Autor Tema: Britanska studentica izbačena sa fakulteta zato što nije željela skinuti burku  (Posjeta: 10069 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Britanska studentica izbačena sa fakulteta zato što nije željela skinuti burku
« Odgovori #30 : Listopad 30, 2009, 12:46:42 poslijepodne »

I neću ti to dati samo zato jer si nastupila tako bahato i omalovažavajući me samo na temelju mišljenja, nikako ne i argumenata.
 

Dragi Sledge, ako je ovdje netko bahat i bezobrazan onda si to svakako ti, jer svaka riječ iz tvojih postova govori baš to. A koliko vidim, to je stav i mišljenje i mnogih drugih forumaša, a ne samo moje.

No na stranu to. I dalje nastojiš znanje svih nas ostalih popljuvati i omalovažioti do krajnjih granica, tvrdeći da svi mi ništa ne znamo i ništa nismo pročitali niti se potrudili saznati,... naravno, osim tebe. Ružan naćin za raspravu, svakako.


A znati ne možeš jer i sama znaš da nisi u konkretna znanja o islamu uložila ništa. Ništa nisi pročitala, ništa nisi naučila, imaš samo mišljenje (a to je kao i dupe - svatko ga ima...), a mišljenje je daleko ispod razine tvojeg nastupa. I još bi htjela da tvojem ništavnom trudu podilazim serviranjem gotovog znanja.

 

Ovo je samo dokaz tvojeg do krajnosti bahatog i nadmenog ponašanja.

Moram te razočarati, Sledge, ja jesam pročitala Kur'an i o njemu imam svoj stav i mišljenje. Nećeš vjerovati, ali ja sam se usudila imati mišljenje drugačije od tvojega. Moram li zbog toga u zatvor?

Vidim, treba ti vremena da dadeš još koju suru kao argument tvojih stavova. Znam, treba vremena da se sve to proiuči.

A u suri 42. nema ama baš ničega što bi potvrdilo tvoj stav o navodnoj krvoločnosti islama i uputama o sukobima s neprijatelčjima. Dapače, u nekoliko se navrata ponavlja da će kazna silnicima (neprijateljima islama) doći isključivo od Alaha, a nigdje, ama baš nigdje ne vidim da se muslimane upućuje na to da kolju i ubijaju svoje neprijatelje i tako provode navodnu volju svojega boga. Oni koji su činili dobra djela na Sudnjem danu završit će "u džennetskim baščama", kaže se u trećem dijelu, a one koji su činili zlo sustići će primjerena kazna. Gdje se tu govori o klnaju i ubijanju onih koji čine zlo?

Ajet 40.: Kazna za zlo je odgovarajuće zlo (od Boga, a ne od ljudi!), a tko oprosti i izmiri se sa svojim protivnikom nagrada mu je od Boga. Zaista, Bog ne voli silnike!

Ajet 41. Nema puta onom koji se odupre nakon što mu je učinjeno nasilje.

Ajet 42. Ima puta samo protiv onih koji svijetu čine nasilja i koji bespravno siju smutnju na zemlji. Ti će imati bolnu kaznu.


U ovome vidiš dokaz za krvoločnost i destruktivnost islama? Možda je ti tako želiš tumačiti. Ima ih još koji razmišljaju kao ti pa u tim riječima možda žele naći argumente kojima će dokazati kako Kur'an svoje sljedbenike uči ubijati i klati.
A ima i onih drugih, koji će u tim recima vidjeti upozorenje o Božjoj kazni koja će sustići one koji oko sebe siju zlo i nasilje. Nešto slično naći ćeš i na mnogo mjesta u Bibliji.  Ti takve posprdno nazivaš "onima koji svijet gledaju kroz ružičaste naočale" . No vjeruj mi, svijet bi bio mnogo ljepše mjesto za život kad bi takvih "koji svijet gledaju kroz ružičaste naočale" bilo mnogo više nego ovih prvih.
Ali ja doista u ovim recima ni uz najbolju volju ne nalazim poziv na ubijanje i klanje.

A zanimljiv je i kraj četvrtog dijela 42. sure u kojem se kaže da će "onome koji se strpi i oprosti (!!!) to biti odlučno djelo" koje će Alah prepoznati i nagraditi. (ajet 43.)

Znam dobro da ćeš i ovo moje tumačenje popljuvati, jer kad netko u nečemu pod svaku cijenu želi pronaći zlo, pronaći će ga, pa makar sve naopako preokrenuo.  

A vidim, trebat će vremena da sve proučiš i dodaš još pokoje tumačenje....
« Zadnja izmjena: Listopad 30, 2009, 01:02:08 poslijepodne Točkica »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Britanska studentica izbačena sa fakulteta zato što nije željela skinuti burku
« Odgovori #31 : Listopad 30, 2009, 02:32:07 poslijepodne »
Rasprava je dobra, čak i ako cijenu platimo time što istrpimo nečija vrijeđanja.
Nekad imam manje a nekad više volje prihvatiti takav način rasprave.

Uopće mislim da je nepotrebano preispitivati sadržaj Kur'ana jer je kao bazična vjerska knjiga velikog dijela svjetskog stanovništva već potvrđena bezbroj puta.
Ništa manje nije Kur'an svet ili vrijedan od Biblije.
Proturati islamu i Kur'anu krivnju za terorizam i nasilje isto je kao i optužiti prokušani recept za neuspješno skuhano jelo.
Već sam rekla da svaku dobru ideju ljudi pokvare i ako Sledge, na primjer, vidi mogućnost za nasilje u ovim citiranim retcima, onda je jasno i logično da ga vide i mnogi drugi.
Zapravo vide ga svi oni koji na taj način percipiraju svijet oko sebe.
Ostatak svijeta koji u vjerskim knjigama traži snagu, mir i nadu, isto će je tako naći, ne videći ništa osim onoga što traže i žele vidjeti.

To je stvar osobne percepcije pojedinca, a ona se bazira na mnogim preduvjetima, od fizičkih sposobnosti percipiranja do proživljenih iskustava.
Znate onu sliku na kojoj neki vide staru babu, a drugi mladu djevojku?
Bilo bi idealno vidjeti ih obije, kaj ne? Nakon malo treptanja, škiljenja i trljanja očiju većini nas to i uspije, ali ne svima.
Obično su oni koji ne vide baš oni koji "nemaju vremena za gubljenje na gluposti" i koji sve znaju najbolje  :P i koji će vas uvjeriti da ste neuki, povodljivi, nedovoljno svoji i vjerojatno glupi ako vidite tu drugu sliku, jer je ona samo optička iluzija koja ne postoji, baš kao ni prva slika. Sve je to ionako samo titranje i vibracija valova i čestica. Uglavnom, nemate pojma o tome kako oko funkcionira.
A gledali bi slike  ???
I rasplinu se baba ko balončić od sapunice..... a s njom i mlada cura.
Šteta.

Sledge, kaj ti vidiš?



 
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Trs

  • Gost
Odg: Britanska studentica izbačena sa fakulteta zato što nije željela skinuti bu
« Odgovori #32 : Listopad 30, 2009, 03:47:28 poslijepodne »

A kaj ja znam, ja sam ovo skeniral iz Kurana:



a ovo iz Biblije:



Ili obratno?! ???

Malo sam si popil pa sad nisam siguran jel mi monitor naopak il nije. Sad sam skroz zbunjen! ;D ^-^