Autor Tema: "Psi" rata ... ili što nam je na kraju ostalo?  (Posjeta: 3533 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
"Psi" rata ... ili što nam je na kraju ostalo?
« : Rujan 11, 2013, 10:17:45 prijepodne »
Jedan članak koji zorno govori o stvarima koje su i danas oko nas,ali nisu  teme o kojima se govori. Sve se nekako gura pod tepih i sa strane, a sve samo zato, jer djeca i članovi uže obitelji naših ,današnjih političara i osoba koje vode ovu zemlju, nemaju velikog ili nikakvog utjecaja u slobodi koju danas tako rado rasipamo.


http://dnevno.hr/vijesti/hrvatska/95776-imam-li-ptsp-naravno-sa-16-sam-u-ratu-ubijao-ljude-kao-glinene-golubove.html


'Imam li PTSP? Naravno, sa 16 sam u ratu ubijao ljude kao glinene golubove'Ali ono ratno vrijeme je unatoč svim prljavštinama bilo čišće od današnjeg. Znalo se, ili si miš ili lav. Čovjek ili nečovjek. To nije bilo vrijeme laži i prevare. Ratovali su i ginuli časni ljudi. Volim reći da su u ratu nastradale tri stvari: životinje, ekologija i sirotinja. Svi drugi su profitirali i na ratu dobro zaradili.Sa  16 godina zgrabio je pušku i branio Vukovar. Odratovao je šest dugih godina. Danas kaže 'volio bih da se sve ponovi'. Danas je i dopredsjednik Udruge maloljetnih dragovoljaca, koji je priveden i koji je pod istragom zbog razbijanja dvojezičnih ploča u Vukovaru. On je Enver Arnautović.Enver Arnautović s neopisivom strašću opisuje svoj ratni put na način kako ga je doživio kroz dječje oči i s istim takvim žarom priča o Vukovaru nekad... i sada:
- Bio sam fakin, to je istina. Oduvijek sam se družio sa starijom ekipom, pa sam s njima dočekao i krvave, vukovarske dane. Meni je bilo logično krenuti za njima, a obitelj nisam puno niti pitao. Aktivirao sam se u mjesnoj zajednici, zadužio pušku i prve dane bio u Vukovaru, koji je bio blokiran i gdje je već počinjalo tutnjati. Poslije sam otišao u Borovo naselje, tamo smo bili s čuvenim 'Tigrovima'. Tada sam prešao iz ZNG-e u našu, 204. vukovarsku brigadu.
Nakon toga se Arnautović vratio u obranu Vukovara koji je uslijed žestokih borbi poklelao. Dječak-ratnik, nakon pada svog rodnog grada, završio je u bolnici odakle je žarko želio u proboj:
- Spriječili su me, bila je tu i doktorica Bosanac. Baš tada na nekim vratima doveli su jednog našeg izrešetanih nogu koji je nastradao u proboju. Došao je i Šljivančanin i počeo sa svojim govorancijama, a počela su i razvrstavanja, pa je nastalo brzinsko presvlačenje u civilnu odjeću. Postrojili su sve muškarce na lijevu, a žene i djecu na desnu stranu. Oko mene je nastalo komešanje, pitali su me koliko imam godina i srećom se tad izderao Šljivančanin koji je bio iznerviran zastojem. Tad su mi rekli: 'Gubi se tamo', i gurnuli me među žene i djecu. Cijela lijeva strana završila je na Ovčari.
'Volio bih da se sve ponovi, vrijeme prljavog rata puno je čišće od današnjeg!'
Enver Arnautović želi podsjetiti da je od 93 maloljetna vojnika poginulo njih 46. Također kaže, volio bih da se sve ponovi:
- Kad to kažem, ne želim da Vukovar opet prođe pakao. Ali ono je vrijeme, unatoč svim prljavštinama, bilo čišće od današnjeg. Znalo se, ili si miš ili lav. Čovjek ili nečovjek. To nije bilo vrijeme laži i prevare. Ratovali su i ginuli časni ljudi. Volim reći da su u ratu nastradale tri stvari: životinje, ekologija i sirotinja. Svi drugi su profitirali i na ratu dobro zaradili. Osim toga, ne znam da je ijedan sin nekog moćnika ili političara ranjen ili poginuo. Sve su to manje-više sinovi radničkih obitelji.
Arnautović priča i o neobičnoj 'ostavštini' iz rata, odnosno konstantnoj potrebi za adrenalinom:
- Imam li PTSP? (smijeh) ... Pa svi ga imamo. Meni je dijagnosticiran '99. Morate znati da je rat u očima dječaka igra. Moj rat nije završio u Vukovaru, išao sam i dalje po bojišnicama. Ubijao sam ljude kao glinene golubove. Jednom sam vidio srpskog vojnika i samo sam ga ranio, nisam ga želio ubiti. Onda sam zapalio cigaretu i gledao kako mu njegovi pomažu. Rekao sam na glas 'nisam ja više za vojnika', a moj zapovijednik Arbanas mi je rekao: 'Tek sad jesi. Zadaća je vojnika onesposobiti neprijatelja na najbezbolniji način'. Da sada mogu vratiti vrijeme, poštedio bih puno više života.
Enver Arnautović danas je otac i suprug, ali i dopredsjednik Udruge maloljetnih dragovoljaca za koje se žestoko zalaže. I danas se bori za svoj Vukovar, ali ne prestaje ni njegova unutarnja borba s duhovima prošlosti.




Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: "Psi" rata ... ili što nam je na kraju ostalo?
« Odgovori #1 : Rujan 14, 2013, 11:37:41 prijepodne »
Nastavno na čl. postavlja se pitanje tko je na čelu ministarstva branitelja...?

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/96107-maticu-gdje-je-ljudska-lubanja-koju-smo-predali-tvom-zamjeniku-grujicu.html

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: "Psi" rata ... ili što nam je na kraju ostalo?
« Odgovori #2 : Rujan 14, 2013, 04:55:49 poslijepodne »
... naravno, sve "provjereni" tekstovi s huškačkog portala.

Već se HND očitovao o pisanju navedenog portala, pa nema smisla ponavljati se.

... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Master

  • Gost
Odg: "Psi" rata ... ili što nam je na kraju ostalo?
« Odgovori #3 : Rujan 14, 2013, 08:40:24 poslijepodne »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: "Psi" rata ... ili što nam je na kraju ostalo?
« Odgovori #4 : Rujan 15, 2013, 10:09:49 poslijepodne »
 Kako prihvatiti danas sve ove igrokaze koji nam se već godinama serviraju od svih vlada? Kako izbjeći pitanje, zar je to konačni cilj kojem smo stremili svih godina pod komunizmom? Zar je to cijena slobode za koju su život dali mnogi sinovi Hrvatski, u svojim najboljim godinama? Napuštajući dom, obitelj, roditelja, svoje djetinjstvo preko noći su zakoračili u surovu stvarnost rata. Od razigrane djece na zov domovine postaju Sokolovi.
A sada, ta domovina i njima i nama uzvraća kao maćeha. Dok se branilo ognjište i sloboda, rastakala se ta ista domovina po onima koji su vidjeli svoju priliku za brzu zaradu. Politika je preslagivala život u tišini,vođena razornom  snagom protiv svih dosadašnjih vrijednosti: obitelji, braka, vjere, ljubavi prema bližnjemu, solidarnosti. Nudi se sirovi konzumerizam, jedino božanstvo je novac, seksualne (homoseksualne ) slobode, uništava se gospodarstvo, rasprodaju banke i ostale vrijednosti, namjerno se zemlja vodi u glib i propast, dok se propagira nešto sasvim drugo. Sve moguće „slobode“ koje su nam godinama bile nedostupne.
I kad se na kraju svega nađemo u situaciji u kojoj smo sada, gdje su nas doveli baš ti političari koji su nam nudili blagostanje i prosperitet , baš pod njihovim vodstvom, pitamo smo gdje smo to?
Uništeno je sve vrijedno što smo imali. Pitamo se od koga? Znamo tko je to , samo sami sebi ne vjerujemo ili ne želimo vjerovati, već se pitamo kako je to bilo moguće? Da njihova djeca nisu vidjela bojišta i ratne nevolje, jer su se bavili unosnim biznisom, razaranjem zemlje, ne ratom nego ekonomijom i politikom. Dok smo to gledali u drugim zemljama, nismo vjerovali da smo i mi na redu! A sve nam je bilo na dlanu, pred očima, tako očito. Svi su nam obećavali pomoć, ta draga stara dama Evropa, koja je sve kod sebe podredila profitu i duše prodala Sotoni. Sada je na pohodu u Hrvatskoj, a nama ne preostaje ništa drugo nego gledati, jer sve je davno namješteno nam pred očima.   Pretvaraju nas u fizičko roblje i duhovno mrtvi za sve oko sebe, postajemo čopor koji se bori za život i vidi samo sebe.
Samo treba otvoriti oči i postati svjestan stanja koje nas svaki dan sve više guši i nameče nam volju banaka,kapitala i masona. Oni nam nude svoju vjeru i svog Boga , jer sve što smo imali i poznavali pretvoreno je u svoje surogate, tako lijepo i perfidno.
Više ne možemo odlučivati o odgoju djece, radnička prava se dokidaju ispod svakog dostojanstva, institucije braka, obitelji se ismijavaju kao zaostale, rad se ne cijeni( osim rada političara), poduzeća i proizvodnja sistematski uništeno, ovisni smo isključivo o uvozu. Naša se roba pod uvredljivo mizernim cijenama izvozi, dok se nama servira sve ono što ne podliježe standardima Evropljana, za nas je dobro ( posljednje savjetovanje o hrani održano u Opatiji)! Novine i novinske kuće pišu po apsolutnom diktatu, cenzura je jača nego ikad, javni mediji pod totalnom kontrolom i servira se samo ono „provjereno i istinito“.
 Baš smo dobro dotjerali.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: "Psi" rata ... ili što nam je na kraju ostalo?
« Odgovori #5 : Rujan 16, 2013, 11:23:47 poslijepodne »
Psi rata ....

(proti)vs

…Pesek (Mato i) Ratko

(po špajnolski matar = vubi(ti), fundaj/fundati;
matador (iliti tor-ero z onoga sveta) vubija tore, ture iliti bike) 

Citat:
Citat:
„Hrvatski” Box-Mark
Prvi potpredsjednik Vlade Radimir Čačić u Zlatar Bistrici na otvaranju proizvodnog pogona Boxmarka: “I drugi bi se trebali okrenuti izvozu”
http://www.forumgorica.com/cuspajz/dober-primer/msg44500/#msg44500

Miroslav Fric Krleža
Hrvatski Bog Mars – Bitka kod Bistrice Lesne

I gospodin pričuvni desetnik Pesek Mato i domobrani Trdak Vid, Blažek Franjo, Loborec Štef, Lovrek Štef, Pecak Imbro i Križ Matija počeli su tu stvar ratovanja ovako idilično, s drmešom u nedjelju poslije podne, ali je stvar kasnije bogme narasla i zapalila se kao rana i bogme su ti naši junaci mnogo stotina i stotina kilometara proputovalivozom i pješke i mnogo se najaukali po špitalima i zatvorima i mnogo istina spoznali do onog nedjeljnog jutra kada im je bilo suđeno da padnu jedan za drugim kod Bistrice Lesne, u navali na kotu tristatrinaest.

Nastavek:
http://www.forumgorica.com/kajkavski/pro(iliti)za-kajkavsku-p(r)oeziju/msg44501/#msg44501

Citat:
(Radi)mirek i Slavek

Prvi poreznik „Na mukah...
iliti „Kak ne oporezovati (bivšoga) prvoga potpredsjednika vlade?”

- Pazi (Radi)Mirko – (i)metek!
- Fala Slavko, spasil si mi žitek*

* život (po horvatski, kajkavski)

http://www.forumgorica.com/politika/sdp-i-hns-pr(e)dmet-sprdne-(hrvatski-bog-marx)/msg45768/#msg45768 

Cucek - Čuček
Dražen Čuček - Jesi videl (Krapina 2009).Popevke zanavek HQ, 02:46

Dražen Čuček - Jesi videl (Krapina 2009).Popevke zanavek HQ
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549