično ali kako bi bilo da ode u knjižnicu?  Siguran sam da bi tamo mogla dobiti stručnu pomoć.

koko-vg:
vidiš, na ovo pitanje sam očekival da će joj Kunta dati najtočniji odgovor, ali niš od toga. Aerodrom i piste su bile na prostoru sadašnje ekonomije te NK Udarnika. Bunkera za pješadiju, sječam se dvakomada koji su minirani i porušeni. Jedan je bio preko puta tržnice, ispred sadašnjeg Ferotherma, a drugi preko puta veterinarske stanice, prije benzinske pumpe. Što se tiče Hangara za avione, "kaponiri" ili kokošinjci u prijevodu,  kako su ih zvali domači ljudi postoje još i danas, mada sa sasvim drugom namjenom. Neki se koriste kao hladnjače, neki kao ljubavni parking, a neki samo kao smetlište. Mogu se vidjeti uživo, kad se na na cesti Velika Gorica - Vukovina, skrene na desno, iza tvrtke Metal Marlović. Točne podatke, o godinama proizvodnje piste, aerodroma i kaponira, kak veli Štef, poišči u knjižnici.

lostcase:
Bila je u knjiznici i posjet nije bio od neke koristi, dobila je knjigu VG u NOB-u u kojoj mozda ima koja recenica o tome... 

kuntakinte:
Ne postoji kniga kaj se samo z Erodromom bavi,treba je koopati i po širine i po dubine i pak niš neznaš točno.
Kaj piše v NOBe?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju