Autor Tema: Vrtići i jaslice u Gorici  (Posjeta: 30159 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #30 : Rujan 06, 2010, 03:53:42 poslijepodne »
MENI ne fali niš, dal sam ono kaj je on tražil - ali si ti Sledgeu dal slamku da se na nekorektan način pokuša izvući iz neugodne situacije. Jer korektan nikad nije bil.

Kao što vidiš u ovom Zaključku, sporazum su potpisale gradske uprave, i to nakon završetka mog mandata. Ako te zanima dokument obrati se na novi saziv MO ili izravno na Grad. Ja se goričkom politikom više ne bavim...
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2010, 04:02:11 poslijepodne amarkulin »

amarkulin

  • Gost
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #31 : Rujan 06, 2010, 08:06:21 poslijepodne »
Evo jednog segmenta Sporazuma koji se može naći na webu:

http://www.mo-kosnica.hr/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=327

Potpisivanje Aneksa Sporazuma o gradnji djeèjeg vrtiæa u Velikoj Mlaki sa Gradom Zagrebom
Grad Zagreb i Velike Gorica potpisali su sporazum o gradnji djeèjeg vrtiæa u Velikoj Mlaki kojima se definiraju meðusobna prava i obveze koje se odnose na podmirenje troškova provedbe ovog složenog projekta koji ukljuèuje gradnju objekta djeèjeg vrtiæa kao i naèin osnivanja, korištenja i upravljanja ustanovom.
Tijekom dogovora o operacionalizaciji projekta, predstavnici Grada Zagreba koji su zaduženi za provedbu postupaka vezanih uz gradnju objekta, predložili su da se u èlanku 3. Sporazuma promjeni prva alineja te da glasi da æe Grad Zagreb "provesti arhitektonski natjeèaj". Gradsko poglavarstvo Grada zagreba prihvatilo je ovu promjenu na svojoj 296. sjednici. Grad Velika Gorica i Grad Zagreb potpisati æe Aneks Sporazuma o gradnji djeèjeg vrtiæa u Velikoj Mlaki.


Dakle, ja ne govorim napamet. A ako ima imalo ljudskosti, Sledge će se nakon ovoga ispričati.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #32 : Rujan 07, 2010, 08:54:53 prijepodne »
Imaš previsoka očekivanja. Pusti, bit će tebi lakše.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #33 : Rujan 07, 2010, 10:24:41 prijepodne »
Evo jednog segmenta Sporazuma koji se može naći na webu:

http://www.mo-kosnica.hr/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=327

Potpisivanje Aneksa Sporazuma o gradnji djeèjeg vrtiæa u Velikoj Mlaki sa Gradom Zagrebom
Grad Zagreb i Velike Gorica potpisali su sporazum o gradnji djeèjeg vrtiæa u Velikoj Mlaki kojima se definiraju meðusobna prava i obveze koje se odnose na podmirenje troškova provedbe ovog složenog projekta koji ukljuèuje gradnju objekta djeèjeg vrtiæa kao i naèin osnivanja, korištenja i upravljanja ustanovom.
Tijekom dogovora o operacionalizaciji projekta, predstavnici Grada Zagreba koji su zaduženi za provedbu postupaka vezanih uz gradnju objekta, predložili su da se u èlanku 3. Sporazuma promjeni prva alineja te da glasi da æe Grad Zagreb "provesti arhitektonski natjeèaj". Gradsko poglavarstvo Grada zagreba prihvatilo je ovu promjenu na svojoj 296. sjednici. Grad Velika Gorica i Grad Zagreb potpisati æe Aneks Sporazuma o gradnji djeèjeg vrtiæa u Velikoj Mlaki.


Dakle, ja ne govorim napamet. A ako ima imalo ljudskosti, Sledge će se nakon ovoga ispričati.

I na kraju trebalo bi spomenuti da nakon usvajanja GUPA za grad Goricu,ipak počinje gradnja vrtića u V.Mlaki.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #34 : Rujan 07, 2010, 12:01:58 poslijepodne »
MENI ne fali niš, dal sam ono kaj je on tražil - ali si ti Sledgeu dal slamku da se na nekorektan način pokuša izvući iz neugodne situacije. Jer korektan nikad nije bil.

Nije ni trebal, ja znam čitati. Ali dobro je i da drugi vide neke stvari, da ne ispadne da samo ja uvijek imam nekaj protiv.

Čitam ovaj "futur egzaktni"...  ;) ;) ;)

"2. Gradonačelnik Grada Zagreba sklopit će sporazum iz točke 1. ovog zaključka.!"

Zatim iz ovih linkanih dokumenata:

"Tijekom dogovora o operacionalizaciji projekta, predstavnici Grada Zagreba koji su zaduženi za provedbu postupaka vezanih uz gradnju objekta, predložili su da se u članku 3. Sporazuma promjeni prva alineja te da glasi da će Grad Zagreb "provesti arhitektonski natječaj". Gradsko poglavarstvo Grada Zagreba prihvatilo je ovu promjenu na svojoj 296. sjednici. Grad Velika Gorica i Grad Zagreb potpisati će Aneks Sporazuma o gradnji dječjeg vrtića u Velikoj Mlaki."

Možda ja jesam glup - ali ovo sve je još uvijek golub na grani, bez vrapca u ruci - plus što je i dalje obećanje - ludom radovanje! Drvo raste, zeko i dalje brsti po šumi...

BTW, ovo je dokument star skoro godinu i pol, nakon čega nije napravljeno ništa - što samo potvrđuje moje prije rečene sumnje i stavove.

Ovo je još uvijek samo sporazum, koji tek treba uroditi ugovorom (ili nisam vidio da isti postoji - ako ne postoji ugovor, postoji barem informacija da je isti potpisan... ili ne postoji niti to?) , no nekako mi se čini da bi netko na golubom na grani (ili zecom u šumi) htio prodati priču kako treba samo narezati kruh, jer je paprikaš gotov... međutim, kako po - do sada dostupnim podacima - ispada da za tog zekana još nije ni postavljena stupica, ne znam ni kome ni zašto bih se trebao ispričati?? Lovcu - zato jer mi se ne sviđaju njegove lovačke priče??

Jer sam fakat umoran tumačiti odraslim, punoljetnim i navodno pametnih i razumnim ljudima što im za dokazivanje stavova treba. Neću objašnjavati - samo hint - "UGOVOR o gradnji" (u njemu piše tko gradi, gdje gradi, čijim novcima, kada počinje i kada to bude gotovo, tko je graditelj itd itd... pa čak i tko je arhitekt - no ispada da ni taj dio priče još nije određen...). POsjedom takovog dokumenta ovakve vaše isprazne spike će biti nepotrebne - i vi ćete, kao i svi mi, ZNATI tko, što, kada, kako, koliko, otkad i dokad, itd itd... do tada - ja sam u pravu, vi u krivu.

Sporazum nema zakonsku snagu - on samo govori da su se dvije strane sporazumjele oko nečega., što će tek dogovoriti i ugovorno obvezati jedna drugu. Na temelju ugovora jedan drugoga mogu tužiti i tražiti odštetu - na temelju sporazuma ne. Netko očito ne zna raditi razliku.

Dečki, žao mi je. Morate se malo više potruditi - kada date ovo gore traženo, isprika je spremna kako rekoh. No razmislite i o svojoj isprici meni - jer gubite moje vrijeme sa svojim wannabe glupostima bez pokrića. Što ćete sada izmisliti kako bi i dalje prodavali muda pod bubrege? Još se usuditi spominjati - ljudskost? Gdje li je vaša kada idete prozivati - a nemate ništa osim pravnog blefa??
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2010, 12:06:39 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #35 : Rujan 07, 2010, 02:33:13 poslijepodne »
Šupak ostaje šupak. I iz njega jedino govna izlaze...

Daj ugovor između Grada Zagreba i Grada Velike Gorice o gradnji dječjeg vrtića u Velikom Polju, nekakav sporazum, pismo namjere, nešto...!

Dobar tek!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #36 : Rujan 07, 2010, 03:33:17 poslijepodne »
Kaj se loviš na doslovne riječi - znaš dobro kaj tražim!!

Ono što ti nemaš, pa onda silom želiš od dreka napraviti pitu, i zamotati je u prihvatljiv celofan za široke mase (to ti je ostalo od stranačke stege i nauka...)... kao i tvoji "bivši" šefovi i bivša stranka, ti i dalje misliš kako razgovaraš sa budalama, da su svi glupi, jedino ćeš nam ti "objasniti" o čemu se tu, ustvari, radi...

Daj UGOVOR - koji ne postoji, i neće tako skoro ni postojati, jer će Zagrebu trebati dosta vremena da se iskopa iz govana u koje ga je nakopao "Mister Promise" - čiji ste i vi puleni po shvaćanju odgovornosti...

Glede dobrog teka i govana - ništa, ništa, samo ti grickaj... valjda si ispucao sve opcije muljanja, prikazivanja nepostojećeg postojećim, uvjeravanja kako su i drugi trebali biti zadovoljni obećanjima za budale, zamatanja govana u celofan - iako je to i dalje govno i smrdi...

Glede ljudskosti - hoćeš li konačno reći istinu da niste ništa radili, da ste obmanjivali javnost, da je i sadašnja situacija porazna i da od svih obećanja neće biti tako skoro ništa - ako uopće ičega i bude??!!

Sa sporazumom si možeš rit obrisati - taman toliko i vrijedi. Kao i vaš "lokalpolitičarski posel". Hrpa lažljivaca za koje bi i graba na Dotrščini bila preblaga - no nema straha kada se i puno veće ribe, lopovi i nalogodavci - mentori takvog ponašanja ne trebaju osjećati nesigurno u ovoj zemlji.

Kad bu taj vrtić po vašim papirima napravljen, ta dečica buju već studirala i delala, a njihove mame farbale debelo sijede lasi... a i onda to neće biti nikakva vaša zasluga. Sramota.

I šupak je za tebe i takve kao ti - Dom kulture sa tri fontane.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #37 : Rujan 07, 2010, 03:54:32 poslijepodne »
Jesi ti prirodno glup ili se samo pretvaraš? Činjenica je tek da si majstor u izvrtanju svega da bi prikrio svoju nekompetentnost. Ponovit ću ti svoj post - nalazi se na prethodnoj stranici, da ga ne moraš satima tražiti.

Ja već 15 godina (od kojih sam 5 bio predsjednik Mjesnog odbora) govorim svim velikogorički političarima (Krilić, Kunić, Šimičić, Picula, Beus...) da se ostave pustih priča o zajedničkoj gradnji vrtića s gradom Zagrebom. Zagrebu on jednostavno ne treba toliko koliko treba Gorici. Predlagao sam da Gorica krene s projektom za manji broj skupina, a koji bi se modularno mogao nadograditi ako bude interesa u Zagrebu. No, na koncu - nedavno sam pročitao kako Zagreb kreće u uređivanje vrtića u Buzinu i u Velikom Polju. Dakle, vrtić u Mlaki ne budu gradili NIKADA. Bezveze smo potrošili skoro 20 godina na čekanje Godota...  :'(

To je jedan od glavnih razloga zašto sam se ja povukao iz goričke politike - strašno je neproduktivna... energija se troši na glupe obračune i podmetanja, a ne na rad za dobrobit građana svih naših naselja...  :(

Ponovit ću ti: Ja već 15 godina govorim svim velikogorički političarima da se ostave pustih priča o zajedničkoj gradnji vrtića s gradom Zagrebom.

Jel treba još jednom? Toliko glup valjda nisi...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #38 : Rujan 07, 2010, 04:11:09 poslijepodne »
Ne treba. Ja ti i ne govorim o tome.

Ja ti govorim o bezvrijednom dokumentu kojega mi ti želiš prikazati kao dokaz da će se nešto napraviti. A ja ti tvrdim da neće - ako se i napravi, to teško da će biti temeljem tog dokumenta.

Na žalost, danas se niti ugovori ne poštuju - nekakav "sporazum" je u toj konstelaciji samo ružan vic.

Da ja ne mogu napraviti nešto za zajednicu ili grupaciju u kojoj sam nešto, i pred kojom za nešto odgovaram, dao bih odmah ostavku i otkaz. Ne bih 15 godina uvjeravao nikoga u ništa.

No to sam ja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #39 : Rujan 07, 2010, 04:44:57 poslijepodne »
Ponavljam, dokle ne shvatiš:
1. Ja sam godinama govorio gradonačelnicima i pročelnicima da od gradnje vrtića sa Zagrebom ne bude ništa - tu Mjesni odbor nije ništa mogao poduzeti, jer Grad upravlja svime
2. Kad sam vidio da kroz HNS ne mogu pokrenuti inicijative koje smo ZAJEDNIČKI kao stranka obećali, odstupio sam sa svih dužnosti, 2008. godine
3. Kad je zbog svađe SDP-a i HNS-a zaustavljen moj rad u Mjesnom odboru, odbio sam biti članom izborne liste za Mjesni odbor i izišao sam iz stranke 2009. godine

O kakvih ti 15 godina govoriš? Pa vidiš da su se konkretne stvari počele događati pred dvije godine...
O kakvoj odgovornosti govoriš? Očito ne znaš da su mjesni odbori potpuno marginalizirani, kako u našem gradu, tako i u državi. Nemaju nikakva prava, nikakve novce, nikakve odgovornosti i ni o čemu ne odlučuju...
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2010, 04:48:38 poslijepodne amarkulin »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #40 : Rujan 07, 2010, 10:03:40 poslijepodne »
Ak je tak - kaj se svi rivljeju u njih? Liječe komplekse?  ??? ???
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #41 : Rujan 07, 2010, 10:27:00 poslijepodne »
Da.

Ne bi vjeroval kakav je rat za tih 5 do 9 mjesta na listi. Iako su svjesni da nemaju ni znanja, niti volje za rad u mjesnoj politici, i da većina nema ni šansu ući u Vijeće - velike se bitke vode za svako mjesto na listi.

Na žalost, mjesna samouprava je uništena s dva poteza:
1. HDZ je ukinul pravnu osobnost mjesnim zajednicama, kao "nasljeđu socijalizma"
2. koalicijska Vlada Ivice Račana je ukinula biranje Vijeća na zborovima građana i uvela stranačke liste. Do tada su na zborovima građana udruge predlagale svoje najaktivnije ljude i Mjesni odbori su bili relevantni faktor. Sad je Vijeće Mjesnog odbora slabije od najslabije selske udruge...  :-[

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #42 : Rujan 07, 2010, 10:55:06 poslijepodne »
To guranje i osvajanje mjesnih odbora diktiraju središnjice stranaka, a pijuni samo slušaju što im se govori i rade ono što im se nalaže. Većina njih ne radi u korist svojeg sela (iako i malo toga mogu uraditi jer je njihova funkcija isključivo savjetodavna) već samo u korist svoje stranke.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #43 : Rujan 08, 2010, 07:43:01 prijepodne »
Da.

Ne bi vjeroval kakav je rat za tih 5 do 9 mjesta na listi. Iako su svjesni da nemaju ni znanja, niti volje za rad u mjesnoj politici, i da većina nema ni šansu ući u Vijeće - velike se bitke vode za svako mjesto na listi.

Na žalost, mjesna samouprava je uništena s dva poteza:
1. HDZ je ukinul pravnu osobnost mjesnim zajednicama, kao "nasljeđu socijalizma"
2. koalicijska Vlada Ivice Račana je ukinula biranje Vijeća na zborovima građana i uvela stranačke liste. Do tada su na zborovima građana udruge predlagale svoje najaktivnije ljude i Mjesni odbori su bili relevantni faktor. Sad je Vijeće Mjesnog odbora slabije od najslabije selske udruge...  :-[


Upravo tako, dobivamo stranački podobne osobe koje ne smiju misliti svojom glavom kada to stranci ne odgovara.
Ukoliko i dođe neka pametna ideja ili prijedlog za poboljšanje bilo čega u samom mjestu ,a da to nije od trenutno vodeće stranke sve propada. Jer ako to nije stranka u poziciji svi se prijedlozi odbijaju i nisu prihvaćeni.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

amarkulin

  • Gost
Odg: Vrtići i jaslice u Gorici
« Odgovori #44 : Rujan 08, 2010, 11:35:27 poslijepodne »
To guranje i osvajanje mjesnih odbora diktiraju središnjice stranaka, a pijuni samo slušaju što im se govori i rade ono što im se nalaže.

Zato sam ja odbil biti nositelj liste HNS-a u Velikoj Mlaki, jer nisam htjel sudjelovati u politici s kojom se ne slažem. Nakon toga sam izišel iz stranke, a o rezultatima politike stranačkog vodstva može svatko za sebe procijeniti na osnovi kasnijih događanja...
« Zadnja izmjena: Rujan 08, 2010, 11:39:01 poslijepodne amarkulin »