Autor Tema: Završeni pregovori s EU!  (Posjeta: 149100 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #300 : Prosinac 19, 2011, 05:14:54 poslijepodne »
Vidiš, razlika  je u tome što si ti euroskeptik, stalno gledaš i prognoziraš crno, a ja ne.

Moji stavovi se baziraju na zdravom razumu, procjenama stručnjaka (a ne političara), tuđih iskustava i ljubavi prema Hrvatskoj. I nisam skeptik - ja sam siguran da EU ne valja, tu nema skepse.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #301 : Prosinac 19, 2011, 05:16:18 poslijepodne »
Odličan portal izvan dosega hrvatske cenzure, no prepun kvalitetnih i istinitih informacija koje nam ne daju oni koji bi morali. I tu je da netko i odavde ne bi mogao reći da nije informiran!

http://eu-je-prijevara.net84.net/
« Zadnja izmjena: Prosinac 19, 2011, 05:23:08 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #302 : Prosinac 19, 2011, 05:17:47 poslijepodne »
Citat:
Vidiš, razlika  je u tome što si ti euroskeptik, stalno gledaš i prognoziraš crno, a ja ne. 

Hajde molim te koko-vg reci mi, zar ne misliš ako je i jedan dio od svega točan, zar to nije prestrašno, kaj nam se sprema?
Biti negdje u nekoj uniji koja ti sve natura, sve moraš poštivati bez pogovora inaće slijede sankcije - zamisli taj osječaj?
Zar to nije strašno?
A mi zaista ne znamo kaj nas stvarno čeka, ili ti imaš druge podatke?
Bili smo u umjetnim tvorevinama,strašno se branimo i bojimo bilo kakvog saveza sa Srbijom, jer smo to dobro iskusili i platili. Znamo kako nam je bilo!
A kaj znamo o ovome?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #303 : Prosinac 19, 2011, 05:22:23 poslijepodne »
http://europskaunija.yolasite.com/eu-danas.php

Bizarna UK-korekcija — jesu li vam ikad rekli za nju?

Ali ni tu priči nije kraj! Jer, Margaret Thatcher je 1985. izborila posebne pogodnosti za Ujedinjeno Kraljevstvo. Prema tim "pogodnostima" britanski bi se doprinos svake godine umanjivao za dogovoreni iznos, koji se u proračunu vodi kao “UK-Correction”. O tome nećete čuti u Dnevniku. O čemu je riječ?

Čelična Margaret uspjela je u svom naumu, pa manjak koji nastaje zbog smanjenog doprinosa Ujedinjenog Kraljevstva nadoknađuju sve ostale članice – uplatom dodatnog iznosa za Ujedinjeno Kraljevstvo.

Jednostavno, zar ne? I odlično za Ujedinjeno Kraljevstvo, ali loše za vas ako niste podanik Ujedinjenog Kraljevstva! Pogledajte na tablici proračuna EU, na našoj podstranici EU-danas, koliko zemlje članice uplaćuju u duboki unijski džep kako bi nadoknadile britanski manjak. Riječ je o 3 milijarde eura!

Ali ne... ni to još nije sve! Ni taj iznos nije jednak ni pravedan, jer su neke lukave članice uspjele progurati da njihov doprinos za Ujedinjeno Kraljevstvo ne bude veći od 25% onoga što bi prema formuli trebali platiti na ime manjka kojeg je stvorila Britanija. Ostale zemlje članice nadoknađuju tako još i taj dodatni manjak!

Na našoj podstranici EU-danas molimo pogledajte navedenu “UK-korekciju” u proračunu Unije za 2011. Pa uočite da, recimo, siromašna Rumunjska mora financirati dugUjedinjenog Kraljevstva s preko 51 milijun eura, a mala Slovenija sa 14,3 milijuna. Bilo bi zanimljivo vidjeti jesu li građani Irske sretni što moraju financirati Britaniju s 53 i pol milijuna eura i sviđa li se stanovnicima prezadužene Grčke što će, htjeli ne htjeli, uplatiti za Ujedinjeno Kraljevstvo čak 93,5 milijuna eura! I Hrvatska će imati čast financirati Ujedinjeno Kraljevstvo, uđe li kojom nesrećom u Uniju. Koliko ćemo to platiti? Pokušajte pitati nekog od lokalnih unionista. Oni znaju, ali mislimo da vam to neće reći.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #304 : Prosinac 19, 2011, 05:39:42 poslijepodne »
Citat:
Vidiš, razlika  je u tome što si ti euroskeptik, stalno gledaš i prognoziraš crno, a ja ne. 

Hajde molim te koko-vg reci mi, zar ne misliš ako je i jedan dio od svega točan, zar to nije prestrašno, kaj nam se sprema?
Biti negdje u nekoj uniji koja ti sve natura, sve moraš poštivati bez pogovora inaće slijede sankcije - zamisli taj osječaj?
Zar to nije strašno?
A mi zaista ne znamo kaj nas stvarno čeka, ili ti imaš druge podatke?
Bili smo u umjetnim tvorevinama,strašno se branimo i bojimo bilo kakvog saveza sa Srbijom, jer smo to dobro iskusili i platili. Znamo kako nam je bilo!
A kaj znamo o ovome?

Da se prvo vrnem malo unazad ... Nisam jugo-nostalgičar, ali sam puno bolje živio u ono vrijeme nego danas.  Nikad nisam bio član partije, išao sam u crkvu, kršten sam (kao mali) obavio krizmu i ženio se u crkvi.  Nikad mi nitko zbog toga nije prigiovarao, niti sam na poslu imao problema zbog toga, a kamo li da mi je netko uzimao pasoš. Imao sam bolji posao, zarađivao sam puno bolje nego danas, što je u tome loše, ako izrazim svoje mišljenje ? Isto tako, ako vjerujem da će nam u uniji biti bolje, a vi niste takvog mišljenja, što vam ja tu mogu ? Tko kaže da će sve biti tako kak pišu Sledgehammer i Bilaj, pozivajući se na izvore koji se opet pozivaju na izvore itd? Znam da ima onih kojima ne odgovara da Hrvatska uđe u uniju. Npr. bosanci. Njima itekako smeta da se schengenska granica pomakne. Mene iskreno, veseli, a za bosance me zaboli. Kad krenem poslovno ili u nabavu za firmu u Frankfurt ili Milano, da nemam posla s carinom sve do Bregane, a kaj se tiče granica s donje strane, treba uvesti reda mislim i na ljude i na robu. Dobio sam opomenu zbog pitanja koja sam uputio Bilaju, koja je on negdje pročitao i prokomentirao i "objasnio nam na svoj način"  Molio sam da mi netko odgovori da li je Bilaj u pravu jer po meni, iznosi neistine, a kad se nađe par takvih koji samo gledaju crno i pišu o tome, onda se na njih nadoveže još par njih koji to povjeruju, nije ni čudo što ima toliko euroskeptika.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #305 : Prosinac 19, 2011, 08:57:25 poslijepodne »
Bizarna UK-korekcija — jesu li vam ikad rekli za nju?

Superhik; pomozimo bogate.
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #306 : Prosinac 20, 2011, 09:16:37 prijepodne »
Pitagorin poučak: 24 riječi.

Molitva Oče naš: 66 riječi.

Archimedov poučak: 67 riječi.

10 zapovijedi: 179 riječi.

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi.

Američki Ustav sa sve 27 izmjene i dopune: 7.818 riječi.

Propisi EU o prodaji kupusa: 26.911 riječi.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Josipovic-Referendum-o-ulasku-u-EU-22.-sijecnja-2012

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #307 : Prosinac 20, 2011, 01:53:13 poslijepodne »
Vidiš, razlika  je u tome što si ti euroskeptik, stalno gledaš i prognoziraš crno, a ja ne.

Moji stavovi se baziraju na zdravom razumu, procjenama stručnjaka (a ne političara), tuđih iskustava i ljubavi prema Hrvatskoj. I nisam skeptik - ja sam siguran da EU ne valja, tu nema skepse.
Gluposti.

Naravno da si skeptik, čisti skeptik. Nikakav zdrav razum te ne vodi, nego samo težnja ka pogodnostima i prednostima, i to bez ijednog kompromisa, a kam pak nekog nedostatka. Ti ne razumiješ da je sve to "uzimala-davala". Ponekad imam dojam da jednostrano obavještavaš ovdje na forumu jer imaš neke osobne pogodnosti iz toga. Mislim - nije me briga, zakaj ne bi jednostrano pisal ak ti je to uvjerenje? Tak da piši o čem očeš, tvoja stvar.

No ali - ak neko kao ja piše da je za dobrobit Hrvatske spreman na kompromise, i argumentira koje kompromise i zakaj, ti to popljuješ i ocijeniš da je protiv Hrvatske. I to veleizdajničko! To je doslovce debilno, i to je klevetanje. Zato bih te zamolio da više ne širiš takve klevete po forumu, ne samo glede mene. Takva kretenska prebacivanja radije ostavi HDZju ili pak bivšim komunistima, kaj pak na isto izlazi. Takvim ponašanjem samo dokazuješ da nisi niti moralno niti intelektualno bolji od njih. Ponašaš se ko krdo.

Ja bih ovdje upravo tebi želio reći ono kaj si ti meni napisao: "Činjenica je da mi većinski nismo nikada bili pametni, možda i zbog plitkog i jadnog stava kojeg ti ovdje prodaješ." To vrijedi prije svega za tebe.
Citat: Sledgehammer
Ti cijelo vrijeme proturaš teoriju da nam nitko nije za ništa kriv - u redu, ako nije, zašto misliš da će to EU riješiti?
Opet prodaješ jeftine fore budalama, ali zaboravljaš da ja to nisam. To nek ti tvoji pajdaši puše, možda ti kod njih to uspijeva.
Ponovit ću ti opet, jer očito i ti slabo pamtiš: Ja nigdje nisam tvrdio da bu nam neko drugi riješio naše probleme. Zato nemoj tvrditi da ja tak nekaj mislim. Ja samo tvrdim da nije sigurno da bumo imali samo loše ako uđemo u EU. Ulazak u EU imal bi nedostatke, ali imali bi i prednosti. Tak da nisam siguran kaj nadvladava. I ne tvrdim, kao ti samo u jednom smjeru.

