Autor Tema: Proširenje naplate parkiranja  (Posjeta: 27677 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline demonian

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 1
  • Karma: +0/-0
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #30 : Siječanj 15, 2010, 09:06:46 poslijepodne »
Kaj sa tiće plaćanja parkirnih karti po zonama (1. i 2.zona), sistem je sljedeći:

- karta kupljena za 1.zonu, vrijedi samo u 1.zoni (svih javnih parkirališta pod naplatom u    
  Gradu VG) unutar 1 sata,

- karta kupljena za 2.zonu vrijedi samo u 2.zoni  (svih javnih parkirališta pod naplatom u
  Gradu VG) unutar 1sata,

Na aparatu se može kupiti karta za obje zone ( biraš tipkom -T1- koju zonu hoćeš).

- Povlaštena parkirna karta za stanare kupljena za 1. zonu vrijedi na svim javnim
  parkiralištima pod naplatom u Gradu VG, koja se nalaze u 1. zoni,

- Povlaštena parkirna karta za stanare kupljena za 2. zonu vrijedi na svim javnim
  parkiralištima pod naplatom u Gradu VG, koja se nalaze u 2. zoni.





jel može jedno pitanje, zašto parkiranje plaćeno u 1. zoni ne vrijedi u 2. zoni (za obrnuto mi je jasno) i da li je to sigurno tako,jer već godinama platim za prvu zonu a da sam u drugoj i nikada kazne, a prije par dana ekipa mi stavila kaznu za brisač,
 kaj ekipi u gradu nije jasno da platim 4 kune nešto što sam trebao platiti 3 kune i sada oni lijepe kaznu, ispričavam se sada se to zove dnevna parkirna karta, od 80 kuna zato što sam im platio jednu kunu više nego što sam trebao

i usput,kada sam vidio ''dnevnu kartu'' na staklu, našao sam tipa koji provjerava i pitao ga da zašto je naplatio dnevnu kada sam platio za prvu i pokazao mu SMS on mi je odgovorio da je to zbog softvera na onoj njegovoj stvarčici i da se samo treba javiti u komunalac i da će oni ''otpisati'' kaznu, a ekipa u komunalcu rekla da toga nema i da treba platiti dnevnu, pa kaj oni ni sami ne znaju kaj naplaćuju i kak naplaćivati

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #31 : Siječanj 15, 2010, 09:46:36 poslijepodne »
Ja bi rekao da znaju, ali ti ocito neznas! Prva zona je prva, druga je druga. Stvar jednostavna!

port

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #32 : Siječanj 15, 2010, 10:18:09 poslijepodne »
Pa to ti je isto kao i prvi i drugi razred u vlaku.
  :)

hahaha .... software mu nekaj šteka .....
Tipično za naše cjelokupno društvo.
Ma hebeš software i ine neophodnosti, daj ti samo izvadi lovu.
Vidiš da više ne znaju kak nam dublje gurnuti ruke u džepove.
(dok ne nalete na .... hehe .... "igračku" - pa bu i nju šteli)
 O0

Ne trebaš platiti ako imaš potvrdni sms.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #33 : Siječanj 15, 2010, 10:18:56 poslijepodne »
Kaj sa tiće plaćanja parkirnih karti po zonama (1. i 2.zona), sistem je sljedeći:

- karta kupljena za 1.zonu, vrijedi samo u 1.zoni (svih javnih parkirališta pod naplatom u    
  Gradu VG) unutar 1 sata,

- karta kupljena za 2.zonu vrijedi samo u 2.zoni  (svih javnih parkirališta pod naplatom u
  Gradu VG) unutar 1sata,

Na aparatu se može kupiti karta za obje zone ( biraš tipkom -T1- koju zonu hoćeš).

- Povlaštena parkirna karta za stanare kupljena za 1. zonu vrijedi na svim javnim
  parkiralištima pod naplatom u Gradu VG, koja se nalaze u 1. zoni,

- Povlaštena parkirna karta za stanare kupljena za 2. zonu vrijedi na svim javnim
  parkiralištima pod naplatom u Gradu VG, koja se nalaze u 2. zoni.





jel može jedno pitanje, zašto parkiranje plaćeno u 1. zoni ne vrijedi u 2. zoni (za obrnuto mi je jasno) i da li je to sigurno tako,jer već godinama platim za prvu zonu a da sam u drugoj i nikada kazne, a prije par dana ekipa mi stavila kaznu za brisač,
 kaj ekipi u gradu nije jasno da platim 4 kune nešto što sam trebao platiti 3 kune i sada oni lijepe kaznu, ispričavam se sada se to zove dnevna parkirna karta, od 80 kuna zato što sam im platio jednu kunu više nego što sam trebao

i usput,kadaDnevne karte su se izgleda počele stavljati od kad se počelo ovdje pisati u takvim slučajevima sam vidio ''dnevnu kartu'' na staklu, našao sam tipa koji provjerava i pitao ga da zašto je naplatio dnevnu kada sam platio za prvu i pokazao mu SMS on mi je odgovorio da je to zbog softvera na onoj njegovoj stvarčici i da se samo treba javiti u komunalac i da će oni ''otpisati'' kaznu, a ekipa u komunalcu rekla da toga nema i da treba  na njemu ako seli platiti dnevnu, pa kaj oni ni sami ne znaju kaj naplaćuju i kak naplaćivati


Dnevne karte su se izgleda počele stavljati od kad se počelo ovdje pisati u takvim slučajevima, pitanje je tko definira pravila i kako će ih definirati.
Definitivno uplata za prvu zonu se vidjela i u drugoj zoni i prihvatala kao takva jer sustav ju je očitavao, logično jer je 1 zona skuplja.
Netko sada to zloupotrebljava i želi reći da se za svako parkirno mjesto pa makar bio i samo 5 minuta na jednom , selidbom auta na neko drugo mjesto unutar sata se mora plaćati nova karta. To do sada nije bilo tako i ako je netko to promijenio sada nije u redu a treba ispitatai i regulativu po tom pitanju, da li se postupa ispravno i može li se tako postupati po osobnom nahođenju, jedan tako, drugi tako, treći onako itd.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #34 : Siječanj 17, 2010, 02:15:29 poslijepodne »
Što se tiće plaćanja karte za 1. i 2. zonu. Ponavljam i sigurno je tak  (provjereno iz prve ruke).

- karta kupljena za 1.zonu, vrijedi samo u 1.zoni (svih javnih parkirališta pod naplatom u Gradu VG) unutar 1 sata,

- karta kupljena za 2.zonu vrijedi samo u 2.zoni  (svih javnih parkirališta pod naplatom u Gradu VG) unutar 1sata.

I istina je da su sami stanari tražili da se vrši naplata na navedenim i još nekim lokacijama (kompletna Magdalenićeva, T.M.Tita, kompletna Pucekovićeva ...).
Navodno da Bila stavlja lanac na ulaz u njihovo parkiralište na kraju radnog vremena (nisam još provjerio) i da su neka vozila ostala na parkiralištu i nisu mogla izaći van do jutra.

Znam dosta ljudi koji bi bili sretni da mogu kupio tu parkirnu kartu za stanare (30kn mjesečno, ljudi pa to je 1 kn dnevno) i onda parkiraš svuda u toj zoni u VG, ko kaže da je to nepovoljno ne treba ni voziti auto nek si kupi bicikl ili nek ide pješice.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #35 : Siječanj 17, 2010, 07:01:03 poslijepodne »
30 kn prejeftino, da mogu odmah bi uzela
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2010, 12:23:42 prijepodne ivana_vg »

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #36 : Siječanj 18, 2010, 12:52:15 prijepodne »
Možda je zgodan podatak da ova mjesečna karta od 30 kuna vrijedi u svim drugim zonama u gradu, ne samo na parkiralištima uz zgradu.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #37 : Siječanj 18, 2010, 08:10:05 prijepodne »
Možda je zgodan podatak da ova mjesečna karta od 30 kuna vrijedi u svim drugim zonama u gradu, ne samo na parkiralištima uz zgradu.

Ako je to tako a  zašto onda karta iz 1 zone ne bi vrijedila u 2 zoni unutar 1 sata za koji je plaćena?
Meni tu ima puno nelogičnosti i zato ne bi bilo loše da se netko malo pozabavi stim da se vidi kakva su u konačnici pravila parkiranja.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #38 : Siječanj 18, 2010, 09:10:40 prijepodne »
Možda je zgodan podatak da ova mjesečna karta od 30 kuna vrijedi u svim drugim zonama u gradu, ne samo na parkiralištima uz zgradu.

Krivo, parkirna karta za stanare vrijedi samo u zoni za koju je kupljena, npr. ako si stanar Pucekovićeve (to je 2.zona) karta ti vrijedi svuda u VG (samo u) 2.zoni , a ako si stanar Zagrebačke (to je 1.zona) karta ti vrijedi svuda u VG (samo u) 1.zoni .

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #39 : Siječanj 18, 2010, 09:19:28 prijepodne »
Možda je zgodan podatak da ova mjesečna karta od 30 kuna vrijedi u svim drugim zonama u gradu, ne samo na parkiralištima uz zgradu.

Ako je to tako a  zašto onda karta iz 1 zone ne bi vrijedila u 2 zoni unutar 1 sata za koji je plaćena?
Meni tu ima puno nelogičnosti i zato ne bi bilo loše da se netko malo pozabavi stim da se vidi kakva su u konačnici pravila parkiranja.

Je Joža, bilo bi dobro da kad kupiš kartu za 1.zonu da ti vredi i za bus i vlak do Zagreba ...  ;D

JosipJoža

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #40 : Siječanj 18, 2010, 09:29:23 prijepodne »
Možda je zgodan podatak da ova mjesečna karta od 30 kuna vrijedi u svim drugim zonama u gradu, ne samo na parkiralištima uz zgradu.

Krivo, parkirna karta za stanare vrijedi samo u zoni za koju je kupljena, npr. ako si stanar Pucekovićeve (to je 2.zona) karta ti vrijedi svuda u VG (samo u) 2.zoni , a ako si stanar Zagrebačke (to je 1.zona) karta ti vrijedi svuda u VG (samo u) 1.zoni .

To po meni nije u redu i diskriminirajuće je za ostale građane, njihova parkirna karta bi trebala vrijediti samo za parkiralište kod zgrade stanovanja, ne i u cijelom Gradu za istu zonu. Jer su ti stanari onda u povlaštenom položaju u odnosu na mene i svakog drugog građanina ovog grada.
To bi imalo možda smisla kada bi vrijedilo pravilo da i karta 1 zone vrijedi i za 2 zonu, za ostale građane.
Onaj tko to organizira parkiranje bi trebao povesti malo više pažnje kako i na koji način da se parkiranje organizira, plaća, kako i po kojim pravilima.
Meni osobno, to sada, ako je tako sve kako pišete nema smisla niti logike. Trebalo bi voditi računa da svi građani imaju iste kriterije na parkiralištu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #41 : Siječanj 18, 2010, 10:33:21 prijepodne »
Trebalo bi voditi računa da svi građani imaju iste kriterije na parkiralištu.

Da, naravno, ali ne i pred mojom zgradom gdje stanujem. Hoću doći doma i za već unaprijed plaćeno parkiralište imati i mjesto.

Offline ira

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #42 : Siječanj 18, 2010, 11:22:55 prijepodne »

Baš me zanima kakva će biti reakcija puča kada svaki mjesec kupe mjesečnu parking kartu, dođu
popodne s posla doma a ono - opet sve puno.
 ^-^  :D
Bok forumaši! Ja sam nova na ovom forumu.

Reakciju pučanstva vidjeti ćemo na prvim izborima. ;)

A, do tada – strpljen spašen.  >:(

Offline ira

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #43 : Siječanj 18, 2010, 01:02:01 poslijepodne »

To po meni nije u redu i diskriminirajuće je za ostale građane, njihova parkirna karta bi trebala vrijediti samo za parkiralište kod zgrade stanovanja, ne i u cijelom Gradu za istu zonu. Jer su ti stanari onda u povlaštenom položaju u odnosu na mene i svakog drugog građanina ovog grada.
................................Trebalo bi voditi računa da svi građani imaju iste kriterije na parkiralištu.

A koliko je to tek diskriminirajuće za mene koja nemam vlastitog vozila, a imam prebivalište u Gorici i iste potrebe kao i vi. Ne svakodnevne, ali iste.

Prvo sam za izgradnju infrastrukture i sl. plaćala samodoprinose iz plaće, zatim prirez, a za razliku od vas s vlastitim automobilima nemam mogućnosti koristiti ono što je i mojim novcem izgrađeno.

Ako rentam auto ili ga posudim od kćeri, dnevno moram platiti 80,00 kn, jer se parking plaća od 7:00 – 21:00 sati, a maksimum 240 minuta.

Ako mi djeca dođu u goste preko vikenda, moraju platiti 160,00 kn parking, a ne smiju niti poželjeti ostati dulje, jer većna ljudi si danas ne može dozvoliti takve troškove. Troškovi života u vg time su značajno porasli, a nikome nije riješen problem parkirališta. Čak niti vama koji imate pravo kupiti mjesečnu parking kartu.

Lijepu mi je starost (ali ne samo meni) priskrbio gradonačelnik i ekipica. Bez posjeta prijatelja i obitelji, a sa blic posjetima djece.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Proširenje naplate parkiranja
« Odgovori #44 : Siječanj 18, 2010, 02:35:07 poslijepodne »

Baš me zanima kakva će biti reakcija puča kada svaki mjesec kupe mjesečnu parking kartu, dođu
popodne s posla doma a ono - opet sve puno.
 ^-^  :D
Bok forumaši! Ja sam nova na ovom forumu.

Reakciju pučanstva vidjeti ćemo na prvim izborima. ;)

A, do tada – strpljen spašen.  >:(


Pozdrav novom forumašu,forumašici, dobro nam došli i dobro se ušaltali!!!

Nadam se da vam se da čitati i pisati ,pa onda naprijed.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....