Autor Tema: Novi Global moderator: Sledgehammer  (Posjeta: 13990 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Novi Global moderator: Sledgehammer
« : Kolovoz 24, 2010, 10:29:08 poslijepodne »
Kako nemam dovoljno vremena da se bavim moderiranjem foruma i kako sam izgleda prenaivan za to (mislim da su svi kao ja i da se drže one da ne čini drugima ono što ne želiš da oni čine tebi) i kako dolazi do još nekih promjena (o njima ćete doznati kad za to dođe vrijeme) i kako postojeći Global moderator (Točkica) i postojeći drugi admin (Alen) isto tako izgleda nemaju vremena, a možda ni volje za to da se natipkavaju s članovima onda je vrijeme za promjenu.

Novi Global moderator će biti Sledgehammer.

Razlog zbog kojega sam se odlučio za njega je taj što je on spreman za taj posao (ima i volju i dugogodišnje forumaško iskustvo s različitih foruma) i što mislim da će se on u ovim političkim prepucavanjima držati jednako prema jednima, drugima, trećima i svima ostalima. Jer ovdje se vode prvenstveno političke rasprave i nužno je zadržati što veću neutralnost. Smatram da član ili navijač bilo koje stranke to ne bi mogao osigurati. Da, on je izjavio kome je dao glas na prethodnim lokalnim izborima i zbog toga bi ga neki mogli svrstati uz tu stranku, ali to bi bilo jako glupo jer on je ponudio i objašnjenje za taj izbor. Koliko članova foruma je napravilo to isto?

Za tehničko održavanje foruma i hosting i dalje se brinem ja. Uskoro slijedi selidba foruma na jači server.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 24, 2010, 10:32:08 poslijepodne Stjepan »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #1 : Kolovoz 24, 2010, 10:34:09 poslijepodne »
Jel on zna da je dobil "čvarke" il bu to moral prečitati v Reporteru?   ^-^  ^-^  ^-^

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #2 : Kolovoz 24, 2010, 10:39:44 poslijepodne »
Vauuuu... sad bum sam sebi govoril "VI"...  ;)

Ustvari, htio sam da to nebu tak javni podatak, jer sam mislio za administriranje otvoriti drugi profil, pa kada učestvujem kao član - onda sam to kaj jesam, a kada se moderira i/ili administrira - onda se odlogiram kao član i logiram kao admin/mod. Takav koncept ima dosta prednosti, i znam ga godinama sa nekih drugih foruma i mjesta. No kako sam i ja za ovo očito doznal efektivno kasnije od ostalih - nemrem si pomoći.

Jedino molim da se nitko ne mijenja, i da svi budete i dalje takvi kakvi jeste (mislim na odnose prema meni - ja nisam osvetoljubiv).

Očekujem prave teme i postove, konstruktivne rasprave u pripadajućim temama, i naravno - poštovanje potpisanih pravila, obaveza i prava. I da redovito plaćate telefonske pretplate da vas ne iskopčaju - ovaj forum vas SVE treba. Nitko nije toliko vrijedan, ili toliko bezvrijedan - da nebi ovdje mogao dati svoj doprinos i da za njega tu nema mjesta. Dapače!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #3 : Kolovoz 24, 2010, 10:52:37 poslijepodne »
Jedino molim da se nitko ne mijenja

ju ken kaunt on det  ^-^

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #4 : Kolovoz 24, 2010, 10:56:24 poslijepodne »
ju ken kaunt on det  ^-^

aj em veri hepi to hir det ešpešeli from ju
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Mike Hammer
« Odgovori #5 : Kolovoz 24, 2010, 10:59:10 poslijepodne »
Ustvari, htio sam da to nebu tak javni podatak, jer sam mislio za administriranje otvoriti drugi profil, pa kada učestvujem kao član - onda sam to kaj jesam, a kada se moderira i/ili administrira - onda se odlogiram kao član i logiram kao admin/mod.

Anđo,sad si na***al,sad ga ima duplo više; Sledge Hammer & Mike Hammer.  ;D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Novi Global moderator: Mike Hammer
« Odgovori #6 : Kolovoz 24, 2010, 11:20:18 poslijepodne »
Anđo,sad si na***al,sad ga ima duplo više; Sledge Hammer & Mike Hammer.  ;D

A i ti si - od sada više nisi Kunta - od sada si Toby... :) :) :) O0
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #7 : Kolovoz 24, 2010, 11:25:46 poslijepodne »
Nema nam spasa. Do sad je samo on tvrdil da je u pravu (na svim temama), a od sad bumo svaki post trebali završiti sa: "Ceterum censeo Sledgehammer u pravu est"  ^-^  ^-^

plemenitashica

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #8 : Kolovoz 25, 2010, 12:09:16 prijepodne »
Ovih sam dana s vremenom na VI pa ne stignem niti pročitati što se piše po forumu, osim onoga kaj sam sama naumila postaviti.
Sad sjednem, krenem pregledavati zadnje postove i imam kaj za čitati.
No, vidim i da ima promjena.

Kako nemam dovoljno vremena da se bavim moderiranjem foruma i kako sam izgleda prenaivan za to (mislim da su svi kao ja i da se drže one da ne čini drugima ono što ne želiš da oni čine tebi) .........

Razmišljala sam predložiti da se za godišnjicu otvaranja/osnivanja ovog foruma, a to je 04.09. dogovori susret forumaša (naravno onih koji žele i mogu doći).
No, s obzirom da nisam više zainteresirana ostavljam prijedlog, tj podsjećam da uskoro počinje druga godina rada ovog foruma.

Isto tako, kad je dogovor za novi forum započeo bili su neki ljudi u koje sam imala povjerenja da će zaista nezavisno i ispravno voditi novi forum što su oni preko noći i odradili i HVALA im na tome, i nisam se razočarala niti posumnjala u njihovu neovisnost.

Kako tih ljudi više gotovo nema, ili ima u tragovima, tako je i meni namjera biti prisutna u tragovima, i to na temama koje se vrlo rijetko (na žalost) čitaju ili komentiraju.
Žao mi je što se to dogodilo, ali ja ipak biram s kim ću se družiti, kome ću se dati na milost ili nemilost i tko će me uvjetovati rasporedom riječi ili slobodom pisanja bez da me vrijeđa, omalovažava, upisuje/ispisuje u stranke, namjerno krivo čita moje (i ne samo moje, nego skoro svačije) rečenice, ne razumije napisano (čitaj izvrće smisao) itd.


............ Da, on je izjavio kome je dao glas na prethodnim lokalnim izborima i zbog toga bi ga neki mogli svrstati uz tu stranku, ali to bi bilo jako glupo jer on je ponudio i objašnjenje za taj izbor.

Stoga, zahvaljujem na druženju, (politika će ostati „moja tiha patnja“, ali isključivo na mojem blogu (nevjerojatno, danas nakon dugo dugo mjeseci na blogu postavim novi tekst i to baš političan, kao da sam znala da će se popodne dogoditi ovako drastična promjena na forumu)),
ali ne mogu pisati dok iznad mene patrolira osoba koja se deklarira kao glasač opcije koju ja, u najblažoj varijanti rečeno, ne mogu vidjeti niti nacrtanu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Mike Hammer
« Odgovori #9 : Kolovoz 25, 2010, 12:18:09 prijepodne »
A i ti si - od sada više nisi Kunta - od sada si Toby... :) :) :) O0

Tužit ću te mami!!!  :'(  ^-^
Kaj je to onaj Tobi kaj je popil batin i batin z bičom?A merlin niš..?

ju ken kaunt on det  ^-^
aj em veri hepi to hir det ešpešeli from ju

Mike Hammer - Intro

Sledge Hammer! (1986) S1E1 - TV Show Intro

Trast hm,hi noz vot noz duing.Or samting lajk det...

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #10 : Kolovoz 25, 2010, 12:34:13 prijepodne »
ne mogu pisati dok iznad mene patrolira osoba

Evo dokaza da će Sledge i dalje biti u pravu u svim raspravama: bit će jedini diskutant.  ^-^

amarkulin

  • Gost
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #11 : Kolovoz 25, 2010, 12:49:56 prijepodne »
Razlog zbog kojega sam se odlučio

Štef, kaj nije prva odluka o moderatorima donesena dogovorom osnivača ovog foruma? Kaj se nije i sad moglo pozvat te iste ljude na dogovor...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 25, 2010, 12:56:44 prijepodne amarkulin »

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #12 : Kolovoz 25, 2010, 03:17:24 prijepodne »
Vauuuu... sad bum sam sebi govoril "VI"...  ;)

Ustvari, htio sam da to nebu tak javni podatak, jer sam mislio za administriranje otvoriti drugi profil, pa kada učestvujem kao član - onda sam to kaj jesam, a kada se moderira i/ili administrira - onda se odlogiram kao član i logiram kao admin/mod. Takav koncept ima dosta prednosti, i znam ga godinama sa nekih drugih foruma i mjesta. No kako sam i ja za ovo očito doznal efektivno kasnije od ostalih - nemrem si pomoći.

Jedino molim da se nitko ne mijenja, i da svi budete i dalje takvi kakvi jeste (mislim na odnose prema meni - ja nisam osvetoljubiv).

Očekujem prave teme i postove, konstruktivne rasprave u pripadajućim temama, i naravno - poštovanje potpisanih pravila, obaveza i prava. I da redovito plaćate telefonske pretplate da vas ne iskopčaju - ovaj forum vas SVE treba. Nitko nije toliko vrijedan, ili toliko bezvrijedan - da nebi ovdje mogao dati svoj doprinos i da za njega tu nema mjesta. Dapače!

