Autor Tema: Parkiralište kamiona kod piste.  (Posjeta: 8582 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jablan1

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 4
  • Karma: +0/-0
Parkiralište kamiona kod piste.
« : Siječanj 21, 2010, 09:45:49 prijepodne »
Zna li netko tko je vlasnik zemljišta (parkirališta) koje se nalazi pored piste kod Kobilića, zemljište je bilo ograđeno te su na njemu bili parkirani kamioni neke firme Karamatić i sinovi ili sl. Zemljište se nalazi na ruti buduće obilaznice. Vrlo vjerojatno je dogovorena cijena otkupa jer je ovih dana skinuta ograda te će vjerojatno HC započeti sa radovima. Da li je moguće saznati po kojoj cijeni je to zemljište otkupljeno, informacija bi mi bila od velike važnosti jer i ja imam zemljište koje se nalazi na toj trasi i HC ga kani otkupiti i naravno ucjenjuju me!

Bilaj

  • Gost
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #1 : Siječanj 21, 2010, 09:56:10 prijepodne »
Ovako ja ti ovo govorim kak bi ja saznao.

Pogledaj urbanističke planove. Nekada su bili za goricu pa si mogla detaljno vidjeti koja čestica ima koji broj. (jest da je teško za snaći se ali novci su u igri pa probaj)
Ne znam dali tih planova ima na netu od grada  (www.gorica.hr)

E sada po tim česticama ili da ono ili pravosudje ili eizvadak i probaj saznati tko je upisan kao vlasnik zemlje.
nakon toga probaj po imeniku imenik.tportal.hr sazanti čovijekov broj telefona.

Nadam se da sam ti pomogao.

Bilaj

  • Gost
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2010, 09:57:11 prijepodne »
to je tu negdje samo treba pronaći

http://www.gorica.hr/prostorni-planovi/

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #3 : Siječanj 21, 2010, 11:01:56 prijepodne »
To zemljište je bilo u vlasništvu neke obitelji iz Lukavca,prodano je navodno toj firmi koja je i parkirala tamo.Teško je saznati po kojoj cijeni,radi orjentacije od piste do Kobilića ti je po 80 kuna.Nije mi jasno jablan1 zašto te ucjenjuju..

Bilaj

  • Gost
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #4 : Siječanj 21, 2010, 11:14:25 prijepodne »
Ako je projekt od državnog interesa onda mogu te izvlastiti i reći to ti vrijedi toliko pa se ti žali upravi vodovoda  ;)

I što je najbolje žalba ne odgađa izvlaštenje.

Offline pegla

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 86
  • Karma: +0/-1
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #5 : Siječanj 21, 2010, 11:56:22 prijepodne »
Još na toj trasi nisu nikoga izvlastili,to ne znači da nebudu još uvjek pokušavaju sa nagodbom.Veći problem nastaje sa naplatom po ugovoru imaš 120 dana ali HC toga se ne drže.

Bilaj

  • Gost
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #6 : Siječanj 21, 2010, 12:21:57 poslijepodne »
Još na toj trasi nisu nikoga izvlastili,to ne znači da nebudu još uvjek pokušavaju sa nagodbom.Veći problem nastaje sa naplatom po ugovoru imaš 120 dana ali HC toga se ne drže.

E da je tu neki odvjetnik sa dobrim vezama koji bi tužio i zaradio grde pare na tužbama zbog kašnjenja isplate.

Offline jablan1

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 4
  • Karma: +0/-0
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #7 : Siječanj 21, 2010, 12:32:52 poslijepodne »
To zemljište je bilo u vlasništvu neke obitelji iz Lukavca,prodano je navodno toj firmi koja je i parkirala tamo.Teško je saznati po kojoj cijeni,radi orjentacije od piste do Kobilića ti je po 80 kuna.Nije mi jasno jablan1 zašto te ucjenjuju..

Čini mi se da cijena od 11 E/m2 nije realana. Ipak je to zemljište unutar urbane sredine. Na kraju, imamo osjećaj da stvar funkcionira na način da HC odredi ukupnu količinu novaca za otkup. Večini ljudi ponudi se minimalna naknada, a ovaj ostali dio rasporedi dvojici ili trojici pouzdanika koji su sasvim slučajno našli na dionici. Čak je i okolina, susjedi, prijatelji i sl. sklona sama vršiti procjenu i ismijavati ljude koji traže više, a onda kad na obližnjoj zemlji izroni recimo industrijska zona svi se čude ko pura dreku. Ustvari, samo sam htio reći da nedovoljno cijenimo ono što nam je ostavljeno u nasljeđe.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #8 : Siječanj 21, 2010, 12:49:31 poslijepodne »
.....samo sam htio reći da nedovoljno cijenimo ono što nam je ostavljeno u nasljeđe.
Kao i cijelu zemlju na kojoj živimo i koju su nam prisrbili još tamo od Teute, pa do branitelja iz domovinskog rata.
Ne samo da ne cijenimo, nego poklanjamo i devastiramo.  :'( :'( :'( :'(
A u nasljeđe ćemo ostaviti dugove i neimaštinu. A sve zahvaljujući državnoj politici, u ovom slučaju državnom poduzeću zvanom HAC.
Živijo Vidović, gorički dečec.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #9 : Siječanj 21, 2010, 02:29:15 poslijepodne »
...
Ustvari, samo sam htio reći da nedovoljno cijenimo ono što nam je ostavljeno u nasljeđe.

