Autor Tema: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG  (Posjeta: 37561 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #15 : Veljača 29, 2012, 01:55:53 poslijepodne »
Ne vidim koji bi tamo dodatni trošak bio, spada u nijihov redvni djelokrug rada, sama izmjena pravilnika ne košta ništa, šta bi koštala?

Ništa nije besplatno pa ni utrošen rad na promjenu pravilnika, utrošen rad na prilagodbi procedura, utrošen rad na promjeni software-a itd...
Ja vjerujem da je to malo ali ja bi rado volio čitati kada se prelaže neki zakon i koliko taj zakon ili propis košta za implementaciju.

Uvođenje EU tablica je idealno vrijeme za uvođenje VG tablica jer će se tada ionako morati mijenjati i procedure  i prilagoditi programska podrška itd.

Bilaj, koliko sam shvatio tu se ne radi ni o kakvom zakonu nego samo o jednom pravilniku, dakle izmjene su se radile i kod nekih drugih gradova koji su dobili svoje pločice ranije, taj trošak ukupno gledajući po meni je beznačajan u odnosu na ono što donosi.
I da, to je najbolji trenutak za promjenu i naj povoljniji s aspekta troškova.

Ove vječite protivnike, neću uopće komentirati.
Razgovaram s ljudima, svi su za VG pločice a to sada nekima smeta.
Neka pati koga smeta......
Ja sam za, pa makar me i više koštalo a neće, uvjeren sam u to!

Master

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #16 : Veljača 29, 2012, 11:21:25 poslijepodne »
ja sam ZA  ;D

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #17 : Ožujak 04, 2012, 09:27:58 poslijepodne »
ako znamo da Gorica nema ni približan broj nesreća, na temelju čega se donosi takva procjena i visina premije

Kulko saobračajke ima v Zagrebu a kulko na Gorice ?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #18 : Ožujak 04, 2012, 09:33:54 poslijepodne »
da se npr. pokrene inicijativa za povratak V. Gorice pod okrilje Zagreba kao Gradska četvrt V. Gorica...time bi smanjili troškove skupe gradske Uprave, ukinuli tri općine (svrha postojanja uhljebljivanje lokalnih političara), jeftiniji gradski prijevoz i dr. Znamo da Grad Zagreb ima proračun preko 7 milijardi kn a V. Gorica 240 miliona...po tome bi iz Zagrebačkog proračuna sukladno veličini i broju stanovnika crpili 4 x više od sadašnjeg iznosa proračuna pa ti sad vidi...

Dok se, do `95, peglal centar Zagreba kaj se delalo na Gorice..?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #19 : Ožujak 05, 2012, 07:41:45 poslijepodne »
FAQ.crosig@crosig.hr za mene

Poštovani,
Zona rizika bila bi ista kao i do sada, dakle kao i za ZG tablice.Međutim, nikakav službeni dopis niti od MUP-a niti od drugih službenih službi nismo dobili iako se o tome razgovara.

Srdačan pozdrav,
CROATIA osiguranje d.d.


Službeni odgovor na privatni upit. Fletno, jednostalno, pedantno- saka čast.
Da se nebi dale napamet za pimpeka navlačili... Znači nema uštede. Denes.
Drugo je šbb-kbb...
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #20 : Ožujak 05, 2012, 09:06:47 poslijepodne »
još malo o VG Tablicama, ovaj put mi se čini kako bi ipak mogli dobiti VG pločice.
Kunta želje jednog osiguranja su jedno a rezultat nešto drugo što ćemo vidjeti na kraju.

VG tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #21 : Ožujak 05, 2012, 11:03:24 poslijepodne »
Citat:
Zagrebačka županija jedina je u Hrvatskoj bez svojih registarskih oznaka dok primjerice Osječko-baranjska županija ima čak četiri (Osijek, Našice, Đakovo i Beli Manastir).
Kulko je kuna razlike zmed OS, NA, DJ i BM?

