Autor Tema: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu  (Posjeta: 12003 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« : Kolovoz 25, 2011, 09:48:29 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2011/08/posta-se-seli-iz-sredista-grada/#more-9114

Nekadašnje vojno skladište, danas zapušteno zemljište u Gradićima kraj Velike Gorice, uskoro će postati nova adresa Hrvatske pošte.

Zaposlenici uprave, administracija, kamioni i sva poštanska vozila danas smještena u Branimirovoj, Jurišićevoj i Harambašićevoj ulici do sredine 2013. godine bit će preseljeni na novu adresu, tik uz ulaz u šesti po veličini grad Hrvatske i neposrednu blizinu Zračne luke.

Vlada je dala zemlju

Hrvatska je pošta zemljište veće od 70 tisuća metara četvornih “tražila dokapitalizacijom” od Vlade koja se vojnog skladišta pokušava prodajom riješiti već četiri godine.

Bezuspješno, jer kako doznajemo, zainteresiranih ulagača nije bilo.

Gradnjom središnjeg logističkog centra i preseljenjem dostavnih poštanskih kamiona iz središta grada, bliže pak svim većim prometnicama, poštanskim će se vozilima za prijevoz i dostavu pošte uštedjeti i više od sat vremena.

– Kada kamioni dođu na ulaz u Zagreb, do središnjih se ureda voze i po sat vremena. Uostalom, preseljenjem će se promet maknuti iz središta grada, što je velik napredak jer u Branimirovu u danu minimalno uđe deset kamiona, a o ranojutarnjoj buci u Harambašićevoj, gdje su smještena vozila Pošte, neću ni govoriti – kaže Višeslav Majić, izvršni direktor.

Iako još nije definiran izgled budućeg logističkog centra, doznajemo, neće se raditi nikakvo futurističko zdanje.

– Središnji dio bit će izgrađen na jednoj razini s ulazima za kamione i 600 parkirnih mjesta, a tik uz njega gradit će se upravna zgrada – kaže Majić. Kolika je cijena koju će pošta platiti za gradnju centra, nismo uspjeli doznati, a poručili su tek kako će polovicu uložena novca dobiti iz fondova EU.

Četiri milijuna za rentu

Iako će se u V. Goricu preseljenjem sliti oko dvije tisuće poštanskih djelatnika, u Zagrebu će svi postojeći uredi namijenjeni građanima ostati na dobro znanim adresama.

– Preseljenjem ćemo smanjiti troškove održavanja nekretnina jer godišnje samo za spomeničku rentu plaćamo četiri milijuna kuna. Profitirat će i Velika Gorica čiji će se proračun puniti od komunalne naknade koju ćemo plaćati – kaže Majić.

Pošta se svojih prostorija u središtu grada, čiji je vlasnik, neće odreći već će ih iznajmljivati. Ponuditi će ih zainteresiranim obrtnicima i poduzetnicima i tako uostalom puniti svoju blagajnu. Inače, Pošta je lani ostvarila neto dobit od 30,2 milijuna kuna.

- Izabrali smo konzultante i to one koji imaju iskustva u izgradnji logističkih centara jer nismo željeli napaviti niti jednu pogrešku. Važno je da do 2013. godine završi izgradnja jer tada nastupa liberalizacija tržišta poštanskih usluga i naš proces modernizacije mora biti obavljen – zaključio je Višeslav Majić.

Lana Kovačević / Večernji list

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #1 : Kolovoz 25, 2011, 09:50:50 poslijepodne »
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #2 : Kolovoz 25, 2011, 09:52:38 poslijepodne »
Ali stvar je zaista dobra,ima smisla i daje primjer ostalima da se maknu iz grada. Na kraju,taj se bu grad skroz sim preselil.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #3 : Kolovoz 25, 2011, 10:17:55 poslijepodne »
A,čuj,dober primer je dober primer ma kulko nekteri mučali o tem.
Kam se ono Gredelj seli?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #4 : Kolovoz 25, 2011, 11:05:17 poslijepodne »


Ovo su one vojne zgrade pri vodocrpilištu,samo je k.o. Gradići.
wwwg tablice

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #5 : Kolovoz 26, 2011, 11:11:05 prijepodne »
Super za mene  :D :D :D


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #6 : Kolovoz 27, 2011, 01:55:15 prijepodne »
Ne lovim te..?
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #7 : Kolovoz 27, 2011, 01:05:03 poslijepodne »
Pa možda ženska dela na pošti?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #8 : Kolovoz 27, 2011, 08:36:36 poslijepodne »
To, kak se uprava pošte sa dobrim dijelom službi seli u Goricu je za svaku pohvalu, isto tak je za pokudu kaj su dozvolili da uprava Mecatora-H preseli svoju upravu u Sesvete ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #9 : Kolovoz 27, 2011, 09:59:49 poslijepodne »
Da, imaš pravo, privatnoj stranoj tvrtci je prava sitnica odrediti gdje će oni imati svoje sjedište... zato su došle uprave Lidla i Kauflanda...

Mislim - tko je mogao i kako zabraniti odlazak uprave Mercatora?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #10 : Kolovoz 27, 2011, 10:22:38 poslijepodne »
Poglavarstvo grada sa nekim stvarima koje su mogle riješiti u korist Mercatora-H.  Mercator ulazi između ostalog i u naftni biznis ... Znam da su godinama rješavali neke sporove oko zemlje (sada prodavaonica građevnog materijala) trgovine po zadružnim domovima itd.  Mercatorova zgrada u kojoj je sad uprava Modiane, mogla bi uskoro ići na prodaju. Spominjala se banka, ali još ništa nije sigurno. Lidl je napravio svoju upravnu zgradu, ugradski proračun sliko se pun kufer novca koji je završio ... valjda na pravom mjestu (nećemo sumnjati) Ide se na ruku i Euro petrolu oko nove benzinske pumpe između Zubaka i Konzuma  ... tako se moglo malo potruditi i oko Mercatora (naravno, u gradu nema sposobnih ljudi za odrađivanje takvih poslova.)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #11 : Kolovoz 27, 2011, 10:24:20 poslijepodne »
...kaj su dozvolili da uprava Mecatora-H preseli svoju upravu u Sesvete ...

Kaj nisu oni otišli v Karlovec?Rekel mi je rođo da mora iti zdravstvenu potvrditi v Karlovec.

... trgovine po zadružnim domovima itd...

Ovaj steklenik v Kurilovcu je kak vremenski stroj,čem zajdeš nutre vrne te v 1960.u. Najnajnajgori dučan v cele Gorice pak i širše.F kumpletu z parkerališčem;po letu kaubojska posla,prašine prek glave a da dojde,jesen,zima il žmekne kiša-samajama.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2011, 10:31:13 poslijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #12 : Kolovoz 27, 2011, 10:36:46 poslijepodne »
Pa možda ženska dela na pošti?
Ne delam,ali nebi imala ništa protiv  da delam tak blizu

Jaguar

  • Gost
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #13 : Kolovoz 28, 2011, 12:32:07 prijepodne »
To, kak se uprava pošte sa dobrim dijelom službi seli u Goricu je za svaku pohvalu, isto tak je za pokudu kaj su dozvolili da uprava Mecatora-H preseli svoju upravu u Sesvete ...

To je kupovinom Getroa bilo očekivano, jer je Getro u Sesvetama imao odličnu upravnu zgradu, bolje uvjete, bolju organizaciju u poslovanju i cjelokupnu infrastrukturu za poslovanje.
Osim toga teško je utjecati na privatne tvrtke, šteta ali na sreću dobili smo Lidl, koji je našao svoj interes da iz Buzina preseli u Goricu. Slovenci nemaju lokalpatriotizma zbog bivše Slobode, ona je prošlosvršeno vrijeme.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Pošta se seli iz središta Zagreba u Goricu
« Odgovori #14 : Kolovoz 28, 2011, 05:41:28 poslijepodne »
Ne delam,ali nebi imala ništa protiv  da delam tak blizu

Pa zakaj onda super tebi?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”