U tom slučaju se kršiš sa "pravilima" foruma:

Ja ne volim pravila i volim da su ona jednostavna. Hosting kompanije su poznate po svojim ugovorima u kojima garantiraju određenu kvalitetu usluge, ali na kraju ispada da se nitko toga ne drži. Jedna jako dobra hosting kompanija ima samo jedno pravilo: mi ćemo učiniti sve što je u našoj moži da vam pružimo najbolju moguću uslugu.

Zato bih ja za ovaj forum definirao samo dva pravila:

1. Ne čini drugima ono što ne želiš da drugi čine tebi
2. Osoblje će učiniti sve što je u njihovoj moći da ovaj forum održi tehnički ispravnim i otvoren svim ljudima dobre volje

Ali izgleda da ima nekih koji imaju problema s pravilom br. 1. pa su ga preinačili u to rade drugi po mogu i ja. Neželjeno ponašanje s takvim argumentom neće se više tolerirati jer je kod nekih pravilo br. 1 mutiralo u mislim da to rade drugi pa mogu i ja.

Za one neodlučne, slijedi mala nadopuna pravila:


Nije dozvoljeno prijavljivanje jedne osobe s više nickova
Nije dozvoljeno lažno predstavljanje
Nije dozvoljeno svjesno i namjerno iznošenje neistina
Nije dozvoljeno nagađanje o identitetu ili otkrivanje identiteta članova foruma koji su odlučili zaštititi svoj identitet
Nije dozvoljeno iznošenje sadržaja privatnih poruka bez dozvole
Nije dozvoljeno naknadno brisanje ili mijenjanje poruka na način da se s time mijenja tijek rasprave ili izostavljaju njezini važni dijelovi

Prvo pojašnjenje se odnosi na forum, a druga dva se mogu i zakonski sankcionirati pa savjetujem da se ne igrate s time. Meni ne pada da ikoga tužim, ali primjer bivšeg vukovarskog gradonačelnika pokazuje da je sve moguće u ovoj državi.

Odluke moderatora se ne komentiraju već se za objašnjena obratite administratorima ili moderatorima privatnom porukom.

Smatramo da svojim sudjelovanjem u forumu svi članovi prihvaćaju važeća pravila i kriterije koji se ovdje primjenjuju.

P.S. Ako želite raspravljati o ovim pravilima koristite temu http://www.forumgorica.com/o-forumgorica-com-stranici/rasprava-o-pravilima/

Dopune:

11.1.2010. - identitet i privatne poruke
20.2.2010. - odluke moderatora, prihvaćanje pravila
6.3.2010. - mijenjanje i brisanje poruka

 ;D ;D ;D ;D

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #13 : Kolovoz 25, 2010, 09:25:37 prijepodne »
Nemojte biti takvi. Dajte čovjeku šansu.

Možda će u toj novoj funkciji malo izrasti iznad svoje visine. To bi bilo dobro i za njega, ali i za forum. Možda u toj novoj ulozi nauči biti malo neutralniji i objektivnije pristupi nekim diskusijama.
Napokon je u ulozi koju je već duže priželjkivao tak da će se sigurno potruditi da ispuni očekivanja i dobro odradi taj posao. Ta njegova nova objektivnija perspektiva se jasno vidi iz posta gdje se predstavlja kao moderator.

Nadajmo se samo, da će biti dosljedan i držati se te svoje nove objektivnosti kao moderator, kao običnog člana već ga poznamo, sad da ga i s te strane upoznamo. Ja sam uvjeren da će on moći razlikovati te dvije uloge i da će funkciju moderatora dobro obavljati. Ali nadam se ne samo na početku, nego i kasnije kad bu ta situacija već obična svakodnevnica.

I nemojmo zaboraviti - moderiranje foruma je posao koji zahtjeva dosta vremena, tako da će on zbog foruma morati žrtvovati ne malo od svog slobodnog (i radnog) vremena.

Možda čak i više nego do sada.  ;)   ;D  ;D

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Novi Global moderator: Sledgehammer
« Odgovori #14 : Kolovoz 25, 2010, 11:11:39 prijepodne »
Sledg neka dovede forum polako u red,a ako nebu štimalo tada naravno slijede kritike.
Stjepan je odabrao,Sled potvrdio i to je to.

Ne vidim potrebu za neko veliko mozganje,osim ako nisu nećije nade potonule?? :) :)

Dakle ne navijam za njega niš posebno,evidentno je da to mora netko odraditi , i to dobro jer posla ima. O tome dali mi se nešto od njega sviđa ili ne ,mogu kasnije raspraviti i pisati ali iskreno,ima prilikju,želi je , pa sretno mu budi.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....