Autor Tema: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?  (Posjeta: 12959 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #15 : Rujan 05, 2009, 07:31:03 poslijepodne »

Osobno, ne "miriši" mi niti jedan kandidat, jer nitko od njih nema dovoljno čisto lice niti čiste ruke da mirno izađe pred građane ove zemlje.

O Hebrangu ne treba uopće trošiti riječi. On je već dovoljno sam sebi načinio lošu reklamu da je svaki dodatak suvišan.  

Josipović: blijed, anemičan i previše neprimjetan, čovjek bez karizme i bez prošlosti koju bi građani prepoznali. Kak bi narod jednostavno rekao "nit' smrdi, nit' miriši".  A i ovo njegovo ljigavo koketiranje sa glasovima dijaspore je samo pokazatelj da je čovjek prevrtljiv i da je spreman na kompromise svakojake fele ne bi li ostvario cilj. Bljak!  

Vidošević: pojava, stas i glas (hmm..), ali ono što govori nije u skladu sa onim što čini. Priča o važnosti ekonomskog programa i najavljuje da će kao predsjednik biti "garant ekonomske stabilnosti države", no što je radio do sada kao prvi čovjek najjače gospodarske institucije u zemlji? Godinama je na čelu HGK, što je učinio do sada? Zašto se njegova HGK, s njim na čelu, nije više potrudila nametnuti vladi konkretniji gospodarski plan i program koji će zemlju izvući iz dr.ka? Ako do sada nije napravio bog zna što, kako će kad bude predsjednik i kada će mu ovlasti biti ndaleko manje?  

Kajin:  premlad, preneiskusan, prenervozan za predsjednika države! Minus!

Pusić: još nekak najbolje kotira u mojim očima, mada joj zamjeram neke izjave i poteze koji baš i nisu bili najmudriji.

Bandić:

Ostali stvarno nisu vrijedni trošenja vremena i prostora.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #16 : Rujan 05, 2009, 09:54:46 poslijepodne »
Za Kajina i Pusić (Čačić) bih rekao da ni oni nisu vrijedni trošenja riječi, jer su to sve veliki kvazi-demokrati, koji bi Hrvatsku vodili u more nekakvih velikih "sloboda" koje Hrvatskoj ne trebaju i daleko su od prioriteta kojima se Hrvatska treba baviti; kako osobno ne želim da Hrvatska glumi predvodnika u nekakvim "demokratskim" slobodama koje i puno slobodnije i stabilnije, te naprednije zemlje od Hrvatske nemaju.

Smatram da bi angažman tih ljudi bio kontraproduktivan za Hrvatsku, jer bi javnim istupima isti išli više u korist inozemstva negoli zemlje koju trebaju predstavljati, i time naštetili Hrvatskoj jer bi posredno popljuvali mentalitet građana ove zemlje i kroz osobne stavove prikazali Hrvatsku kao zemlju primitivaca koji ne žele uvoditi neke "standarde" (koji to nisu ni u zemljama koje nas redovito prozivaju za nedemokratičnost, što je još jedna od konstanti današnjeg dvoličnog svijeta). Iako takvih primjera nekakvih "sloboda" ima podosta, od najaktualnijih tema gdje su isti bili vrlo glasni su bile homoseksualni brakovi, posvajanje djece od strane homoseksualaca, regionalizam sa slobodama većima negoli su imale nekadašnje pokrajine u SFRJ, i koje su potpuno u neskladu sa proporcionalizmom prava koje uživaju Hrvati u tim zemljama.

Takva pitanja nikako ne mogu biti prioritet hrvatske politike, ili biti uzrok dovođenja Hrvatske kao zemlje na niži rejting u očima svjetske javnosti, jer je faktor rizika za takav ishod puno veći od stvarne važnosti tih "problema" (Koji to i nisu). A dosadašnji istupi Kajina, Pusićke, Čačića & ekipe vode upravo u tom smjeru. Meni takav predsjednik - ne treba!

Ne treba niti Bandić, koji svojim primitivizmom i samovoljom ozbiljno narušava demokratske principe raspolaganja novcem porezno-prireznih obveznika, te opstrukcijom kontrolnih mehanizama pokazuje svoj jedva prikriveni bahati kriminal. Osnovica njegove filozofije je jedna istrina, a ta je da su ljudi u Hrvatskoj glupi, i on tu činjenicu majstorski koristi. Napravi sto sranja, i stoiprvu stvar napravi super, i glupa raja će zaboraviti onih sto sranja prije, i on je toga svjestan. U nekoj normalnijoj zemlji bi mu priznali zasluge za nešto, no ne bi mu i oprostili odgovornost za kriminalne djelatnosti, no iako isti radi gluposti koje već i mala djeca prepoznaju, to očito nikoga ne zamara...

Počeo sam temu sa prof. Josipovićem; njegova mlitavost i neupadljivost, zapakirana u klasični kulturološki look jednog sveučilišnog profesora, nije bila predmet mojeg kritiziranja (ja nisam ni peder ni nekakav "modni mačak"), ali zato jako dobro primjećujem izjave koje opravdavaju dosadašnje trule i nepravične mehanizme, koji su odavno sazreli za promjene. Takvo je pitanje glasanja dijaspore, takvo je pitanje dvostrukih državljanstava, takva su pitanja zaštite nacionalnih interesa u pogledu ekonomije, tržišta itd., takvih pitanja ima još puno... i mislim da čovjek koji ne iskazuje javno želju za promjenama, već prozirno pravda postojeće negativnosti nekakvim "legalizmom", nije dobar odabir zbog nedostatka volje da se mijenjaju loše stvari, tu je iskazan taj element bezvoljnosti, već plitkog podilaženja sistemom populizma. Obzirom da znamo da je sadašnji sustav utemeljen na populističkim načelima, i da isti donose ovoj zemlji ogromne štete, Hrvatska treba čovjeka koji ima muda javno izreći da sada i ovdje nešto ne valja. Inače je lošiji kandidat čak i od jednog Hebranga.

Za Vidoševića ne znam što bih rekao, osim da vidim da ljudi posežu za krivim pretpostavkama kakav bi jedan predsjednik trebao biti. Pa je u tom pogledu njegova prošlost i učinak u HGK više-manje promašaj... to pitanje je dobro ukoliko netko želi biti predsjednik Vlade, ali za predsjednika Republike to pitanje je manje važno, jer su im i funkcije podosta različite...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #17 : Rujan 06, 2009, 10:10:32 prijepodne »
Vidim da nitko ne troši vrijeme, energiju ni tipkovnicu na Hebranga  ;D
Ja neću puno ni na Banderasa  ::) Jedino kaj imam za reći je da mislim da će on, odluči li se kandidirati, na žalost i pobijediti. Tak ja vidim hrvatske glasače. Daj Bože da se varam.

Evo i moje "kratke" analize ostalih:

Kajin - nema ni snage, ni znanja ni iskustva, niti kuži prioritete, a da bi bio predsjednik svih građana Hrvatske.

Pusić - pametna ženska ponekad prebrzog jezika, sa stavovima koji zadovoljavaju profanu intelektualnu elitu. U Hrvatskoj koja sustav vrijednosti ipak generalno temelji na katoličkim principima, to je apsolutno neprihvatljivo i nebu prošlo.

Josipović - osim toga kaj mi je totalno "anemičan" (a taj dio ne mogu ne primjetiti, jer sam čovjek i druge ljude doživljavam i procjenjujem svim čulima), zove se Ivo! Pa kaj još jedan! Šala, šala.
Za ozbiljno: on kao SDP-ov kandidat tumači opravdanost glasova dijaspore  ???  
Na ovim izborima dijaspora će glasati, to je neminovno, pa on sad kad mu je bitno zauzima neki neutralan stav. To je tako tipično SDP-ovski, jer oni uvijek glasno laju dok ne dođe stani-pani, a onda se povuku u neku mudrijašku politiku. Tu uvijek iznova izgube glasove i svjedno niš ne nauče iz toga. Bljak!
U svakom slučau ne izjasni li se konkretno o tome - moj glas nema.

Vidošević - pa kak da preskočim to kaj je "lep ko greh"  ;D Za sučeljavanje mu je dovoljno da stane kraj Josipovića i žene će odlučiti izbore  :D  :D :D
Rano mi je govoriti o tome, jer zapravo, ne znam puno o njemu kao političaru, pa čekam konkretne izjave na razne teme. Istina, nije imao neke zapažene rezultate u gospodarstvu (koje mi to gospodarstvo uopće imamo?), ali se sjećam da je svojevremeno vodio godpodarstvenike u Srbiju, kad je to bilo kritizirano sa svih strana, i otvorio tržišta mnogim našim tvrtkama.
Zamjeram mu jedino to kaj je predugo bio član HDZ-a, jer mi ni po čemu nije tipični HDZ-ovac.  
Trenutno mislim da ima sve predispozicije da bude dobar predsjednik, ukoliko se ne izleti s nekakvim izjavama, ali to je tek za vidjeti.

Ne popravi li se Josipović, vrlo vjerojatno ću pasti na Vidoševićev šarm  :D ;D

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #18 : Rujan 06, 2009, 11:01:07 prijepodne »
........Vidošević - pa kak da preskočim to kaj je "lep ko greh"  ;D Za sučeljavanje mu je dovoljno da stane kraj Josipovića i žene će odlučiti izbore  .............


Ispravak netočnog navoda: kaj nije ovak išlo:

"Lep ko Bog, lep za greh."

Direktna ponuda.  :)   Nije poznato da li je Vidošević "pao" na  ponuđeno.

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #19 : Rujan 06, 2009, 01:43:24 poslijepodne »

Vidošević - pa kak da preskočim to kaj je "lep ko greh"  ;D Za sučeljavanje mu je dovoljno da stane kraj Josipovića i žene će odlučiti izbore  :D  :D :D
Rano mi je govoriti o tome, jer zapravo, ne znam puno o njemu kao političaru, pa čekam konkretne izjave na razne teme. Istina, nije imao neke zapažene rezultate u gospodarstvu (koje mi to gospodarstvo uopće imamo?), ali se sjećam da je svojevremeno vodio godpodarstvenike u Srbiju, kad je to bilo kritizirano sa svih strana, i otvorio tržišta mnogim našim tvrtkama.
Zamjeram mu jedino to kaj je predugo bio član HDZ-a, jer mi ni po čemu nije tipični HDZ-ovac.  
Trenutno mislim da ima sve predispozicije da bude dobar predsjednik, ukoliko se ne izleti s nekakvim izjavama, ali to je tek za vidjeti.

Ne popravi li se Josipović, vrlo vjerojatno ću pasti na Vidoševićev šarm  :D ;D



Pametna moja, lijepa, šesna Goričanka! Vjerovala sam da ste i promućurna žena, ali...vidim pali ste na zvrčku MI-glista. Dajte malo razmislite. Je li niste ni na trenutak pomislili da je dotični gospodin Vidošević Joker-igrač za njih MI-gliste HDZločinaca. Što vam nije palo na pamet, u situaciji u kojoj jesu sa rejtingom, da su i više nego svjesni da "Andraš-koji ne laže, samo ne govori istinu" nema apsolutno šanse za prolaz uopće bilo kod muške, ženske i ine populacije, pa čak i njihovih vojnika. E sad tu nastupa, kako oni to inače znaju, njihova dosjetka - ubacivanje "Figure za Venere" - Jokera  Vidoševića iz pozadine.

