Autor Tema: Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu  (Posjeta: 6185 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu
« : Veljača 14, 2010, 07:54:24 poslijepodne »


Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu

Za izložbu u V. Gorici je potrošeno više od 150 tisuća kockica, vrijednih 80.000 kuna. Gradili su zgrade, gradove, brodove, automobile, dvorce...
 
Piše: Jelena Dužaić  |  zadnja izmjena prije 57 min.

Indijski Taj Mahal, newyorška Woolworth zgrada, dvorci, hoteli i mornarica okupirali su u nedjelju Veliku Goricu. Razlog za to je izložba za koju je potrošeno više od 150 tisuća Lego kockica, vrijednih čak 80 .000 kuna.
Svi koji su došli u OŠ “Eugena Kumičića” ostali su zapanjeni radovima na kojima se pazilo i do najsitnijih detalja. Izlagači nisu zaboravili ni na lišća na drveću, ulične rasvjete i satelitske antene. Za sve to bili su potrebni mjeseci mukotrpnog rada. Ovim zanimljivim hobijem od svoje se treće godine bavi i predsjednik Lego kluba u Hrvatskoj ''Kockica'' Matija Grgurić (26). Trenutačno ima više od 220 tisuća ''legića’’, čija je vrijednost oko 100. 000 kuna.
- Cijela soba mi je zatrpana. Trudim se sve sortirati po ladicama, ali mi to baš ne polazi za rukom - priznao je Matija.
Ovu izložbu on zove probnom jer u svibnju klub priprema novu, u Tehničkome muzeju u Zagrebu. Tamo će, kaže, predstaviti još veći broj radova s još impresivnijim brojem kockica.
- Izlagat ću isti projekt kao i danas, ali ću ga više proširiti. Sad mu je vrijednost procijenjena na oko 1000 eura, a poslije možda bude i više - kaže izlagač Davor Tošović (29).
Ovaj je hobi u svijetu popularniji nego kod nas. Najskuplji projekt izradio je Austrijanac.  S više od milijun kockica napravio je repliku frankfurtskog kolodvora vrijednu  130.000 eura.
OD 2008. POSTOJI KLUB KOCKICA
Druženje obožavatelja Lega počelo je na internetu pa je Matija Grgurić osnovao klub koji okuplja više od 100 aktivnih članova. Razlika u godinama nije bitna, važna je samo ljubav prema kockicama. Na forumu se razmjenjuju ideje oko gradnje projekata i uvijek mukotrpne nabave pojedinih dijelova.

130.000 eura vrijedi najskuplji rad na svijetu - kolodvor u Frankfurtu
150.000 kockica bilo je na izložbi u Velikoj Gorici
15.000 kuna vrijedi maketa Umjetničkog paviljona
20 izlagača pokazalo je svoje radove

http://www.24sata.hr/news/legomanija-popularne-su-kockice-ovojile-v-goricu/158963/

De je bila informacija o ovem?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu
« Odgovori #1 : Veljača 14, 2010, 08:22:35 poslijepodne »

De je bila informacija o ovem?

Veliko hvala organizatorima, roditeljima čija djeca polaze ovu školu a članovi su ovog foruma,  najviše gradskom portalu i onoj njihovoj kozi koju JA plaćam, a izabrana je kao podobna i neškolovana da bude glasnogovornica,

što su me/nas u gradu obavijestili da je ovakva izložba bila ili je u našem gradu.

Vjerojatno gradonačelnik nije bio nazočan, kao niti ona njegova sjena ideš Betika pa nitko nije našao za potrebno obavijestiti građane za ovakav daleko vrijedan hvale projekat i izložbu
.


Samo naprijed - živjela medijska blokada.

Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Odg: Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu
« Odgovori #2 : Veljača 14, 2010, 10:18:03 poslijepodne »
A fakat, kaj se treba ići od čovjeka do čovjeka u ovom "gradu" da bi se saznalo gdje se kaj dešava?

