Autor Tema: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG  (Posjeta: 37595 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« : Veljača 29, 2012, 09:31:10 prijepodne »
http://www.vecernji.hr/zagreb/velikogoricki-vozaci-mijenjaju-tablice-umjesto-zg-zele-vg-clanak-381645

Pa kaj stvarno neko nema pametnijeg posla nego građanima izbijati kune iz žepa.
Taman pravi tajming za ovakve megalomanske projekte, a građani jedva spajaju kraj s krajem.
 jebale vas tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #1 : Veljača 29, 2012, 09:42:31 prijepodne »

Uvođenje VG registracijskih oznaka na motornim vozilima za područje Velike Gorice i pripadajućih općina traže TELETABISI iz velikogoričkog HNS-a.



http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/4078/vg-tablice-za-jeftinije-osiguranje.aspx

Bilaj

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #2 : Veljača 29, 2012, 10:00:37 prijepodne »
Nije baš tak.
Ja sam za da Gorica ima VG tablice.
Samo ono što mene smeta jest da ne piše koliko to ukupno košta.

To je problem što se sve računa prst palac da to ne košta ništa, ali u sustavu je tak nešto bitno i da se donese kvalitetna odluka treba znati koliko košta.

Ja se slažem da se ne očekuje da to puno košta ali bi rado vidio neku brojku iza toga.

Jaguar

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #3 : Veljača 29, 2012, 10:33:35 prijepodne »
Bilaj u principu ne bi trebalo koštati ništa više kako sam shvatio.
Naime, koliko sam pročitao sve informacije vezano za ovaj prijedlog stvari stoje otprilike ovako:

-Hrvatska ulazi u EU, samim tim će biti promjena tablica koje ćemo morati platiti ovako ili onako(ukupni trošak je oko 150 kuna), dakle ova promjena bi išla uz to, ne bi bilo dodatnog troška, nego što će ionako biti.
-Zagreb je najskuplje registracijsko područje s stanovišta premije osiguranja, ako znamo da Sisak ima 800 kuna nižu premiju osiguranja, ako znamo da mnogi mali gradovi imaju 500 kuna nižu premiju osiguranja, ako znamo da Gorica nema ni približan broj nesreća, na temelju čega se donosi takva procjena i visina premije, onda je za očekivati kako bi u velikogoričkom registarskom području premija osiguranja trebala biti niža 200-400 kuna, negoli sada plaćamo za zagrebačko reg. područje.
-zaključak je onda jasan, svi bi trebali profitirati i imati manju premiju osiguranja, nego je sada plaćamo, što donosi uštedu, trošak promjene registracije ćemo ionako imati, sa ili bez VG pločica.
-Ne treba zaboraviti da nove VG pločice promiču Veliku Goricu i Turopolje i u smjeru prepoznatljivosti jednog grada ili područja, za mene ni to nije nevažna stvar, dakle ukupno gledajući svakako bi bili na dobitku.

Kome to sada nije jasno, taj može samo biti protiv, tek toliko da je protiv iako argumenata za to nema!

@Muha svakim danom u svakom pogledu ......sve više i više nazaduješ, nažalost!
« Zadnja izmjena: Veljača 29, 2012, 10:39:20 prijepodne Jaguar »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #4 : Veljača 29, 2012, 11:01:33 prijepodne »
Citat:
Jaguar

@Muha svakim danom u svakom pogledu ......sve više i više nazaduješ, nažalost!

Svašta...ne nazadujem ja naprotiv, ja za razliku od ovih tvojih ispranih mozgova imam svoje mišljenje a to je da se npr. pokrene inicijativa za povratak V. Gorice pod okrilje Zagreba kao Gradska četvrt V. Gorica...time bi smanjili troškove skupe gradske Uprave, ukinuli tri općine (svrha postojanja uhljebljivanje lokalnih političara), jeftiniji gradski prijevoz i dr. Znamo da Grad Zagreb ima proračun preko 7 milijardi kn a V. Gorica 240 miliona...po tome bi iz Zagrebačkog proračuna sukladno veličini i broju stanovnika crpili 4 x više od sadašnjeg iznosa proračuna pa ti sad vidi...

