Autor Tema: Završeni pregovori s EU!  (Posjeta: 149284 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #420 : Siječanj 12, 2012, 12:25:36 prijepodne »
Analiza: Europska ekonomija ulazi u završnu fazu, sve će se znati u idućim mjesecima
Dok nam domaća propaganda servira sliku o Europskoj Uniji kao o carstvu koje će trajati na vijeke vjekova, ozbiljni analitičari upozoravaju kako bi idućih nekoliko mjeseci moglo biti ključno po pitanju hoće li Unija uopće opstati.
...Barkin navodi kako bi uskoro, kroz nekoliko mjeseci, sve trebalo biti jasno što se tiče budućnosti EU-a. Vodeći ljudi unutar Unije će ili pronaći načine kako zadržati organizaciju na okupu ili pokleknuti pred težinom ekonomskog kolapsa.
 Grčka je još uvijek najvažnije pitanje - nova vlada pokušava zadovoljiti sve potrebne uvjete kako bi zemlji bio isplaćen novi paket spasa u vrijednosti od 130 milijardi eura.
 Ukoliko MMF i EU Grčkoj ne odobri paket, zemlja će najvjerojatnije bankrotirati ovog ožujka.
...200 milijardi eura nije mala svota - u prikupljanju iste apsolutni je imperativ da 50 milijardi od ukupnih 200 bude prikupljeno od strane članica koje se nalaze izvan eurozone. Jasno je na koga se pritom misli - Veliku Britaniju.
 No, Britanija je već najavila kako nema plan odvojiti toliki novac za spas posrnulih ekonomija.
...Ovo što upravo promatramo, ako ogolimo tematiku od svih ekonomskih fraza i zanemarimo odluke koje zvuče veoma "ozbiljno" od strane EU summita i sl., je ništa drugo nego otvoreni rat između financijskih elita.
 Bila bi kardinalna pogreška kada bi se počelo raspravljati o tobožnjoj solidarnosti britanske i njemačke financijske elite (ili bilo koje druge varijacije). Niti MMF nije nikakva misteriozna supra-nacionalna utvara koja lebdi iznad EU plutokrata, MMF direktno predstavlja interese najveće kapitalističke sile svijeta, tj. SAD-a.
...Vijesti u kojima svakodnevno čitamo kako vrhunski menadžeri, direktori, članovi uprava i slični danas primaju veće plaće i bonuse nego ikada u povijesti nije slučajnost.
Isti jako dobro znaju kako je aktualna kriza tek uvertira u još daleko goru depresiju koja će biti obilježena ekonomskim kolapsima, narodnim ustancima i sličnim događanjima. Sasvim je logično, iz njihove perspektive, da se žele maksimalno osigurati za vremena koja dolaze.
 U isto vrijeme radnicima se prodaje najveća laž još od industrijske revolucije - svakodnevno ih se uvjerava kako su "godinama bili prelijeni", da nisu radili dovoljno, da nisu bili "konkurenti", da su najvećim dijelom svojim ponašanjem krivi za izbijanje krize i da će sada morati za kaznu stegnuti remen.
http://www.advance.hr/vijesti/analiza-europska-ekonomija-ulazi-u-zavrsnu-fazu-sve-ce-se-znati-u-iducim-mjesecima/

Vaši komentari: (10)
-Bitno je da požurimo sa referendumom da uđemo u EU dok se nije raspao. Možda baš brzinska pljačka nad Hrvatskom pomogne EU da se izvuće...

-

Jedina relativna novost sastanka je uvođenje tzv. Tobinovog poreza, novog poreza na financijske transakcije, kojemu je posebno sklon Nicolas Sarkozy. Francuski mediji stoga se i najviše bave mogućim novim porezom, za koji Njemačka traži suglasnost ostalih članica Unije (izuzev Velike Britanije), dok Francuska najavljuje da bi novu poreznu mjeru mogla uvesti i samostalno.
Nazvan prema američkom ekonomistu Jamesu Tobinu koji ga je osmislio početkom sedamdesetih godina, Tobinov porez zamišljen je kao stabilizacijski element na visoko spekulativnom financijskom tržištu.
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/169553/sto-je-Tobinov-porez.html

KRIZA EUROZONE
Urušava se i njemački BDP!
...Razlozi za to su, kažu ekonomisti Deutsche Bank, još uvijek neriješena kriza eura, ali i oštre mjere štednje koje se nameću manje-više u svim državama EU. Problem predstavlja i ovisnost njemačke industrije o izvozu, s obzirom da su tamošnje firme u studenome dobile 7,8 posto manje poslova iz inozemstva.
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/169771/Urusava-se-i-njemacki-BDP.html
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #421 : Siječanj 12, 2012, 12:26:57 prijepodne »
http://referendumprotiveu.wordpress.com/


Savez samostalnih sindikata Hrvatske: izađite na referendum i glasajte ZA
http://www.advance.hr/vijesti/savez-samostalnih-sindikata-hrvatske-izadite-na-referendum-i-glasajte-za/

Iz SUH-a poručuju: ZA pristupanje EU
Dugoselska podružnica Sindikata umirovljenika Hrvatske održala je danas konferenciju za novinare čija je tema bila skorašnji referendum o pristupanju Hrvatske u članstvo Europske unije.
http://www.dugoselo.hr/component/content/article/3-novosti/1924-iz-suh-a-poruuju-za-pristupanje-eu.html

Laburisti organiziraju nutrešnji referendum za EU
Članovi stranke Hrvatski  laburisti-stranka rada su ščera dobili poziv za unutarstranački referendum za ulazak u EU. Kak piše vu dopisu, te referendum se organizira radi toga da stranka zeme stav oko toga ej iti v EU ili ne iti. Članovi stranke moreju glasati prek interneta ili telefona. Moreju isto tak poslati svoj glas z poštu.
 Prijedlog predsednika stranke Dragutina Lesara da se referendum održi 12.veljače polak toga da se ljudi bolj informiraju nije prešel vu Saboru. Makar nam treba puno več informacij nek kaj bi dobili za ta tri tjedna ipak bi bilo bolj tak. Najbolj bi bilo da nam se veliju kaj je dogovereno i da idemo na referendum za barem tri meseca. Če ne i šest. Ovak nas same siliju da zebereme nekaj o čem nič ne znamo.
http://trnac.net/2012/01/10/laburisti-organiziraju-nutresnji-referendum-za-eu/
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #422 : Siječanj 12, 2012, 12:27:42 poslijepodne »
Ovo je iz Slobodne dalmacije, i dobio na email.

