Autor Tema: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?  (Posjeta: 12968 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« : Rujan 04, 2009, 02:40:15 poslijepodne »
Pri ovome naslovu mislim na neke stavove, radnje, izrečena slaganja ili neslaganja sa stavovima koje vi osobno podržavate... molim da se ne iznose stavovi tipa "oni-onaj laže, lagao je ili slično"... Vaš stav možete argumentirati ili objasniti

Nedavno sam gledao izjavu gosp. Ive Josipovića, predsjedničkog kandidata, u kojoj je izjavio da on podržava da dijaspora glasa na izborima u Hrvatskoj, a njegovo opravdanje je bilo plitko legalističko, u stilu "da je takav zakon u Hrvatskoj"... zanima me da li to iskreno misli da bi dijaspora trebala odlučivati o unutarnjim stvarima zemlje, jerbo politika je ekonomija, ekonomija je politika, a sve skupa se svodi na upravljanje novcem zajednice koja - ovo je ključan moment! - taj novac i daje i doprinosi u državnu kasu. Pa me muči ono što je cijelo vrijeme aktualno, a to je da ljudi koji ne daju za Hrvatsku ni pišljiva boba (jer poreze plaćaju negdje drugdje), imaju pravo odlučivati o raspodjeli novca u kojem ne participiraju...

Zar nitko od tih kandidata neće gledati ništa drugo - npr. deklarirani stav velike javnosti? - osim glumljenja legalista bez želje da nešto promijeni, konkretno inicira promjenu izbornog zakona, već svi - kao mlitavci - ponavljaju isto iz očitog straha da se ne zamjere toj dijapori koja još uvijek može odlučivati...?? Mogli bi gledati npr. javne ankete koje su - upravo bile na ne-znam-kojoj stranici teleteksta - i rekle da preko 80% hrvatskih građana podržava ukidanje glasovanja dijaspore, te time i zaključak da dvostruko državljanstvo ili življenje izvan Hrvatske nisu dovoljna razlog da bi netko odlučivao o tako važnim stvarima, na koje po logici pravičnosti ionako uopće nemaju pravo?

Neka me neki krivo ne shvate, ali unatoč ogromnoj hrpi grijeha i pogrešaka HDZ-a, niti stranke nekadašnje koalicije se nisu - dok su vladale - iskazale apsolutni ničim vrijednim, osim glumatanja demokrata na mjestima koje ovoj zemlji ne trebaju, na mjestima za koje naš mentalitet i kulturološko nasljeđe nisu spremni... sjetim se svog ministra Lučina, koji je nabijao kile (kao ministar ih je, po osobnom priznanju, dobio 25!), marširao sa pederima na gay-paradi, a za policiju nije napravio dobra koliko je pod noktom crno, već je unazadio struku za par desetljeća i osiromašio ionako potplaćene policajce za topli obrok, prijevoz, stimulacije i zvanja kroz katastrofalnu sistematizaciju radnih mjesta...

Sada gledam tog Čačića, kao i Pusićku; njihova jedina nada je amnezija ovog naroda, jer čovjek koji je ronio kroz cijele bazene afera i nezakonitosti, sada odjednom "sve zna", sada je on najveći demokrat, veći i od onih koji su demokraciju izmislili prije podosta stoljeća, a sličnu spiku prodaje i Vesna Pusić... no slične sindrome iskazuju svi bivši političari na vlasti; dok su vladali, bili su tiho poput nečega u šaci, nisu ništa radili, ako su i radili to je bilo daleko od onoga što su trebali raditi i kako su trebali raditi, a poslije, kada popljugaju vlast, odjednom sve znaju, odjednom ih smeta i najmanja nezakonitost, odjednom znaju sustave, sisteme, poluge, mehanizme, što treba, što se ne smije... ma dvolične ljige!!! Normalnom čovjeku se riga od takvih!!

No, da se vratim temi... eto, iako podržavam dr. Josipovića, taj njegov stav da se oslanja i na dijasporu je veliki korak unazad za njega u mojim očima, i jedan od krupnih faktora koji ga guraju sa daske onih za koje bi stvarno i mogao zaokružiti broj na glasačkom listiću...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #1 : Rujan 04, 2009, 04:28:27 poslijepodne »
Ne sviđa mi se u našoj politici gotovo nitko, tak da bi mi bilo lakše odgovoriti i nabrojati da si pitao tko mi se sviđa, nego ovako...

Više volim ljude nego stranke, pa onda dajem prednost onima koji imaju kaj za reći. Sve druge je biranje između dva zla manje.
Ako si mislio na predsjedničke kandidate, i ja podržavam Josipovića, ali ne pod svaku cijenu. Nije mi baš 100% izbor. Ima još vremena do tad, ali njega imam kao kandidata broj jedan i zato ću dobro vagati svaku njegovu riječ. Moj glas se mora zaraditi  ;D


« Zadnja izmjena: Rujan 04, 2009, 04:38:50 poslijepodne Goricanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #2 : Rujan 04, 2009, 04:37:28 poslijepodne »
Još je rano dati podršku ikome kada nisu objavili svoje programe. Za sada samo hvataju pozornost i traže ulagače u kampanju.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #3 : Rujan 04, 2009, 05:03:16 poslijepodne »
ja dajem podršku BANDIJERASU bez objave programa ma kakav on bio.
Ko to tamo peva?

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #4 : Rujan 04, 2009, 05:08:26 poslijepodne »
hebate, koliko bi tek onda imao kumova  ;D

Tur

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #5 : Rujan 04, 2009, 05:12:06 poslijepodne »
Još je fest rano. Favoriti: 60% Josipović, 40% Kajin.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #6 : Rujan 04, 2009, 07:50:32 poslijepodne »
Hebate, o toj situaciji nijesam razmišljo. Koja bi to savjetnička ekipa mom BANDIJERASU bila! Onaj bivši šerif Holdinga koji nema teorije da dokaže porijeklo imovine, pa onda onaj financijski za šljunak, pa njegov prijatelj koji presvlači stolce u lisinskom, pa jaro iz Zagrebparkinga,... Ma ljudi, to je ekipa. Gradite koliko hoćete, gdje hoćete i kad hoćete, širite se na sve strane, otvarate vrtiće i škole, sa svima ste ok, svi se besplatno voze. Pa njegovi kumovi bar sagrade nešto konkretno, da se imaš za šta primit, a neki koji bi ti i školjku privatizirali da mogu, a namet na zrak je trenutno u izradi.

A da je rano, rano je. Nijesmo se još u dijaspori dogovorili koliko će se glasova pojaviti jer zadnjih dana nema baš puno mrtvih, pa nam fali listića. I kriza je, nema se, moralo bi nam se platiti oni zaostaci pardon poticaji sa zadnjih lokalnih izbora - pa noge smo ogulili dok smo obišli sva mjesta đe smo prijavljeni ( moj burazer na 10 adresa, a sin mu Feho na 15), troškovi su to brate veliki, kad već seljacima plača Jadro - linija. Ni u Bosni ne cvetaju ruže, Jambo nam je pr*nuo u čabar, stvarno je kriza.
Ko to tamo peva?

kekec

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #7 : Rujan 05, 2009, 10:08:49 prijepodne »
 nikakve podrške za sad, ali realno gledajući, u drugi krug bi mogli ući jedino Bandić i Vidošević, mada se Banderas još nije ni kandidirao (igra na sve ili ništa)

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #8 : Rujan 05, 2009, 01:25:40 poslijepodne »
Josipović je po meni favorit, Vidošević bi mu mogao pomrsiti račune. Da se vratim na Josipovića. Ne sviđa mi se kod njega što kao i svi drugi u konkretnim slučajevima uvijek krene pričat o legalistima poštivanju zakona i bla bla. Nikad taj čovjek nije zauzeo neki konkretan stav i rekao to je tako pa kome se sviđa dobro kome ne..šta ću mu ja. Možda griješim, možda ne pratim dovoljno, ali to je moj dojam. Ono nije drek nek se pas posr'o.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #9 : Rujan 05, 2009, 01:32:14 poslijepodne »
Pa vidite dragi moji forumaši da je BANDERAS jedini izbor. Čovjek sve radi konkretno i transparentno. Toliko transparentno da ni ne moraš istraživat, on ti sam sve lijepo pokaže i prezentira. Sjedne u službeni auto, odveze se na more i daruje pauk vozilo staro 15 godina u vlasništvu Holdinga. Konkretno i transparentno. Ugovor o donaciji, odluka Uprave, NN i ostale gluposti nisu ni provedene, a kamo li da se još sekira oko toga. BANDERAS nam treba, pa čovjek je zaposlio protukandidata VŠO da radi kao odvjetnički ured za Holding. A Holding je on . Čovjek je stvarno genijalac.
Ko to tamo peva?

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #10 : Rujan 05, 2009, 02:59:39 poslijepodne »
Još je rano o tome  ali Josipović i Vidošević .bude mala razlika sad ko bu kome pomrsil račune bumo vidli.

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #11 : Rujan 05, 2009, 03:24:52 poslijepodne »
Meni je sejedno, samo da nebu Andrija!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #12 : Rujan 05, 2009, 04:00:13 poslijepodne »
.....????? E samo da nebu Andrija ,ne daj bože.

Tur

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #13 : Rujan 05, 2009, 04:14:36 poslijepodne »
Meni je sejedno, samo da nebu Andrija!

Onda Vam baš i ni sejeno  :D

Trs

  • Gost
Odg: Koji dio stava ili programa neke stranke ili kandidata vam je odbojan?
« Odgovori #14 : Rujan 05, 2009, 07:28:41 poslijepodne »

Ima puno dobrih ljudi, Bosanaca i Hercegovaca, i u BiH i širom svijeta. Neki su mi i prijatelji. Ali oni trebaju birati organe vlasti u državi u kojoj žive. Točka.
Ako će Josipović biti za to da i "dijaspora" (tu ne spadaju oni koji su iz Hrvatske otišli na koju godinu na privremeni rad u inozemstvo i koji će se u Hrvatsku vratiti) glasa za vlast Republike Hrvatske, on neće biti moj kandidat, kao ni drugi s takvim stavom, iz koje god stranke bili ili ne bili.