Jako smo povezani sa Zagrebom i osiguravatelj će držati visoke premije za naše područje (mada Zadarsko i Karlovačko područje ima veći prosjek štetnih događaja od Zagrebačkog, a imaju niže premije).
sentimentalnosti nemam dok god svoju egzistenciju ostvarujem u Zagrebu i dok sam na sve moguće načine ovisan o njemu, uostalom kao i većina odnosno 90% građana Gorice.
wwwg tablice

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #22 : Ožujak 06, 2012, 07:05:05 prijepodne »
Ovo si ti zone rizika (od najvećeg do najmanjeg) i po tome se određuje cijena osiguranja .....

1. Krapina, Zagreb
2. Slavonski Brod, Vinkovci
3. Sisak, Split
4. Bjelovar, Čakovec, Gospić, Imotski, Karlovac, Koprivnica, Kutina, Nova Gradiška, Osijek, Rijeka, Virovitica, Varaždin, Zadar, Županja
5. Beli Manastir, Ðakovo, Dubrovnik, Makarska, Ogulin, Šibenik
6. Delnice, Križevci, Našice, Požega, Slatina, Vukovar
7. Daruvar
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #23 : Ožujak 06, 2012, 08:47:52 prijepodne »
Ako je to tako, najbolji prikaz je Vukovarsko-srijemska županija gdje tri grada pripadaju u 3 različite zone:
Vinkovci-2 zona
Županja-4 zona
Vukovar-6 zona.

Zašto mislite da bi VG trebala biti u ZG zoni? Zato što se vozi po ZG? Pa voze se i drugi.
Po toj logici bi i Vukovar trebao imati ZG cijene premije, obzirom koliko se VU registracija vozi po Zagrebu.


Ovo si ti zone rizika (od najvećeg do najmanjeg) i po tome se određuje cijena osiguranja .....

1. Krapina, Zagreb
2. Slavonski Brod, Vinkovci
3. Sisak, Split
4. Bjelovar, Čakovec, Gospić, Imotski, Karlovac, Koprivnica, Kutina, Nova Gradiška, Osijek, Rijeka, Virovitica, Varaždin, Zadar, Županja
5. Beli Manastir, Ðakovo, Dubrovnik, Makarska, Ogulin, Šibenik
6. Delnice, Križevci, Našice, Požega, Slatina, Vukovar
7. Daruvar

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #24 : Ožujak 06, 2012, 08:17:34 poslijepodne »
4. Osijek
5. Beli Manastir, Ðakovo
6. Našice

Po toj logici bi i Vukovar trebao imati ZG cijene premije, obzirom koliko se VU registracija vozi po Zagrebu
Misliš Daruvar...  :D
wwwg tablice

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #25 : Ožujak 06, 2012, 09:28:31 poslijepodne »
Skoro pa nebitno jel VU ili DA, ne voze se po Zg ni Vukovarci ni Daruvarčani toliko,.. i jedno i drugo su vozila registrirana od lizink kuća na ime firmi iz ZG područja koje ih u stvari i koriste.

Ak projde ovo z VG jeftinije, bilo bu pol Zagreba na VG već zutra i eto promidžbe našega kraja...

Ma mislim si nekak ak ste baš tak zapeli, morete mi i na čelo nalepiti VG, al daj te bar nekaj osim toga još napravite pa da se u jebenom ZG ne osečam ko građanin drugog reda nego da s ponosom nosim to VG na čelu pa bu onda i mene domoljublje vlovilo bez obzira na cenu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #26 : Ožujak 06, 2012, 10:22:55 poslijepodne »
"Sam ulazak kroz osvijetljenu prometnicu simbolično će označiti ulazak u grad koji očekuje svijetla budućnost s dolaskom novih investicija i gospodarskog razvoja – zaključio je gradonačelnik Barišić."

http://www.gorica.hr/2012/03/uskoro-osvijetljen-ulaz-u-goricu/

reći mu se pozlatile i kad bu tak onda bu me bolela ona stvar jel bum imel VG ili ZG tablice , a i svetla po toj cesti za me budu samo dekorativna izletnička potreba dok idem pogledati kaj je novoga v metropoli jer mi više nebudu treba, oće reći bum posla imel u svom gradu i na posel bum hodal z biciklinom, a nek kak denes i zadnjih 30 let v koloni na privremeni rad u Zagreb, a v Goricu nazaj samo spat.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #27 : Ožujak 07, 2012, 12:35:12 poslijepodne »
"Sam ulazak kroz osvijetljenu prometnicu simbolično će označiti ulazak u grad koji očekuje svijetla budućnost s dolaskom novih investicija i gospodarskog razvoja – zaključio je gradonačelnik Barišić."
Lijepo bu to sa svijetlima, bez diskusije. Ne znam jel bi to trebalo doprinjeti sigurnosti, ili samo optici. Kakva je tam statistika sa saobraćajkama? Jel ima kaj? A kolko od toga po kmice? Jel bilo kakvog obrazloženja tih lampi sa statističkim podacima?

Bojim se da se samo dela na nečem "kaj se vidi" pa da se more pripovedat kaj je Barišič za Goricu napravil. Ili možda Barišič ima kompanjona koji to prodaje i postavlja, pa "ruka ruku mije"? Kak god da bilo, sad u ovo teško vrijeme meni nije da se kitiju ulice i da nam "bude lepo".

Mene čude takve neke nagle odluke i provedbe. Jel to bilo na natječaju, na javnoj nabavci? Kad je pala odluka za to? Vjerojatno sam to samo ja slabo informiran, no ak neko zna kad se to pripremalo bio bih zahvalan da nas ovdje informira. Hvala.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #28 : Ožujak 07, 2012, 03:28:00 poslijepodne »
Temeljni problem, kojeg nitko ovdje ne spominje, je kaj je cijeli taj sustav posve bezvezan, neopravdan i namijenjen i izmišljen samo kao još jedan razlog za plindranje love... dovoljno je sjetiti se da takvih podjela po mjestu stanovanja nema nigdje osim kod nas, što je dovoljan argument svakome kome bi na pamet palo braniti ga... osim ako netko stvarno ne misli da smo mi najpametniji na svijetu...

Postoje mnogi kriteriji koji određuju visinu registracije, no nigdje oni nisu vezani uz mjesto stanovanja i nečiju tuđu krivicu, već su vezani - posve pravično i opravdano! - samo uz vozača, te njegov odabir i pretpostavljeni način vožnje i vozila. Jer normalno je da se vozila kreću svugdje, to im nitko ne brani, tu slobodu kretanja imaju, pa je onda pretpostavljanje da se oni neće kretati malo bedasto. Takove podjele po osiguravateljskim zonama su - kao i mnogo drugih naših izuma - samo podloga za izigravanje zakona i muljaže svih vrsta.
« Zadnja izmjena: Ožujak 07, 2012, 03:29:52 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #29 : Ožujak 07, 2012, 08:17:34 poslijepodne »
Lijepo bu to sa svijetlima,...
Ona križajna pri Zubaku se gusto spomina ali ona ravnina...ono,niš posebno.To je valda radi erodroma,da svet vidi kam je došel.Dobro ti je ovo pitajne z statistikum i saobračajkami,mogel bi zutra skočiti do Muzeja da čujem kaj drugovi organi misle i znaju ob tem. d
Policija u muzeju
 U četvrtak, 8. ožujka 2012., u okviru Matičina četvrtka u Muzeju, u Muzeju Turopolja u 19.00 sati bit će održano predavanje «SIGURNOST GRAĐANA»...

http://www.vgdanas.hr/Kultura/Clanak/4134/policija-u-muzeju.aspx

Se bi te lampe ja po polnoči gasil,kak i drugde v belem svetu.Ajd,komu svete posle pol noči?

Kaj se lampi dotikavle ja sem čul da su one v Parku postavlene kontra mišlejna konzervatorov,il nekakove druge struke,jel se uklapaju v staru jezgru kak šaka v oko.
Je,ziher,ali se razbahatil z lampanjem...Kulko je je postavil..?Gaženica...Park...Ovo...
wwwg tablice