Prilog diskusiji o ulasku Hrvatske u EU!!!


08.01.2012. | 11:12
OŠTRI EU PROPISI 'Posijecite stabla, na pašnjacima smije biti samo trava!'
Hrvatski stočari bit će sasvim sigurno prve žrtve ulaska Hrvatske u
Europsku uniju. I to prije svega oni koji danas, napasajući stoku na
pašnjacima koje su uzeli na dugogodišnju koncesiju od države i iz čijeg
proračuna primaju poticaje. Kad se nađu pod zajedničkom europskom kapom,
većina će, nažalost, izgubiti te poticaje.




 Damir Voloder na svom pašnjaku



U isto vrijeme će, recimo, njihovi kolege nizozemski stočari i dalje iz
bruxelleske blagajne na svaki hektar pašnjaka uredno godišnje inkasirati
sto do dvjesto eura. Da se ne radi ni o kakvim propagandnim insinuacijama
euroskeptika, potvrdili su nam stočari iz Gorskog kotara Željko Mihelić i
Damir Voloder.
- Nedaleko od Fužina koristim 300 hektara zemljišta od čega je 200 hektara
pašnjaka gdje na otvorenom uzgajam 200 krava po sistemu krava - tele. Riječ
je o ekološkoj proizvodnji gdje telad šest mjeseci sisaju, a zatim se hrane
na otvorenom dok ne dostignu težinu od 120 do 150 kilograma, poslije čega
idu na klanje. Godišnje tržištu moje poljoprivredno dobro isporučuje oko
150 teladi - kaže Mihelić.

Ovu poprilično uhodanu proizvodnju u idili gorskokotarskih pašnjaka nedavno
je poremetila desetočlana (?!) inspekcija iz Državne agencije za plaćanja u
poljoprivredi na čijem je čelu stigla jedna Poljakinja iz Bruxellesa,
središta moći EU-a. - Pod rukom je nosila orto fotokartu našeg imanja. Tek
što je kročila na ove prekrasne pašnjake, priupitala je: I, vi to zovete
pašnjakom? A ono drveće, šumarci? Ne! Na pašnjaku ne smije biti toga, već
samo trava - kazala je.

Uludo sam pokušao objasniti da poslije paše stoci upravo trebaju ti
šumarci, pa i šuma gdje će pobjeći od sunca, odmoriti se, očešati. Nije se
dala smesti: Šumu ćete lijepo posjeći, te od nje napraviti nadstrešnice za
stoku. Pašnjak morate i ograditi. Inače, gubite poticaje, bila je
neumoljiva - kaže nam Mihelić. On tvrdi da ga nije iznenadio stav
bruxelleske inspektorice, jer je znao da će stići u kontrolu pa je već
najveći dio pašnjaka iskrčio i sasjekao desetak tisuća kubika šume. Ništa
bolje nije prošao ni susjed Damir Voloder koji za uzgoj konja koristi 50
hektara koju je dobio od općine Fužine.

- Punih 30 godina se bavim uzgojem konja. Uz punokrvne engleske, arapske
konje, zatim bosansko-brdske koje čuvamo od izumiranja, u našoj ergeli
imamo i pet akhasl - tekinskih konja koje smo uvezli iz Turskmenstana i
Kazahstana. Riječ je o najstarijoj pasmini konja na svijetu čiji jedan
pastuh stoji i po 25 tisuća eura. Dakle, radi se o već uhodanom uzgoju na
ovim prelijepim pašnjacima. Nažalost, i meni je “na vrata” farme pokucala
inspekcija s tom Poljakinjom.

Osobno se ponosim ovim pašnjakom koji je ranije bio oranica, a sada je
djelomično obrastao šumom i mi smo od svega napravili pravi park. Međutim,
takav pašnjak ne paše Bruxellesu. Želim li se baviti konjogojstvom na
ovakvim pašnjacima ne mogu imati poticaje. Kad je Poljakinja vidjela moje
konje kako pasu ispod bjelogorice, počela se smijati: “To morate posjeći!“
- bila je neumoljiva, kaže Voloder. Tvrdi da ga takav stav Bruxellesa nije
iznenadio. Načuo je ranije nešto o tome, ali nije vjerovao da će biti
toliko rigorozni i slijepi.

- Zbog toga sam pokušao dobiti definiciju pašnjaka po hrvatskim zakonima.
Nažalost, nitko mi u državi to nije mogao dati jer je nemamo. Pokazalo se,
zapravo, da su za sve krivi naši pregovarači koji su propustili da to
definiraju za hrvatske prilike, pa bruxelleska administracija hrvatske
pašnjake definiraju po nizozemskoj matrici - zemlji koja sanja o
brežuljcima i brdima, ovakvoj idili koju bi platili tko zna koliko, kaže
Voloder, koji se upravo priprema da svoj pašnjak pretvori u nizozemski. -
Napravit ću to, ali, koliko čujem, u međuvremenu će me sustići i kazna,
premda do danas nisam dobio obećane poticaje, kaže Voloder.


Marijan DŽAMBO

 Stradat će dalmatinski stočari
 Da, doista su pregovarači krivi jer su propustili definirati kako mogu
 izgledati hrvatski pašnjaci. U Gorskom kotaru se kako-tako i mogu
 prilagoditi nizozemskom modelu, premda je glupo sjeći šumu i praviti neke
 nadstrešnice kad se priroda pobrinula za to puno bolje i ljepše.
 Međutim, pitamo se kako će u cijeloj toj priči proći, recimo, stočari na
 Cresu, Lošinju, a pogotovo u Dalmaciji. Tamošnji stočari, bez obzira na
 ekološki uzgoj, neka zaborave bruxelleske novce i poticaje. Taj kamenjar i
 šikare gdje se napasaju ovce i koze, kako sada stvari stoje, nikada neće
 moći dobiti status pašnjaka - kaže za ‘Slobodnu’ Vladimir Novotny,
 glasnogovornik Hrvatske poljoprivredne komore

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #423 : Siječanj 12, 2012, 01:45:09 poslijepodne »
Lisabonski ugovor (Ustav Eu) napisan je na nerazumljivih 2800 stranica, nitko ih nije pročitao, što su i sami naši političari priznali - jer nemaju prijevod! EU nije zastupnička demokracija. Političari se biraju sami između sebe, birokrati su sami sebi izglasali Ustav bez pristanka građana na referendumu. Vijeće ministara EU potpisuje sve zakone koje im EU komisija - Vlada daje na potpis. 2008. su priznali da su samo 15% pročitali jer vjeruju komisiji. EU parlament nema prava veta na zakone. Diskutira o već donesenim zakonima.

