Autor Tema: Ulica Andrije Kačića Miošića  (Posjeta: 24679 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jedina

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Ulica Andrije Kačića Miošića
« : Veljača 05, 2010, 12:43:38 poslijepodne »
Pozdrav svima na formu!
Zna li možda netko kada će biti nastavljeni radovi na obnovi Ulice Andrije Kašića Miošića, znači od Crkve svetog Petra i Pavla prema jugu, odnosno kada će se ta ulica spojiti na obilaznicu. Dosta djece iz Kurilovca svakodnevno ide u školu tom ulicom koja je jako prometna, nema nogostupa (rupe i parkirani automobili su glavni problem, a zadnjih mjesec i pol snijeg). Gledam svaki dan kako djecu izbjegavaju automobili. A da ne spominjem prijelaz preko ceste kod Crkve. Vozači ignoriraju postavljene znakove da se radi o pješačkom prijelazu (zebre nema), ležeći policajci su napola uništeni. OŠ Nikole Hribara baš i ne mari za svoje učenike. Ravantelj je obećao da će se anagžirati na tome, ali rezultati nisu vidljivi.
« Zadnja izmjena: Rujan 03, 2010, 03:21:54 poslijepodne Sledgehammer »
Majka, supruga, domaćica

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #1 : Veljača 05, 2010, 01:54:05 poslijepodne »
Svašta već piše na forumu, samo treba pronaći.    ;)
Najbolje je poslužiti se tražilicom na forumu.

http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/gradonacelnik-glavom-i-bradom-nepatvoren-kao-takav/msg11359/#msg11359
« Odgovor #66 na: Danas u 01:51:28 pm »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #2 : Veljača 24, 2010, 03:57:27 poslijepodne »
Vijesti
Prometni redari za sigurnost djece
24.02.2010.
Postojeća signalizacija na Ulici Andrije Kačića Miošića nije dovoljna za siguran prelazak djece preko ulice na putu do škole. Zato će od danas na tom dijelu prometnice na sigurnost djece paziti prometni redari.

Problem sigurnosti djece koja preko Ulice Andrija Kačića Miošića prelaze do osnovne škole Nikole Hribara, gradonačelnik Dražen Barišić privremeno rješava postavljanjem prometnih redara na mjesto prelaska ulice. Redari će dežurati u vremenu kad djeca dolaze u školu i odlaze iz nje, a sve dok se ne uredi pješački prijelaz. – Na problem su me upozorili brojni roditelji, koji me svakodnevno na ulici pitaju za postavljanje pješačkog prijelaza. Sigurnost djece nema cijenu. Iako smo i do sada poduzeli mjere, postavljanjem signalizacije, očito je da nije dovoljno. Zato će već od danas kod škole dežurati redari i regulirati promet u periodu školskih smjena – poručio je gradonačelnik i zamolio i same vozače za više opreza u prometu.
Inače, na Ulici Andije Kačića Miošića postoje stari ležeći policajci, a u dogovoru s Hrvatskim cestama, bit će postavljeni i novi. Uz postavljanje ležećih policajaca, bit će iscrtan i pješački prijelaz te će se obilježiti na kolniku oznaka škole, a bit će postavljeni i znakovi „djeca na cesti“, „ograničenje brzine na 40 km/h“ i „nailazak na pješački prijelaz“.
Konačno rješenje problema bit će u sklopu rekonstrukcije starog dijela Ulice Andrije Kačića Miošića, postavljanjem semafora za pješake, koji će putem senzora reagirati na dolazak pješaka i automatski paliti crveno svjetlo vozačima. Rekonstrukcija se očekuje do kraja ove godine.
 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 57 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/02/prometni-redari-za-sigurnost-djece/

-

Vijesti
Postavljen i pješački prijelaz u Kačićevoj
24.02.2010.
Na inicijativu gradonačelnika, a zbog sigurnosti djece, Hrvatske autoceste danas su na Ulici Andrije Kačića Miošića iscrtale pješački prijelaz.

Kako bi to mogli učiniti, ulicu su prethodno prisilno sušili plinskim plamenikom.
Dodatno, gradonačelnik je angažirao prometne redare koji će do uspostavljanja kompletne sigurnosne signalizacije brinuti o sigurnosti djece prilikom dolaska u školu i odlaska iz nje. Riječ je o svakodnevnom dežurstvu u jutarnjem terminu od 7:15 do 8:15, podnevnom od 11:00 do 14:00 sati i večernjem od 17:00 do 19:30.
 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 26 čitanja
http://www.gorica.hr/2010/02/postavljen-i-pjesacki-prijelaz-u-kacicevoj/

-

Videl sem prošli tjeden da su bečari z "kote" po neznamteriput merili nekaj v AKM.Rekel bi da su prošlu jesen pokolčili AKM do križajne z SFJ.Neslužbene informacije z mega frtala vele da je Grad osigural 5 mil. kune za otkup zemle-sad za kulko bu to dost,nemam pojma,Ak ne priskoči Županija.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #3 : Veljača 25, 2010, 08:26:08 prijepodne »
promet uopće nije trebalo usmjeravati u ulicu akm jer je riječ o mirnom kvartu s obiteljskim kućama, međutim netko u svu silu tranzitni promet želi preusmjeriti upravo tom ulicom. ako već nije važno što je riječ o velikom broju obiteljskih kuća, zar genijalnim planerima ovakve sulude organizacije ništa ne znači osnovna škola i crkva kojima gravitiraju tisuće građana.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #4 : Veljača 25, 2010, 09:27:52 prijepodne »
Prvo – fala gradonačelniku koji pozorno čita VG neovisni forum i kaj se nije oglušio na primjedbe koje su odavno napisane u svezi ovog prijelaza i kaj je shvatio da je prijeka potreba, zbog djece, da se bar privremeno (a valjda će se i završiti cijela rekonstrukcija) došlo do rješenja prelaska ceste crtanjem zebre koja na žalost baš ništa ne obavezuje nesavjesne vozače, ali redari bi mogli biti vrlo korisni.  :)

Ah, pa treba ipak negdje opravdati potrošene milijune.

Nadam se da su Vidović, Vujević i on popili kavu pa dogovorili i ove daljnje radove koji su opisani da će ne uskoro napraviti (semafor, ograničenje..) pa sve do konačnog rješenja.

.......... ako već nije važno što je riječ o velikom broju obiteljskih kuća, zar genijalnim planerima ovakve sulude organizacije ništa ne znači osnovna škola i crkva kojima gravitiraju tisuće građana.

Genijalni planeri su oni koji ZNA SE sve znaju, a da vjerojatno nisu izašli na teren pa u praksi očitali stanje. Ništa novo.
Imamo mi ljude iz VG koji rade u Zagreb gradu,  ali jako vole svoj grad u kojem spavaju i ližu oltare i čitaju riječ Božju upravo u toj crkvi, pa budu dogovorili konačni dovršetak rekonstrukcije AKM.

Niste ih dugo vidjeli pa ih niste pitali ili se niste usudili reći svoje mišljenje – pa vi ste ipak koalicijski partneri, ili ako ništa dajte im link ovog foruma pa nek si čitaju – čitati znaju, ako već ne znaju misliti.   :P

shaka zulu

  • Gost
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #5 : Veljača 25, 2010, 04:20:29 poslijepodne »
promet uopće nije trebalo usmjeravati u ulicu akm jer je riječ o mirnom kvartu s obiteljskim kućama, međutim netko u svu silu tranzitni promet želi preusmjeriti upravo tom ulicom. ako već nije važno što je riječ o velikom broju obiteljskih kuća, zar genijalnim planerima ovakve sulude organizacije ništa ne znači osnovna škola i crkva kojima gravitiraju tisuće građana.
Tehnički gledeč,to je jedina ulica kaj ima osobine,širinu i podlogu,prijeti tuliki promet.Reč je o bivše piste Kralevine Jugoslavije i NDH kaj se pri nami v selu zove "Pitonerka".Alternativa te ceste da preneseju promet v tem smeru,osim Zagrebačke i Stanilovičeve,il kak se sad več zove,su Lomička i Vuzipovičeva/SFJ,ali mislim da one nemaju taj potencijal.Kak se v selu pripoveda na proleče bu za rekonstrukciju došla na red Vuzipovičeva,od "heliodroma" do križa a v duhu HDZovoga predizbornoga programa za selo.
Mene je drugo nekaj interesantno;najmejna šansa da se nekaj dogodi je ak se "denivelera" promet il fizički odvoji a to ja još prinami nis videl (nathodniki/pothodniki)...

Prvo – fala gradonačelniku koji pozorno čita VG neovisni forum i kaj se nije oglušio na primjedbe koje su odavno napisane u svezi ovog prijelaza i kaj je shvatio da je prijeka potreba, zbog djece, da se bar privremeno (a valjda će se i završiti cijela rekonstrukcija) došlo do rješenja prelaska ceste crtanjem zebre koja na žalost baš ništa ne obavezuje nesavjesne vozače, ali redari bi mogli biti vrlo korisni.  :)
A-a,milo,nisi bila čitala.Pa,veli;
...
Na problem su me upozorili brojni roditelji, koji me svakodnevno na ulici pitaju za postavljanje pješačkog prijelaza. ...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #6 : Veljača 25, 2010, 04:54:17 poslijepodne »
........A-a,milo,nisi bila čitala.Pa,veli;
...
Na problem su me upozorili brojni roditelji, koji me svakodnevno na ulici pitaju za postavljanje pješačkog prijelaza. ...

Jesam, kunta, jesam, ali sam to namjerno preskočila jer NE VJERUJEM da je tome tako.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #7 : Veljača 25, 2010, 05:58:23 poslijepodne »
http://www.forumgorica.com/grad-velika-gorica/promet/msg10032/#msg10032

mjerodavni su urigirali i propisno obilježili problematični pješački prelaz čim su to vremenske prilike dozvolile, ..e to vam se zove djelovanje po riječi građana i za građane, a to kaj se kunta i plemenita nemreju načuditi da vlast dela, pak u svakom , makar i pozitivnom potezu , traže dlaku u jajetu, sasvim je nebitno, glavno da je stvar rešena.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #8 : Veljača 25, 2010, 06:39:46 poslijepodne »
To se zove interpretacija-da bi reč rekel.Ovo bole nebi ni tomo zakamufleral.
A,čuj...Kaj je za pofaliti-za pofaliti je a za se drugo tu je đon 45.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #9 : Veljača 26, 2010, 08:04:36 prijepodne »
Normalno je da se promet preusmjerava iz okruženja gdje je velika koncentracija školske djece  i starije populacije stanovništva,blizina crkve,domovi zdravlja,ili neke druge javne zgrade gdje gravitira veliki broj pješaka i djece.
Na žalost nitko od gradske glavate gospode ne želi ni malo sagledati takovu problematiku jer se ne radi o njihovom uskom interesu.
Ako ,ne daj Bože pogine ili nastrada tamo neko dijete ili bilo koja druga osoba, to se njih ne tiče, tako dugo dok se njima ne dogodi. A trebalo bi , (iako je ovo grubo za reći ) jer bi tada dobro promišljali i odgovarali za svoje postupke.
Na žalost,svjedoci smo svakodnevno,neodgovornosti i lijenosti te indiferentnosti osoba kojima je povjerena velika odgovornost u odlučivanju o našoj svakodnevnici i našoj budućnosti.
Posljedice trpimo već duže vrijeme,a problemi se samo gomilaju.
I spomenuta ulica A.Kačića Miošića tome svjedoči,jer je znano da je gradnjom škole to postala zona od posebne odgovornosti ,o kojoj na žalost nitko ne vodi brigu.
Ako se o školskoj djeci ne vodi briga – a evidentno je to na svakodnevnim zbivanjima- zar je primarna briga kako ih ugroziti u samom prometu.
Više se pažnje postavlja brizi za smještaj prodajnih centara i trgovina ,jer je to izgleda unosnije i profitabilno ,nego sigurnost djece.
Sama škola tu nije od jučer i mogli su prometni nestručnjaci razmišljati o tome,kada su sav taj promet usmjerili upravo u tu ulicu.
Po meni ovdje se radio o totalnoj nebrigi i neodgovornosti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #10 : Veljača 26, 2010, 08:52:47 prijepodne »

Po meni ovdje se radio o totalnoj nebrigi i neodgovornosti.