Pitanje je kakve bumo imali prednosti i nedostatke ak ostanemo van EU? I kakve bu to imalo konzekvencije na naš život ovdje u Hrvatskoj? To nitko nije nabrajao.

Sve sam više ubijeđen da mi više i nemamo izbora u smislu - kak bi nam bilo bolje. Ak ne uđemo u EU bit će nam gore. Imali bumo možda puni utjecaj na svaki drek u Hrvatskoj, ali bumo kopali smeće po kontejnerima. No ako i uđemo u EU ne znači automatski da bu nam bolje, jer to opet ovisi o nama. U svakom slučaju to ovisi o nama, znači - bilo bu nam definitivno gore. Ali tu nam EU ne bu kriv.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #308 : Prosinac 20, 2011, 04:40:53 poslijepodne »
kad se nađe par takvih koji samo gledaju crno i pišu o tome, onda se na njih nadoveže još par njih koji to povjeruju, nije ni čudo što ima toliko euroskeptika.

Nije problem gledati crno - no problem je gledati u crno, a vidjeti bijelo! A to si, recimo, ti.

Nije bitno ni koliko nas ima - bitno je da li je to sve istina ili nije. A istina, je, i tebi je to jasno, jer da ti nije jasno, pokušao bi nas razyvjeriti, ponuditi u cijelom brdu postova barem jedan sa argumentiranim stavovima i benefitima.

A toliko euroskeptika ima (pogrešna riječ, izmišljena od neznalica, kao i homofobija) samo zato jer nema eurofanatika koji bi izrekli makar jednu pametnu. Ljudi se love za ponuđene argumente, a prodaja priča koje nisu više od mišljenja ipak ne prolazi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #309 : Prosinac 20, 2011, 04:45:38 poslijepodne »
Bob Rock - po običaju - lupetanja i isprazne priče bez ijednog argumenta. Lako je optuživati - no dokazati optužbe, ili svoj poraz lijelčiti narodnim mudrostima tipa "napad je najbolja obrana" - je ipak malo teže. I preprozirno.

Ti si dalje na razini naivnog pretpostavljanja da će biti bolje, iako ni sam sebi - a kamoli nama - možeš objasniti ijedan slučaj, situaciju ili konkretan primjer zašto je to tako. Na kraju ćeš i glasati za EU - jer ti je kapric prema meni važniji od bilo čega, a niti onda nećeš znati zašto si KONKRETNO glasao.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #310 : Prosinac 20, 2011, 05:45:22 poslijepodne »
kad se nađe par takvih koji samo gledaju crno i pišu o tome, onda se na njih nadoveže još par njih koji to povjeruju, nije ni čudo što ima toliko euroskeptika.

Nije problem gledati crno - no problem je gledati u crno, a vidjeti bijelo! A to si, recimo, ti.

Nije bitno ni koliko nas ima - bitno je da li je to sve istina ili nije. A istina, je, i tebi je to jasno, jer da ti nije jasno, pokušao bi nas razyvjeriti, ponuditi u cijelom brdu postova barem jedan sa argumentiranim stavovima i benefitima.

A toliko euroskeptika ima (pogrešna riječ, izmišljena od neznalica, kao i homofobija) samo zato jer nema eurofanatika koji bi izrekli makar jednu pametnu. Ljudi se love za ponuđene argumente, a prodaja priča koje nisu više od mišljenja ipak ne prolazi.

Kaj si ti pesimist po uvjerenju ili si išao u školu za to ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #311 : Prosinac 21, 2011, 11:38:45 prijepodne »
HRT1 Otvoreno 20. 12. 2011

Otvoreno o ulasku u EU.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #312 : Prosinac 21, 2011, 01:43:08 poslijepodne »
Diskusija o kretanju cijena duhana kada bi RH ušla u EU prebačeno je u novu temu Hrvatska u EU: Pad izvoza cigareta.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #313 : Prosinac 21, 2011, 02:50:41 poslijepodne »
Kaj si ti pesimist po uvjerenju ili si išao u školu za to ?

Možeš se držati one stare definicije - da je pesimist samo optimist sa iskustvom.

Iako su takva etiketiranja nekakvim pesimizmom u najmanju ruku maloumna, i samo govore da ti nemaš neki stvaran i konkretan kontraargument.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #314 : Prosinac 21, 2011, 03:56:56 poslijepodne »
Kaj si ti pesimist po uvjerenju ili si išao u školu za to ?

Možeš se držati one stare definicije - da je pesimist samo optimist sa iskustvom.

Iako su takva etiketiranja nekakvim pesimizmom u najmanju ruku maloumna, i samo govore da ti nemaš neki stvaran i konkretan kontraargument.

a u pizdu strininu..kakvo jebeno je tvoje iskustvo..smatras li ti mlatimudane  to pod umijecem  da ti punica placa podstanarstvo..