Predsjednik EU komisije sam odabire članove! EU komisija bira predsjednika! Zakone za EU komisiju piše 3000 radnih grupa za koje nitko ne glasa i ne zna tko su. Ispisano je već 100000 stranica zakona kojima se građani privikavaju na robovlasnički sistem!

U EU možete glasati samo za zastupnike u EU parlamentu. Hr je dozvoljeno 12 mjesta, a EU parlament ima 784 zastupnika! Odluke kao rasprodaja svih hr nacionalnih bogatstava, naseljavanja Hr, broja izbjeglica za prihvat, odlaganje radioaktivnog otpada, uzgoj GMO kultura će se donositi bez pristanka Hr!

BBC već sada savjetuje cijeli svijet da razgrabi hrvatsku obalu i otoke. Postoje planovi o naseljivanju 250,000 ljudi i to samo u Dalmaciji! Ulaskom u EU, Španjolska je naseljena s 5,5 milijuna useljenika, od toga780,000 Rumunja, a Poljska s 60,000 Vjetnamaca. I Hr dobiti nove stotine tisuća uz 300000 nezaposlenih Hrvata! Ustav propisuje da se državljani EU mogu kandidirati za lokalne jedinice uprave ili mjesto u vladi država članica. Lokalne jedinice uprave ili gradonačelnik će biti birani iz redova stranaca koji će vas brojčano nadjačati nakon poplave useljenika, a koja će uslijediti upravo zbog hr sačuvane ljepote kakvu je EU već davno uništila i Jadrana, najljepšeg mora na svijetu, koje bi postalo europsko, kad "ne smije" biti hrvatsko.

Ulazak u EU odgovara samo velikim članicama, katastrofalne su posljedice na male. Hr može biti prijatelj EU bez ulaska u EU! Hr vlada je potpisala ugovor o rasprodaji hr oranica i zemlje Eu 7 godina nakon ulaska. Aneksom se hr vlada obavezala da EU može jednostrano poništiti ugovor već nakon 3 godine!

Ne zaboravite: riječ zemlja se često koristi u zamjenu za riječ država! Ako je hr zakonodavstvo sada usklađenosa Eu zakonodavstvom, zašto ulaziti?

Omjer ravnopravnosti: Hr 4,3 milijuna stanovnika : Eu 500 milijuna stanovnika. Ulaskom u EU, NE otvaraju se nove mogućnosti izvoza hr proizvoda u EU, a da već nisu ostvarene Sporazumom o slobodnoj trgovini između Hr i EU.

Ulaskom u Eu je zabranjeno zaposlenje u uniji slijedećih 7 godina, a danas se možete zaposlit odmah ako nađete posla kraj 30 milijuna nezaposlenih. Po Ustavu, ako bi vaša firma obavljala posao u EU plaće moraju biti hrvatske. Ako želite studirati u EU, možete to sada, ako imate novca. Sad bi se plaćalo Bruxellesu putem izdvajanja: 50% prihoda od pdv-a + 50%prihoda od hr carina + godišnja članarina od 550 milijuna eura. To je cijena Pelješkog mosta kojeg Eu brani graditi jer se ne uklapa u njihove vizure.

Ulaskom Hr u EU hr dug će enormno porasti kao u Portugalu, Irskoj, Italiji, Grčkoj, Španjolskoj koje Eu pogrdno naziva PIIGS - svinje, dok izlazak iz EU traži plaćanje 30% jednogodišnjeg proračuna...

Najgore je što još nismo čuli NITI JEDAN stvarno vrijedan, pošten i koristan razlog da Hrvatska uđe u EU, a brdo neznalica se zavarava kako će nam ta EU bilo što dati, riješiti i pomoći, iako joj to niti ne pada na pamet... to i nije njezin interes. No to tek treba moći shvatiti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #424 : Siječanj 12, 2012, 01:54:58 poslijepodne »
slušam sada zelo plavu magistralu
Zeleno-plava magistrala - EU? - NE hvala! - Marijan Bošnjak, dr.Srećko Sladoljev i Mate Kapović

Da hrvatska treba 1,200 miliona litara godišnje mlijeka a ima limit za proizvodnju samo 740 miliona litara smijemo proizvoditi.

To bi značilo da smo osuđeni da vječno se uvozi mlijeko.

I još govore da se postupno poticaji za poljoprivredu povečavaju te da je na početku tek 25%. A to bi značilo da se polako povećavaju poticaji a istovremeno će se otvoriti tržište tako da će istovremeno na tržištu mlijeko iz EU sa punim poticajima i hrvatsko mlijeko koje je skuplje jer ima samo 25% poticaja.
« Zadnja izmjena: Siječanj 12, 2012, 02:01:24 poslijepodne Bilaj »

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #425 : Siječanj 12, 2012, 02:25:34 poslijepodne »
Malo kontra o tome koji su mitovi i koji su odgovir na mitove:
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2012/01/12/0354006.html?pos=n1

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #426 : Siječanj 12, 2012, 02:48:39 poslijepodne »
Koja niva, koje zamagljivanje stvari... jer ono na što su iovdje pisani nekakvi "demantiji" nisu nikakvi mitovi, nego istine, koje nikako nisu demantirane tim prozirnim odgovorima sa detaljima vađenima iz konteksta...

Jedna od stvari tog tipa je "odgovor na mit" - "Ulaskom u EU države članice ne gube svoju neovisnost i suverenitet jer svaka država članica sudjeluje u donošenju onih odluka koje se donose na EU razini. Stoga, ispravno je reći da će nakon ulaska u EU Hrvatska su-odlučivati s ostalim državama o pitanjima od zajedničkog interesa. No, nije točno da će "Bruxelles" odlučivati o apsolutno svim pitanjima i u tom smislu diktirati Hrvatskoj što joj je činiti" - najbolje govori o glupostima kojima se želi afirmirati EU...

Točno je da svaka država učestvuje u donošenju odluka - samo preskaču reći u kojem omjeru i utjecaju!! Ako u tim odlukama Hrvatska ima 1 glas, a jedna Njemačka 18, Francuska 18, a Britanija cca 16 - koliko Hrvatski treba biti tamo da bi uopće trebali parirati? Samo protiv Njemačke naš utjecaj je cca 5,2%, a ako tome dodamo i ostalih 26 članica, naš utjecaj se smanjuje na ispod pola posto... toliko o sudjelovanju, toliko o "partnerskom odnosu", toliko o ravnopravnosti i našoj važnosti u donošenju odluka...!!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #427 : Siječanj 12, 2012, 03:12:14 poslijepodne »
http://europskaunija.yolasite.com/izdvojeno-pred-vratima-eu.php

Hrvatska pred vratima Unije. A što je iza vrata?

...

Koji su razlozi održivosti i učinkovitosti pravnog sustava Europske unije? Kako funkcionira pravni sustav Unije i zašto bi trebao biti posve neprihvatljiv suvremenim demokracijama? Trebamo li ući u Europsku uniju zato što smo nesposobni sami upravljati državom? Možemo li upasti u nešto još gore? Ima li ulazak u Uniju ikakve alternative i hoćemo li u suprotnom završiti u nekakvoj balkanskoj asocijaciji, kako to tvrdi udružena domaća oligarhija? Zbilja, što će se dogoditi ako Hrvatska ne uđe u Europsku uniju?


Premda je, dakako, prirodno da građani Hrvatske razmišljaju o tome koliko će što poskupjeti uđemo li kojom nesrećom u Europsku uniju, hoće li morati plaćati i koliko poreza na imovinu, kakav će im biti životni standard, kada će doista moći juriti okolo po Europi i sveudilj se ondje slobodno zapošljavati, studirati i slično, ipak postoje neka dublja i važnija pitanja o kojima bi, dok gazimo zadnje metre, centimetre i milimetre prije ulaska u Uniju trebalo ozbiljno razmisliti.

Iako sadrži mnoga (što dobra, što ona druga) pozitivnopravna rješenja koja zapravo potječu iz njenih zemalja članica, pravni sustav Europske unije predstavlja u osnovi jedan posve novi pravni poredak, različit od poredaka zemalja članica, ali različit i od međunarodnog prava. Pravni poredak Europske unije nije međunarodno pravo, on je nešto puno više.

On je centralizirani pravni poredak države Europske unije (EU jest po svim svojim karakteristikama savezna država, premda to izravno ne ističe), koji uz to „proždire“ pravne sustave zemalja članica, tako da zapravo predstavlja veliku većinu pravnog sustava pojedine članice. Dodatno, u slučaju dvojbe koje pravo primijeniti, europsko ili nacionalno ukoliko su različiti – uvijek se ima primijeniti europsku normu, pri čemu tijelo koje normu primjenjuje nema ovlasti konzultirati ni neko drugo tijelo (recimo ustavni sud), već europsku normu različitu od nacionalne primjenjuje automatski.

Pravni sustav EU dakle ima izravni učinak u nacionalnom pravnom poretku, pri čemu je još nacionalnom sustavu i nadređen. Ovakvo shvaćanje pravnog sustava Unije javlja se još u šezdesetim godinama prošlog stoljeća, otkada pravni sustav Unije Europski sud shvaća kao novi, samostalni pravni poredak. Posljedica toga je da subjekti tako postavljenog europskog prava nisu samo države članice (kao što bi to bio slučaj da je to međunarodno pravo), već i građani neposredno (doktrina izravnog učinka prava Unije).

 

Kako funkcionira pravni sustav EU?

Taj pravni poredak sam kreira pravila o učinku svojih pravnih pravila u zemljama članicama, a i kontrola je u rukama samog europskog prava, što se obično objedinjuje pojmom konstitucionalizacije prava EU. Posve je jasno da se takvom pravnom sustavu ne može odreći učinkovitost, jer sam sebe propisuje kao nadređenog, a niti održivost, jer u stvarnosti održava sam sebe. Pravo Europske unije danas, mogli bismo slobodno reći, „živi vlastitim životom“.

Iako je među očevima Europe od I. svjetskog rata naovamo jamačno bilo iskrenih ljudi plemenitih ciljeva (premda su oni drugi bili uvijek dominantniji, vidi našu stranicu Povijest EU), ne može se zanijekati da je današnji pravni poredak, odnosno pravna stečevina EU, nešto o čemu mnogi od njih nisu niti sanjali. A zapravo ni zemlje članice u počecima europskih zajednica. Jer, Unija je na taj način, pod krinkom gospodarske suradnje, provela političko ujedinjenje i to na vrlo spornim pravnim osnovama. Uvijek iznova treba ponoviti: nema ništa loše u međusobnoj europskoj suradnji, ali je mnogo toga lošeg u Europskoj uniji.

Ne samo što se nameće kao neprijeporni savezni pravni poredak, nego taj poredak zapravo kreira sam sebe i to u „specifičnom“ zakonodavnom procesu koji s demokracijom ima doista malo veze.Kao što je poznato, pravne akte Unije ne donosi unijski parlament, nego je redovni zakonodavni postupak (postupak suodlučivanja) uređen tako da ih, na prijedlog i pod nadzorom Komisije, donosi Vijeće EU, uz mogućnost stanovitog parlamentarnog amandmaniranja.

Zbog toga se može s pravom ustvrditi da su izvršna tijela Unije zapravo više pod utjecajem multinacionalnih kompanija (uostalom, mnogi su europski komesari po obavljenom mandatu završili u korporacijskim menadžerskim foteljama, čak se Unija zakonski pokušava kobajagi suprotstaviti tom flagrantnom sukobu interesa), a manje pod utjecajem volje naroda, koja je u ovakvom pseudo-parlamentarnom sustavu gotovo posve beznačajna. Niti parlament donosi zakone, niti parlamentarni zastupnici zastupaju zemlje članice, nego nadnacionalne političke stranke kojima pripadaju.

