Svakidašnje teme > Obitelj i društvo

Katolička Crkva - predmet sprdnje

<< < (3/190) > >>

Tur:
Eto svatko ima pravo na svoje mišljenje - to je smisao foruma. Samo, pitanje je kolika je vjerojatnost da se to sve dogodilo slučajno? Hmmm.... Rekao bih 1:10000000. Ali hej - to su priče za malu djecu! Idemo se svi brzo cijepiti protiv Svinjske gripe i sjesti doma pred TV pa malo gledati američke filmove! Pa onda malo gledati kako homoseksualci marširaju Zagrebom! Daaaa, jer mi smo moderni ljudi, osvješteni! Čvrsto stojimo na zemlji i nitko nam ništa ne može! Sve je to naša slobodna volja!



Hrvatski san - gdje smo i gdje idemo

Tur:

--- Citat: Goričanka - Prosinac 30, 2009, 09:52:52 poslijepodne ---Teorije zavjere su samo traženje izgovora za našu vlastitu neučinkovitost, lijenost i nemar i nezainteresiranost!

--- Kraj citata ---

Čekajte malo, a koji je po Vama razlog za zatupljenost, lakomost, nezainteresiranost kod ljudi?

Točkica:

--- Citat: Tur - Prosinac 30, 2009, 10:34:10 poslijepodne ---
Čekajte malo, a koji je po Vama razlog za zatupljenost, lakomost, nezainteresiranost kod ljudi?


--- Kraj citata ---

Odgovor je vrlo jednostavan: čista lijenost, pasivnost i odluka svakog takvog pojedinca da se kroz život kreće na lakši način, linijom manjeg otpora. Pa onda dozvoli da ga vuku, umjesto da se potrudi i hoda na vlastitim nogama (čitaj: msili svojom glavom).

Svatko od nas ima pravo birati: hoće li hodati sam ili će pustiti da ga vuku. Ovaj prvi način je teži i zahtijeva više truda, više razmišljanja i stalno vaganje i biranje između ponuđenih opcija., Drugi je lakši: gutaš što ti serviraju bez previše pitanja i ne trudiš se zamarati stalnim preispitivanjima je li to što konzumiraš dobro ili loše i kuda te može odvesti. Jednom riječju, kak je to lijepo opisala Goričanka: ovca domestikus vulgaris!


--- Citat: Tur - Prosinac 30, 2009, 08:17:22 poslijepodne ---
Pa kad bi se netko slagao sa svime što čuje od svećenika bez da sam dobro promisli o svemu, ja bih mu rekao da je budala.

--- Kraj citata ---

Tur, jeste li sigurnio da Crkva baš ovo želi?
Crkva nikada nije i neće tolerirati one dijelove puka koji misle svojom glavom i koji preispituju sve oko sebe, bez obzira koliko to deklarativno tvrdila sa oltara.
Jer ako krenem preispitivati svijet, prije ili kasnije krenut ću sa preispitivanjem crkvenih dogmi.

Uupsss!    Tu imamo problemčić!!!  To ne bu išlo!   

Tu crkva osjeti da joj se tresu temelji pa grakne iz sveg glasa i veli: No! No! Lucifer te opsjeo    to se ne smije. Tko si ti da preispituješ bezgrešnost i apsolutnu istinu crkvenih dogmi???

Crkva je oduvijek - a tako je i sada!!! - trebala poslušno stado koje na nedjeljnoj misi guta hostiju, sretno da je dobilo oproštenje svojih grijeha  i koje ne postavlja previše pitanja.

Oprostite, ali ja ne volim da me vuku. Radije stojim na svojim nogama i zbog toga mi je mnogo toga što mi crkva servira kao apsolutnu istinu neprihvatljivo. I to otvoreno kažem iako sam i te kako svjesna toga da tvrdi vjernici to ne razumiju, pa takve koje ne razumiju olako proglase maltene antikristima i protivnicima crkve, vjere i svakog duhovnog napretka čovječanstva. Što je, dozvolit ćete, notorna glupost.

Sebe smatram vjernikom i to jesam, ali ne mislim da mi u komunikaciji s Bogom treba posrednik u čiju vjerodostojnost - usput budi rečeno! - ni u ludilu ne smijem sumnjati.

Tur:

--- Citat: Točkica - Prosinac 30, 2009, 11:31:41 poslijepodne ---Odgovor je vrlo jednostavan: čista lijenost, pasivnost i odluka svakog takvog pojedinca da se kroz život kreće na lakši način, linijom manjeg otpora. Pa onda dozvoli da ga vuku, umjesto da se potrudi i hoda na vlastitim nogama (čitaj: msili svojom glavom).
--- Kraj citata ---
Ništa se na ovom svijetu ne događa bez razloga i to je tako oduvijek. Za sve postoji razlog! A tko ga to vuče? Tko - ONI?
--- Citat: Točkica - Prosinac 30, 2009, 11:31:41 poslijepodne ---Svatko od nas ima pravo birati: hoće li hodati sam ili će pustiti da ga vuku. Ovaj prvi način je teži i zahtijeva više truda, više razmišljanja i stalno vaganje i biranje između ponuđenih opcija., Drugi je lakši: gutaš što ti serviraju bez previše pitanja i ne trudiš se zamarati stalnim preispitivanjima je li to što konzumiraš dobro ili loše i kuda te može odvesti. Jednom riječju, kak je to lijepo opisala Goričanka: ovca domestikus vulgaris!
--- Kraj citata ---
Opet isto pitanje - tko mu to servira? Tko su - ONI?

--- Citat: Točkica - Prosinac 30, 2009, 11:31:41 poslijepodne ---Tur, jeste li sigurnio da Crkva baš ovo želi?
--- Kraj citata ---
Pa napisali ste da sami biramo hoće li nas netko vući ili ćemo samo hodati. Crkva je tu da propovijeda vjeru, ne može nitko razmišljati o istoj umjesto Vas! Jer lakše je reći - "Ja ne idem u Crkvu, oni su pedofili" nego se dizati svako jutro u 10 sati na Sv. misu. Lakše je pljuvati po svećenicima nego im ispovijedati svoje grijehe! Postali smo panjevi, a eto što nam panjevizam donosi. Jer da u Red Carpetu kažu da je Crkva zakon odmah bi svi sutradan pohrlili na misu. Međutim, njima Crkva smeta u sprovođenju plana. I smetala im je od davnina! Smeta im 2000 godina!

Samo da se razumijemo - ja sam u sukobu sa konzervativnim dijelom Crkve. Neke stvari se moraju promijeniti, ali ovo su osnove svega, to je jednostavno tako.

Tur:
Činjenica je da kroz povijest protiv Crkve djeluju razne organizacije. Samo su metode djelovanja drugačije. Danas su ljudima napravili to da misle kako su slobodni, a ustvari upravljaju njima na daljinski upravljač i govore im što trebaju misliti, kako se oblačiti, što jesti i kome se moliti.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju