Svakidašnje teme > Obitelj i društvo

Crkvena zvona

<< < (3/19) > >>

Sledgehammer:

--- Citat: plemenitašica - Siječanj 17, 2010, 03:42:20 poslijepodne ---Crkva (ona) ucjenjuje i prijeti.

--- Kraj citata ---

Oh ne - ne opet!!

Opet se slabići jadaju kako ih onaj - koji nema nikakvu vlast nad njima - maltretira, buzorira i tlači, dok o onima koji to stvarno mogu i to stvarno i rade - ni riječi!

BTW, molim - najuljudnije - da mi se kaže - sa čime to Crkva ucjenjuje, koga ucjenjuje, te kako ona to može provesti ucjene?

Jer je moj zaključak kako se ljudi vole služiti pompoznim izjavama za koje nemaju pokrića - možda i zato jer im ne znaju značenje...

BTW, "ucjena" je kazneno djelo opisano u Kaznenom zakonu svake zemlje, pa tako i RH, što znači da je riječ o vrlo ozbiljnoj stvari i terminologiji. Pa valjda smijem - da se stanovite osobe ne uvrijede - pitati (čisto u svrhu osobnog prosvjetljenja) ono što sam već pitao...

Ili se (i opet) netko "samo šalio, a ja to ne razumijem"??

BTW, izjave tog svećenika - sve ako su i istinite!! - nisu službeni stav crkve, i svoditi govor nekakvog svećenika pood Svetom Misom pod isti nazivnik je - ma neću, netko će se opet žaliti na moju netrpeljivost i vrijeđanje... istinaibog - onih koji svojim lakomislenim i zlonamjernim izjavama ništa drugo i ne zavređuju, jer koriste svaku priliku da bi ocrnili Crkvu (a istodobno se guraju krstiti djecu i imati sakramente da u svom društvu ne bi bili crna ovca... neš' ti povoda i iskrenosti, morala i karaktera)... di je onaj smajlić za bljuvanje?

plemenitashica:

--- Citat: Sledgehammer - Siječanj 17, 2010, 05:33:07 poslijepodne ---Oh ne - ne opet!!
--- Kraj citata ---

I ja bih rado da to prestane, ali eto... nikako da neki svećenici prestanu. I to svaki put drugi ispliva.



--- Citat: Sledgehammer - Siječanj 17, 2010, 05:33:07 poslijepodne ---sa čime to Crkva ucjenjuje, koga ucjenjuje, te kako ona to može provesti ucjene?
--- Kraj citata ---


--- Citat: ---"ODABERETE li ime ...... obećavam vam da će vam biti uskraćen blagoslov kuća u ovoj godini. Vaš će grijeh biti toliki da ćemo vam uskratiti odrješenje pri sakramentu ispovijedi, nećete se moći pričestiti i djeca vam neće biti krštena. U bolesti će vam biti uskraćeno pravo na pokajanje i pomast. A kada u tome grijehu umrete, crkvena zvona vas neće ispratiti, niti će vas katolički svećenik sprovesti.
--- Kraj citata ---

Ovo vama na sliči na ucjenu i prijetnju?

Sledgehammer:
To meni liči na isprazno laprdanje za naivce, jer kako će taj svećenik znati tko je kako glasao??

Naravno, za naivce koji se ravnaju po njegovoj propovijedi, i za naivce koji puše tu visokoparnu spiku za dnevnopolitičko dokazivanje ničega...

Zar ti moraš svaki puta letjeti bez razmišljanja na svaku takvu glupost??

Svećenici neće prestati, njihov je posao da pričaju i štite svoje interese. Ja tebi zamjeram poistovjećivanje potpuno različitih stvari. Računao sam ipak da znaš razmišljati i raditi barem osnovne razlike...

port:
Ne idem.
Nemam potrebu ići u crkvu.
Ne činim ništa loše pa tako da nemam što niti okajati.
Zna se tko "visi" u crkvi. Oni koji moraju.
Mentalno/duhovno sam dovoljno stabilan i jak.

Božje kazne su za mene osobno jedna bolesna glupost.
Bog ne kažnjava nego prašta i upućuje na pravi put.
Ljudi su oni koji kažnjavaju i koriste njegovo ime za zastrašivanje "neposlušnih", odnosno
onih koji su van crkvene sheme.
Ja svog Boga nosim u sebi.

U crkvu i svećenike ću početi vjerovati kada prodaju barem jedan komad svoga zemljišta koja su
inače kategorizirana u najkvalitetnija a kojih imaju da valjda niti sami ne znaju koliko i
naravno ne plaćaju porez na to, te tim novcem pomognu opremanju dječjih bolnica.
Vjerojatno će taj "gubitak" osjetiti toliko koliko krokodil osjeti kada muha sleti na njegov rep.
 :-\

Bilaj:

--- Citat: port - Siječanj 17, 2010, 07:07:40 poslijepodne ---U crkvu i svećenike ću početi vjerovati kada prodaju barem jedan komad svoga zemljišta koja su
inače kategorizirana u najkvalitetnija a kojih imaju da valjda niti sami ne znaju koliko i
naravno ne plaćaju porez na to, te tim novcem pomognu opremanju dječjih bolnica.
--- Kraj citata ---

Znači uvijet je da prodaju barem jedan komad svoga zemljišta i tim novcima pomogu opremanju dječjih bolnica.

A što kada osnuju bolnice. To se ne računa.
Ili kada donose hranu onima koji su ostali bez svojih domova u Lici. To se isto ne računa.



--- Citat: ---Ne činim ništa loše pa tako da nemam što niti okajati.
--- Kraj citata ---

Imamo svetca na forumu. Jupi!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju