Anketa

Dali je cazmatransova linija za Zadar i vir dobra?

Dobra
7 (70%)
Losa
3 (30%)

Ukupno Glasova: 9

Autor Tema: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE  (Posjeta: 76450 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #45 : Srpanj 04, 2010, 02:34:53 poslijepodne »
To jel neko pogriješio kod njih nije moja stvar ja znam da za 150 kuna mogu otići samo s autobus na more i nazad a jel se to tebi neisplati to je tvoja stvar.
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #46 : Srpanj 04, 2010, 04:17:22 poslijepodne »
Tako je.

Do mora možeš za 50, za 150 i za 350 kuna - čak i za više! Ti znaš što je za tebe najbolje. Za mene je najbolji - najjeftiniji prijevoz, a ovdje sam i dokazao da to autobusni - nije. No ima ljudi koji nemaju izbora, kao što ima ljudi koji imaju puno novca.

Kako ne spadam ni u jednu od tih grupa - imam izbora, a ne želim plaćati urnebesne cijene - tako je ono što je za tebe super - za mene preskupa usluga koja graniči sa bacanjem novca bezveze.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #47 : Srpanj 04, 2010, 08:42:01 poslijepodne »
Izbjegavam  ići s busom na putovanje,ali ako baš moram idem. Ali ima tu dosta negativnih strana autobusa- prvo  moraš doći  do kolodvora na bus, ako  živim u  zabiti u kojoj  bus do zg ili vg vozi  svake prijestupne onda je to jako veliki problem. Moraš  nekoga žicati da te odveze,a to je jako teško naći nekoga  da se digne  u  5 ujutro i da te vozi, pa iako platiš, teško da će netko ići. Znači moraš  doć dosta ranije jer bus te neće čekati, moraš se ravnati po tome.
Drugo  busom je  putovanje vrlo  neudobno, moraš  se voziti  5-6 sati  , ako stane  jednom negdje na 15 minuta super, ali ako ne onda  netko   tko ima  probleme s mjehurom  ima  dosta problema.  A  neznam čemu služe   WC u busu, kad je zatvoren, i kad pitaš vozača da te pusti unutra da  je  fakat hitno,  ovaj kaže da se nemože i da se strpim još  2 sata do zagreba. Onda jedva hodaš i boli  te kralježnica sljedećih tjedan dana od tih udobnih sjedala. E kad dođem u zagreb, moram prvo tegliti po tramvaju kofer, pa onda na bus koji ako  ga ima  ide svake prijestupne.  Ako ne, moraš opet nekog žicati za  prijevoz. 
E tu je glavni problem, zašto   za  200 kn razlike, trpiti to sve.

Tako sam pred par godina išla na jedan dan  u mjesto blizu Plitvica, bus je kretao sa  velesajma u 6 sati, bio je praznik, mi nismo imali nikakav bus do tamo jer  ne vozi praznikom,  sva  sreća pa je bili  jedni susjedi koji su  išli na more  , oni su kretali u  pola  4,  i povezli su nas, a mi smo  usred  noći morali još  2 sata  tamo čekati, i misliti dal će nas netko od noćnih luđaka napasti ili nešto.
A kad smo se vratili  u zg, opet ista priča, nemaš busa, moraš opet nekog žicati da te poveze doma.
Više mi ne pada na pamet, da idem  zbog  200 kn  busom, s autom možeš bilo gdje stati,  krećeš kad  hoćeš,  sve kak ti odgovara, mogu stati  uz cestu i   iza grma  pišati, tak da nije neki problem.  A  ak se umorim   stanem na pol sata-sat i dalje nastavim. Sigurnije mi je s autom ići, jer  s  autobusima se svašta događa u zadnje vrijeme

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #48 : Srpanj 05, 2010, 12:08:54 poslijepodne »
Ivana, sve što si rekla, potpuna je istina, a pogotovo je tužno što je sve navedeno - samo manji dio velikog ledenog brijega skupoće, negativnosti, nekvalitete i svega ostaloga što autobusni prijevoz kod nas je, a usuđujem se potpuno trijezno reći da je taj autobusni prijevoz daleko najlošija, i za ono što nudi - daleko najskuplja opcija prijevoza u Hrvatskoj.

Tako da moj zaključak kako je ići autobusom bilo kuda - čista osuda za one koji nemaju izbora - i dalje potpuno važeći.

Sjediti na nekakvom uskom sjedalu ukočen, bez pomicanja, i tako satima - ja tu ne vidim ništa dobro, zdravo, lijepo ili pametno, a najmanje romantično. Ako pored tebe još sjedi nekakav smrad, uznojeni šugavac koji na pogled na sapun križa prste i viče "apage satanas" - još gore. O teroru vozača autobusa, kojima udobnost njegovih putnika ne znači ništa (ili je prevruće, ili klima smrzava i hranu u torbi), o divljanju na cesti jer isti kasni po nabrijanom voznom redu, ili mu se žuri na prijenos utakmice itd itd...) - ne treba puno govoriti. Kao ni o tome što nitko ne zna u kakvom je psihofizočkom stanju taj vozač, da li je odmoren, živčan, uopće zdrav ili čak i trijezan - jer se to kod nas još, na žalost, ne provjerava. Dokaza za to ima u podosta prevrnutih i izletjelih buseva na našim cestama ove godine, bilo da su domaći, bilo strani iz zemalja gdje je takva nepostojeća kontrola - količine vožnje po danu i ukupno mjesečno - isto pravilo kao i kod nas. Na činjenicu da većina putnika koji ne sjede skroz naprijed treba kojekakve Dramamine da ne porigaju sami sebe od divljanja po zavojima - opet ne treba govoriti.

No cijena je i dalje ono što podiže kiselinu - nigdje se nisam vozio lošije i skuplje negoli kod nas u linijskom prijevozu, gdje dva reda naljepnica na zadnjem staklu busa sugeriraju kako ulazite u hotel, a vi ulazite u smrdljivi bus u kojemu ništa od svega toga ne radi, osim vjerojatnoi klime koja radi za sve te aparate zajedno. Ja još zahod unutar busa nikad nisam vidio iznutra, iako sam sa hrvatskim busem po Hrvatskoj i svijetu napravio par desetaka tisuća kilometara.

Veliki busevi sa puno mjesta postoje da učine putovanje ekonomičnijim, a ne da je putovati na tako "ekonomičan" način, po kilometru ili u totalu - skuplje negoli ići svojim autom. I to je sva priča, u koju se romantika morskih orgulja ne uklapa, kao niti sve nabojano kao prednosti busa - jer je sve to moguće brže, bolje, ljepše, pa čak i sigurnije - u svojem autu.

No vjerujem da vozač busa sigurno staje kod svake bandere samo za plemenitašicu i njezinu djecu kada se istima pripiša (da slučajeve ženskog mjehura kao kod Ivane ne spominjem), jer je to "sigurno tako", dok sa svojim autom netko, kome je to problem, to sigurno u svojem autu "ne može" (stati na svakom ugibalištu može samo - bus...  ;) ). I djeca na zadnjem sjedištu maminog auta jesu "kuferi" (da, to je ponižavajuće!), dok u 9-om redu smrdljivog busa sigurno predstavljaju prvu klasu putovanja Concordeom, komfora dostojnog hotelske sobe u Sheratonu. Tamo nisu kuferi - tamo su vrećice za riganje... no to je tako romantično, zar ne?

Plus što cijena prijevoza mamice sa jednim djetetom već prelazi benzin do mora i natrag - nema veze... djecu treba učiti romantici od malih nogu. Bez obzira što to oni tako ne doživljavaju, ali mama je uvijek u pravu... kako veli ona stara reklama - "kako mama kaže!"...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #49 : Srpanj 05, 2010, 10:02:58 poslijepodne »
Samo da kažem jednu anegdotu, što se dogodilo  prošle godine, kada smo išli  na  kupanje. 
Išli smo s busom, ljudi su   dosta popili, vozač nešto manje,  dok smo se vraćali  vozio je toliko luđački po  zavojima  i sigurno preko 100, autobus se ljuljao, mi također, jedan čovjek je  išao po busu  i skupljao  novce, i što se dogodilo.....
Čovjek je stajao na prolazu kod  drugih vrata, sredina busa,  došao je zavoj, ovaj je tako luđački  skrenuo, da je ovaj čovjek  PAO  dolje do vrata, na pod  po stepenicama, vrata su se  otvorila,on je visio  s  glavom prema  van, mi smo  ga pridržavali  , sami riskirali svoj život, vikali  vozaču da stane, i on  nije htio stati ,kao nemože  stati na sred ceste ,a čovjek samo da  ne pogine,nakon kojih 5 minuta je stao  na prvom ugibalištu.... a da je čovjek poginuo, nikom ništa, jelda.....pa  onda nek netko kaže da je bus siguran i  da su vozači super. 
Ok,ako  se netko osjeća siguran i super nek samo izvoli, ja bi se rijetko kada više vozila u tim busevima,jednostavno se ne osjećam sigurno,  prebrzo voze za  autobuse, stvarno prebrzo... i još  piju  i upucavaju se  ženskima.... a  cestu ni  ne gledaju...

Još jedna stvar, nisam vidjela da je ikad u busu radio  televizor,  niti  wc  bio otvoren,  čak i u nekima ne radi klima, a na prozoru piše  da je bus sa  4  zvjezdice.... uglavnom sramota.

Ja bi se rado vozila u  avionu, da imam novca, za pol  sata  si na kraju   Hrvatske, ali ta škola je za mene jako skupa. 
Plemenitašica je zaposlena, zarađuje i ona  si to može priuštiti. 
Ja   nemam novca ni za ljetovanje,a kamoli  za  vožnju avionom.
« Zadnja izmjena: Srpanj 05, 2010, 10:10:07 poslijepodne ivana_vg »

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #50 : Srpanj 05, 2010, 10:47:10 poslijepodne »
Istina je da ima i neugodnih situacija.ali takodjer nemzete svrstati sve vozače autobusa u isti koš.stalno koristim autobusni prijevoz .bilo je neugodnosti ali to je jedan posto uvijek ima trulih jabuka. A kakvih tek vozača osobnih auta ima .kad uzmemo prosjek nesreća autobusa i nesreća automobila velika je razlika. Evo neki dan vozač osobnog auta je uletio u skare da je vozač kamiona bjezao na bankinu malo je falilo da se prevrne .i da izazove sudar još par auta. Vozite se magistralom pa kakvih vozača ima katastrofa . To ako ste imali takvog vozača u autobusu koji je pijan trebali ste zvati policiju neka ka isključen iz prometa ja bi to napravio . Sto se tiče wc u autobusu nije mi trebao jer autobus svkih dva sata stane i npravi pauzu za wc .ali recimo sam se uvjerio kad sam putovao za Zadar jedna gospodja je imala problema trebala je cesce ići na wc posada autobusa je otvorila wc i gospodja se mogla poslužiti wcom kad god je trebalo . Činjenica je da ima svega ali netreba sve stavljati u isti koš. nebi Nija sa svakim isto sjeo u osobni auto kakvih sve vozača ima .
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

plemenitashica

  • Gost
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #51 : Srpanj 05, 2010, 10:50:54 poslijepodne »
....................
Ja bi se rado vozila u  avionu, da imam novca, za pol  sata  si na kraju   Hrvatske, ali ta škola je za mene jako skupa.  
Plemenitašica je zaposlena, zarađuje i ona  si to može priuštiti.  
Ja   nemam novca ni za ljetovanje,a kamoli  za  vožnju avionom.

Ivana, cijena avionske karte (danas sam kupila) iz Splita od Zagreba je 281 kn. Možete li se sa svojim autom dovesti tim smjerom za te novce? Sami ste, student ste, jel tak?
Možete uzeti povratnu kartu (koja nikad nije puta dva nego jeftinija, možda na konto studenta još naiđete na popust, to ne znam, i odletite do Splita okupate se, i noćnim letom natrag. I bili ste na moru i letjeli ste. Ukoliko imate kakvu povoljnu ponudu oko Splita ostanete dan, dva, tri.
(Willy, sam je, student je, vozi se POVRATNO iz VG do Vira za 150 kn autobusom).

Možete li vi to izvesti sa svojim autom. NE. Niti ja sa svojim.
(a vaš troši na pol manje od mojeg, ali nam je cestarina ista, ako idemo strom cestom opet ste u prednosti jer manje troši)

Ne govorim o vožnji peteročlane obitelji sa kolicima za djecu u gepeku, sa 2 sjedalice na stražnjem sicu, niti sa lukom, jajima i paradajzom koji se u pravilu vozi u autu kad se ide na ljetovanje (kao i sarma na skijanje  :P).

I autobus vozi istom cestom kao i auto, i vozi istom brzinom (4 sata).

..........Činjenica je da ima svega ali netreba sve stavljati u isti koš.

Naravno.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #52 : Srpanj 06, 2010, 08:37:08 prijepodne »
A kakvih tek vozača osobnih auta ima

Da, samo taj ne sjedi - u MOJEM autu!

Ali ti sjediš u NJEGOVOM busu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #53 : Srpanj 06, 2010, 08:38:11 prijepodne »
vozi se POVRATNO iz VG do Vira za 150 kn autobusom).

Da? Gdje si to pročitala?

Obzirom da tvrdiš da je to cijena za SVE NAS, a nije. Jer ja nisam student, a nisi ni ti, a nisu to ni ostalih 98% forumaša. Znači karta odmah skače na 220 kuna (pa i više, ako imaš prtljagu, i još više ako imaš rezervaciju).

A za toliko novca (pa i puno manje) ja dođem sa autom do Vira kad hoću, a i vratim se više od pola puta... no kako ne idem nikuda sam, jer u životu, hvala Bogu, nisam sam - odmah znači da nas ide najmanje dvoje. A u toj konstelaciji snaga bus je debeli luzer još i prije negoli sam ušao u njega...
« Zadnja izmjena: Srpanj 06, 2010, 08:45:52 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #54 : Srpanj 06, 2010, 09:01:12 prijepodne »
vozi se POVRATNO iz VG do Vira za 150 kn autobusom).

Da? Gdje si to pročitala?

Ovdje:

To jel neko pogriješio kod njih nije moja stvar ja znam da za 150 kuna mogu otići samo s autobus na more i nazad a jel se to tebi neisplati to je tvoja stvar.

Obzirom da tvrdiš da je to cijena za SVE NAS, a nije. Jer ja nisam student, a nisi ni ti, a nisu to ni ostalih 98% forumaša. Znači karta odmah skače na 220 kuna (pa i više, ako imaš prtljagu, i još više ako imaš rezervaciju).

Ne tvrdim, nisam se ja vozila, ali imam namjeru uskoro. Rezervacija uopće nije potrebna za ovu liniju.


A za toliko novca (pa i puno manje) ja dođem sa autom do Vira kad hoću, a i vratim se više od pola puta... ......

Ja ne. Ja imam ragu od auta koja troši 9 l na 100 km, plaćam još i autoput jer se ne vozim noću po staroj cesti, a rijetko i danju, osim kad kanim skrenuti na Plitvice ili Rastoke, a to nije svake godine.

U svakom slučaju, vama ugodno putovanje u vašem autu, a ja bum se već ovaj mjesec vozila kao i willy do Zadra u ovom Čazmatansovom autobusu isključivo zato jer idem na ljetovanje i svugdje stignem, a želim biti odmorna kad ujutro stignem u Zadar.  :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #55 : Srpanj 06, 2010, 12:40:03 poslijepodne »
Rezervacija uopće nije potrebna za ovu liniju.

zato jer idem na ljetovanje i svugdje stignem, a želim biti odmorna kad ujutro stignem u Zadar.  :)

Pa naravno da ne treba rezervacija - velikoj većini ljudi je vrlo jasno ono što nekolicini vas - nije. Jer ako udruge penzionera idu do Rijeke na Trsat i natrag za 50 kuna po glavi, a ti plaćaš 4x toliko, netko je tu stvarno pametan... ili ako nije, utješno je što će to do penzije - postati!

A ja se ne sjećam da sam ikoje godine došao ujutro u 8 u Zaton kod Zadra na jutarnju kavu i friške novine, a da sam bio umoran, a krenuh oko pola 5...

A i da se umorim - što onda? Pa idem na odmor, ne na službeni sastanak na vrhu sa ekipom iz Svjetske banke, njih 17, zaseban sastanak sa svakim i vođenje iscrpljujućih pregovora... ne znam zašto bih i morao biti - odmoren? Da ležim u hladu bora na ručniku i spavam? Za to je i bolje biti - umoran!

A ti ziher odmah trčiš po mjestu tražeći najromantičnije detalje (za to treba biti odmoran!), da ti već prvi dan slučajno neki ne promakne... najljepše je u ljepotama uživati kada si pod stresom hoćeš li stići vidjeti - slijedeću...  ::) ::)  C'mon... toneš u more nelogičnosti...

Valjda ćeš me prestati uvjeravati kako kao ovisna o busu imaš veću slobodu od mene sa svojim autom... gdje ti to sve stigneš?

