Autor Tema: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....  (Posjeta: 151937 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #90 : Prosinac 02, 2010, 01:00:55 poslijepodne »
Gdo bu čekal da drveče zraste...?
Am ti je leže zid podiči.  :P

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #91 : Prosinac 02, 2010, 03:21:12 poslijepodne »
Za to trebam platiti građevinsku dozvolu - ovo je jeftinije (45 metara žive ograde i fertik) 8)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #92 : Prosinac 05, 2010, 02:32:32 poslijepodne »
Da li je u ovom podneblju (Ribnica -> tlo od pijeska i šljunka) moguće zasaditi živu ogradu od čempresa ili tuja i koja od tih dviju vrsta  bi bila izdržljivija na vremenske neprilike (vrućine i zimu).

Zemeš beciklin i lagano špijuneraš susede.Tak vidiš kaj se kak drži.
To se zove iskustvena metoda.
Ak misliš imati il imaš cucka zabi na čamporeze.Nekak se ne vole...  :D

Bilo bi super da je to neka visoka vrsta jer želim zakloniti pogled prema svojem "prekoplotoviću" koji ima totalno neuredno dvorište puno grmlja i ostalih gluposti. >:D


Ak malo počkaš most se negvo grmlje il šumadija dost podigne pak te ekstra investicije spasi.
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #93 : Prosinac 06, 2010, 07:01:27 prijepodne »
Ideja nije loša.
Baš bi mogel malo pogledati i pitati susede kaj napraviti. :)

A kaj se tiče cucka, imam nekakvu veliku crnu zvijer koja je na sajli i pokriva nekih 100m2 i mogu mu ograničiti dio kretanja koji bi ugrozio tuje (čemprese).

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #94 : Prosinac 06, 2010, 09:14:30 prijepodne »
Možda probaj staviti tramvajsku živicu. To raste kao ludo i dosta brzo naraste.

Tuje rastu polagano i dugo im treba da narastu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #95 : Veljača 27, 2011, 07:02:46 poslijepodne »
jel se kaj dela u vočnjacima.
Sada bude valjda skoro kraj te zime.

Ja sam već nekaj orezival, samo nisam pametan jesam li nekaj pametnoga napravil ili samo štete jer je sada fakat mrzolo.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #96 : Veljača 27, 2011, 07:04:46 poslijepodne »
sjetil sam se po temi voćnjaka predavanja od prije par godina ... čovjek je objašnjaval kak se vočke "bijele" sa vapnom u kasnu jesen, te da im je to na neki način zaštita preko zime, a kod nas u proljeće ... (da susedi vide da se nekaj delalo ...)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #97 : Ožujak 02, 2011, 06:33:21 poslijepodne »
sjetil sam se po temi voćnjaka predavanja od prije par godina ... čovjek je objašnjaval kak se vočke "bijele" sa vapnom u kasnu jesen, te da im je to na neki način zaštita preko zime, a kod nas u proljeće ... (da susedi vide da se nekaj delalo ...)

Da, tak su i meni govorili. tri razloga:
Jedno je da odgodi prerano sazrijevanje vočki odnosno da ne prerano krenu sokovi u vočki.
Drugo je da po zimi za vrijeme sunčanih dana se ne zagrije kora pa da kad padne noć od hladnoće popuca.
A treći je dezinfekcija.

Za ovu dezinfekciju bi trebalo koristiti mješavinu vapna (5 kila), soli (pol kile) i sumpora (0,25 kila - ne znam u kojem obliku). U toj kombinaciji sumpor u mješavini dezinficira samo drvo i smanjuje broj štetočina i boleščina.
Ja sam samo farbal s običnim vapnom. Nisam koristil tu kombinaciju nego sam samo kupil običnu verziju vapna u dučanu.

Ideja farbanja jest čim padne zima da se pofarba. Samo prilikom farbanja treba paziti da kad se farba da ne bude ispod nule- znaći sve je ok samo dok je iznad nule.

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #98 : Ožujak 12, 2011, 08:30:42 poslijepodne »
jel tko danas bio u vočnjaku?

jeste kaj rezali. Ja sam posadil dva trsa :-)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #99 : Ožujak 12, 2011, 08:39:57 poslijepodne »
Večinu sem porezal početkom tjedna,nekaj i prije,des sem rešil jabuku i ribizlin.Šibe od ribizlina sem dal susede a od nje dobil tujnu i nekakovo cveče (mene ta imena nikak nejdu v glavu,tak da mi je treba magnolije neeeeeeebi se setil imena da je za vubiti).Još bi trebal somleti granje i pohitati po greda al to bu došlo na red da bu čas.
Kakve si trse posadil?Nekaj kupovno il..?
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #100 : Ožujak 13, 2011, 11:34:35 prijepodne »
Ja sem posadil dve jabuke.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #101 : Ožujak 13, 2011, 10:04:07 poslijepodne »
Kakve si trse posadil?Nekaj kupovno il..?

Najprovjereniju sortu - Isabelu :-)

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #102 : Ožujak 14, 2011, 10:33:53 prijepodne »
Može mi netko pomoći oko voćki.
Imam nekoliko sortnih jabuka, trešnju, šljivu, marelicu, breskvu, nekoliko vrsta krušaka.
ovih dana sam ih obrezao, voćke su mlade 2 godine, pošpricao crvenim uljem, mala stabla pobojao živim vapnom uz dodatak soli, sulfat nisam dodavao, jesam li sve dobro napravio i šta je najbolje još napraviti u sljedećem razdoblju, do listanja i cvata a i kasnije tijekom ljeta? Hvala unaprijed na svakoj pomoći.

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #103 : Ožujak 14, 2011, 10:40:37 prijepodne »
ovih dana sam ih obrezao, voćke su mlade 2 godine, pošpricao crvenim uljem, mala stabla pobojao živim vapnom uz dodatak soli, sulfat nisam dodavao, jesam li sve dobro napravio i šta je najbolje još napraviti u sljedećem razdoblju, do listanja i cvata a i kasnije tijekom ljeta? Hvala unaprijed na svakoj pomoći.

Pa ne znam za živo vapno (valjda gašeno :-).
Sumpor se stavlja da dezinficira. Ako nisi stavio sumpor mislim da ne trebaš ni sol stavljati. Vapno se stavlja zbog boje. I stavlja se po zimi.

Sada ono što treba obvezatno napraviti jest uzeti ureu (ili kan) i baciti ju 1.4. i 1.5. (nemoj pretjerivati s ureom jer češ više stete nego koristi napraviti).

Možeš još špricati s borom ali ja nisam stručnjak za bor i nikada nisam špricao s borom.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #104 : Ožujak 14, 2011, 10:51:58 prijepodne »
ovih dana sam ih obrezao, voćke su mlade 2 godine, pošpricao crvenim uljem, mala stabla pobojao živim vapnom uz dodatak soli, sulfat nisam dodavao, jesam li sve dobro napravio i šta je najbolje još napraviti u sljedećem razdoblju, do listanja i cvata a i kasnije tijekom ljeta? Hvala unaprijed na svakoj pomoći.

Pa ne znam za živo vapno (valjda gašeno :-).
Sumpor se stavlja da dezinficira. Ako nisi stavio sumpor mislim da ne trebaš ni sol stavljati. Vapno se stavlja zbog boje. I stavlja se po zimi.

Sada ono što treba obvezatno napraviti jest uzeti ureu (ili kan) i baciti ju 1.4. i 1.5. (nemoj pretjerivati s ureom jer češ više stete nego koristi napraviti).

Možeš još špricati s borom ali ja nisam stručnjak za bor i nikada nisam špricao s borom.

Hvala, da gašeno vapno krivo sam napisao.
A šta je bor?