Je, istina izgleda dobro vizualno, zna dosta u gospodarstvu, a žene su brojčano natpolovična većina glasača. I to je to. Sve ove "kvake" o domoljublju, antifašizmu-dajte najte prosim, dijaspori i ostala njihova sračkanja, u ovoj dno-muljevitoj situaciji više ne piju vodu, e sad su smislili upravo to što jesu, Jockera  zvrčku-mamac za žene. Već sam imala za čuti od njihovih vojnika-poslušnika, kako su naputci "glasati za Ljepotana", a i neke ankete su pokazale da baš ti vojnici ne budu podržali i glasali za Andraša.

Ovaj naizgled sukob, isključenje iz stranke, sukobi  i ostale nebuloze, sve je to dio igrokaza, unaprijed smišljenog i režiranog.

A sad o Jockeru-ljepotanu. Dok su na meti u mnogim aferama iz tih političkih njihovih funkcionera bili eksponirani i visokopozicionirani  poslušnici, a koje su u slučaju potrebe, ako ne budu mogli obraniti spremni i žrtvovati kao žrtvene janjce, do tada je Jocker-ljepotan dobro nabrao vrhnja ili kajmaka, kako god hoćete. Od svih njih ima najveću i najljepšu i  najskuplju i najekstravagandniju, najluksuzniju  viletinu - kažu mi ljudi "da se čovjek raspameti". Od kud, kako i od čega, pitam ja? Dakle, Jocker-ljepotan je dobro duboko rukama u pekmezu, ali u oblasti iz provizija kroz razvoj gospodarstva (a kakvo nam je gospodarstvo vidimo), što opet lupa po nama, potrošačima, glasačima. Dakle, on uistinu nije tipični HDZ-ovac, nego je na takvoj funkciji da nije toliko eksponiran i izložen, ali je premazaniji svim bojama i mastima, gori od mnogih  naizgled "tipičnih" MI-glista.

I na kraju, pozivam vas da budete i malo promućurniji koliko ste i pametni, razmislite o ovoj namještaljci, igrokazu, a da su na to sposobni i spremni, valjda ste iz prošlosti već mogli shvatiti. Što su oni u stanju izmisliti i provesti, zdrav um ne može shvatiti.  Čista šizofrenija  im je  dijagnoza, ali i ponašanje.

I na kraju, nikad mi zato što sam žena, a sada žena-baka, nije padalo na pamet dozvoliti nekome da me tretira kao "kokoš bez mozga" ili da u glavi imam "slamu umjesto mozga", a nadam se  da su hrvatske žene zaista žene sa mozgom u glavi.


shaka zulu

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #20 : Rujan 06, 2009, 02:33:21 poslijepodne »
Misliš,"domači dečko" Vidoševič?
A kaj je lik opče delal prije HGK?Da ni bil direktor nektere banke il sl.?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #21 : Rujan 06, 2009, 03:21:01 poslijepodne »
Neću se još upuštati u razmišljanja kome ću dati glas ili tko mi je najbliži.
Od ovih koji su na pladnju za sada ima dva, ali di je to još.
Još skupljam inforamcije, a i ova nije nevažna:

S čime kreću prema tronu?
Vidošević najimućniji, Kajin najsiromašniji

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/09/06/0043006.html?pos=n0

Pisala sam već o tome u tekstu
http://plemenitashica.iz.vg/lai-me/2009/08/03/nulti-red

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #22 : Rujan 06, 2009, 03:33:13 poslijepodne »
Rožica, možda ste upravu, a možda i niste.
Teorija zavjere bi se dala uvijek i svakome iskopati, iako ovo kaj pišete zvuči vrlo mogući scenarij ako znamo tko ga smišlja - majstori iluzije i opsjena.

No, stvarno mislim da Vidošević nije tipični HDZ-ovac.
To je važno spomenuti jer ako ga, kako kažete, HDZ koristi za svoje kukavičje jaje, onda to znači da je i njima više nego jasno da im stare opcije više ne prolaze, što je dobro.
Na kraju konca i ta teorija o njegovoj ljepoti mi je zabavna više nego istinita, jer čovjek ni grdi ali ni baš ni Apolon za Boga miloga, da bi netko zbog lepote za njega glasal.
Pa kaj su žene u Hrvatskoj tak bedaste da bi svoj glas dale nekome zato kaj je lepi??? Ma kaj got, to nebu prošlo.

