Anketa

Jeste li za ulazak Hrvatske u EU?

Da, bez razmišljanja
1 (6.7%)
Da, iako se bojim
4 (26.7%)
Ne, nije nužno dobro nam je i bez njih
7 (46.7%)
Ne, nikako, žele nas pokoriti
3 (20%)

Ukupno Glasova: 14

Glasanje završeno: Siječanj 07, 2010, 10:20:27 poslijepodne

Autor Tema: Nepokoreni ili ipak jesmo?  (Posjeta: 30054 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #15 : Studeni 04, 2009, 05:57:36 poslijepodne »

Što je još jedan dokaz da naši političari nemaju savjesti, jer se nitko i nije odazvao apelu da se glasa po savjesti, već su glasali maltene isključivo po stranačkom ključu, dokazujući da je čuvanje fotelja, uhljebljivanje njihovih smrdljivih lopovskih šupaka najvažnija stvar na svijetu... j


A kaj se čudite, Sledge? Pa zar je itko od njih ikada glasao po svojoj savjesti? Uvijek su glasali po naredbi svojih stranaka. Zato i jesu tu gdje jesu.

Ova je sporazum sročen do zla boga nejasno i neprecizno, pa se može tumačiti ovak, onak, i na sto drugih načina. Zato vladajući i imaju težak problem da ga objasne puku.
Da su takav sporazum dali Bari i Jagi s Dolca, dokument bi sigurno bio napisan precizno i točno, bez ijedne nedoumice i bez mogućnosti da ga svatko tumači kako mu paše.

Zanimljivo je i da svaki stručnjak koji se proteklih dana oglasio u javnosti o ovom sporazumu ima različito mišljenje.  :o  Čemu onda svi fakulteti, doktorati, sva pravna iskustva i sve međunarodne odredbe i konvencije? Te su međunarodne odredbe, kakti, stvorene da se sukobi rješavaju. A obično su izvor novih sukoba i problema.

Pa dva Zagorca se, kad to hočeju, lakše i brže dogovore i riješe spor oko međe u lokalnoj birtiji uz dvije loze. A kad nečeju, ni svi sudovi ovoga svijeta im neće pomoći, jer će na kraju obojica izvući  baltice.  

A meni se nekak čini da smo mi i Slovenci bliži balticama neg lozama.....   :-\ 
Na svu sreću Eu to neće dopustiti, inače tko zna.....   ???
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2009, 06:02:29 poslijepodne Točkica »

Bilaj

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #16 : Studeni 04, 2009, 09:10:40 poslijepodne »
link:
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/38018/Uz-obalu-Istre-lezi-nafta-i-plin.html

Slovenci ne žele more nego rudna bogatstva na tom području...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #17 : Studeni 04, 2009, 09:54:09 poslijepodne »
Bilo bi interesantno vidjeti da li bi Slovenci pristali na potpis ugovora ukoliko bi u njemu stajalo da imaju pravo samo plovidbe do otvorenog mora... onda bi se vidjelo što je stvaran interes, jer sam nekako siguran da ne bi pristali na to, iako sadrži sve ono što deklarativno traže...

Treba misliti da ako Slovenija na nešto pristaje, to je odmah znak da mi tu pušimo... jer ako odgovara njima, nama nikako ne može...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #18 : Studeni 04, 2009, 11:00:56 poslijepodne »
Ja u EU povjerenja nemam. Kad nam je bilo najteže zabili su glavu v pesek a  za to silno nepravdu i (ne)djelovanje Europe po načelu pravednosti ,kaj je bilo više nego čigledno, u to doba, tadašnji predsjednik Francek je lepo rekel "svijet je takav kakav je i u tom i takovom svijetu, moramo naći svoje mjesto pod suncem..." ( mortik sem ga krivo citiral ,al tak mi nekak ostalo u sjećanju).
Kad je to rekao bili smo , ko država,  nepriznati od svijeta i u to vrijeme stvarala se Hrvatska, ali danas to isto mjesto pod suncem olako stavljati na bubanj??
Čini mi se da se Franjo v grobu okreće kak ventilator.

Bilaj

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #19 : Studeni 05, 2009, 09:27:09 prijepodne »
Čul sam danas na radiju jedan komentar. Neki slušatelj citira nekog političara nešto u ovom stilu:
Političar kaže (jedan od onih koji su glasali za) "kako bi drugačije sudci u arbitražnom postupku sudili drugačije nego po međunarodnom pravu". A samo se trebamo sjetiti da međunarodni sudci važu svaku deku žbuke u Kninu a za razaranje Vukovara nitko nije ni odgovarao.

(moj komentar, prilikom suđenja za zločine u Vukovaru nitko nije ni optužen za razaranje grada ni za i jedno ubojstvo u gradu nego mislim isključivo u bolnici i ovčari - sve ostalo je zanemareno)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #20 : Studeni 05, 2009, 11:44:54 prijepodne »
Čul sam danas na radiju jedan komentar. Neki slušatelj citira nekog političara nešto u ovom stilu:
Političar kaže (jedan od onih koji su glasali za) "kako bi drugačije sudci u arbitražnom postupku sudili drugačije nego po međunarodnom pravu". A samo se trebamo sjetiti da međunarodni sudci važu svaku deku žbuke u Kninu a za razaranje Vukovara nitko nije ni odgovarao.

(moj komentar, prilikom suđenja za zločine u Vukovaru nitko nije ni optužen za razaranje grada ni za i jedno ubojstvo u gradu nego mislim isključivo u bolnici i ovčari - sve ostalo je zanemareno)

Sad imaju divnu priliku da nam na isti naćin odsude i u ovom slućaju.Gotovo sam siguran da tako i bude-bolje da nisam u pravu-jer ponovno im je dana prilika da nam ućine uslugu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #21 : Studeni 05, 2009, 04:52:24 poslijepodne »
Trebalo je našim političarima, svima koji bespogovorno tvrde da Hrvatska ništa ne gubi potpisom tog sporazuma, dati da potpišu papir kojim pristaju da im se  - za slučaj da Hrvatska izgubi bilo koji dio teritorija - sudi za veleizdaju po Kaznenom zakonu RH.

Pa bismo vidjeli kako bi im splasnuo entuzijazam, mada - teoretski gledano po njihovoj teoriji - ne bi bilo nikakve opasnosti jer je sve "sigurno", kako sami tvrde, pa znači da za njih i nema opasnosti... no nekako sam ja siguran da bi im se ta sigurnost istopila u rok "mam sad"...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #22 : Studeni 05, 2009, 04:56:17 poslijepodne »
Izgubi li Hrvatska dio teritorija, njima svakako tada treba suditi za veleizdaju.
Ne moraju niš potpisati, da je pravde to bi ih išlo samo po sebi.
Treba vidjeti kaže li ustav što o tome.

Evo ga, iz Ustava:

II. TEMELJNE ODREDBE

Članak 2.

Suverenitet Republike Hrvatske neotuđiv je, nedjeljiv i neprenosiv.

Suverenitet Republike Hrvatske prostire se nad njezinim kopnenim područjem, rijekama, jezerima, prokopima, unutrašnjim morskim vodama, teritorijalnim morem te zračnim prostorom iznad tih područja.

Republika Hrvatska ostvaruje, u skladu s međunarodnim pravom, suverena prava i jurisdikciju u morskim područjima i u pod­morju Jadranskoga mora izvan državnoga područja do granica sa susjedima.

Hrvatski sabor i narod neposredno, samostalno, u skladu s Us­tavom i zakonom, odlučuje:

- o uređivanju gospodarskih, pravnih i političkih odnosa u Republici Hrvatskoj;

– o očuvanju prirodnog i kulturnog bogatstva i korištenju njime;

– o udruživanju u saveze s drugim državama.

Saveze s drugim državama Republika Hrvatska sklapa zadr­ža­vajući suvereno pravo da sama odlučuje o prenesenim ovlastima i pravo da slobodno iz njih istupa.

Članak 8.

Granice se Republike Hrvatske mogu mijenjati samo odlu­kom Hrvatskoga sabora.



Sabor može odlučiti o promjenama granice. Za sad je odlučio o arbitraži, ali o onome što arbitraža donese morat će vjerojatno još raspravljati.
« Zadnja izmjena: Studeni 05, 2009, 05:00:40 poslijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #23 : Studeni 05, 2009, 10:32:06 poslijepodne »
mister wich tu chaptrz?

Che vam nekaj ni jasno, slobodno pitajte Jadnokovicha:
http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvatskoj-pregrst-pohvala-velik-napredak-clanak-45727


plemenitashica

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #24 : Studeni 05, 2009, 10:57:00 poslijepodne »
Trebalo je našim političarima, svima koji bespogovorno tvrde da Hrvatska ništa ne gubi potpisom tog sporazuma, dati da potpišu papir kojim pristaju da im se  - za slučaj da Hrvatska izgubi bilo koji dio teritorija - sudi za veleizdaju po Kaznenom zakonu RH.

Pa bismo vidjeli kako bi im splasnuo entuzijazam, mada - teoretski gledano po njihovoj teoriji - ne bi bilo nikakve opasnosti jer je sve "sigurno", kako sami tvrde, pa znači da za njih i nema opasnosti... no nekako sam ja siguran da bi im se ta sigurnost istopila u rok "mam sad"...

Sledge - izvrsna ideja. (smajlić palac gore)

Tur

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #25 : Studeni 07, 2009, 11:27:53 prijepodne »
Hrvatskoj od EU 26 milijardi kuna

Put oporavka je ubrzan. Hrvatska se po stupnju razvoja prošle godine nalazila na oko 63 posto prosjeka Europske Unije

ZAGREB - Hrvatska bi iz blagajne Europske Unije u prve dvije godine članstva mogla dobiti više od tri i pol milijarde eura. Pokazuje to prijedlog Financijskog paketa za Hrvatsku, kojeg je ovih dana izradila Europska komisija i koji se nalazi u posjedu Jutarnjeg lista.

Samo iz Kohezijskog i strukturnih fondova, kojima Unija pomaže razvoj svojih slabije razvijenih članica, Hrvatska bi u prve dvije godine članstva mogla dobiti gotovo 2,4 milijarde eura. Velik dio tog novca namijenjen je poticanju zapošljavanja, kao i dostizanju višeg stupnja gospodarskog razvoja.
Veći dotok novca

Hrvatska se po stupnju razvoja, kako pokazuju podaci Eurostata, prošle godine nalazila na oko 63 posto prosjeka EU. Većim dotokom novca iz EU-slavine trebao bi se, kao što je to bio slučaj i s drugim novim članicama, znanto ubrzati razvoj hrvatskoga gospodarstva i životnog standarda, te njegovo usklađivanje s onim u EU. Iskustva susjedne Slovenije, u kojoj je BDP po stanovniku lani dosegao 90 posto Unijina prosjeka pokazuju da je to, uz potporu Bruxellesa, ostvarivo.

Osim za ubrzanje gospodoarskog razvoja, novac iz Unijne blagajne namijenjen je i poticanju poljoprivrednika. Zajedno s ribarstvom i ostalim stavkama vezanima uz zaštitu okoliša, Hrvatska bi za te svrhe u prve dvije godine članstva mogla dobiti nešto manje od 700 milijuna eura. Kod poljoprivrede je pritom i na Hrvatsku primijenjen model koji su iskusile i zemlje koje su Uniji pristupile 2004. i 2007., a prema kojem će potpore poljoprivrednicima u prvoj godini iznositi samo četvrtinu iznosa potpora u “starim” članicama, da bi se tijekom razdoblja od 10 godina izjednačile. Kako će Hrvatska biti i jedina članica EU koja je na svom teritoriju imala rat, Bruxelles je dio novca iz svoje financijske slavine namijenio i za razminiranje.

Od članstva u EU trebali bi profitirati i hrvatski ribari, koji trenutno, zbog arbitraže oko granice sa Slovenijom, spadaju u kategoriju najvećih euroskeptika. Za njih Bruxelles na stavkama zajedničke Unijine ribarske politike namjerava izdvojiti nešto manjeod 43 milijuna eura tijekom prve dvije godine članstva.

Kao dio jedinstvenog EU-tržišta s preko pola milijarde potencijalnih potrošača, Hrvatska će koju godinu nakon ulaska u EU pristupiti i schengenskom prostoru.

Za pripremu Schengena na istočnim hrvatskim granicama Bruxelles je Zagrebu u prve dvije godine članstva namijenio 120 milijuna eura. Pozamašna sredstva Hrvatska će dobiti i za sprječavanje neželjenih migracija iz zemalja koje nisu članice EU.

Uskoro i pregovori

Prijedlog financiranja Hrvatske moraju odobriti države-članice, a o njemu će trebati pregovarati i sa Zagrebom, što se, kažu nam u pregovaračkim krugovima, očekuje na proljeće sljedeće godine.

- Vjerojatno će nam EU na raspolaganje staviti navedene iznose. No, dio novca Hrvatska će morati uplaćivati u EU-blagajnu, a nitko u ovom trentuku ne može reći ni koliko ćemo biti u stanju stvarno povući dodijeljenih nam sredstava - otkriva nam član hrvatskoga pregovaračkoga tima s EU.

Izvor: http://www.jutarnji.hr/hrvatska-dobiva-26--milijardi-kuna-od-eu/337415/

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #26 : Studeni 07, 2009, 12:15:15 poslijepodne »
Hrvatskoj od EU 26 milijardi kuna
.......................
Izvor: http://www.jutarnji.hr/hrvatska-dobiva-26--milijardi-kuna-od-eu/337415/

Ma sami med i mlijeko.   >:( Je li to *ebe lud zbunjenog. ;)

Tur

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #27 : Studeni 07, 2009, 12:16:40 poslijepodne »
Ma sami med i mlijeko.   >:( Je li to *ebe lud zbunjenog. ;)

Nitko ne kaže da je med i mlijeko.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #28 : Studeni 07, 2009, 12:21:35 poslijepodne »

Da, zakej bi mi savršeni Hrvati to išli delat? Mi koji imamo savršeno uređenu državu i koji nismo počinili niti jedno jedino krvoproliće i nepravdu kroz povijest? Zakaj da se denemo pod kontrolu nekih tam Europljana kad se i sami moremo deti v red i to saki dan vidimo v novinami? Stvarno ne znam ZAKEJ!

U pravu ste. Nismo nitkad bili niti smo danas savršeni, nego zgubidani.
Ali nije valjda to jedini razlog, da nam EU bude policajac.
Čitam u vašem slijedećem postu da bumo dobili i novce.

Ja u sve to ne vjerujem, ne nadam se boljitku, samo još goroj i težoj situaciji, čak što više tuđinskoj koja me užasava.
A najviše me užasava činjenica da ćemo biti u zajednici ili tvorevini, a imamo iskustva biti kompići. I jedva smo dočekali odvojiti se, i to krvlju, a sad bi se spajali.

Nismo primjer dobre i civilizirane države, to stoji, nismo sami sebi dobri vladari i to stoji, da li je EU dobar vladar članicama i da li će biti dobar vladar nama?
Da li  ipak trebamo vladara? A svaki vladar je apsolutist sa haračem i nametom.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #29 : Studeni 07, 2009, 12:50:42 poslijepodne »
Stvarno ne znam ZAKEJ!

I ja stvarno ne znam zakej je ovaj narod prepun lažnih domoljuba, koji se uvijek postavljaju kao advokati tuđinima, a time i sluge onima koji za njih istodobno ne daju ni koliko je crno pod noktom??

Zakaj mi nemamo ljudi i političara koji će hladno i beskompromisno govoriti o bilo čemu, ma ako treba i lagati, ali bez da pljuje prvo po sebi, već da govore kao npr. Tony Blair, koji je nedavno izjavio kako je "Velika Britanija najhumanija i najdemokratskija država u povijesti, koja nikada nikome nije učinila ništa nažao"!! I to je cool rekao šef najveće kolonijalne sile u povijesti, uopće se ne obazirući na vlastite pogreške i grijehe kroz povijest, koja u njihovom slučaju znači istrebljenje cijelih civilizacija.... I to znači - imati svoje JA!!

No kod nas uvijek ima dežurnih Juda, dežurnih pametnjakovića koji sve najbolje znaju, i koji će svima pokazati kako se pravo sluganski služi gospodarima, kako se svojem rodu i narodu zabija nož u leđa za nepostojeću ljubav tuđina, koji će uvijek pokazati kako je lijepo biti glup i glupavo naivno otkrivati vlastite slabosti, dok oni pametni, koji sranja imaju preko glave, šute i prave se tošo... zakej mi to nemremo???...

Zakaj je jedan kokot koji tako laje uvijek popraćen sa zborom otužnih ovaca i kokoši koji se u toj pljuvačini odmah beskompromisno slažu?? Misle li isti da su zato veći, jači i pametniji, bliži tom tuđinu kojem se neumitno umiljavaju i podilaze mu, misleći da će on cijeniti tu njihovu podlost?

Kod nasu uvijek ima većih vjernika od Pape, i većih demokrata od onih koji demokraciju imaju već puno stoljeća... ili, kako reče moj frend Đuro Utješanović - "malo nas je, al smo govna!".

No ne čudim se što svi dižu nogu i zapišavaju nas, kada mi to radimo u prvom redu sami sebi...

Stvarno, i ja se pitam - ZAKEJ??


P.S. Zakej je u Svetom Pismu bio carinik, oličenje dvoličnosti, podlosti i pokvarenosti, pa se i tako simbolički odlično uklapa pojam "Zakej" u cijelu priču... bilo kao pitanje, bilo kao alias za nečije filozofije...
« Zadnja izmjena: Studeni 07, 2009, 01:25:25 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”