I po meni.
I ne samo u ovom slučaju. Sjetite se škole u Vukovini. Svaki put se naježim kad pomislim na tu djecu preko kakve ceste prelaze i to godinama. A oni koji bi mogli i morali – ništa.
Sjetite se djece u Lazinama. Mene strah hvata kad se vozim tom cesticom, a kam tek da idem pješice, a malene ne mogu niti predočiti. Izbjegavam tu cestu u neko školsko vrijeme.
Ima takvih primjera jako puno, glavno da neki imaju mostove do svoje kuće, i autoputeve.

Ali za takve se i dalje glasa, jer oni su nekaj napravili, oni budu nekaj napravili, oni su se dovoljno nakrali, pa ne budu više, pa nećemo valjda glasati za one koji se tek trebaju namiriti jer nisu bili do sad na vlasti itd. To su odgovori naših ljudi pred izbore. I naravno, svi su ti ljudi manje-više zaduženi od istih.
A djeca i njihova i moja idu po razrovanom blatnjavom nepostojećem nogostupu (čitaj cesti) već 2 godine prema toj školi o kojoj je riječ u ovoj ulici.

Jučer se vozim po Buzinu, po mojim Banima. Cijela cesta je sva u znakovima i ležećim policajcima. Ne znam da se netko buni da ih je previše. A na AKM nisu u stanju postaviti jednan jedini ispred zebre (koja je prekjučer osvanula) i znak ograničenja, a po toj cesti se vozimo od jeseni.
O kakvim vremenskim prilikama se ovdje govori. Kao nije bilo suho vrijeme od kad je cesta puštena u promet (da li ta cesta uopće ima uporabnu dozvolu, i to je zatajeno). Takav zaključak može izvesti samo provocirajuća budala (kao i na ostalim temama) jer ZNA SE gliste su za takve uvijek i baš uvijek u pravu i za njih se ima opravdanje pa taman da nema veze sa zdravim razumom. Ma fujjjjjj.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #11 : Veljača 26, 2010, 09:16:07 prijepodne »

Po meni ovdje se radio o totalnoj nebrigi i neodgovornosti.


Jučer se vozim po Buzinu, po mojim Banima. Cijela cesta je sva u znakovima i ležećim policajcima.


Buzin i ostala naselja koja pripadaju gradu Zagrebu,nikako ne možemo usporediti sa nama koji pripadamo gradu V.Gorici.
Imam prijatelja u Velikom Polju koji je ujedno zadužen za komunalnu problematiku naselja i za pitanja u vezi s prometnicama. Imaju osobu koja radi u njihovom mjesnom odboru i koji sva pitanja takove vrste rješava u gradskim četvrtima.

Na njegovu intervenciju ili prijave dolaze na uvid i rješavaju probleme ( ovo su njegove riječi na moj upit kako njima toliko toga uspijeva riješiti),jedino sam se i ja mogao u to uvjeriti na licu mjesta.

Kod izgradnje stambenih zgrada građevinari su jako zamazali cestu,došli su se žaliti stanari i na kraju da ne duljim,cesta je ubrzo bila očišćena i svi zadovoljni.

Dakle ipak se može.

Ali izgleda da se kod nas to ne želi.!! ??
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #12 : Veljača 26, 2010, 09:26:33 prijepodne »

Po meni ovdje se radio o totalnoj nebrigi i neodgovornosti.


Jučer se vozim po Buzinu, po mojim Banima. Cijela cesta je sva u znakovima i ležećim policajcima.


Buzin i ostala naselja koja pripadaju gradu Zagrebu,nikako ne možemo usporediti sa nama koji pripadamo gradu V.Gorici.

Kaj se ne bi moglo usporediti. Naravno da se može. Uspoređuješ se uvijek s onim tko je bolji.
Bani i Buzin su skoro pa zadnji kvart u metropoli. A AKM je dio grada 6 ili sedmog po redu u državi. O čemu mi pričamo.
Da vam velim, ono kaj i sami znadete - o opstruiranju grada i napredka.

Dakle ipak se može.