Inače, tko nije vidio ovo u našem gradu, a zanimaju ga legići, može se navratiti za dva tjedna u Graz na burzu modela željeznica, legića i kinder jaja.
Može se kupiti LEGO komplete po OK cijenama.

http://www.sammeln.at/maerkte/veranstaltung/spielzeugboerse-graz-center-west

shaka zulu

  • Gost
Odg: Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu
« Odgovori #3 : Veljača 14, 2010, 10:27:29 poslijepodne »
De je bila vest?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu
« Odgovori #4 : Veljača 14, 2010, 10:35:09 poslijepodne »
De je bila vest?

Prelistao sam vodič kaj ima? i u njemu nema najave.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu
« Odgovori #5 : Veljača 15, 2010, 03:35:49 poslijepodne »

Veliko hvala organizatorima, roditeljima čija djeca polaze ovu školu a članovi su ovog foruma,  najviše gradskom portalu i onoj njihovoj kozi koju JA plaćam, a izabrana je kao podobna i neškolovana da bude glasnogovornica,

.......

Samo naprijed - živjela medijska blokada.





Eeee Beta, Beta, kaj ti je mozak sišel do peta?   


Pa kaj je bilo tak teško na gradske stranice staviti makar malu, maaaalu vijesticu o izložbi?   



Daj mi reci za kaj ti dobivaš peneze? Za ovo 



JosipJoža

  • Gost
Odg: Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu
« Odgovori #6 : Veljača 15, 2010, 03:56:55 poslijepodne »
Medijska blokada je učinila svoje, kako na gradskom portalu tako i šire.
Činjenica je da Grad pada u nekakvu apatiju, a tome doprinosi najvšei gradska vlast svojim postupcima i ponašanjem te blokadom medija, tako i sve ostale institucije koje u gradu egzistiraju nemaju volju činiti dobre i pozitivne stvari, promovirati i informirati građane o svim događanjima u Gradu.
Sjetim se samo portala TVG gdje se zaista moglo naći puno informacija o svim događanjima u gradu. Sada vidimo ni da institucije poput TZ Velike Gorice više ne informiraju građane kao ranije, sjetimo se samo fašnika i pripreme fašnika, pa redom svi ostali. Kao i u ovom slučaju, pa nije li mogao netko iz škole gdje je izložba i održana dati neku obavijest bilo gdje, ovdje, na gradski portal, na stranice TZ, bilo gdje.
Meni se nakak čini da u gradu vlada jedna situacija slična kao u jednom lošem braku kojeg je bolje razvrgnuti nego se patiti.

port

  • Gost
Odg: Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu
« Odgovori #7 : Veljača 17, 2010, 03:38:20 poslijepodne »
a cijelo vrijeme sam bio uvjeren kako samo JA kasnim u fazi za svijetom, propuštam događaje te
 nemam pojma što se oko mene dešava, no vidim da ipak nije do mene.

Ovdašnji reporteri, novinari, .... glasila.... imaju naviku obavijestiti ljude što JE BILO u Gorici a
skoro pa nikada što ĆE BITI.

Lakše im je praviti info na takav način nego da se moraju truditi iščeprkavati nešto o nadolazećim događajima.

Evo listam neka lokalna glasila (konkretno reporter) i gledam početke članaka:

Juče je u Velikoj Gorici održan .....

U petak se u Velikoj Gorici zbivao ...

Utakmica koja se održala ....

I da ne nabrajam.
Nije loše to što se dešava, no loše je to što medijska glasila nisu prethodno najavila te događaje nego tek
kada su prošli.

Di to sve šteka?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Legomanija: Popularne su kockice ovojile V. Goricu
« Odgovori #8 : Veljača 17, 2010, 04:50:44 poslijepodne »
Mislim da of put ružite na kriva vrata jel se čini da ni portal ni rvg nisu imali pojma kak ni mi.Primer drugi;badminton v Čiču.Vest sem našel na ZG stranice a pri nami ni obavesti,ni crtice.Sad čujem da RVG vrti vest a oni se sigurno na nas šlepaju.Ak organizator nima interesa obavestiti bližu okolinu il je to nekakova specijalna privatna uskostručna priredba-tu si mi nemremo pomoči.

Baš me zanima kakva je bila poseta...