Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 294438 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #150 : Rujan 04, 2012, 01:21:41 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/kolumne/u-ime-oca-sina-zokija-svetoga-kolumna-448545

U ime Oca i Sina i Zokija Svetoga...

Premijerovi savjetnici trebali bi upozoriti svoga poslodavca da se ozbiljno približio granici uvreda svojim izjavama, koje olako ispaljuje      poput kakvog kvartovskog frika, zaboravljajući očito da je na      najisturenijoj poziciji u državi i da ležernosti i kolokvijalizmu, na      kakav su možda naviknuli njegovi prijatelji i ukućani, nema mjesta u      širokoj javnosti.
Ispalivši, naime, svoju posljednju “evanđeosku” izjavu da iz “krize nećemo      izaći po Duhu Svetome, nego radom i inteligencijom”, premijer Milanović      doista je uvrijedio sve kršćane. Ne samo katolike, koji su većina u ovoj      zemlji i Katoličku crkvu, kojoj i sam po krštenju (ali ne i prakticiranju      i vjerovanju) pripada, nego baš sve kršćane koji vjeruju da je Duh Sveti      nedjeljivi dio Svetoga Trojstva te uz Oca i Sina upravlja svijetom i      vijekom.



 Ako netko od javnih dužnosnika nema elementarne pristojnosti; Čačić, Milanović , u svojim javnim izjavama i nastupima i često radi gafove, to na žalost više govori o samoj osobi nego kaj ta osoba govori.
 
Možda je vrijeme da svoju , sada već dokazanu narcisoidnost počne liječiti.
 
Možda čovjek zaista misli da je u svemu apsolutno u pravu, a tada imamo problem sa poremećajem osobnosti, ili ga zaista nitko ne shvaća, a on misli da je apsolutno shvaćen.
 
Kako bilo  da bilo, čovjek je izgleda uvjeren u svoju savršenost.  Ali, uvijek ima taj ali........ mi porezni obveznici sa plaćom ispod prosjeka,plaćamo sve te gluposti...
 
Do kada? Dok se on i njemu slični ne probude?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #151 : Rujan 04, 2012, 02:10:09 poslijepodne »
Ili dok njega netko ne uspava... klinički... jer mnoge te izjave i nisu drugo doli vrijedne kliničkog tretmana. Možda da sve to prespava - dobro njemu, još bolje nama?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #152 : Rujan 04, 2012, 02:27:00 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/kolumne/u-ime-oca-sina-zokija-svetoga-kolumna-448545


Kako bilo  da bilo, čovjek je izgleda uvjeren u svoju savršenost.  Ali, uvijek ima taj ali........ mi porezni obveznici sa plaćom ispod prosjeka,plaćamo sve te gluposti...
 
Do kada? Dok se on i njemu slični ne probude?

sasvim krivo..tako dugo ce takvih biti dok ce istih biti koji tu kamarilu biraju..

 za primjer...da u vg. ima pameti, a to je prosjek hrvatske, priupitali bi se sami biraci, koja je bila korist biranja  gorickog Odiseja u dva mandata za sabor.
taj teski prodavac maglurine nije u zivotu ama bas nista radio, niti zna ista raditi, cak i njegova krovna udruga nije ga progurala da neku visu skolu tipa Rojs privede kraju...

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #153 : Rujan 04, 2012, 02:53:01 poslijepodne »
Kaj se pak škole dotikavla, možda je fulo udrugu, zna se, kak se škole svršavaju! ;D

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #154 : Rujan 04, 2012, 06:33:53 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/kolumne/u-ime-oca-sina-zokija-svetoga-kolumna-448545


Kako bilo  da bilo, čovjek je izgleda uvjeren u svoju savršenost.  Ali, uvijek ima taj ali........ mi porezni obveznici sa plaćom ispod prosjeka,plaćamo sve te gluposti...
 
Do kada? Dok se on i njemu slični ne probude?

sasvim krivo..tako dugo ce takvih biti dok ce istih biti koji tu kamarilu biraju..

 za primjer...da u vg. ima pameti, a to je prosjek hrvatske, priupitali bi se sami biraci, koja je bila korist biranja  gorickog Odiseja u dva mandata za sabor.
taj teski prodavac maglurine nije u zivotu ama bas nista radio, niti zna ista raditi, cak i njegova krovna udruga nije ga progurala da neku visu skolu tipa Rojs privede kraju...


Mislim da biraći to jako dobro znaju. Ali je indolentnost i latergija toliko jaka da ne žele ništa poduzeti, jer u nikome ne vide perspektivu ili promjenu na bolje.

Hajde reci molim te tko je ta stranka ili osoba koja može ili želi ponuditi nešto novo?

Nova radna mjesta , recimo, a ne samo nove poreze poput Linića?

I mala djeca već znaju da mama i tata moraju ići na posao da bi zaradili kunice, da se može kupiti hrana.
Pazi! Da bi zaradili, a ne da bi opljačkali narod!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #155 : Rujan 04, 2012, 06:58:20 poslijepodne »
Ma ima tko bi ponudio, no ti prvi ne bi takvome dao glas, jer su takvi u ovoj zemlji predmet ismijavanja, oni su "zastarjeli, seljoberi, budale"... a jedino čvrsta ruka i muda od mjedi veličine lopte stvaraju napredak i micanje sa mrtve točke.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #156 : Rujan 04, 2012, 07:29:10 poslijepodne »
Ma ima tko bi ponudio, no ti prvi ne bi takvome dao glas,

Kao na primjer kome?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #157 : Rujan 04, 2012, 08:08:00 poslijepodne »



Mislim da biraći to jako dobro znaju. Ali je indolentnost i latergija toliko jaka da ne žele ništa poduzeti, jer u nikome ne vide perspektivu ili promjenu na bolje.

Hajde reci molim te tko je ta stranka ili osoba koja može ili želi ponuditi nešto novo?


nista oni neznaju..odnosno, premalo ih ima koji znaju..

tamo prije 12 god. nakon smrti pok. predsjednika, zemlja i drustvo nakon krvavog rata , bili su na povjesnoj prekretnici...

zajeb , i to katastrofalan zajeb da je Hrvatima tadasnji veleposlanik amerike u hr. birao predsjednika , pardon precednika, lakrdiju kakvu svijet nije zapamtio..

bilo je i tada pravih domoljuba  ,Hrvata, citaj Budisa, kojeg Hrvati ne zasluzuju..

bilo je dovoljno ljudi u hrvatskoj koji su znali koja je to lopina, ljudska nistarija, citaj doktor iz dugobaba, u kojem su hrvatski biraci, citaj primitivci , vidjeli boga hrvatskog poklonili 6 +2 godine opce moralne i politicke propasti..

bilo je i na poslijednjem saboru adezeja teska, jos i vise . po hrvate katastrofalna greska kad je kamarila koja je lizala dupe doktoru iz dugobabab, birala policajca koji je nekadasnjoj lakrdiji iz pantovcaka drzao ljestve dok je dilao sve sto su neprijatelji hrvatske zeljeli, birali za buduceg sefa hrvatske i nastavak istog..

isti, imali su kandidata za predsjednika stranke, nikad bolje osobe u novijoj povjesti hrvatske, ali, kamarila bira po svome..

imali smo hrvatski slucaj u malom u vg...gdje onaj vepar koji je prodao Inu, potpisao madjarima blanko poklon, i isti izjavljuje da nije znao sto potpisaju, strateski najvazniju tvrtku u Hr.,  tog strucnjaka za grbavu karetinu domaci madjaroni biraju bez problema za gorickog sefa adezeja..

e sad bi ti zelio da ti ja navedem koja je to politicka i moralna snaga hrvatskog drustva koji bi ovu zemlju izvukli iz govana..
jer, oni koji su zadnjig 12 god, vladali, koje su isti takvi birali , unistili su sve sto valja u ovoj sjebanoj zemlji.

u hrvatskoj nema politicke pameti, da se i sada nakon ovih ofucanih udbaskih potomaka koje su birali isti oni koji su birali doktora i proslu lakrdiju sa pantovcaka, da se isti samovoljno maknu, daju bez izbora, isto kao italijani sto su dali povjerenje Mariu Montiju, da se pronadje hrvatski Monti, poslozi si ekipu od tridesteak ljudi, zasucu rukave, postenim radom dobiju povjerenje hrvatskih gradjana, i pokusaju ovaj moralni , ekonomoski desaster sprijeciti.

takve pameti u Hrvatskoj nema, i agonija se nastavlja...zivi ostali, i oni koji imaju vise od dva zrna mozga u glavi da ostanu barem normalni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #158 : Rujan 04, 2012, 09:21:42 poslijepodne »



Mislim da biraći to jako dobro znaju. Ali je indolentnost i latergija toliko jaka da ne žele ništa poduzeti, jer u nikome ne vide perspektivu ili promjenu na bolje.

Hajde reci molim te tko je ta stranka ili osoba koja može ili želi ponuditi nešto novo?


e sad bi ti zelio da ti ja navedem koja je to politicka i moralna snaga hrvatskog drustva koji bi ovu zemlju izvukli iz govana..
jer, oni koji su zadnjig 12 god, vladali, koje su isti takvi birali , unistili su sve sto valja u ovoj sjebanoj zemlji.

takve pameti u Hrvatskoj nema, i agonija se nastavlja...zivi ostali, i oni koji imaju vise od dva zrna mozga u glavi da ostanu barem normalni.


Hvala ti na odgovoru koji nisam tebi postavio, jer citirao sam Sledgehammera.

No koliko vidim ni ti ne možeš nabrojiti barem jednu osobu, niti stranku koja bi mogla nekaj promijeniti.

A ja sam napisao da kako ni birači nemaju nikakv izbor od trenutne političke opcije ili ponude.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #159 : Rujan 04, 2012, 09:40:46 poslijepodne »
Davno sam kazao kako bi bilo dobro uvesti Kineze, ionako sve uvozimo iz Kine.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #160 : Rujan 04, 2012, 10:32:16 poslijepodne »


No koliko vidim ni ti ne možeš nabrojiti barem jednu osobu, niti stranku koja bi mogla nekaj promijeniti.

A ja sam napisao da kako ni birači nemaju nikakv izbor od trenutne političke opcije ili ponude.

mogu itekako..

prema svim relevantnim poznavateljima politic. scene u hr, hsls je na proslim izborima imao najbolji program i ljude, a dobio je sramotni postotak glasova.


primjer , da ne navodim Velimira Sricu i mnoge druge


grad Kutina ima osobu za gradoncelnika kakvu bi si pozelio svaki grad u demokratskom svijetu zapadno od karavanki, a  biraci te izborne jedinice  niti u svom gradu nisu dali izborni glas svom casnom covjeku i gradonacelniku , vec, dali su svoj glas Simi Lucinu..e sad ti meni reci gdje je tu zrelost i pamet biraca.

na slijedecim lokalnim izborima gospodin Zmegac ne zeli se vise kandidirati,i to sa pravom,  a biraci  neka si izaberu sada Simu Lucina, a mogu  im doci politicke prostitutke Ozboltica ili Marina iz Siska...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #161 : Rujan 05, 2012, 12:51:30 prijepodne »
@Franjo@  Ak taj i takov more v Sabor dej mu opiši lokalne protivnike i zakaj oni nemreju.
Svi pravi izbori prije izborov postanu posle krivi.

I mala djeca već znaju da mama i tata moraju ići na posao da bi zaradili kunice, da se može kupiti hrana.
Pazi! Da bi zaradili, a ne da bi opljačkali narod!
Rade i zarađuju oni na dnu piramide i hranidbenoga lanca (mravci) a na vrhu su oni kaj bi je čele pred/po zime vun-hitile z košnice, truti i cvrčki, ali... Da ovi drugi prevladaju...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #162 : Rujan 05, 2012, 02:09:01 poslijepodne »
http://izbor.com.hr/2012/09/05/splicanin-izracunao-kako-nas-drzava-peljesi/

Splićanin izračunao kako nas država pelješi

Građanin iz Splita potrudio se i analizirao koliko zaposlenom čovjeku država uzme na ime poreza i doprinosa, te naveo preciznu računicu prema kojoj umirovljenici, koji uglavnom žive od crkavice, zapravo, državi tijekom radnog vijeka zarade i uplate stotine tisuća kuna. Gdje nestaje razlika novca?

Svoju analizu Splićanin je ‘zakačio’ na Facebook profil Vlade i dobio brojne pohvale. Iz Vlade još nitko nije odgovorio na njegova vrlo utemeljena pitanja, a njegov izračun i komentare prenosimo u cijelosti:

Nisam imao pametnijeg posla pa…

“Draga vlado. Nisam imao pametnijeg posla, pa sam malo računao da bih Vam postavio nekoliko pitanja. Naime, prosječna plaća u RH za lipanj 2012. je iznosila 5.492 kn prema podacima DZS-a (Državnog zavoda za statistiku). Da bismo pojednostavili računanje, uzet ćemo iznadprosječnu plaću od 6.000 kn, osobe koja živi u Splitu.

Ako primam plaću od 6.000 kn neto, ukupni trošak moje plaće, ako nemam djece, nisam invalid i živim u Splitu, iznosit će 10.090,74 kn, ako izostavimo trošak poslodavca (zdravstveno, ozljede na radu i zapošljavanje) moja bruto plaća će iznositi 8.759,32 kn. Lakim izračunom možemo zaključiti:

1. U prvom stadiju moju zaradu ja i država dijelimo 68,50% : 31,50%

2. Ako gledamo sa strane poslodavca (zanemarujući porez, prirez i mirovinsko osiguranje jer ih posloprimac ne dobiva nego se isto uplaćuju u državni proračun), da bi nagradio radnika s plaćom od 6.000 kuna, ukupan svoj trošak dijeli između posloprimca i države u omjeru od 59,46% : 40,54%

Zar stvarno treba još poreza?