Bilaj

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #5 : Veljača 29, 2012, 11:10:06 prijepodne »
-Hrvatska ulazi u EU, samim tim će biti promjena tablica koje ćemo morati platiti ovako ili onako(ukupni trošak je oko 150 kuna), dakle ova promjena bi išla uz to, ne bi bilo dodatnog troška, nego što će ionako biti.
Mislim da ovo ne stoji- ali ispravi me ako griješim.
Kada uđemo u EU samo novi auti uzimaju tablice dok stari ne trebaju imati nove tablice?

Ali mislim na sljedeće, ovako odokativno procijenjuju troškovi kako si ti naveo.
Ali oni koji zaista planiraju izmjene zakona bi trebali točno reći, ovo zahvaća x vozila, ukupna suma za promjenu registracija košta x tisuća kuna, uštede na osiguranju koštaju x tisuća kuna, promjene formulara i programa košta x tisuća kuna i suma sumarum toliko su troškovi tolike su uštede u sljedećih n godina.
O tome govorim.

Ja sam također da budu VG tablice ali želim ozbiljnost a kod svake promjene ičega a ne da se sve svodi na ideološke stvari poput promicanja imena Turopolja i Velike Gorice.

Jaguar

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #6 : Veljača 29, 2012, 11:41:38 prijepodne »
http://www.hns-vg.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=427:vg-tablce&catid=3:newsflash

ovdje piše, citiram:

"Registracijska pločica stoji 75 kuna dok cijena izrade prometne dozvole i knjižice vozila iznosi po 70 kuna, uz još po 35 kuna biljega koji idu uz zahtjev. "

dakle, to su troškovi koji će ionako biti kod prijelaza na EU tablice.
I ne samo novi auti nego svi, postupno kako im registracije budu isticale.

Za premiju osiguranja sam rekao, naravno točan iznos će se znati kad se napravi analiza registracijskog područja, ovo su samo procjene na temelju dosadašnjih registracijskih područja.

I to sve računam na godišnjoj razini, kako vrijede i police osiguranja, pa si Vi množite sa n ili m godina
I to je to, dakle vidim i očekujem sigurno uštede na godinu dana, koliko? Znat će se kad Ministarstvo napravi analizu ukoliko odluči napraviti novo registracijsko područje VG.

Jaguar

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #7 : Veljača 29, 2012, 11:44:10 prijepodne »
ukinuli tri općine (svrha postojanja uhljebljivanje lokalnih političara),

Misliš pri tom na svoje prijatelje? Ti, poštenjačina do boli! ;D
To što netko drugi ima svoje mišljenje, ma kakvo ono bilo, to su isprani mozgovi a tvoje mišljenje je kao nešto sveto, čisto, nevino, neisprano....? Ma daj molim te, nemoj nazadovati više, pao si na dno, nemaš kam dalje!
« Zadnja izmjena: Veljača 29, 2012, 11:46:33 prijepodne Jaguar »

Bilaj

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #8 : Veljača 29, 2012, 11:51:02 prijepodne »
dakle, to su troškovi koji će ionako biti kod prijelaza na EU tablice.
I ne samo novi auti nego svi, postupno kako im registracije budu isticale.

Ali koliko ja znam kada kupiš auto ili promijeniš registraciju onda će ići EU tablica ali ne pod mus da svi moraju mijenjati tablice nego samo oni koji bi ovak ili onak prešli na nove tablice.

Tako da ja mislim da prije i nakon uvođenja VG tablica trošak vlasnika bi bio isti.