Za moj pojam Bandić je puno gora opcija od Vidoševića, a dolazi iz SDP-a.
Davno sam stoga odlučila da mi slova skraćenica imena stranaka nisu bitna, nego da gledam ljude isključivo kao pojedince.
Naravno da je teško vjerovati da netko uistinu dobar može doći iz redova HDZ-a, jer pametni i uspješni ljudi ne trebaju stranke, a posebno ne takvu kakva je HDZ, ali teoretski je sve moguće, kaj ne?

Kaj se tiče Vidoševićevog imetka, i u Gorici vam žive ljudi koji imaju daleko više od ovoga kaj je on nabrojal, samo nam nisu politički zanimljivi.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #23 : Rujan 07, 2009, 09:03:59 poslijepodne »
Ja mislim da sve treba prvo gledati pozitivno pa bi trebalo biti:

Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je privlačan?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #24 : Rujan 07, 2009, 09:07:20 poslijepodne »
Ja mislim da sve treba prvo gledati pozitivno pa bi trebalo biti:

Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je privlačan?

Jeb'ga, druže, to je prelagano pitanje, jer se odgovor vrti oko nule...  :D :D :D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #25 : Rujan 08, 2009, 06:27:38 poslijepodne »
Ne znam još točno za koga bum glasal, al znam za koga nem: Hebrang.

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #26 : Rujan 08, 2009, 08:16:02 poslijepodne »
Tak je i kod mene...

Bdw, internetom kruži nova politička kletva:

Da Bog da ti Sanader krojio kućni budžet i Milinović ti bio kućni liječnik,
da Bog da ti Jadranka Vlaisavljević bila modni mačak i predstavnik stanara
i da ti Šeks bude suvlasnik s tobom u kafiću,
da Bog da ti Simona i Dolores bile kćerke
i da Bog da ti Ante Gotovac i Ciganović bili sinovi,
a barba Luka ti sredio prijevoz vlakom do Splita, i za kraj,
da Bog da sa Šukerom dijelio ručak.
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #27 : Rujan 09, 2009, 08:51:31 prijepodne »
Trebalo bi razmisliti da li ostaviti ovako tešku kletvu na forumu :D

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #28 : Rujan 09, 2009, 09:51:19 prijepodne »
Je, teška je, ali nešto istinito govori o našoj stvarnosti...
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

plemenitashica

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #29 : Rujan 11, 2009, 09:48:44 prijepodne »
Ne znam još točno za koga bum glasal, al znam za koga nem: Hebrang.

I ja isto za toga ne bum, ali ja imam još jednoga koji neće dobiti moj glas:

Spominjati mjesečne prihode od 80 000 kn neto i to s podsmjehom, kao kaj je to, pa nije to baš neka suma zbog koje bi se morao sramiti, sve je „zaradio svojim radom i znanjem i dio je naslijedio od dobrostojećih roditelja.“
Nije osoba od naroda. To je individualac, nije timski nastrojen. Predsjednik države mora biti čovjek koji diše i radi za narod i prema unutra i prema van. 

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/vidosevic-uvjerljivo-najbogatiji-predjsednicki-kandidat.html

Pitam se što li to vuče ovog kandidata da postane predsjednik kad mu se mjesečni prihod strmoglavo smanjuje.
Da li  se dovoljno  opskrbio za tih 4 ili 8 godina da i dalje može trošiti cca 100 000 kn mjesečno.
Da li kani kroz putovanja i razne protokolarne susrete steći nove načine stjecanja prihoda i vlastite dobiti kako bi „zaradio svojim radom i znanjem“ ?
Da li je riječ o tome da ima sve, a ovo još nema u svojem životopisu?
Da li je riječ o prestižu?