Države u kojima volju naroda izraženu kroz parlament zamjenjuje volja njihova neizabranog izvršnog tijela koje građani nemaju mogućnosti kontrolirati nazivamo diktaturama. Listajući povijesne udžbenike lako možemo saznati da su upravo složene savezne države poput Europske unije ovakvoj zamjeni odlučujućeg utjecaja oduvijek bile naročito sklone.

Naravno da demokratski sustav kakav danas poznajemo u Hrvatskoj nije idealan, dapače, on je daleko od toga, ali ovakav deficit demokracije čak i na teoretskoj razini kakav se može primijetiti u suvremenoj europskoj federaciji gotovo da i nema povijesnog primjera. Isto je tako točno da ljude uglavnom ne zanima kvaliteta pravnih rješenja nego kvaliteta njihova života, ali u konačnici se treba zapitati može li što dobro proizaći iz ovakvih demokratskih defekata kakve Unija bjelodano pokazuje? Posebice, ako ste kojim slučajem mala zemlja koja bi u takvoj kvazidemokratskoj federaciji predstavljala udio na razini statističke pogreške.

Važno je pitanje ne krije li se učinkovitost i održivost ovakvog pravnog sustava Europske unije upravo u činjenici što ne počiva na volji naroda izraženoj u parlamentu (jer je Europski parlament posve marginaliziran u zakonodavnoj proceduri), nego u volji i diktatu izvršnog organa – Europske komisije koja je jedino tijelo koje predlaže europske akte, nadgleda proces njihova donošenja, a onda ih i provodi. I to sve, uključujući i proračun. Glavni motor EU, Europsku komisiju, malo što može spriječiti da provede sve što je u interesu krupnog kapitala pod čijim utjecajem djeluje.

Čitava pravna stečevina (acquis communautaire) Europske unije ne samo da sadrži niz bizarnih rješenja, o čemu možete čitati na našim stranicama, nego je i donesena na ovako sumnjiv način.Što je još gore, o pravnoj stečevini EU se ne pregovara. Pregovara se samo o modalitetima primjene nekih njezinih odredaba, npr. pregovara se o tome koliko će biti godina počeka na kupnju zemljišta od strane multinacionalnih kompanija, koji umanjeni postotak od punog iznosa poticaja će primati hrvatski poljoprivrednici u okviru nepravedne zajedničke poljoprivredne politike EU, koliko godina se neće hrvatski građani moći slobodno zapošljavati u Uniji i slično.

Pravna stečevina Europske unije ima 170.000 stranica i nije ju moguće proučiti ni za dva života, pa je izvjesno da je nisu proučili ni naši parlamentarni zastupnici koji su je usvajali i njoj prilagođavali naše nacionalno zakonodavstvo. O pravnoj stečevini EU se, da ponovimo, ne pregovara – nju se pristupanjem u EU usvaja u cijelosti. To je, uostalom, i logično: kad ulaziš u neku već postojeću federaciju jasno da moraš prihvatiti i njezinu već postojeću legislativu.

Kad već govorimo o prihvaćanju nečeg što je malo tko i pročitao, svakako valja spomenuti i Lisabonski ugovor. On otvara problem upitne ustavne određenosti Europske unije, jer predstavlja u biti podvaljeni propali (odbijeni) Ustav Europe pod drugim nazivom. Kad Ustav u lipnju 2005. nije prošao na referendumu u Francuskoj i Nizozemskoj, Unija donosi ugovor za koji nije potreban referendum.

S tim u vezi postavlja se nekoliko važnih pitanja. Koliko bismo točno trebali vjerovati državi koja, ne uspjevši progurati Ustav, izbjegavši volju naroda podvaljuje građanima gotovo u potpunosti identičan akt ponešto promijenjenog nazivlja? Koliko bismo točno trebali vjerovati marionetskim vrhuškama država članica koje su takvo što Uniji stvarno i faktično omogućile? A koliko bismo trebali vjerovati i udruženoj hrvatskoj oligarhiji koja se nije potrudila građanima objasniti ustav unije kojoj se pristupa, nego se prema građanima ponaša toliko ignorantski da ga čak nije ni javno objavila prevedenog na hrvatski? Pristupamo nekoj novoj zajednici država, a da nemamo ni njen ustav na vlastitom jeziku? Je li ikom tu išta čudno?

O ovim pitanjima i procesima kao i o ulogama europskih institucija možete više pročitati na našoj stranici EU Danas, a o eurokorporatizmu i povijesnom pregledu razvoja ideje o europskom ujedinjenju na ovakvim osnovama na našoj stranici Povijest EU.

Ako netko slučajno sumnja u to da je Europska unija politički (a ne samo ekonomski) savez, odnosno da je ona zapravo savezna država (federacija), mora se podsjetiti riječi Joschke Fischera, nekadašnjeg njemačkog ministra vanjskih poslova koji je, u svom govoru na Humboldtovu sveučilištu u Berlinu 12. svibnja 2000. godine istaknuo:"Konačna integracija u europsku federaciju bit će naš zadnji korak. Novi europski sporazum koji je zametak Ustava Europske federacije usvojit će upravo ta skupina država. Na podlozi rješenja iz tog sporazuma Federacija će razviti svoje institucije, ustanoviti jednoglasnu vladu u okvirima Europske unije (...), izabrati moćan parlament i neposredno izabrati predsjednika. 'Avangarda' predstavlja svojevrsan pritisak, silu koja će okončati političku integraciju (...) Cjelovita integracija Europske unije ovisit će u prvom redu od Francuske i Njemačke."

Faktična dugogodišnja održivost pravnog sustava Europske unije, kao i njegova nesumnjiva učinkovitost (osobito u pogodovanju rastu i razvoju europskog korporatizma i punjenju džepova transnacionalnih kompanija) ne mogu se osporiti, ali osporavanju njegove pravednosti, a napose njegove više no sumnjive demokratičnosti, svakako ima mjesta. No sama činjenica održivosti i učinkovitosti pravnoga sustava Europske unije ništa zapravo ne govori o njegovoj kvaliteti.

 

Ima li mjesta panici u slučaju neulaska u EU?

Neulazak Hrvatske u Europsku uniju ne znači ni izoliranost, ni izopćenost, niti išta slično. Hrvatska, istina, nije ni Švicarska ni Norveška, ali to je nije trebalo sprečavati da, umjesto da ulazi u tu federaciju, njeguje dobre gospodarske odnose s europskim državama i s njima (pa i sa samom Unijom) sklapa odgovarajuće ugovore i tako olakša trgovinsku razmjenu, slobodno kretanje roba, ljudi itd. Sve se to, naravno, može i bez toga da se postane članicom te federacije. I na taj se način moglo postići baš sve ono što, kao, pruža Europska unija: beskrajna putovanja u Bugarsku, trgovanje s Estonijom, studiranje na Oxfordu ili štoveć. Pa ne mora se zato ući u EU, postoje i drugi načini da se to izvede, a da se ne završi u „izolaciji“.

Jer, ne mora se ulaziti u sumnjive nedemokratske federacije kako bi se trgovalo s drugim zemljama Europe (i šire), te s njima surađivalo na bilo kojoj osnovi. Postoji mnogo zemalja na svijetu koje nisu našle za shodno da se udruže u nekakvu saveznu državu kao što je Europska unija, a opet žive sasvim solidno. Ili ne, ali to je stvar umješnosti njihove politike i gospodarstva, a ne stvar podređivanja nekim federalnim autoritetima.

Osim što bi, kako kažu, „završila u izolaciji“, Hrvatska bi morala vratiti i sredstva iz pretpristupnih fondova – obično je argument onih koji neulazak Hrvatske u EU vide kao neku vrstu apokaliptičkog scenarija. Kao prvo, nije izvjesno da bi se to uopće dogodilo. Ali, ako je jedini argument zapravo prijetnja da moramo vratiti nekakav novac ne uđemo li u EU, onda ga slobodno možemo vratiti. Pa mi smo bogata zemlja: kad smo dopustili da nas vješti kvazi-politički i pseudo-poduzetnički lopovi divljački i besramno kradu 20 godina i još dan-danas nad nama vladaju, pa što nam je onda vratiti taj sitniš Bruxellesu?

Ali, upravo u tim političkim strukturama vlada najveća panika zbog mogućeg odbijanja građana Hrvatske da uđu u EU. U tom slučaju — čak štoviše, isključivo i jedino u tom slučaju — doista bi se hrvatska politička scena morala hitno i temeljito izmijeniti, a čitava oligarhija morala bi priznati poraz nametljivog podmetanja svojeg „svetoga povijesnog cilja“ kao općenacionalnog i odmah odgmizati u ropotarnicu povijesti gdje joj je i mjesto. Toga se jedino i boje. Nasuprot tome, eventualnim ulaskom Hrvatske u Uniju, završit će u Bruxellesu umjesto u mračnom kutku hrvatske političke historije!

Posve je jasno da samim neulaskom u Europsku uniju Hrvatska ne bi bila odjednom uspješna kao Norveška (koja također nije u EU). Samo što si je to Hrvatska sama kriva, jer njezina je oligarhija potkradala i svojski upropaštavala zemlju decenijama, a norveška nije. Tako jednostavno! Pa smo sad tu gdje jesmo. Očekivati, međutim, da će nam Unija pomoći u rješavanju takvih naših problema potpuno je besmisleno.

Uostalom, zašto bi itko bolje živio u nekoj superdržavi nego izvan nje? Stvar je u tome što hrvatski političari uopće ne vode nikakvu politiku: njihova je jedina pseudo-politika — ulazak u EU. I točka. Pa je onda logično da to stalno ističu, kad nikakvih drugih rezultata nemaju. Dodatno, sami su sebi namijenili meke fotelje u više nego lukrativnim sinekurama Unije, pa je jasno da ondje na posljetku žele i dospjeti.

I još nešto. U Hrvatskoj svi (glasno i javno) mrmljaju i jamraju protiv nesposobnih i loših političara svih boja i političkih usmjerenja. Imaju i zašto, oni to doista i jesu – dokazano nesposobni i katastrofalno loši. Često su uz to i lopovi. Ali zbilja je čudno kako uopće itko onda može pomisliti da će ih spasiti baš ono što im ti nesposobni i loši političari nude kao spas. Pobogu! Zar nismo ništa naučili? Ako vam pripadnici domaće oligarhije kažu što biste trebali učiniti ili kamo biste morali ići – bježite glavom bez obzira na suprotnu stranu i ne osvrćite se!

„Europsko pitanje“ odličan je poligon na kojem se danas može vidjeti tko je u Hrvatskoj na različitim stranama. Tu se najbolje vidi da u našoj zemlji nikakva politička „desnica“ ne ratuje ni protiv kakve političke „ljevice“. Jer ni desnica ni ljevica u Hrvatskoj više ne postoje. Tu udružena oligarhija ratuje protiv naroda. Svim sredstvima.


Balkanska ljubav na zapovijed

Osim toga, neulazak u Europsku uniju ne znači ni automatski ulazak u nekakvu balkansku ili jugoslavensku asocijaciju. Takvo što uostalom izričito je zabranjeno Ustavom Republike Hrvatske (članak 142. stavak 2.). Zbilja je sumanuto povezivati neulazak u EU s alternativnom orijentacijom na Balkan, kad je takvo što Ustavom zabranjena kategorija, zar ne? Ali zagovornici prolaska Hrvatske kroz odškrinuta vrata Unije čine upravo to.

Udružena hrvatska oligarhija koja stalno podmeće to „balkansko jaje“ i plaši građane Hrvatske nekakvom balkanskom krčmom, novom južnoslavenskom asocijacijom i sličnim glupostima, — upravo se ta oligarhija ukazuje kao korifej balkanske suradnje, koju – što je još gore – ne forsiraju zato što bi to možda stvarno željeli, nego zato što im je to uvjetovala Europska unija Sporazumom o stabilizaciji i pridruživanju!

„Međunarodni i regionalni mir i stabilnost te razvitak dobrosusjedskih odnosa ključni su za proces stabilizacije i pridruživanja“ stoji u članku 3. tog Sporazuma. Naravno da su međunarodni i regionalni mir i stabilnost lijepa stvar, ali ovdje se radi o tome da se regionalna suradnja uvjetuje kao obavezna u procesu pristupanja.

U sljedećem članku stoji: „Hrvatska se obvezuje nastaviti i promicati suradnju i dobrosusjedske odnose s drugim zemljama regije, uključujući i odgovarajuću razinu uzajamnih koncesija glede kretanja osoba, roba, kapitala i usluga, te razvoj projekata od zajedničkoga interesa, poglavito projekata koji se odnose na povratak izbjeglica i borbu protiv organiziranoga kriminala, korupcije, pranja novca, ilegalnih migracija i krijumčarenja. Ta je obveza ključni  čimbenik u razvoju odnosa i suradnje između stranaka i time pridonosi regionalnoj stabilnosti.“

U članku 11. pak stoji: „Sukladno svojoj opredijeljenosti za mir i stabilnost te za razvoj dobrosusjedskih odnosa, Hrvatska će djelatno promicati regionalnu suradnju.“ I to je to. Eto zašto unionistica Kosor veselo skakuće po Smederevu (i po Borutu Pahoru), a unionist Josipović radosno trese ruku Miloradu Dodiku. Zato jer moraju, ako žele vidjeti Bruxelles!

Ponavljamo, općenito uzevši lijepo je kada su susjedne zemlje u miru i kada surađuju, ali zbilja je degutantno gledati te naše „radosne regionalne političare“ kako se ljube po europskoj zapovijedi! Suradnja je krasna stvar, ali ni suradnja, ni ljubav, ni razumijevanje, ni suradnja ne mogu se obavljati na zapovijed! Ali Europskoj je uniji sve moguće: čak su i to propisali. Pa onda ti naši „radosni regionalni političari“ lijepo postupaju po zapovijedi i sveudilj se ljube i surađuju. Idilično do povraćanja. A onda još ljude plaše nekakvom balkanskom suradnjom, koju sami – i to još po zapovijedi – promiču!

 

Ima li što gore od ovakve Hrvatske?

I na kraju da zaključimo. Mnogi se, promatrajući Hrvatsku danas, zemlju koja je zbog svakovrsnog kriminala, sulude pretvorbe, loše politike, izdajničkih i gramzivih političara, pohlepnih „poduzetnika“, bahatih biskupa, i svih ostalih elementarnih nepogoda koje su je snašle spala na niske grane, — mnogi se danas pitaju postoji li išta lošije od ovakve Hrvatske? Postoji: Hrvatska u ovakvoj Europskoj uniji. Pržimo se u tavi, bi li pomoglo da još i skočimo u vatru?

O, kad bi Unija bila drukčija, istinski demokratska, orijentirana k socijalnoj pravednosti i blagostanju svih ljudi, a ne samo nekih – ali nije. Kad bismo dobili i srebro i zlato i kad bi nam pečeni pilići ulijetali u usta – čak ni tada ne bismo trebali ući u ovakvu Uniju s nakaradnim propisima, nepojmljivo nedemokratskom zakonodavnom procedurom i upravljanjem superdržavom kakvo se nije vidjelo još od vremena Sovjetskog saveza.

Ne bismo trebali ući u državu u kojoj će biti najviše nagrađeni upravo oni koji od svoga rada ne žive (krupni kapitalisti) i oni koji već predugo žive na tuđoj grbači (politička oligarhija). Ako je hrvatska jabuka gnjila (a je), trebamo li onda zagristi i pojesti europsku gnjilu jabuku?

Pravni je poredak Europske unije skrojen po mjeri bogatih korporatista i vazalskih političara i njima jedino služi. Ta je superdržava kanta za zalijevanje cvijeća neoliberalnog kapitalizma u kojoj se običan čovjek ne može nadati ničemu osim da svojim radom kao robom stvara profit za eurokorporatiste. U toj federaciji nema ni s od socijalne pravde, a svi pojmovi koje stalno slušamo poput „deregulacije“, „liberalizacije“, „fleksigurnosti“ i slično – instrumenti su koji služe isključivo korporatistima. Europska je unija zapravo povela rat protiv radništva. Takva je ideologija ugrađena u njene temeljne akte i to se neće tako lako ni brzo promijeniti.

No nadati se od tako pravno, politički i ideološki defektne federacije da će pomoći da jedna mala upropaštena zemlja poput Hrvatske postane uspješna i prosperitetna, a oni koji sjede za kormilom njene politike i gospodarstva odjednom časni, pošteni i ispravni, te da na taj način isplivamo na obalu (a kamoli da se dokopamo zelene grane!) ravno je suludoj utopiji.

Svatko tko misli da je samim tim što je uspio hrvatski ključ ugurati u bravu europskih vrata riješio sve probleme, morao bi – prije no što kroz njih prođe – biti siguran da zna što se iza tih vrata zapravo nalazi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #428 : Siječanj 12, 2012, 09:12:42 poslijepodne »

U EU možete glasati samo za zastupnike u EU parlamentu. Hr je dozvoljeno 12 mjesta, a EU parlament ima 784 zastupnika! Odluke kao rasprodaja svih hr nacionalnih bogatstava, naseljavanja Hr, broja izbjeglica za prihvat, odlaganje radioaktivnog otpada, uzgoj GMO kultura će se donositi bez pristanka Hr!

BBC već sada savjetuje cijeli svijet da razgrabi hrvatsku obalu i otoke.

Postoje planovi o naseljivanju 250,000 ljudi i to samo u Dalmaciji!

Lokalne jedinice uprave ili gradonačelnik će biti birani iz redova stranaca koji će vas brojčano nadjačati nakon poplave useljenika, a koja će uslijediti upravo zbog hr sačuvane ljepote kakvu je EU već davno uništila i Jadrana, najljepšeg mora na svijetu, koje bi postalo europsko, kad "ne smije" biti hrvatsko.

Ulaskom u Eu je zabranjeno zaposlenje u uniji slijedećih 7 godina ?

Cijena Pelješkog mosta kojeg Eu brani graditi jer se ne uklapa u njihove vizure ?


Jel ti prvo pročitaš to kaj prepisuješ od nekuda s neta ili samo copy/paste kao Bilaj ?

Npr. o BBC u "grabljenju obale" zatim o 250 tisuća ljudi u Dalmaciji, o strancima gradonačelnicima, zatim o famoznih 7 godina zabrane zaposlenja u uniji ili na kraju kako ti pišeš o zabrani gradnje Pelješkog mosta od strane Europske unije ... ?

Hrvatska će se naći (ponovo) na udaru krize, bez obzira da li će biti u uniji ili ne, ma koliko god to nekome značilo ili ne.