Razlike su u osiguranju i u procesu uvođenja dodatne registracije u MUP i ostale službe- barem tak ja vidim.
Koliko to što MUP mora napraviti izmjene košta. Na to sam mislio.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #9 : Veljača 29, 2012, 12:13:49 poslijepodne »
Gospodo, a kakve su to EU tablice ?   Ne razmeju se svi u to ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #10 : Veljača 29, 2012, 12:20:52 poslijepodne »


Tako da ja mislim da prije i nakon uvođenja VG tablica trošak vlasnika bi bio isti.



Bilaj, potrošio sam dva posta u objašnjavanju istog.
Nema dodatnih troškova za vozače, postupak u Ministrastvu, oni pravno reguliraju, kroz pravilnik, rade se nove pločice kao i sve ostale, pri registraciji postupak registracije kao što smo rekli se plaća, dakle pločice, prometna, taksa. No isto tako kao što smo rekli ionako ćemo to činiti s VG ili bez VG pločica.


koko-vg kako izgledaju EU pločice bi nas mogao i ti prosvijetliti, ako ne nikako drugačije, proguglaj malo.
Jako važno pitanje kako one izgledaju, izgleda važnije tebi i od toga da li ćemo dobiti uopće naše VG pločice.




Bilaj

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #11 : Veljača 29, 2012, 12:55:12 poslijepodne »
Za građane je defakto sve isto osim osiguranja.
Bilaj, potrošio sam dva posta u objašnjavanju istog.
Nema dodatnih troškova za vozače, postupak u Ministrastvu, oni pravno reguliraju, kroz pravilnik, rade se nove pločice kao i sve ostale, pri registraciji postupak registracije kao što smo rekli se plaća, dakle pločice, prometna, taksa.
Moje pitanje je koliko košta proces provedbe prilagodbe u ministarstvu i ostalim službama povezanim sa tom promjenom.



Jaguar

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #12 : Veljača 29, 2012, 01:20:49 poslijepodne »
Ne vidim koji bi tamo dodatni trošak bio, spada u nijihov redvni djelokrug rada, sama izmjena pravilnika ne košta ništa, šta bi koštala? Radi se o jednoj analizi postojećih podataka o nesrećama, sve se to radi u redovitom radu Ministarstva, za koji su plaćeni, zaista ne vidim bilo kakav trošak u tom smjeru Bilaj!

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #13 : Veljača 29, 2012, 01:28:02 poslijepodne »
Sve troškove i posredne i osobne i one neposredne platiti ćemo mi građani  >:D, a koliko vidim nitko iz ove ekipice predlagatelja ??? građane o svom naumu nije pitao.
Jaguar pak samo trubi o jeftinijem osiguranju, a bez konkretnih podataka iz osiguravajućih kuća o tome koliko bi bilo kad bi bilo, tak da je jasno da se opet ide grlom u jagode i kak onda na osnovu ničega i pretpostavki postavljat računicu i tvrditi da bi bilo jeftinije...

Kaj se tiče EU tablica, nitko ih nije obavezan mijenjati sve dok mu traju stare tak da i ta tvrdnja o obveznoj promjeni i trošku ne drži vodu, a s velikogoričkim domoljubljem i bla bla si morete znate već kaj..

Bilaj

  • Gost
Odg: Opet malo o auto-tablicama ZG ili VG
« Odgovori #14 : Veljača 29, 2012, 01:46:58 poslijepodne »
Ne vidim koji bi tamo dodatni trošak bio, spada u nijihov redvni djelokrug rada, sama izmjena pravilnika ne košta ništa, šta bi koštala?

Ništa nije besplatno pa ni utrošen rad na promjenu pravilnika, utrošen rad na prilagodbi procedura, utrošen rad na promjeni software-a itd...
Ja vjerujem da je to malo ali ja bi rado volio čitati kada se prelaže neki zakon i koliko taj zakon ili propis košta za implementaciju.

Uvođenje EU tablica je idealno vrijeme za uvođenje VG tablica jer će se tada ionako morati mijenjati i procedure  i prilagoditi programska podrška itd.