Ali izgleda da se kod nas to ne želi.!! ??

Eto, sami ste odgovorili. Može se, to uopće nije diskutabilno, ali se neće.
Kad krenemo s onom splitskom forom svi smo mi... pa napišemo na majcama Vujević, Vidović, Šimunović, Kolarec, Šuker - da vidite kak se bude moglo.
A gnjide budu mislile kak su oni nekaj napravili (čak niti s mojim i vašim novcima niti znaju niti hoće, jedino kaj znaju je ukrasti sebi).

I vi i ja bi znali s tolikim novcima 365 000 000 puta bolje gospodariti i graditi nego ove MI gliste koje su na vlasti u državi skupa sa svojim priljepcima.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #13 : Veljača 26, 2010, 10:02:18 prijepodne »
Želio bih ovu temu malo proširiti na svakodnevna događanja u V.Mlaki koja vjerujem nisu  specifičnost za to naselje i ne događaju se samo u tom naselju.
Kada se sa brze ceste za Veliku Goricu ulazi u Veliku Mlaku na samom početku Kramaričeve ulice,sa lijeve i desne strane nalaze se dva kafića,jedna pekara i osiguravajuće društvo.
Ako prolazite tim putem svakodnevna je pojava da se nerijetko ispred pekare na samom kolniku nalaze i po tri zaustavljena automobila s upaljenim žmigavcima dok vozači kupuju novine ili kruh u pekari.
Čudo je da se do sada nije ništa dogodilo,a pitanje je samo dana kada vjerojatno i hoće.
Kako je ovih dana bilo dosta snijega ,pješaci su hodali po cesti,a na očišćenim dijelovima bili su opet uredno parkirani automobili u spomenutim lokalima.
Dolaskom ljepših dana automobili su opet na pješačkim stazama ,pješaci opet na cesti zajedno s zaustavljenim automobilima i tako redom.

Prolazim tuda svakog dana i vozim slalom kao i ostali sudionici u prometu i sami čekam da neki neoprezni vozač otvori vrata ,kada prolazim uz zaustavljeni automobil.

Još je bolja situacija kada stane kamion i istovaruje robu u pekaru ili kad u jedan autoservis istovaruju automobile na samoj cesti sa šlepera.

Zanima me na koji način prekinuti takovu praksu koja je sada stalna  i izgleda neće prestati dok netko ne nastrada?
Zar uvijek treba biti žrtava da se nešto poduzme?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Ulica Andrije Kašića Miošića
« Odgovori #14 : Veljača 26, 2010, 04:46:00 poslijepodne »
Jučer se vozim po Buzinu, po mojim Banima. Cijela cesta je sva u znakovima i ležećim policajcima. Ne znam da se netko buni da ih je previše. A na AKM nisu u stanju postaviti jednan jedini ispred zebre (koja je prekjučer osvanula) i znak ograničenja, a po toj cesti se vozimo od jeseni.
Dobil sem na emajl nekakovu poruku de čovek veli da se saka šuša seti metati LP na ceste da si ludi potereju aute.Buduči da takovi obično živeju blizu te,iste,LP,rekel je da bi recept za mikajne iste bil da se saki prije nek dojde na LP nasloni na trubu.Pogotovo po noči.

Imam prijatelja u Velikom Polju koji je ujedno zadužen za komunalnu problematiku naselja i za pitanja u vezi s prometnicama. Imaju osobu koja radi u njihovom mjesnom odboru i koji sva pitanja takove vrste rješava u gradskim četvrtima.
Rekel je Draš da je se več zmišleno,samo treba koperati.To bi bilo zgodno napraviti.

Ako prolazite tim putem svakodnevna je pojava da se nerijetko ispred pekare na samom kolniku nalaze i po tri zaustavljena automobila s upaljenim žmigavcima dok vozači kupuju novine ili kruh u pekari.
ALDI,Kolareva.Prije su kupci i dostava stali na ceste a odkad je napravlena autobusna stanica glumiju autoooobuseeee.Parkerališče je dalko 50 metri.Najviše.
Pri tebe bi bilo dobro postaviti "spajalice" kak i pri iveku,prekputa mjuzikhola.