I kad ti onda netko napiše da si euroskeptik, ti tvrdiš da nisi ... ?
« Zadnja izmjena: Siječanj 12, 2012, 09:16:11 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #429 : Siječanj 13, 2012, 03:23:10 prijepodne »
Euroskeptik je glupa i činjenično pogrešna riječ, baš kao i "homofob"...

Prva sadrži pojam "skeptik", iliti sumnjičavac, no ja nisam nimalo sumnjičav - ja sam SIGURAN da je ta EU malo veći drek i potpuno sranje, propast za sve osim za šačicu interesnih bogatuna koji su je i osnovale - ne kao humanitarno društvo, nego kao organizaciju za gomilanje bogatstva guljenjem kože sa cijelih država...

Također, nisam ni "homofob", jer sadrži nastavak "FOB", što predstavlja strah - no ja se pedera ne bojim, nemam zašto, mene jebat i guzit neće, niti će mi prodavati svoje prozirne protuprirodne bajke. Ja pedere NE VOLIM, smatram to duševnim iliti psihoporemećajem seksualnosti, i protiv sam njihovih zahtjeva (koje činjenično niti ne iznose, nego kao fol prodaju jednakost, iako su u svemu u čemu trebaju biti jednaki - jednaki! Posebna je priča što ono u čemu se oni ne osjećaju jednaki - ne žele javno izreći, pa palamude bezveze u diple koje ionako nitko ne spori. Ali spori da pederski brak bude izjednačen sa heteroseksualnim, i spore da takva neprirodna zajednica može posvajati, a onda i podizati djecu, jer film "dvije mame i dva tate" smo davno gledali, naravno - kao komediju, i tako će i ostati...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #430 : Siječanj 13, 2012, 09:18:19 prijepodne »
MEĐUNARODNI monetarni fond danas je u Washingtonu održao prvi ovogodišnji brifing za novinare, na kojem je čelnik MMF-ovog odjela za vanjske odnose Gerry Rice između ostalog potvrdio kako nas očekuje pad globalne ekonomije, te da će i Hrvatska biti jedna od zemalja koja će se naći na udaru krize u Europi.

Rice je napomenuo kako je perspektiva u Europi, ali i cijelom svijetu općenito loša, ali da će konkretne brojke MMF imati tek 24. siječnja, kada će izdati službeno izvješće. "Kao što je već rečeno, očekujemo da će i Hrvatska biti pogođena krizom u Europi i suočena s izazovima koji posljedično slijede", napomenuo je Rice.

Osim toga, Rice je naglasio kako nisu primili nikakav zahtjev nove hrvatske Vlade za nekakvim programom ili aranžmanom s MMF-om, kao i to da nije dogovoren nikakav sastanak hrvatskih predstavnika s MMF-om u Washingtonu.

http://www.imf.org/external/mmedia/view.aspx?vid=1386345888001
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #431 : Siječanj 13, 2012, 09:51:25 prijepodne »
I kakve veze ima ovaj članak sa pristupom Hrvatske u EU.
______________________________________

Jedna emisija u kojoj je gostovao Lesar:
Europska Unija: Što ako bude NE? (Darko Mihajlović i Dragutin Lesar)

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #432 : Siječanj 13, 2012, 12:03:54 poslijepodne »
Zbog referenduma ćemo pokrenuti kazneni postupak protiv Vesne Pusić
Vijeće za Hrvatsku - Ne u EU organizira prosvjedni skup u subotu, 14. siječnja 2012. godine na Trgu bana Jelačića s početkom u 11 sati, najavili su predstavnici političkih stranaka i udruga koje se protive ulasku Hrvatske u EU.


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/veliki_prosvjedni_skup_euroskeptika/530333.html


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #433 : Siječanj 13, 2012, 03:23:39 poslijepodne »
Upozorenje bez presedana: Europska Unija dala Mađarskoj ultimatum
Napetosti između vrha EU-a i Mađarske u stalnom su porastu. Optužbe bivaju sve teže, kritičari iz Bruxellesa otvoreno govore o "odmaku od demokracije" u Mađarskoj.
 Ovog tjedna je uslijedilo i posljednje upozorenje Orbanovoj vladi, svojevrsni ultimatum, da napravi brzu reviziju novouvedenih mjera ili se suoči s pravnim posljedicama.
 
Kako javlja New York Times i drugi utjecajni mediji, Europska komisija (izvršna vlast u EU) uputila je upozorenje bez presedana. Mađarska vlada uvela je promjene ustava i donijela brojne nove zakone koji aktualnoj vladi daju veliku kontrolu nad medijima, ali - možda još i važnije - nad centralnom bankom u zemlji.
 Olli Rehn, povjerenik EU-a za ekonomska i monetarna pitanja, oštro je upozorio Mađarsku rekavši kako se zemlja suočava s mogućim teškim posljedicama i suspenzijom velikih sredstava koja dolaze iz tzv. EU fonda za razvoj.
http://www.advance.hr/vijesti/upozorenje-bez-presedana-europska-unija-dala-madarskoj-ultimatum/

No-no. Pec-pec.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #434 : Siječanj 13, 2012, 10:49:14 poslijepodne »
GONG upozorava prije referenduma
ZAGREB – Nevladina udruga GONG je na današnjoj konferenciji za novinare upozorila birače da će na skorašnjem referendumu o pristupanju Hrvatske u Europsku uniju neubacivanje listića u kutiju te nevažeći listići imati isti učinak kao zaokruživanje PROTIV na glasačkom listiću.

Napominju također kako se za donošenje odluke o pristupanju Hrvatske u Europsku uniju na referendumu u obzir uzima ukupan broj birača koji su pristupili na referendum 22.siječnja, uključujući i one koji nisu ubacili glasački listić u kutiju, ali uključuje i birače koji su ubacili nevažeći glasački listić.

GONG ističe kako je za pozitivnu odluku o pristupanju Hrvatske u Europsku uniju potrebno da od ukupnog broja birača koji su tog dana pristupili referendumu, njih više od 50 posto zaokruži na glasačkom listiću ZA.

Nevažećim listićima se smatra neispunjen glasački listić, onaj koji je popunjen na takav način da se ne može sa sigurnošću utvrditi volja birača i okolnosti glasuju li za ili protiv, te glasački listić na kojem je birač glasovao za oba prijedloga u referendumu.
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/1898-gong-upozorava-prije-referenduma.html
wwwg tablice