Svakidašnje teme > Obitelj i društvo

500 m

<< < (3/3)

Sledgehammer:

--- Citat: plemenitašica - Rujan 12, 2009, 09:17:26 prijepodne ---Zato jer jedan takav cmizdravi tata traži nebulozu za svoje lijenguze koje još potiče da to budu.

Umjesto da grad daje više novca za one kojima je zaista potreba (a čitam i vi ste među njima) trebalo bi da grad svima daje isto jer kak velite imaju pravo, a to što to nije prihvatljivo, moralno, ispravno - to nema veze.

E ima. Jer u tom slučaju da se daje samo ONIMA koji TREBAJU onda bi za te i bilo i to sasvim dovoljno.
--- Kraj citata ---

Iako u određenom segmentu imate pravo, taj segment je nevažan, jer moralno-karakterna komponenta nema nikakve važnosti kada se utvrđuju pravna rješenja i ostvarivanje prava.

Stoga i dalje tvrdim da je računanje na nečiji moral, karakter ili ne-znam-što potpuni naivan pristup, u kojoj konkretnoj priči i dalje taj roditelj IMA pravo u svojim traženjima. On nije spominjao ikakve tegobe ili invaliditete, no ne znam zbog čega bi to i spominjao (ako eventualno postoje), tako da nije isključeno da je i moja pretpostavka događanja točna.

No kako je poanta mojeg posta u principijelnosti određivanja prava iz domene Gradskog Povlavarstva Velike Gorice i njoj pripadajućih produčja, to sam upro prstom upravo na taj dio. Vjerojatno je da bi bilo više novca za stvarne potrebe kada bi se riješili onih nevažnih i fiktivnih, no taj problem ne rješava ničiji moral i karakter, taj problem se MORA riješiti odredbama pisanim crno na bijelo. Kažem MORA, jer je riječ o novcu i pravdanju njegova trošenja.

Stoga je i ukazivanje na nečiji moral i karakter obično blebetanje, jer ista stvar nigdje ne funkcionira. Potrebna je politička odluka, a oslanjanje na moral je ostavljeno naivcima, hlebincima i onima koji su jutrpos doputovali s Marsa, pa se još nisu uputili u činjenično stanje nacije.

Znači, POLITIČKA ODLUKA; a na nama ovdje je da postignemo konsenzus i onda isti kanaliziramo prema onima koji su plaćeni da poslušaju "glas naroda", onog istog kojeg ti isti obožavaju kada je predizborno vrijeme.

plemenitashica:

--- Citat: Sledgehammer - Rujan 12, 2009, 08:49:57 poslijepodne ---.......Znači, POLITIČKA ODLUKA; a na nama ovdje je da postignemo konsenzus i onda isti kanaliziramo prema onima koji su plaćeni da poslušaju "glas naroda", onog istog kojeg ti isti obožavaju kada je predizborno vrijeme.
--- Kraj citata ---

Sa svim kaj ste napisali se slažem u potpunosti.  :)

Ali, Sledge, gdje bi došli da nema morala i pameti.
I zašto nama uvijek treba oštriji zakon, pravilnik ili kaj ja znam kaj.
Zašto nama treba MMF da nam daje lovu (to razumijem) ali i da nas natjera na štednju i promjenu načina života i prohtjeva da bi tu istu lovu i onu posuđenu od prije, vraćali u dogovoreno vrijeme.
 
Zašto mi sami ne razumijemo da se nešto mora, a ne da uvijek imamo tutora ili nakog zločestog koji će nas šibom ili  bičem ošinuti za svaki krivi pogled.

Idemo već jednom postati normalni, moralni, suosjećajni, kolegijalni.... bez da mi to zakon kaže. Na kraju krajeva mnogi u ovoj državi ne poštuju niti Ustav, a kam tek neki gradski pravilnik.

Do kada tako, i do kada ćemo opravdavati onima drugima te nemoralne rabote, umjesto prokazivati ih i upirati prstom u njih pa neka se sramote i objašnjavaju na glas.

A ovo sa Pravilnikom ili političkom odlukom (kak se to već zove) što ste sugerirali, to bum stvarno pitala i ovog gradonačelnika i ovo gradsko vijeće, a i sve buduće kandidate za bilo kaj - kakav imaju stav u svezi ovakvih "prava" koje ljudi zahtjevaju i još misle da su te nebuloze najispravniji zahtjev, i ne osjećaju se krivima.

A kažu da u RH ima 90 % katolika, vjernika.
Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe. (to kod nas ne postoji).

BobRock:

--- Citat: Sledgehammer - Rujan 12, 2009, 08:49:57 poslijepodne ---Iako u određenom segmentu imate pravo, taj segment je nevažan, jer moralno-karakterna komponenta nema nikakve važnosti kada se utvrđuju pravna rješenja i ostvarivanje prava.

Stoga i dalje tvrdim da je računanje na nečiji moral, karakter ili ne-znam-što potpuni naivan pristup, u kojoj konkretnoj priči i dalje taj roditelj IMA pravo u svojim traženjima. On nije spominjao ikakve tegobe ili invaliditete, no ne znam zbog čega bi to i spominjao (ako eventualno postoje), tako da nije isključeno da je i moja pretpostavka događanja točna.

No kako je poanta mojeg posta u principijelnosti određivanja prava iz domene Gradskog Povlavarstva Velike Gorice i njoj pripadajućih produčja, to sam upro prstom upravo na taj dio. Vjerojatno je da bi bilo više novca za stvarne potrebe kada bi se riješili onih nevažnih i fiktivnih, no taj problem ne rješava ničiji moral i karakter, taj problem se MORA riješiti odredbama pisanim crno na bijelo. Kažem MORA, jer je riječ o novcu i pravdanju njegova trošenja.

Stoga je i ukazivanje na nečiji moral i karakter obično blebetanje, jer ista stvar nigdje ne funkcionira. Potrebna je politička odluka, a oslanjanje na moral je ostavljeno naivcima, hlebincima i onima koji su jutrpos doputovali s Marsa, pa se još nisu uputili u činjenično stanje nacije.

Znači, POLITIČKA ODLUKA; a na nama ovdje je da postignemo konsenzus i onda isti kanaliziramo prema onima koji su plaćeni da poslušaju "glas naroda", onog istog kojeg ti isti obožavaju kada je predizborno vrijeme.

--- Kraj citata ---

Palac gore! Mudro pišeš.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju