Domaće teme > Gradska poduzeća i ustanove

HZZO u V. Gorici

<< < (2/6) > >>

plemenitashica:
Nikako se ne slažem s ovim vašim napisima.
Pitate se zašto? Zato jer se niste stavili u kožu tih žena koje svakodnevno rade s hrpom ljudi, i to različitih profila, i nitko drugi nije ni za što kriv, nego njih dvije, tri koje rade u tim turbo „KBG-ovskim“ uredima osim kaj su im kupili namještaj blago zelene boje.

One su krive i za hladnoću vani, i za to kaj se plaća parkiranje, i za to kaj je zakasnio autobus, a i zato jer su odlučile popiti kavu ili ne daj bože popušiti prvu jutarnju cigaretu, a kad i na WC krenu gleda ih se poprijeko.

Jeste li se zapitali kak bi vama bilo da svako jutro dođete na posao, promrzli, pospani, čak i bolesni i da vas čeka 30 ljudi koji umjesto da spavaju doma, ustaju ko mračnjaci i „čuvaju red“. A niti jednom od tih mračnjaka različitih dobi, pameti, mirisa, zdravlja, nije palo na pamet da bi možda mogli doći i u 14,30 (jer radno vrijeme je do 16), pa da bi bez problema mogli doći na red i obaviti za što su i dolazili.
Vrlo važna stvar je baš dolazak u glupo vrijeme.

Te žene su tamo stručne, i znaju posao, ali nisu krive što je dopunsko mirovinsko još dodatno pojačalo gužve.
Što se "državnih jasli tiče", niti jedna vjerojatno nema plaću veću od 4000 kn.

Znam da nitko tamo ne odlazi na izlet, ali dajte, prosim, razumijevanja za ljude koji rade s ljudima.
Kak bi vama bilo da SVAKI DAN dođete na posao, a čeka vas 30 ljudi koji vam zaista mjere sekunde dok skinete kaput i zapalite računalo na kojem se vrlo često mijenja progam (vrlo bitno).
Kak bi vam uopće bilo da svaki dan netko stoji i čeka da vi stignete na posao, umjesto da dođe recimo 15 minuta kasnije od početka radnog vremena.

Savjet: dođite u 14 i nadalje i sve obavite bez problema. I ne zaboravite, možda je ženama pao šećer pa bi im dobro došla čokolada.


A ne brine vas ona komisija u polukatu iste zgrade? Na to se treba osvrnuti. Samo očito tamo nitko nije trebao uslugu, jer da je.....

mojca:
Moram biti iskrena da se u potpunosti slažem sa Delta force.Dosta toga sam tamo trebala zadnjih nekoliko godina obavljati,čak se sa njima i suditi (ja dobila sud,oni morali platiti troškove).Žao mi je svakog tko tamo treba ići,a da se ne pozna sa nikime od njih privatno.Ja sam se u konačnici domudrila i sve što sam pitala tražila sam odgovor  napismeno,i tako postigla da me više ne šetaju bezveze.Situacija na našem socijalu je blago rečeno katastrofa,imaju bezbroj prijava(identičnih),ali nema pomaka u ponašanju tih djelatnica.

Rožica-ljutibijes:
Poštovana plemenitašica, zaista sam osoba puna razumjevanja i tolerancije, zaista vjerujem da nemaju velike plaće (hihihihi samo oko 4000 kn), znam da je sa ljudima zaista teško raditi, vidjela sam kako su im uredi opremljeni, ali...

- ako je neka od njih pospana, promrzla ili nedaj Bože bolesna, trebala bi ostati doma na bolovanju, jer su već to dovoljni razlozi da ne može s ljudima obavljati posao "koji joj je radna obaveza"

- ako "mračnjaci" čekaju i čuvaju red, imaju i oni valjda neke svoje razloge zašto to čine, a vjerujem da su tamo "isključivo i samo" iz prijeke potrebe a ne "iz obijesti", onda te žene trebaju napraviti nekakvu organizaciju tih ureda (naručiti, po brojevima, u dan, sat, i sl.)

- ako im je "nametnuto" obavljanje poslova od njihovog poslodavca, trebaju to riješiti s njim tj. svojim šefovima da se posao obavlja na svestrano zadovoljstvo i ne moraju "žrtve" biti građani, jer i građani su možebitno i promrzli i pospani i bolesni i gladni i nemoćni - zapravo oni plaćaju najvišu cjenu bezobrazluka i neorganiziranosti "naše birokracije i administracije", oni su u pravilu uvijek i na svim razinama žrtve bilo novčano, bilo proceduralno, bilo zakonski ili ne znam već kako (ali sigurna sam da razumijete na što sve mislim)

- to što "nemaju plaću veću od oko 4000 kn." NIJE i NE MOŽE biti opravdanje za sve naprijed navedeno niti alibi za njihovo ponašanje, a k tome (a to tvrdim iz osobnog iskustva) totalno su NEEDUCIRANE što zasigurno utječe i na gužve i na tumaranja građana od sobe do sobe, sporost rješavanja svakog pitanja građaninu i na kraju to je još uvijek "primjerena" plaća, ako se zna  za kakvu "mizeriju" a k tome još i neizvjesnu  neki drugi rade

- problem koji sam imala, nakon tri - četiri dolaska tamo kod njih i u razno vrijeme od jutra do kraja radnog vremena, lutanja od soba po brojevima, od službenice do šefice itd., nisam uspjela riješiti, morala sam zvati u Zagreb, dobiti (zamislite samo) telefonom jasne i nedvojbene upute i na kraju ići opet kod njih ovdje s imenom i brojem telefona u ZG-u ukoliko mi ne budu odmah htjele riješiti problem kako treba. Da, ja sam se morala dakle kod istih takvih, zamislite i to telefonom raspitati, educirati kako je po slovu zakona i propisima, pa tek po pozivu na osobu u Zagrebu i uputama, posao je obavljen, problem tek tako riješen. Pa to je neshavtljivo, uprkos svemu razumjevanju, strpljenju i toleranciji.

- o niskom šećeru i čokoladi ovaj put ne bih, čokoladu sam ostavila ipak za Vas, posebno s toga jer niste na šalteru. Ah, da, godinama sam radila s ljudima i to "teških" profesija i inog, zato i znam o čemu pišem i govorim. :)

 

plemenitashica:

--- Citat: kuntakinte - Siječanj 25, 2010, 07:41:45 poslijepodne ---De je to?Na "plučnomu"?

--- Kraj citata ---
Da, kunta, tam, iznad komisije za produžetak bolovanja.


--- Citat: Rožica-ljutibijes - Siječanj 25, 2010, 10:15:39 poslijepodne ---- ako "mračnjaci" čekaju i čuvaju red, imaju i oni valjda neke svoje razloge zašto to čine,
--- Kraj citata ---

Imaju, nemreju spati.
Razumijem da se po ljetu rano dižu da obave sve kaj moraju prije jakog sunca, ali sad je obrnuto, treba biti doma i grijati se, a u podne izlaziti.
Ali ne, kod njih je to dugogoišnja navika, kak na posel tak i u nabavu. Joj, nekad bi ih...  :-X

--- Citat: Rožica-ljutibijes - Siječanj 25, 2010, 10:15:39 poslijepodne ---.......... posebno s toga jer niste na šalteru.
--- Kraj citata ---

Hihihihih – probajte zamisliti mene na šalteru? Pa to bi bilo kao u onoj reklami za šampon: To je moja Shauma.  >:(

Garantiram, da nitko ne bi stajao u mojem redu. Ne zbog frizure, nego bi ih pojela odmah na licu mjesta kad bi ih vidjela svako jutro prije 8.
Sami bi se educirali kao i vi (razumijete da se malo šalim) i sve bi sami obavili, službenica HZZO uopće ne bi bila potrebna, samo telefon. I još bi mi nosili čokolade.

Ma šalim se malo, ali ipak ne dijelim vaše mišljenje. Iako, priznajem i ja sam jednom došla u konflikt, ali zato jer u 15,15 nije nikoga bilo na radnom mjestu.

shaka zulu:
Imam slična iskustva ko i kolege prije.Kaj se dotikavle nijove psihofizičke sposobnosti il vole za obavlati posel od teroga živeju-živo me briga za probleme teri je muče kak i nje ni briga za moje.Od nje oćekivam da to reše čem prije a ne da se ponašaju kak da na jenomu limunu sede a drugoga cicaju ili po domači kaj su predpoldan srdite na se a popoldan na celi svet.Nit imam nameru trpeti nečija izdrkavanja da dojdem tam nekaj obaviti.Primer z Katastra;Večno nadrkani "brko" il bivši brko i negova mlada navek nasmejana kolegica.
A niš ne košta ni jeno ni drugo.

Mica ubica

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju