Autor Tema: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa  (Posjeta: 21028 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #30 : Studeni 19, 2009, 06:52:49 poslijepodne »
(pa nismo JOŠ u Saboru  ;)

Joj da ni ukinuto plemstvo sada bi mi bili v saboru  :(
Si Turopoljci v Sabor!



A do bu vodil v Sabor?
Kaj Grom od Prečistača Kos?
Am više ni muža kaj bi znal vudriti šakum po stolu i reči; Tak je !!! A i prešla su vremena da su zagrebačke babe vugibale decu z vulice,zaklepale vrata,zapirale obluke i navlačile firunge da su turopolci z komešom f Sabor odili.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #31 : Studeni 20, 2009, 04:29:05 poslijepodne »
ne Sledge, nisem mislil na tebe i tvoje čašćenje, prije bi se reklo da si ti u celoj priči kolateralna žrtva stoga si lepo sedni i naj biti ljubomoren, kaj smo si ja i Točkica tak dobri.  ;D :D

Da, fakat, za uredovnu atmosfericu na forumčiću više nisam ni ja nezamjenjiv ili uopće potreban, što me pomalo i žalosti...  >:( >:( >:( >:(

Jel bu forum raspisal kakav natječaj za iskazanu izrazitu hrabrost za objavljivanje najnepoćudnijih i ultra-undercover zabranjenih linkova objavljenih u dnevnom tisku i internetu... imam ja jedan iz Večernjaka, pa sam mislio ustupiti nekome od super-junaka forumske demokracije taj link da dobiju nešto za takvu hrabrost... recimo, medalju kam pes gađa, ili orden debele međunožne kobase sa dva pozlaćena kolutića... ;D ;D
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2009, 04:35:51 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Policiji je zabranjeno istraživati zaposlene u Europskoj banci!
« Odgovori #32 : Studeni 22, 2009, 11:01:54 prijepodne »
http://www.jutarnji.hr/policiji-je-zabranjeno-istrazivati-zaposlene-u-europskoj-banci-/362872/

Policiji je zabranjeno istraživati zaposlene u Europskoj banci!

Hrvatska vlada je 1993. s Europskom bankom za obnovu i razvoj potpisala sporazum koji djelatnicima te utjecajne banke jamči diplomatski imunitet. To znači da ih policija ili USKOK ne smiju niti ispitivati u vezi sa sumnjama na neke kriminalne radnje niti kazneno goniti. Sudeći prema događaju koji se zbio u USKOK-u, čini se da se to odnosi i - na hrvatske državljane koji rade u EBRD-u! Takav presedan u dogovoru Vlade i jedne banke otkriven je nakon što je izbila afera zbog plana kupnje 46 autobusa vrijednih 100 milijuna kuna koju je s EBRD-om dogovorio Tonino Picula, bivši gradonačelnik Velike Gorice.

Tonino Picula predlaže USKOK-u: ‘Treba ispitati i ministra Šukera’

Tonino Picula je na razgovoru u USKOK-u, reče, poručio da bi trebalo ispitati i ministra financija Ivana Šukera. Picula smatra da mu je sve smjestio upravo ministar.

- Ugovor je bio opravdan i legalan. Bez Ministarstva financija takav ugovor nije mogao proći. Potpuno je jasno da je ministar Šuker guverner EBRD-a i da je za sve znao, a ministarstvo je ugovor odobrilo. Volio bih znati hoće li i njega pozvati na razgovor - poručio je Picula.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #33 : Studeni 22, 2009, 12:46:38 poslijepodne »
Još jedan primjer klasičnog oblika kolonizacije i dužničkog ropstva. Nikad objavljen, strogo cenzuriran podatak da svi djelatnici jedne strane bankarske institucije, dakle predstavnici pravnog subjekta koji se bavi vjerovničkim poslovima za svoje osnivače i ulagače imaju DIPLOMATSKI STATUS tj. državne institucije koje se bave spriječavanjem organiziranog kriminala NE SMIJU voditi istragu ili ispitivati uposlenike pod nijednim uvjetom, čak ni po odluci predsjednika, vlade ili parlamenta.
NIKADA, NIGDJE u Svijetu nije postojao oblik ovakvog dogovora ili sam ja toliko zatupljen da mi te opčenarodne kombinacije nisu jasne.
Ah, gdje su nestali svih ovih godina vrsni naši novinari istraživači, ah gdje je nestao GONG, ah na kojem smo mi ono mjestu po korupciji u svijetu?
Oni koji smjenjuju svoje ministre jer su se kurvali o trošku poreznih obveznika, oni koji smjenjuju svoje predsjednike jer su prisluškivali konkurenciju, oni koji smjenjuju nama propagiraju oblik demokracije i vladavine prava OPASNO ŠTITE svoje kamatarske udruge jer pare su ipak oblik vladavine prava.
Pare, pare, pare...
A 1993, sjećam se, kao da je danas bilo, predsjednik nam je rekao da dolazi vrijeme kad će jedan narod krenuti u konačni obračun sa agresorom, kada će se zavijoriti zastava na nebu slobode i ravnopravnosti. I sjećam se, kao da je danas bilo, doktor opće prakse je imao ljepši okvir na naočalama, modernu kravatu, a geometar je nosio uniformu sa tisuću ordena satkanu. jedino mi se Borislav Žegro negdje izgubio, ni Tadana Šivoševića se baš ne sjećam, a predstavnik BeloSVETSKE banke stajao je u čošku sa nekim papirima i popravljao iznošene cipele.
Sjećam se. kao da je danas bilo...
Ko to tamo peva?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Sve netočnosti u aferi "Piculinih autobusa"
« Odgovori #34 : Studeni 22, 2009, 03:08:25 poslijepodne »
Index se također pozabavio slučajem: http://www.index.hr/vijesti/clanak/sve-netocnosti-u-aferi-piculinih-autobusa-/461262.aspx

"U postupku je poštovana puna transparentnost. Ministar Šuker je, po funkciji, jedan od guvernera EBRD-a i kao takav morao se na vrijeme očitovati o eventualnim nezakonitostima projekta. To nije nikada napravio. Štoviše, Nadzorni odbor EBRD-a u kojemu sjede i predstavnici Ministarstva financija dao je svoj pristanak na realizaciju projekta. Nakon toga, kao šef lokalnog ogranka HDZ-a u Velikoj Gorici naredio je klubu vijećnika svoje stranke u Gradskom vijeću da podigne kaznenu prijavu protiv gradonačelnika kako bi pokušao kriminalizirati najvažniji projekt tadašnje administracije", kaže Picula, koji nema nikakvih sumnji u zakonitost i ispravnost aranžmana koji je sklapao s EBRD-om.

"Osim brojnih iznesenih neistina, najveća ironija je to što me se optužuje za projekt koji uopće nije realiziran, i to ne zbog grešaka ili malverzacija sa strane Velike Gorice", zaključuje Picula, te dodaje kako bi razvoj ove afere moglo naškoditi upravo onima koji su je pokrenuli.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sve netočnosti u aferi "Piculinih autobusa"
« Odgovori #35 : Studeni 22, 2009, 06:23:56 poslijepodne »

"Osim brojnih iznesenih neistina, najveća ironija je to što me se optužuje za projekt koji uopće nije realiziran, i to ne zbog grešaka ili malverzacija sa strane Velike Gorice", zaključuje Picula, te dodaje kako bi razvoj ove afere moglo naškoditi upravo onima koji su je pokrenuli.

Ah...što reći? Opet po tko zna koji put bljuvati na rabote koje ZNA SE gliste čine i obmanjuju javnost, a sve da bi sebe exponirali. Oni niti ne mogu ići sa ispravnim stavom kad takvog stava u MI grupaciji NEMA. Kod njih je SVE odvratno i fuj. 

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #36 : Siječanj 30, 2010, 11:04:35 prijepodne »




Evo da informacija bude potpuna i da zaokružimo ovu temu. Ovo je posve friško objavljeno:

http://www.dorh.hr/OdbacenaKaznenaPrijava

plemenitashica

  • Gost
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #37 : Siječanj 30, 2010, 12:05:47 poslijepodne »
Evo da informacija bude potpuna i da zaokružimo ovu temu. Ovo je posve friško objavljeno:

http://www.dorh.hr/OdbacenaKaznenaPrijava


"Iz rezultata provedenih izvida i prikupljene dokumentacije proizlazi da u konkretnom slučaju nema osnova sumnje da su prijavljene osobe zloupotrijebile položaj ili ovlasti niti da je došlo do sklapanja štetnog ugovora jer Gradu Velika Gorica na opisani način nije prouzročena šteta. Kako potpisivanjem navedenog Ugovora niti bilo koja druga osoba nije počinila kazneno djelo koje se progoni po službenoj dužnosti, kaznena prijava je odbačena."

E sad bi Šimunoviću trebalo sjesti na plaću (koju mu poklanjanju u FINI) i naplatiti sudske troškove.
Jer to će u protivnom vjerojatno morati platiti porezni obveznici koji stanuju na području ovog grada.

O ispričavanju ionako nema svrhe pisati, jer MI gliste ne znaju da postoji u hrvatskom jeziku riječ – OPROSTI.
Da li postoji u `rvackom, ne znam, vjerojatno ne, jer ju nisu naučili u sve dane života svoga.

Ako se već ne bude (tak mislim) ispričao Piculi, ima da se javno ispriča ako hoće i pismenim putem svima nama koji  svojih 12 % prireza plaćamo direktno na žiro račun grada čak i za ovakve nečije bedastoće i osvete.

Šimunoviću - izvoli se obratiti građanima. Do sad ste sazivali pressice u vrijeme trajanja sjednica GV, a sad izvolite sazvati pressicu da bi se obratili građanima. I da znadete, pitat ću vas idući put kad dođem na promociju ZNA SE stranke prije izbora i pozvati na javnom skupu da se ispričate za potrošeni novac.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #38 : Siječanj 30, 2010, 07:12:11 poslijepodne »
Evo da informacija bude potpuna i da zaokružimo ovu temu. Ovo je posve friško objavljeno:

http://www.dorh.hr/OdbacenaKaznenaPrijava


"Iz rezultata provedenih izvida i prikupljene dokumentacije proizlazi da u konkretnom slučaju nema osnova sumnje da su prijavljene osobe zloupotrijebile položaj ili ovlasti niti da je došlo do sklapanja štetnog ugovora jer Gradu Velika Gorica na opisani način nije prouzročena šteta. Kako potpisivanjem navedenog Ugovora niti bilo koja druga osoba nije počinila kazneno djelo koje se progoni po službenoj dužnosti, kaznena prijava je odbačena."

E sad bi Šimunoviću trebalo sjesti na plaću (koju mu poklanjanju u FINI) i naplatiti sudske troškove.
Jer to će u protivnom vjerojatno morati platiti porezni obveznici koji stanuju na području ovog grada.

O ispričavanju ionako nema svrhe pisati, jer MI gliste ne znaju da postoji u hrvatskom jeziku riječ – OPROSTI.
Da li postoji u `rvackom, ne znam, vjerojatno ne, jer ju nisu naučili u sve dane života svoga.

Ako se već ne bude (tak mislim) ispričao Piculi, ima da se javno ispriča ako hoće i pismenim putem svima nama koji  svojih 12 % prireza plaćamo direktno na žiro račun grada čak i za ovakve nečije bedastoće i osvete.

Šimunoviću - izvoli se obratiti građanima. Do sad ste sazivali pressice u vrijeme trajanja sjednica GV, a sad izvolite sazvati pressicu da bi se obratili građanima. I da znadete, pitat ću vas idući put kad dođem na promociju ZNA SE stranke prije izbora i pozvati na javnom skupu da se ispričate za potrošeni novac.


Evo plemenita jaranice, nađoh prikladnu pesmu za normalizaciju odnosa imeđu tebe i gore spomenutog gospodina. Uživaj.

RDT! - Oprosti Mi (Serbian Rap) Download : http://www.sendspace.com/file/adkq50 Lyrics:

 -Josh uwek rechi tw0je b0le josh uwek si moj san.Ne zelim nikako da shwatim da ostajem sam. -Pokushaj nekako da shwatish da nisam ja kriw,od kad sam ostao bez tebe wishe nisam ziw. ...
-I ja ostajem sad kao ranjeni lav.Bol ne prestaje dugim danima.
 -Oprosti mi, jer falish mi ti swe bih dao za tebe moja ljubawi. ...
-Boja siwila,u dushu uliva,ne zelim kraj jer s'tobom nisam zawrsio ja.
-Srce od kamena,nista ne oseca,pokusaj barem da oprostish ko nekada. ...
-Da to sam ja i isti sam ko nekada,mozda malo bolji sad ,i neka me swi ne wole al ti si ta koju zelim sada. ...
 -Ja ostajem sad kao ranjeni lav.Bol ne prestaje dugim danima.
-Oprosti mi, jer falish mi ti swe bih dao za tebe moja ljubawi. ...ljubavi.....danimaa...falish miii!!! ...
-Boja siwila,u dushu uliva,ne zelim kraj jer s'tobom nisam zawrsio ja.
-Srce od kamena,nista ne oseca,pokusaj barem da oprostish ko nekada!
Ko to tamo peva?

shaka zulu

  • Gost
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #39 : Siječanj 30, 2010, 07:31:24 poslijepodne »

Tur

  • Gost
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #40 : Siječanj 30, 2010, 08:30:54 poslijepodne »
"Iz rezultata provedenih izvida i prikupljene dokumentacije proizlazi da u konkretnom slučaju nema osnova sumnje da su prijavljene osobe zloupotrijebile položaj ili ovlasti niti da je došlo do sklapanja štetnog ugovora jer Gradu Velika Gorica na opisani način nije prouzročena šteta. Kako potpisivanjem navedenog Ugovora niti bilo koja druga osoba nije počinila kazneno djelo koje se progoni po službenoj dužnosti, kaznena prijava je odbačena."
Baš me zanima jel bu ovo objavljeno na "našem" goričkom portalu.  :)
« Zadnja izmjena: Siječanj 30, 2010, 08:40:10 poslijepodne Tur »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #41 : Siječanj 30, 2010, 09:20:16 poslijepodne »
Objavljena je štura vijest na: http://www.rvg.hr/index.php?id=2482

Na Gorica.hr neće biti objavljeno jer to nije bilo na inicijativu gradonačelnika Barišića ( posudio od: http://glup.iz.vg/gradonaelnik/2010/01/19/ni-ta-bez-gradona-elnika) :-) .

JosipJoža

  • Gost
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #42 : Siječanj 30, 2010, 09:25:58 poslijepodne »
"Iz rezultata provedenih izvida i prikupljene dokumentacije proizlazi da u konkretnom slučaju nema osnova sumnje da su prijavljene osobe zloupotrijebile položaj ili ovlasti niti da je došlo do sklapanja štetnog ugovora jer Gradu Velika Gorica na opisani način nije prouzročena šteta. Kako potpisivanjem navedenog Ugovora niti bilo koja druga osoba nije počinila kazneno djelo koje se progoni po službenoj dužnosti, kaznena prijava je odbačena."
Baš me zanima jel bu ovo objavljeno na "našem" goričkom portalu.  :)

Bu, kad na vrbe rodi groždje.

Il morti ak Draž dobi vodene kozice.

shaka zulu

  • Gost
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #43 : Siječanj 30, 2010, 09:36:05 poslijepodne »
Il vinske...

Objavljena je štura vijest na: http://www.rvg.hr/index.php?id=2482

Na Gorica.hr neće biti objavljeno jer to nije bilo na inicijativu gradonačelnika Barišića ( posudio od: http://glup.iz.vg/gradonaelnik/2010/01/19/ni-ta-bez-gradona-elnika) :-) .

Jel more ovak;

-"...Kako potpisivanjem navedenog Ugovora niti bilo koja druga osoba nije počinila kazneno djelo koje se progoni po službenoj dužnosti,na inicijativu gradonačelnika Dražena Barišića kaznena prijava je odbačena." ?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: USKOK istražuje Piculu zbog velikogoričkih autobusa
« Odgovori #44 : Siječanj 30, 2010, 10:42:46 poslijepodne »
Ljepo je znati da nemamo za sada dokazanih afera u Gorici.