Ponekad to i previše cijenimo.

Znam za zemlju u Gorici i investitore koji bi ju kupili i gradili stanove, ali vlasnici su tražili previsoku cijenu po kvadratu, pa je investiroru to bilo preskupo i ništa od stanova. I onda se mi čudimo kaj su kvadrati stana tak skupi.

Offline jablan1

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 4
  • Karma: +0/-0
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #10 : Siječanj 21, 2010, 02:43:45 poslijepodne »

...
Ustvari, samo sam htio reći da nedovoljno cijenimo ono što nam je ostavljeno u nasljeđe.

Ponekad to i previše cijenimo.

Znam za zemlju u Gorici i investitore koji bi ju kupili i gradili stanove, ali vlasnici su tražili previsoku cijenu po kvadratu, pa je investiroru to bilo preskupo i ništa od stanova. I onda se mi čudimo kaj su kvadrati stana tak skupi.


Slažem se, cijene koje se traže na parcelama gdje je moguće trenutno započeti gradnju su prenabrijane. Ali to su cifre od oko 300 E/m" dok se ovdje radi o 10 E/m2. Znači kvadart zemlje za ni cijelu gajbu pive!

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #11 : Siječanj 21, 2010, 05:04:07 poslijepodne »

...
Ustvari, samo sam htio reći da nedovoljno cijenimo ono što nam je ostavljeno u nasljeđe.

Ponekad to i previše cijenimo.

Znam za zemlju u Gorici i investitore koji bi ju kupili i gradili stanove, ali vlasnici su tražili previsoku cijenu po kvadratu, pa je investiroru to bilo preskupo i ništa od stanova. I onda se mi čudimo kaj su kvadrati stana tak skupi.


Slažem se, cijene koje se traže na parcelama gdje je moguće trenutno započeti gradnju su prenabrijane. Ali to su cifre od oko 300 E/m" dok se ovdje radi o 10 E/m2. Znači kvadart zemlje za ni cijelu gajbu pive!

Pokušajte postaviti stvari drugačije. Na Županijskom sudu u Velikoj Gorici postoji popis ovlaštenih sudskih procjenitelja za graditeljstvo sa koje možete kontaktirati nekog i naručiti procjenu vlastite imovine. Ustav RH Vam garantira da u slučaju izvlaštenja dijela ili cijele parcele za javno dobro imate ustavno pravo na pravičnu naknadu po trenutnim tržišnim cijenama za predmet izvlaštenja. Dakle, s jedne strane ovlašteni procjenitelj, s druge strane Ustav i dolazite do rješenja. Ukoliko mislite da cesta tj. trasa buduće ceste prolazi kroz Vaše zemljište ili dijelom ili u cijelosti mislim da Vam se isplati angažirati. Ukoliko nemate sredstava za procjenu pokušajte saznati u kojem klasifikacijskom razredu je Vaše zemljište ( livada, oranica, poljoprivredno, građevinsko...) i preko interneta doznati trenutne cijene za otkup. Mislim da nije trenutno Vama bitno koliko je dobio vaš susjed ( teško se to dozna) već koliko bi Vi trebali dobiti, a pogotovo da li trasa uopće prolazi preko Vaše imovine. Ukoliko kažete da vodite pregovore onda sigurno imate ulazne podatke.

Plemenita, navedeni gospodin NE radi u HAC-u već u HC-a. Raspitajte se, imate ga na web stranici navedenog Društva ( HC d.o.o.). Kao iskusnom forumašu nije dozvoljeno širiti lažne podatke, zar ne. Jeste, dabome. >:(
Ko to tamo peva?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #12 : Siječanj 21, 2010, 06:17:22 poslijepodne »
http://www.hrvatske-ceste.hr/Ustroj-sektor-za-odrzavanje.htm

Jeste, dabome dobola je u pravu, Sektor samoodržavanja.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #13 : Siječanj 21, 2010, 06:38:17 poslijepodne »
Plemenita, navedeni gospodin NE radi u HAC-u već u HC-a. Raspitajte se, imate ga na web stranici navedenog Društva ( HC d.o.o.).

http://www.hrvatske-ceste.hr/Ustroj-sektor-za-odrzavanje.htm

Jeste, dabome dobola je u pravu, Sektor samoodržavanja.

Isprika, nije HAC nego HC - tvrtka u vlasništvu države. Stvarno sam puno pogriješila. ;)

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Parkiralište kamiona kod piste.
« Odgovori #14 : Siječanj 21, 2010, 07:09:18 poslijepodne »
Plemenita, navedeni gospodin NE radi u HAC-u već u HC-a. Raspitajte se, imate ga na web stranici navedenog Društva ( HC d.o.o.).

http://www.hrvatske-ceste.hr/Ustroj-sektor-za-odrzavanje.htm

Jeste, dabome dobola je u pravu, Sektor samoodržavanja.

Isprika, nije HAC nego HC - tvrtka u vlasništvu države. Stvarno sam puno pogriješila. ;)

Ma nema veze, znam ja bre da je teško kad ste velika stranka pa se izgubiš dok se setiš de ti radi stranački kolega. Tako se i mi u partiji pogubili pa naš predsednik odma raspustio pola Zagreba dok ne napravi "analizu". Što ćeš, mnogo nas je. :P
Ko to tamo peva?