Autor Tema: Nezadovoljni HDZ-om i SDP-om hrvatski biznismeni odlučili osnovati stranku?  (Posjeta: 4502 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kekec

  • Gost
... MEĐU biznismenima za koje se navodi da osnivaju novu stranku trebali bi biti Ivica Mudrinić, Darko Marinac i Damir Kuštrak, a ciljano biračko tijelo bilo bi bili ljudi od 35 do 40 godina.

"Ljudima je voda došla do grla! Treba im ponuditi nešto novo, jer su nezadovoljni dosadašnjim političkim strukturama i njihovim ponašanjem", rekao je izvor Jutarnjeg lista. Navodno poslodavci žele osnovati stranku jer su nezadovoljni potezima Vlade i sindikata u krizi.

Prvi korak osnivanje Saveza za promjene

Kao prvi korak osnivanja nove stranke koja bi se trebala natjecati na prvim redovitim parlamentarnim izborima navodi se organiziranje Saveza za promjene koji je danas najavio Darko Marinac.

Biznismene su u osnivanju stranke ohrabrili i rezultati Željka Keruma i Plinija Cuccurina na prošlim lokalnim izborima. Vjerojatno će mogući osnivači nove stranke budno pratiti i predsjedničku kampanju "njihova" kandidata Nadana Vidoševića koji se u utrku ubacio sa mjesta predsjednika Hrvatske gospodarske komore.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Nezadovoljni HDZ-om i SDP-om hrvatski biznismeni odlučili osnovati stranku?
« Odgovori #1 : Rujan 08, 2009, 10:40:49 poslijepodne »
Sve junak do junaka.  ::)
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Nezadovoljni HDZ-om i SDP-om hrvatski biznismeni odlučili osnovati stranku?
« Odgovori #2 : Rujan 09, 2009, 08:13:45 prijepodne »
Baš nam to treba, još jedna stranka na državnom proračunu.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Nezadovoljni HDZ-om i SDP-om hrvatski biznismeni odlučili osnovati stranku?
« Odgovori #3 : Rujan 09, 2009, 08:31:53 prijepodne »
kak je rekel alen, sve junak do junaka, pa to su sve redom tipovi kojima je status "bliznismena" poklonio još pokojni predsjednik ft, da nije bilo hdz-a niti njih nebi bilo. a sad bi kao pošteno.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Nezadovoljni HDZ-om i SDP-om hrvatski biznismeni odlučili osnovati stranku?
« Odgovori #4 : Rujan 09, 2009, 09:58:40 prijepodne »
Ako dođe do još veće krize i velikog pada podrške vladajućoj stranci onda će doći do još jednog egzodusa i bijega štakora s nagnutnog broda.

Možda bi stranka biznismena imala neke šanse, ali ako je prvo ime Ivica Mudrinić (njegovim slučajem se bavi http://papar.blog.hr/) onda i zeleni mogu računati da će ih potući do nogu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nezadovoljni HDZ-om i SDP-om hrvatski biznismeni odlučili osnovati stranku?
« Odgovori #5 : Rujan 09, 2009, 03:11:52 poslijepodne »
Pogotovo sam skeptičan u poštenje i dobre namjere u nacionalnom interesu kada bi te promjene provodili biznismeni, pogotovo oni koji bi ukrali i prodali i Majku Božju sa oltara, samo za ljubav profita i svojih osobnih premija zbog "dobrog poslovanja"... kada vidim što Mudrinić radio u HT-u, ili za kakvu socijalnu i radničku pravdu se zalaže jedan Kuštrak, koji je plakao kako je u pitanju nacionalni interes da dućani rade od 0 - 48 svaki dan...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Nezadovoljni HDZ-om i SDP-om hrvatski biznismeni odlučili osnovati stranku?
« Odgovori #6 : Rujan 09, 2009, 08:03:41 poslijepodne »
Pa to bi bila odlična stranka. Šteta što ne bi dugo trajala jer bi se odmah posvađali ko prvi mora vratiti lovu koju je dobio od belosvetskih lokalnih banaka uz JAMSTVO RH. Hebiga, došle pozajmice na naplatu, nema više refinanciranja kad je EU uveo socijalističku ekonomiju pa Države financiraju privatne banke i osiguranja, propale proizvođače automobila i sl. Taman mi ukinuli socijalizam, a Unija ga uvodi. I to 10 puta kvalitetnije od bivšeg sistema.
Ko to tamo peva?