Nigdje... ali i to je lako dokazati, jer za 99% naših kulturno-povijesnih spomenika u okolici mjesta gdje boraviš ne postoji apsolutni nikakav prijevoz. Kada poželiš iz Zadra otići na Vransko jezero, kako ćeš to? A pogotovo popeti se na vidikovac iznad, odakle puca pogled skroz do Palagruže, sa svim otocima, sa prirodnim rezervatom ptica, sa...!! Da stavim koju sliku?? I velim kako su moja djeca uživala u tome što ti svojoj djeci ne možeš priuštiti nikakvim busom - jer isti ne postoji? A imaš namjeru - kao - naučiti ih nečemu i da nešto vide i dožive od kulture i povijesti ove zemlje?? Stigneš "svuda"... C'mon - again...
« Zadnja izmjena: Srpanj 06, 2010, 12:47:53 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #56 : Lipanj 14, 2011, 09:37:42 prijepodne »
Da pokrenem opet ovu temu posto dolazi ljeto recesija je stisla.
Nadam se da će opet cazmatrans voziti za more opet po onakoj niskim cijeni.
Da i mi koji smo u recesiji možemo se malo okupati na našem moru pa makar na jednodevni izlet
Do Zadra ili vira. Nesto sam nacuo da da će polazak iz velike Gorice biti u 01:00 sati.
I da će se moći u Zadru stići na bus koji ide do Šibenika i Vodica . To će biti interesantno
Još nek cijena bude pristupacna bit će super.
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #57 : Lipanj 14, 2011, 10:35:42 prijepodne »
Interesira me ta linija , kad se vraća iz vira....

Offline willy

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #58 : Lipanj 15, 2011, 08:56:05 poslijepodne »
malo sam istrživao sve informacije mozete dobiti na broj telefona 01/6117 - 774 čazmtransova putnička agencija.
autobus polazi iz velike gorice u 01:00 sat za zadar i vir također sa presjedanjem u zadru mozete ici za biograd n/m,pakoštane,pirovac,vodice i šibenik ceka se samo pola sata u zadru drugi bus . povratak iz vira je u 17:00 iz zadra u 17:45 ,iz šibenika u 15:45, vodica 16:00 , pirovca 16:15 , pakoštana 16:30 , biograda 16:45 u zadru se presjeda ceka se samo 15 minuta drugi bus karte se mogu kupiti do svih ovih odredišta. nisam sve cijene ispitao znam da je do zadra 98 kn u jednom smjeru do vira 130 kuna. koga interesiraju druga odredišta mogu provjriti na gore navedeni broj telefona. takodjer čazmatrans opet daje veliku paletu popusta za povratne karte .
dolazak busa u zadar je u 05:15 sati u vir 06:00 sati.ovo sve ima na letcima i na web stranici www.cazmatrans.hr
sigurno sam putnik i ove godine.
Putujte iz velike Gorice za Zadar i vir svaki dan u 01:00 sati sa zetovog kolodvora u velikoj Gorici .jedan smjer za Zadar 98 kn, jeftinije nego prošle godine.Lipo je za malo para otic na more !!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: AUTOBUSNE LINIJE IZ VELIKE GORICE ZA MORE
« Odgovori #59 : Lipanj 16, 2011, 05:42:00 poslijepodne »
nisam sve cijene ispitao znam da je do zadra 98 kn u jednom smjeru do vira 130 kuna.

Do Vira ima 330 kilometara. Neka auto troši 8 litara na otvorenoj cesti, to je 80 kuna na 100 km, ili 260-270 kuna do Vira sa svojim autom.

Računica u korist busa vrijedi - ali samo ako ideš sam-samcat. Ako ide dvoje - računica je već izjednačena u trošku (pod uvjetom da ne računamo druge faktore - udobnost, brzinu, komociju i brdo problema koje je navodila Ivana u prijašnjim postovima... jer do tog busa doći isto nije besplatno, a treba i brdo živaca i muke sa prtljagom krstaariti do autobusnog kolodvora iz nekog sela 10-20 km od Gorice...).

Znači, ako već ide dvoje ili pogotovo više - bus je neisplativ već u startu. No kako jako malo ljudi ide solo na more, i kako puno auta troši i manje od 8 litara na otvorenoj cesti - isplativost busa je pod upitnikom velikim kao kuća. Dapače, busevi bi mogli i trebali biti jeftiniji, jer je njegova potrošnja cca 3-4 puta veća od dobrog auta, ali vozi 13-14 puta više osoba. Čak i sa plaćom vozača i cestarinom za bus, cijena je previsoka, a zarade autobusera prevelike.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”