Autor Tema: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....  (Posjeta: 152107 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #150 : Svibanj 23, 2011, 10:39:23 poslijepodne »
Konačno jedna dobra, prava, proljetna kiša, bez tuče.
Iako neće idealno pogodovati svima ali poljoprivredi i vrtovima u cjelini hoće. :)

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #151 : Lipanj 01, 2011, 01:56:56 poslijepodne »
ja sam dobil grinje na orasima?!?!? :o

je i vi imate takovih napastnika?

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #152 : Lipanj 02, 2011, 01:24:16 poslijepodne »
Ima uputa na internetu kako se riješiti napasnika prirodnim putem.
Pomoću mravlje kiselina iz kopriva - koprive odstoje u vodi 24 sata te se tom tekućinom špricaju napadnuti usjevi.
Ne znam detalje... :(

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #153 : Lipanj 02, 2011, 10:08:16 poslijepodne »
Ima uputa na internetu kako se riješiti napasnika prirodnim putem.
Pomoću mravlje kiselina iz kopriva - koprive odstoje u vodi 24 sata te se tom tekućinom špricaju napadnuti usjevi.
Ne znam detalje... :(

Da istina tak sam i ja čul da se kopriva koristi kao zaštita ali i kao gnoj/prehrana ovisno o tome koliko dugo stoji u vodi.
Neznam detalje recepture, ali uglavnom kraće držanje u vodi je zaštita( do tjedan dana) a kasnije ukoliko se duže drži u vodi koristi kao prehrana biljkama. To je prirodni pripravak, ali imal sam prilike vidjeti onu koja duže stoji u vodi, ta ima grdi miris.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #154 : Lipanj 03, 2011, 07:20:32 prijepodne »
Evo linka na zanimljiv članak o prirodnoj zaštiti bilja:

http://mojcvijet.hr/content/view/175/73/

Ja primjenjujem priču sa gnojivom od koprive.


 8)

Bilaj

  • Gost

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #156 : Lipanj 06, 2011, 08:48:05 prijepodne »
Jel kaj vama ova oluja napravila?
Ja još nisam otišao do vočnjaka ali nada se da budem uskoro.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #157 : Kolovoz 19, 2011, 09:35:21 poslijepodne »
Pa malo črn,pa malo bel,pa malo po sliva,pa malo po breska...Tu i tam se preseče z paradajzom...  :P
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #158 : Rujan 15, 2011, 10:16:35 poslijepodne »
Jel do ima kaj za letošne jabuke povedati?
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #159 : Rujan 19, 2011, 12:22:52 prijepodne »

Ruška letos cvete drugi put
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #160 : Rujan 19, 2011, 08:38:05 prijepodne »
Imam nekoliko mladih voćki, koje sam u proljeće(ali izgleda prekasno) špricao crvenim uljem(izgleda i prejake koncentracije) od kojih mi se 4-5 voćki osušilo, međutim jedna od tih suhih se sada u jesen probudila, izlistala i procvjetala, taj fenomen mi nije jasan, pa ukoliko netko ima spoznaja i zna o čemu se radi, biti ću zahvalan za svaki savjet. Mogu li očekivati da će te voćke na proljeće biti ponovno žive ili ih moram vaditi.
Predpostavljam da sam sa crvenim uljem, moguće prekasno špricanim poremetio voćkama ritam življenja/mirovanja.

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #161 : Rujan 19, 2011, 06:47:55 poslijepodne »
Imam nekoliko mladih voćki, koje sam u proljeće(ali izgleda prekasno) špricao crvenim uljem(izgleda i prejake koncentracije) od kojih mi se 4-5 voćki osušilo, međutim jedna od tih suhih se sada u jesen probudila, izlistala i procvjetala, taj fenomen mi nije jasan, pa ukoliko netko ima spoznaja i zna o čemu se radi, biti ću zahvalan za svaki savjet. Mogu li očekivati da će te voćke na proljeće biti ponovno žive ili ih moram vaditi.
Predpostavljam da sam sa crvenim uljem, moguće prekasno špricanim poremetio voćkama ritam življenja/mirovanja.

 "Gle malu voćku poslije kiše, dođem s crvenim uljem i nema je više"
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #162 : Rujan 19, 2011, 07:05:26 poslijepodne »
Imam nekoliko mladih voćki, koje sam u proljeće(ali izgleda prekasno) špricao crvenim uljem(izgleda i prejake koncentracije) od kojih mi se 4-5 voćki osušilo, međutim jedna od tih suhih se sada u jesen probudila, izlistala i procvjetala, taj fenomen mi nije jasan, pa ukoliko netko ima spoznaja i zna o čemu se radi, biti ću zahvalan za svaki savjet. Mogu li očekivati da će te voćke na proljeće biti ponovno žive ili ih moram vaditi.
Predpostavljam da sam sa crvenim uljem, moguće prekasno špricanim poremetio voćkama ritam življenja/mirovanja.

 "Gle malu voćku poslije kiše, dođem s crvenim uljem i nema je više"

glavonjiću imam osjećaj da tebi bolje ide botoks nego voćarstvo. ;D
Pitao sam forumaše i ako neznaš nemoj mi se lijepiti na post bez ikakvog razloga ako neznaš odgovor. 8)

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #163 : Rujan 19, 2011, 08:45:11 poslijepodne »
bakar je otrovan za biljku (i ljude) kada se probudila.
kada spava onda je neutralan za biljku.

ali pazi bakar je teški metal i bolje ga je manje staviti nego previše. Probaj ako nisi siguran staviti bijelo ulje (crveno ulje je biljelo + crveno).

A jesi li siguran da si dobro posadio. Možda su se i smrzle? Meni su ove godine crkle 4 jabuke :-(

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #164 : Rujan 19, 2011, 09:04:52 poslijepodne »
bakar je otrovan za biljku (i ljude) kada se probudila.
kada spava onda je neutralan za biljku.

ali pazi bakar je teški metal i bolje ga je manje staviti nego previše. Probaj ako nisi siguran staviti bijelo ulje (crveno ulje je biljelo + crveno).

A jesi li siguran da si dobro posadio. Možda su se i smrzle? Meni su ove godine crkle 4 jabuke :-(

Jesam dobro sam ih posadio, sada su već treća godina kako su posađene i bile su dobre do ovog proljeća, kada sam ih pošpricao uljem, očito kako i velite prejake koncentracije i to najvjerojatnije prekasno, kada se biljka počela buditi pa čak i pupati, zanimljivo nisu sve, od njih 20-ak 5 voćaka je stradalo, a jedna je sada izlistala i procvjetala od tih 5. Očito je da sam sa prejakom koncentracijom napravio loše za biljke.

Hvala Bilaj za informacije, vidjet ću što će biti iduće proljeće s njima, možda ožive, ak ne vadit ću ih i saditi nove, ali sa uljem ću svakako biti oprezniji ubuduće.