Anketa

Da su danas izbori  - opet bi dobio moj glas: (izaberite samo jednog kandidata)

Goran Beus Richembergh
10 (90.9%)
Tonino Picula
1 (9.1%)
Ivan Šuker
0 (0%)
Stjepan Kundić
0 (0%)
Stjepan Fiolić
0 (0%)

Ukupno Glasova: 8

Glasanje završeno: Ožujak 31, 2010, 12:16:19 poslijepodne

Autor Tema: Kako nas zastupaju?  (Posjeta: 4170 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Kako nas zastupaju?
« : Ožujak 01, 2010, 11:16:19 prijepodne »
Goran Beus Richembergh, saborski zastupnik HNS-a, dao je za Novi list kratki intervju. U nastavku možete pročitati što Beus Richembergh misli o ulozi banaka u gospodarskoj krizi, može li Hrvatska doživjeti sudbinu Grčke te njegovo mišljenje o prvih deset dana predsjednika Josipovića.

"Imati Ivana Šukera za ministra financija koji vedri i oblači ne samo javnim financijama, nego i ukupnom gospodarskom politikom Vlade, to je kao da se svi zajedno vozimo u jurećem vlaku kojemu su otkazale kočnice. Kredit na kredit – to je sve što nam ministar donosi. Uzalud sva upozorenja i kritike stručnjaka i gospodarstvenika. Uz takav autizam i samouvjerenost Vlade bez pokrića te državni proračun koji se svakoga časa može rasprsnuti kao mjehur od sapunice – sve je moguće, pa i grčki scenarij."

http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=120&Itemid=1
_____________________________________



Dodatak uz anketu.

Kako imamo nekoliko imena tj saborskih zastupnika ili članova vlade iz našeg kraja, postavila sam anketu da vidimo tko to nas zastupa i što čini za nas.
Jeste li razmišljali da li nam čine dobro, da li uopće dolaze u sabornicu, da li zasluže mjesečnu plaću i ostale beneficije....

PS - ako ima još koji ispravite me.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako nas zastupaju?
« Odgovori #1 : Ožujak 01, 2010, 11:38:47 prijepodne »
Nije postavljena opcija: nijedan

Na žalost mislim da nas ni jedan od ponuđenih kandidata ne zastupa dobro.

Ovo kako su nas do sada ,i kuda su nas doveli graniči s pameću malog djeteta koje je bolesno. Ne mogu vjerovati da bi tako vodili svoje osobne financije i gospodarstvo i da bi im bio uvijek kriv netko drugi,kao Šukeru.
 Njemu su uvijek krivi oni prije njega.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Kako nas zastupaju?
« Odgovori #2 : Ožujak 01, 2010, 12:14:28 poslijepodne »
Nije postavljena opcija: nijedan

Na žalost mislim da nas ni jedan od ponuđenih kandidata ne zastupa dobro.

Opcija: nijedan nije ponuđena zato jer je pitanje u anketi postavljeno drugačije i ne trpi odgovor niti jedan.

Možda sam trebala postaviti anketu u negativnom kontekstu: koga bi najradije pljunuli i zauvijek mu zabranili da se kandidira?  :-X


Bilaj

  • Gost
Odg: Kako nas zastupaju?
« Odgovori #3 : Ožujak 01, 2010, 12:18:27 poslijepodne »
Opcija: nijedan nije ponuđena zato jer je pitanje u anketi postavljeno drugačije i ne trpi odgovor niti jedan.

Kak ne.
Pitanje: Da su danas izbori  - opet bi dobio moj glas.
Odgovor- nitko od navedenih.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Kako nas zastupaju?
« Odgovori #4 : Ožujak 01, 2010, 12:22:21 poslijepodne »
Opcija: nijedan nije ponuđena zato jer je pitanje u anketi postavljeno drugačije i ne trpi odgovor niti jedan.

Kak ne.
Pitanje: Da su danas izbori  - opet bi dobio moj glas.
Odgovor- nitko od navedenih.

Halo - očito se ne razumijemo? Idete na glasovanje i glasate za jednog od ponuđenih kandidata, a ne od onih koje vi mislite da bi mogli biti na listiću.
Dakle, glasate za ono kaj je ponuđeno, ili kak većina glasa biram manje zlo.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako nas zastupaju?
« Odgovori #5 : Ožujak 01, 2010, 12:33:37 poslijepodne »
Na žalost mislim da nas ni jedan od ponuđenih kandidata ne zastupa dobro.

Žao mi je ne mogu glasati niti za jednoga.
 
Hvala na ponudi.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako nas zastupaju?
« Odgovori #6 : Ožujak 01, 2010, 01:38:18 poslijepodne »
Halo - očito se ne razumijemo? Idete na glasovanje i glasate za jednog od ponuđenih kandidata, a ne od onih koje vi mislite da bi mogli biti na listiću.
Dakle, glasate za ono kaj je ponuđeno, ili kak većina glasa biram manje zlo.

Da, očito da tu neko nešto ne razumije.

1. "Pitanje", ako ćemo točno, zapravo i nije pitanje, ali kad ti to tak sad ovdje nazivaš, onda nek sad bude iznimno tako.

2. Pitanje je "Da su danas izbori  - opet bi dobio moj glas:". Naglasak na opet podrazumijeva od sudionika ove ankete da je do sada bio glasao za jednog od tih ljudi. E sad, ako taj koji želi sudjelovati na toj tvojoj anketi nije uopće glasao, ili (druga mogućnost) nije za niti jednog od navedenih glasao, onda mu fali da izabere: nijedan. Zar to nije logično? Think!

3. Tvoj primjer, tvoja usporedba sa glasanjem za jednog od mogućih kandidata je zato neprikladna.

To me podsjeća na jedan vic kad otac treba sina naučiti kako se 21 dijeli sa 7. On je to pokušao sa sljedećim primjerom: "To ti je isto kao kad kupiš 21 budilicu i moraš u sedam sati van iz kuće."   :D   ^-^

plemenitashica

  • Gost
Odg: Kako nas zastupaju?
« Odgovori #7 : Ožujak 01, 2010, 04:15:58 poslijepodne »
..........
Da, očito da tu neko nešto ne razumije.

.......2. Pitanje je "Da su danas izbori  - opet bi dobio moj glas:". Naglasak na opet podrazumijeva ......

Sigurna sam da ste jako dobro (i predobro) razumjeli pitanje i ponuđene odgovore u anketi.
Sve ostalo je filozofiranje.  :o

Tko želi odgovorit će, tko ne želi neće.
Anketa je anonimna i svatko može kliknuti u kružić  ispred imena bez straha.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako nas zastupaju?
« Odgovori #8 : Ožujak 01, 2010, 08:37:38 poslijepodne »
 :)
Nema tu niti malo filozofije, vjeruj mi. Sve tri točke u mojem postu su činjenice. A ovo na kraju je bio vic. I to dobar vic. Bar je meni izvrstan.  :P

P.S. "Quotovanje" ti nije baš uspjelo. Kaj si se malo uzrujala?  :o ;)
« Zadnja izmjena: Ožujak 01, 2010, 08:41:24 poslijepodne BobRock »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Kako nas zastupaju?
« Odgovori #9 : Ožujak 04, 2010, 10:08:32 prijepodne »
............No, ne čudi me Marić, on je ZNA SE kadar, i taj mora vjerovati da krivac nije vlada niti HDZ.  Ma ne, nego sam ja.

Goričkom kapitalcu ovak i onak niti nema krize, niti je država ikome dužna (valjda niti onima vani kojima prodaje ovu zemlju upss od kojih posuđuje), sve je transparentno i po zakonu.

Eventualno bi se Rohatinski mogao prozvati za stanje u državi.

Jedan od komentara na temi: Rohatinski prijeti ostavkom zbog napada iz HDZ

03.03.2010. u 10:58h natasa_de je napisao/la:
"Marić si je dao za pravo da kritizira jednog svjetski priznatog strucnjaka Koji radi za dobrobit Hrvatske!?! E pa stvarno jedna sprdacina ! Da je HDZ-u u interesu spasiti drzavu zaposlili bi vise Rohatinskih a manje Marića!"

„– Zna se da ministar Šuker svaku kritiku proračuna doživljava kao osobni napad. Marić kao član HDZ-a nije samostalno pokrenuo napad bez znanja Šukera i Kluba HDZ-a, a ako je to i učinio, potpredsjednik Vlade morao ga je prisiliti da se ispriča – kaže Babić koji ističe da Marić nije slobodni strijelac već HDZ-ov zastupnik i predsjednik Odbora za financije.“

http://www.vecernji.hr/vijesti/rohatinski-prijeti-ostavkom-zbog-napada-hdz-a-clanak-104708

U istom članku jedna nelogičnost, čak bih rekla idiotarija:

"Prema nepotvrđenim informacijama iz Sabora, Rohatinski je tražio od premijerke da makne Marića s mjesta predsjednika Odbora, ako doista Vlada ne stoji iza njega, no to se nije dogodilo. Smijene li ga, HDZ ostaje bez jednog svog glasača jer postoji opasnost da ode u nezavisne zastupnike i s Dragutinom Lesarom, Silvanom Hreljom i Zlatkom Horvatom formira klub nezavisnih zastupnika."