Autor Tema: Grad Gorica mati ili maćeha?  (Posjeta: 12873 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Grad Gorica mati ili maćeha?
« Odgovori #15 : Siječanj 10, 2010, 01:20:31 poslijepodne »
Kako? Možda preko komunalnih redara? Vidjeh nedavno na nekoj od emisija tko su naši tj jedan od njih, komunalni redari? A joj.......

Ne kužim to pitanje "TKO su naši komunalni redari..."? Tkogod da je - ima prava i ovlasti nešto poduzimati...!

A sa druge strane - da, komunalni redari imaju zakonsku osnovu za kažnjavanje ukoliko neka javna površina nije očišćena, a ista je obvezna biti čista... Treba pročitati Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, te Zakon o komunalnom redu...

Stambene zgrade imaju svoje predstavnike suvlasnika, koji su prije sezone snijega dužni napraviti raspored po datumima koja stambena jedinica u zgradi (čitaj; koji stan tj. stanar ispred tog stana) je dužna očistiti zajedničke prostore na javnoj površini... Kopija, ovjerena od predstavnika i sa žigom zgrade, dostavlja se komunalnom redarstvu prije početka sezone snijega, a poziv za to je komunalno redarstvo dužno dostaviti predstavnku stambene zgrade na vrijeme (obično u listopadu).

Komunalni redar zadužen za određeno područje ima u evidenciji za svaku adresu tko je toga dana odgovoran za čišćenje, te za nepridržavanje plana čišćenja može podnijeti prekršajnu prijavu (bez kontaktiranja stanara ili njihovog predstavnika), koja sada iznosi - nisam siguran, ali nešto tipa 300 kuna (barem je tako bilo do pred 3 godine, do kada sam ja bio u Zagrebu...). Za nedostavljanje plana na vrijeme, prekršajno odgovara predstavnik čija je to bila dužnost.

Suvlasnik koji je zadužen za čišćenje određenog dana dužan je osigurati čišćenje snijega - ako ne može on jer je odsutan, bolestan ili nešto deseto, neka nekoga zaduži, u protivnom njega se smatra odgovornim.

Kako sam više od 10 godina bio predstavnik suvlasnika nebodera sa 118 stanova u Novom Zagrebu, gdje se te odredbe i načini rada poštuju i to funkcionira, poznajem i mnoge stvari kako iste trebaju izgledati u praksi. U mojoj tadašnjoj stambenoj zgradi, tijekom nekoliko snježnih zima, desetak suvlasnika je platilo kazne, no kako glas brzo putuje - nikome više ne pada na pamet - pametovanje i filozofije... Zakon je jasan, ingerencije također, dužnosti također, a i za pametovanje ima lijeka...
« Zadnja izmjena: Siječanj 10, 2010, 01:23:52 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Grad Gorica mati ili maćeha?
« Odgovori #16 : Siječanj 10, 2010, 01:36:40 poslijepodne »
Dragi Sledgehammer nema nitko odgovoran ni dužan .
Jer ako nešto korisno učiniš svi te susjedi gledaju kao bolesnu osobu. Pa tko još danas nešto korisno radi…osim ako baš nije prisiljen?
Nitko!!!!
Ali kada bi Gradsko poglavarstvo doista željelo uvesti reda mora učinite nešto jako važno…..mora raditi…raditi    natjerati svoje službenika da rade.
Ne vrijedi više ona morate …trebate… i slično.

Dakle netko tko je odgovoran mora postupiti po zakonu i uputiti službenika da sprovede u djelo neku naredbu. Ako on to ne obavi snosi sankcije.
A to njega mora kontrolirati?
Njegov pretpostavljeni……E tu smo već kod problema.
On ne izlazi van po toj zimi,snijegu i ledu i evo nas u hrpama snijega.
 A kad bi bilo  i da bi bilo treba raditi…primiti se posla. Ali ne svi su danas veliki šefovo,a znamo to ,a i država nam svakodnevno sugerira i ponavlja…….da je sramota raditi.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Grad Gorica mati ili maćeha?
« Odgovori #17 : Siječanj 10, 2010, 02:37:58 poslijepodne »
Kako? Možda preko komunalnih redara? Vidjeh nedavno na nekoj od emisija tko su naši tj jedan od njih, komunalni redari? A joj.......

Ne kužim to pitanje "TKO su naši komunalni redari..."? Tkogod da je - ima prava i ovlasti nešto poduzimati...!

Nije bilo pitanje. Vidjela sam dvojac na TV kad je netko iz HTV radio reportažu o SANK-u i njegovim crtežima po gradu. Pa je dvojac kom. redara objašnjavo u kamere.
Dakle, vidjela sam tko je imenovan komunalnim redarima. I zato kažem A joj...
Vama to ništa ne govori, jer ljude ne poznajete, ali ja jednog od njih jako dobro poznajem, pa sam zato i pisala A joj....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Grad Gorica mati ili maćeha?
« Odgovori #18 : Siječanj 10, 2010, 03:07:45 poslijepodne »
Dragi Sledgehammer nema nitko odgovoran ni dužan .

Ima. I jedno, i drugo, i treće. I stoto, ako treba. Jer postoji zakon koji je - ne bi vjerovali - ali nadležan i za samostalnu turopoljsku republiku.

Da netko nazove šefa komunalnog redarstva i postavi pitanje - uz diskretnu primjedbu o informiranju kod nadležnog ministarstva - da vidiš kako bi se odjednom stvorio red, pet redara na licu mjesta, i kako bi počelo zavođenje svega pod konac!

Ovako samo tražimo igovore samima sebi da imamo po kome pljuvati. Čak i ako to zaslužuju, to ne znači da se stvari ne mogu promijeniti. Mogu, itekako!! I u to sam 1001% siguran iz prve ruke... a podilaženje nečijem neradu, neznanju i lijenosti sigurno ne vodi u probitak i u pozitivne promjene...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Grad Gorica mati ili maćeha?
« Odgovori #19 : Siječanj 10, 2010, 03:11:51 poslijepodne »
Vama to ništa ne govori, jer ljude ne poznajete

Ma i ne želim ga poznavati, a i da ga poznajem - ne znam kako bi mu to pomoglo??

Stari, jer imaš posao za koji si plaćen? Imaš? Onda ga radi ili ću ti jebati sve po spisku do samog Boga!! Ako si nesposoban, odjebi sa tog radnog mjesta, ima tko bi bio sretan da to radi! Ako nećeš, to ćemo još lakše riješiti...

Kada se odrađuje posao, tu je potpuno nebitno tko su ti redari i kakve su osobe. Mene to uopće ne zanima. Faco, to ćeš odraditi, ja ti garantiram... to tako ide, i to tako treba ići. To su prošli svi vani, pa čak i u mnogim dijelovima Zagreba, znači da se može i mora se moći!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Grad Gorica mati ili maćeha?
« Odgovori #20 : Siječanj 10, 2010, 03:13:51 poslijepodne »
Dragi Sledgehammer nema nitko odgovoran ni dužan .

Ima. I jedno, i drugo, i treće. I stoto, ako treba. Jer postoji zakon koji je - ne bi vjerovali - ali nadležan i za samostalnu turopoljsku republiku.

Da netko nazove šefa komunalnog redarstva i postavi pitanje - uz diskretnu primjedbu o informiranju kod nadležnog ministarstva - da vidiš kako bi se odjednom stvorio red, pet redara na licu mjesta, i kako bi počelo zavođenje svega pod konac!

Ovako samo tražimo igovore samima sebi da imamo po kome pljuvati. Čak i ako to zaslužuju, to ne znači da se stvari ne mogu promijeniti. Mogu, itekako!! I u to sam 1001% siguran iz prve ruke... a podilaženje nečijem neradu, neznanju i lijenosti sigurno ne vodi u probitak i u pozitivne promjene...

Pa kad je to tako ...hajde samo naprijed baš me zanima hoće li vas poslušati?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Grad Gorica mati ili maćeha?
« Odgovori #21 : Siječanj 10, 2010, 03:34:29 poslijepodne »
Pa kad je to tako ...hajde samo naprijed baš me zanima hoće li vas poslušati?

Pa ja nisam trenutno zainteresirana stranka, jerbo ja ne živim u Velikoj Gorici, nego na selu, a do asfalta javnog puta (koji se čisti po 3 puta dnevno kada pada snijeg) imam 40-ak metara privatnog puta, za kojega ne polažem račune nikome... mada susjed koji ima ugovor o čišćenju očisti bagerom - prođe ralicom - skroz do mojih garaža u dvorištu, tako da bi i kod nas na selu taj redar imao 10x manje posla nego tamo gdje ima na tisuće ljudi, dapače - ne bi imao posla uopće, u cijelom selu nema niti jedne neočišćene ulice od njih 28...

A vi građani se morate pobrinuti sami za sebe. Ja nudim savjete, vi ih morate provesti u djelo, i imat ćete zadovoljstvo rezultatima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”