Autor Tema: Afere  (Posjeta: 122016 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Afere
« : Rujan 20, 2009, 10:11:22 poslijepodne »
Još jedna u nizu nebrojenih budalaština koje svakodnevno živimo:

Glavaš u bijegu prima plaću i naknadu za razdvojenost od obitelji

http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,9,20,,177015.jl
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Fliper

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 25
  • Karma: +0/-0
Odg: Afere
« Odgovori #1 : Rujan 20, 2009, 10:19:05 poslijepodne »
Oj hrvatska mati,nemoj tugovati...
Uhvatilo me domoljublje!

perojosi

  • Gost
Odg: Afere
« Odgovori #2 : Rujan 20, 2009, 10:28:37 poslijepodne »
Još jedna u nizu nebrojenih budalaština koje svakodnevno živimo:

Glavaš u bijegu prima plaću i naknadu za razdvojenost od obitelji

http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,9,20,,177015.jl

al čovjek nije razdvojen?gdi je Hecegovina a gdi Slavonija.
Sve više se potvrđuje da su sve to samo  predstave za publiku a publika plaća skupe ulaznice za predstave.

kekec

  • Gost
Odg: Afere
« Odgovori #3 : Rujan 20, 2009, 11:55:17 poslijepodne »
... A stoka sitnog zuba nek im opet na narednim izborima podari svoje glasove da mogu i dalje komotno vladati ...

Tur

  • Gost
Odg: Afere
« Odgovori #4 : Rujan 21, 2009, 05:13:28 poslijepodne »
Sanader deset dana prije bijega "prebacio" 23,5 milijuna kuna Hrvatima iz BiH

JEDNA OD posljednjih odluka bivšeg premijera Ive Sanadera bila je da se Hrvate u BiH pomogne s dodatnih 23,5 milijuna kuna. Naime, Index je u posjedu potpisanog dokumenta s Vlade s datumom od 19. lipnja ove godine, a na dnu Indexova teksta u PDF formatu prikazani su i detaljni programi i investicije u kulturu, zdravstvo i obrazovanje Hrvata u BiH.

Deset dana prije

Naime, svega deset dana prije nego što će pobjeći s mjesta premijera, Sanader je potpisao odluku o donaciji proračunskih milijuna s tim da je zadužio Ministarstvo kulture, Ministarstvo znanosti kao i Ministarstvo zdravstva da "najkasnije u roku od 15 dana zatvore financijsku konstrukciju".

Znači, Sanader je znajući kako Vladu čeka proračunsko kresanje novca, kao i da će novac otići nakon što više ne bude premijer, potpisao više od dvadeset milijuna tešku odluku.

Razmjer bahatosti Sanaderove vlasti najbolje je vidljiv kada se zna da je novac otišao na nabavu opanaka i narodnih nošnji Hrvata u BiH, financiranje katoličkih klasičnih gimnazija, izgradnju crkvi, nabavu skupih orgulja iz inozemstva, uređenje desetaka franjevačkih samostana, opremanje tamburaških orkestara, financiranje privatnih taekwondo klubova, kojekakvih udruženja tenisača, izgradnje skijaških staza. Naime, pojedinosti iz samog potpisanog ugovora prva je objavila Slobodna Dalmacija.

Opanci i Crkva

Tako ispada da je u vremenu kada svi mi Hrvati izravno iz svog džepa, kroz krizni namet, plaćamo greške ove Vlade, te se gušimo u povećanom PDV-u i višim troškovima zbog "harača", Sanader odlučio dati 13 milijuna kuna na kulturne programe Hrvata iz BiH, osam milijuna i 690 tisuća na znanstvene projekte te milijun i 850 tisuća na zdravstvo. Ovaj novac će uglavnom otići za Crkvu i folkloraše, a njime će se namiriti i lokalni HDZ-ovci.

Neke od bizarnijih stavki su izgradnja ugostiteljskog kabineta u Neumu za koje će otići 48 tisuća kuna te 100 tisuća kuna donacije teniskom klubu iz Mostara u kojem je predsjednik HDZ-ovac Martin Raguž.

Izvor: index.hr

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Afere
« Odgovori #5 : Rujan 21, 2009, 09:14:52 poslijepodne »
HDZ brine za svoje vojnike!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Afere
« Odgovori #6 : Rujan 22, 2009, 09:28:24 poslijepodne »
Ovo je "top of the top"

Dobar posao u Hrvatskoj - kako kažu u komentarima ispod teksta  :-[

Koliko nas košta odlazak Mravka i ekipe stručnjaka iz HEP-a http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,9,22,hep_afere,177247.jl
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Afere
« Odgovori #7 : Rujan 22, 2009, 09:44:49 poslijepodne »
I ne jem niš sfalelo nek buju još i penez dobili!?Ova država mora prepasti!!!
Nekakve sem informacije iskal of vikend o Golem otoku pak sem po tragu vlezel na jen srpski forum kaj se bavil z nekakvemi zločini komunistov od `44 do `48 ili sl.Vglavnem,Mravec i ekipa,kak četniki,posle ulaska Crvene armije i NOVJ nebi brojil penezi nek sekunde života...i nebi puno nabrojili.

Velika Britanija
Peter Beale, John Edwards, Nick Stephenson i John Towers, četvorica direktora Pheonix Venture Consortiuma, bivšeg vlasnika propalog MG Rovera, dobili su 7. rujna zabranu upravljanja tvrtkama na području Velike Britanije. Državni ured za reviziju ustanovio je da je četvorici direktora neposredno prije proglašenja stečaja 8. travnja 2005. na ime plaće i bonus isplaćeno 42 milijuna funti. MG Rover danas je u vlasništvu indijskog Tata Motosa.
autoklub.hr

U Bananastanu bi 4 direktori tužili Državu,Ustavni sud bi ju raspel,Helsiki watch bi se umešal i sa sila novin,strajnske "žgadije" i druge lešinarov...
I dodal bi sad da bi jem v Bananastanu kompenzerali se ono kaj nisu stigli pokrasti i zatreti.
Sramota !!!
To je primer.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Afere
« Odgovori #8 : Rujan 22, 2009, 09:47:16 poslijepodne »
Ti ja velim da mi je žal kaj se takve više ne veša na glavnom gradskom trgu da dojdemo gledet  ;)
Denes još dobiju penez za to kaj su sve rastrajali  >:(
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Afere
« Odgovori #9 : Rujan 22, 2009, 09:51:48 poslijepodne »
A jel Mravak i ekipa imaju pravo 6 meseci na plaču?
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

shaka zulu

  • Gost
Odg: Afere
« Odgovori #10 : Rujan 22, 2009, 11:06:22 poslijepodne »

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Afere
« Odgovori #11 : Rujan 22, 2009, 11:17:33 poslijepodne »
Mravak i ekipa dobit će otpremnine i to jako dobre .sve je to velika sramota treba im uzeti a ne još dati . >:(

kekec

  • Gost
Odg: Afere
« Odgovori #12 : Rujan 23, 2009, 12:59:00 prijepodne »
... nitko nije kriv dok mu se ne dokaže ... ali ... svi oni žive u Banana republici SE ZNA da im se ništa nemre dogoditi ... zaštičeni su ko lički međedi ...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Afere
« Odgovori #13 : Rujan 23, 2009, 07:38:43 prijepodne »
Jeste gledali Otvoreno sinoć?
Lijepo su nam objasnili da su to sve rizici poslovanja, da ništa nije bilo učinjeno u lošoj namjeri, da se potpisani ugovori teško kasnije mogu raskinuti, a vrhunac mi je bio kad su rekli da su mostarskom Aluminiju prodavali jeftino struju koju su sami preplatili, zato jer im je država Bosna i Hercegovina odbila sniziti cijenu  :-[
Pa sad mi fino plaćamo tu razliku.
Jer nitko se ne sekira kaj nama naša država neće sniziti cijenu  >:(
Ja ljudi moji ne kužim kaj s nama ne štima da mi to sve duramo ovak mirno  ???
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Afere
« Odgovori #14 : Rujan 23, 2009, 07:52:35 prijepodne »
 :D  duramo aliii do kad :P  nemre ni jen dan prejti a da neka afera ne ispliva ,