Vratimo se malo na radnika, odnosno građane. Od tih 6.000 kuna koje je dobio poslije podjele svoje imovine s državom, zanemarujući ostale poreze i davanja koje je obvezan davati iako je već previše dao državi, računajući samo PDV (0% PDV ćemo zanemariti jer zanemarujući ostala davanja državi pa će doći na kraju na isto). Građanin plaća državi na ime potrošnje, tj. PDV-a još 1.500 kn te mu ostaje 4.500,00 kn.

Gledajući polaznu točku, bruto plaću 8.759,32 kn, a ne ukupni trošak plaće, država i radnik dijele plaću u odnosu 51,37% : 48,63%.

Naravno, zanemarujući ostale troškove i poreze.

PRVI RED PITANJA:

1. DA LI STVARNO MISLITE DA JE GRAĐANE POTREBNO DODATNO OPTEREĆIVATI NAMETIMA I POREZIMA? NIJE VAM DOVOLJNO 50% NEČIJIH PRIMANJA?


2. OVAJ IZNOS DAVANJA U POSLOVNOM SMISLU SMATRAO BI SE ZELENAŠKIM POSLOM I NIŠTAVNIM UGOVOROM? JE LI MOJA DOMOVNICA ZELENAŠKI UGOVOR MENE I DRŽAVE? TREBAJU LI GRAĐANI TRAŽITI PONIŠTENJE TAKVIH “UGOVORA”?

Proučavajući dobivene podatke dolazimo i do sljedećeg:

1. Iz ove plaće na ime zdravstvenog osiguranja (osnovnog, ne posebnog, sada kada je 1. 5. smanjen s 15% na 13%) uplaćujemo državi 1.138,71 kn.

JE LI TO MALA SVOTA PA JE POTREBNO UPLAĆIVATI JOŠ DODATNIH 130 KN DOPUNSKOG?

2. Iz ove plaće na ime mirovinskih osiguranja uplaćujemo 1.751,87 kn. Da sam radio 30 godina, imao bi mirovinu kad napunim godine starosti u iznosu od 2.510,52 kn.

Gdje nestaje razlika u novcu?

U razdoblju od 30 godina radnog staža uplatio bih na ime mirovinskog osiguranja 630.673,20 kn (bez prinosa i oportunitetnog troška kamata da sam te novce uplaćivao na ime štednje).

Prema WHO-u (Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji), prosječna dob života muškaraca u Hrvatskoj je 72 godine života.

Znači da ću dobivenu mirovinu primati 7 godina (od 65 godine do 72), znači da će mi država isplatiti mirovinu 210.883,68 kn.

Što je s mojim ostalim novcima 419.789,52 kn (ako zanemarimo kamate, prinose i sl.)

PITANJE SVIH PITANJA:

1. TKO JE TU LUD?”


====================

Ne bi verovali, al ja sam već više put dal odgovor na to pitanje baš tu na forumu...  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #163 : Rujan 05, 2012, 03:17:17 poslijepodne »
Recimo veeeeeliko HVALA crvendaćima što su 2000-2003.-e prodali 85% bankarskog sektora i nisu ostavili nikakvu šansu da jednoga dana sami sebe podižemo, već sva lova ide van... glavno da su tada pametovali - kao što pametuju i danas - a sve se svodi na "stručnost" u prodavanju i krpanju rupa, umjesto da nisu otpilili granu na kojoj je sjedilo gospodarstvo... sada, kada država i svi ovise o stranim bankarima (kojima, naravno, ni na kraj pameti nije da podižu hrvatsko gospodarstvo, već jasno - SVOJE!!), osuđeni smo na nadanje da će strani gazda biti milostiv u deranju raznim procjenama kreditnih sposobnosti i kamatama... stvarno imamo prejebeno presposobne političare...

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/strane_banke_masovno_povlace_novac_iz_regije_pbz_i_zaba_iz_hrvatske_izvukle_cak141_milijuna_eura/1015496.html
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #164 : Rujan 05, 2012, 11:10:37 poslijepodne »
Nama je opet isto, različite Protege bi ih ionako sje*ali kao i HPB.
Bar je našim kriminalcima ostalo manje, pa ak nas kradu, lakše mi je kad nas kradu stranci nego naši!
Protega je bio samo jedan od "crvendaća"! ;D
A Protega mali milion, namnožili se ko komarci, sisali su sisali, no o njima ni spomena!
A kada se zbroje cifre, ja i nemam baš takav IQ, pa prosim tebe zbroji nam. Istine radi!