Autor Tema: Gradski portal  (Posjeta: 112440 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #150 : Kolovoz 04, 2010, 09:53:24 poslijepodne »
Si su več obesili zastave i popikali čestitke za Oluju na portale samo ovi naši HATEZEjci šparaju na struje...
Lani je negdo v Porinove obesil zastavu 10.04.,jel se sat setil zdiči istu..?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #151 : Kolovoz 05, 2010, 11:03:03 prijepodne »
Obavijesti

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti
05.08.2010.
U ime Grada Velike Gorice i gradskog portala svim sugrađankama i sugrađanima čestitamo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, iskazujući posebnu zahvalnost i poštovanje svim hrvatskim braniteljima.

 Pošalji prilog |  Ispis priloga | 20 čitanja
Prebudili su se...Posle sirene.  ;D

JosipJoža

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #152 : Kolovoz 28, 2010, 10:29:00 prijepodne »
Ova informacija bi imala smisla kada bi kredit završavao ove godine 31.12. međutim kredit završava 31.12.2011.
Uh do tada ima još podosta rata da se plati, kao što su se plaćale i od 2004 god. pa do sada.

Nije li ovo uvod u novo zaduživanje? Kako stoje financije Grada? Obzirom da većina Gradova ima slabije punjenje proračuna i deficite u proračunu, obzirom da je i državni proračun podbacio debelo, unatoč tome što Velika Gorica ima i jednu sretnu okolnost da ne trpi krizu možda kao druge sredine, ali opet se nameće pitanje kako stoje financije Grada?

Zanimljivo da službeni podaci Grada koji govore "suprotno", nisu ovdje i prikazani, bilo bi korektno i argumetirano za ovakvu tvrdnju.


http://www.gorica.hr/2010/08/sljedece-godine-gorica-placa-posljednju-ratu-jedinog-kredita/#more-5270

Visokom četvorkom za razvijenost, koju je Velikoj Gorci dodijelilo Ministarstvo regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva, taj se grad svrstao na 65. mjesto razvijenosti lokalne i područne samouprave.


Sve su rate plaćene
Da se, pak, radi popis kreditnih zaduženja gradova, Gorica bi zasigurno dobila i medalju. Dobro, možda ne zlatnu, ali neku zasigurno bi.

Unatoč silnim političkim svađama i prepucavanjima, optužbama za oštećenje proračuna te različitim malverzacijama, službeni podaci koje smo zatražili u Gradu govore sasvim drukčije.

Grad Velika Gorica ima samo jedan jedini kredit. Podignut je još 2004. godine u RBA za poboljšanje komunalne infrastrukture. Iznos kredita je 25,220.000 kuna, a rok otplate mu je sedam godina. Rate na naplatu u Grad stižu tromjesečno i iznose 118.515,04 eura – koliko je to kuna ovisi, naravno, o tečaju eura. Iz Grada poručuju – sve dospjele rate su plaćene.

Kredit je podignut za HDZ-ove vladavine, za SDP-ove uredno podmirivan, i sada će ga i HDZ-ova vlast do 31. prosinca 2011. godine, kada istječe posljednja rata, isplatiti.

Razlog podizanja kredita je uvođenje plinske mreže Donje i Gornje Lomnice, Mlake, Gradića i okolnih mjesta Gorice. Možda, kada istekne posljednja rata, Velika Gorica podigne novi kredit da bi stanari okolnih naselja dobili kanalizaciju.

Možda novi kredit

Hoće li se Velika Gorica u skoroj budućnosti zadužiti novim kreditom, nismo uspjeli doznati od mjerodavne gradske službe. Kako stvari stoje, vjerojatno će se morati zaduživati jer ipak je u predizborno vrijeme građanima obećano mnogo projekata za koje u gradskom proračunu trenutačno nema novca.

A ako pitate prosječne građane kolika je njihova zaduženost, odgovor je uvijek isti – velika, i prevelika

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gradski portal
« Odgovori #153 : Kolovoz 28, 2010, 10:39:55 prijepodne »
.
Citat:
Grad Velika Gorica ima samo jedan jedini kredit. Podignut je još 2004. godine u RBA za poboljšanje komunalne infrastrukture. Iznos kredita je 25,220.000 kuna, a rok otplate mu je sedam godina. Rate na naplatu u Grad stižu tromjesečno i iznose 118.515,04 eura – koliko je to kuna ovisi, naravno, o tečaju eura. Iz Grada poručuju – sve dospjele rate su plaćene.

Kredit je podignut za HDZ-ove vladavine, za SDP-ove uredno podmirivan, i sada će ga i HDZ-ova vlast do 31. prosinca 2011. godine, kada istječe posljednja rata, isplatiti.

Razlog podizanja kredita je uvođenje plinske mreže Donje i Gornje Lomnice, Mlake, Gradića i okolnih mjesta Gorice. Možda, kada istekne posljednja rata, Velika Gorica podigne novi kredit da bi stanari okolnih naselja dobili kanalizaciju.

Ovo mi je zanimljivo,a možda i nerazumljivo?! ???

Spominješ uvođenje plina i kanalizacije u naselja oko Gorice. Znam da smo u Mlaki kanalizaciju davno otplatili,plinsku mrežu također. Sada sam u nedoumici,kako to grad otplačuje ako smo mi ,kao korisnici to već davno otplatili.
Kamo je u ovom slućaju usmjeren novac koji smo mi prema gradu uplačivali?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #154 : Kolovoz 28, 2010, 10:43:32 prijepodne »

Spominješ uvođenje plina i kanalizacije u naselja oko Gorice.


mlačanin, ne spominjem ja, to je tekst sa gradskog portala, ono što sam ja spomenuo je crveno boldano.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gradski portal
« Odgovori #155 : Kolovoz 28, 2010, 10:44:18 prijepodne »
http://www.gorica.hr/2010/05/%E2%80%9Ezaboravljena%E2%80%9C-siljakovina-ozivjela/#more-3980

Citat:
Osim Šiljakovine gradonačelnik je posjetio i Veliku Mlaku, gdje se radi na uređenju Sportskog doma. Prilikom obilaska naglasak je stavljen na potrebu osnivanja udruge i oživljavanja sporta u Velikoj Mlaki.


Ako me sjećanje ne vara,u V.Mlaki je nogometni lub u privatnim rukama,ili sam ja neinformiran?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

amarkulin

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #156 : Kolovoz 28, 2010, 10:56:55 prijepodne »
Pa pitaj u Mjesnom odboru, oni bi trebali znati...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gradski portal
« Odgovori #157 : Kolovoz 28, 2010, 10:59:46 prijepodne »
Pa pitaj u Mjesnom odboru, oni bi trebali znati...


Prijateljumoj,bolje da pitam tebe jesi li za kavu kod diskonta ? Nemoj me slati samo tam gdje se vrata ne mogu pronaći. Nemoj biti zločesto dijete!! ;) ;)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #158 : Rujan 09, 2010, 11:20:10 poslijepodne »
Rekonstrukcija ulice Matije Gupca
08.09.2010.

PITANJE:

Poštovani gradonačelniče,

Normalno je da u ova vremena recesije nema novaca, ali zar nije moguće da se barem asfaltira ulica tankim slojem onakva kakva je bila do prije dvije godine, jer mi već dvije godine gospodine gradonačelniče nemamo normalne uvjete u našoj ulici.
Napominjem Vam da ste novinaru Večernjeg lista u lipnju mjesecu ove godine (Večernji list od subote 5. lipnja 2010) dali odgovor da će se sa rekonstrukcijom ulice započeti u jesen.

Nikola Jukić

ODGOVOR:

Poštovani,

Grad Velika Gorica u Programu izgradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture predvidio je rekonstrukciju Ulice Matije Gupca. Sredstva su osigurana u Proračunu Grada Velike Gorice za 2010. godinu.
Dio građevinskih čestica koje će biti sastavni dio buduće prometnice Grad je kupio od privatnih vlasnika dok je u postupku rješavanja imovinsko pravnih poslova putem izvlaštenja koje Grad nije kupio od privatnih osoba, a koji postupak se predviđa završiti za otprilike 6 mjeseci.
Do početka rekonstrukcije, ulica će se održavati u voznom stanju.

Dubravko Katulić
Pročelnik upravnog odjela za Izgradnju, komunalne djelatnosti i promet
http://www.gorica.hr/2010/09/rekonstrukcija-ulice-matije-gupca/

Odkad Grad more izvlaščivati?
Mene su nekteri rekli da samo Država i Županija imaju to pravo...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradski portal
« Odgovori #159 : Rujan 11, 2010, 05:11:41 poslijepodne »
Glede foruma na novom Gradskom portalu, tu je službeni stav:

"Ante Štrljić (HDZ) postavio je pitanje gradonačelniku zbog čega na novom gradskom portalu nema više foruma, a zamjenika gradonačelnika Ervina Kolarca upitao je zbog čega je poništen natječaj za izgradnju nove sportske dvorane.

Gradonačelnik Barišić odgovorio je kako gradska vlast želi građanima putem službenog portala pružiti potpune i provjerene informacije, te osigurati veću participaciju građana u funkcioniranju gradske uprave. U tu je svrhu ostvarena suradnja sa Institutom za nove medije i e-demokraciju. Prema modelu novog portala, koji je predložen od strane Instituta, na portalu nema mjesta forumu. Gradonačelnik je spomenuo i kako je pokrenuta internet peticija za vraćanje foruma na portal, koju je potpisalo svega pedesetak osoba, što je pokazatelj da za forumom na gradskom portalu ne postoji veći interes građana."

http://www.gorica.hr/2009/09/3-sjednica-gradskog-vijeca/
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gradski portal
« Odgovori #160 : Rujan 11, 2010, 05:16:46 poslijepodne »
Glede foruma na novom Gradskom portalu, tu je službeni stav:

"Ante Štrljić (HDZ) postavio je pitanje gradonačelniku zbog čega na novom gradskom portalu nema više foruma, a zamjenika gradonačelnika Ervina Kolarca upitao je zbog čega je poništen natječaj za izgradnju nove sportske dvorane.

Gradonačelnik Barišić odgovorio je kako gradska vlast želi građanima putem službenog portala pružiti potpune i provjerene informacije, te osigurati veću participaciju građana u funkcioniranju gradske uprave. U tu je svrhu ostvarena suradnja sa Institutom za nove medije i e-demokraciju. Prema modelu novog portala, koji je predložen od strane Instituta, na portalu nema mjesta forumu. Gradonačelnik je spomenuo i kako je pokrenuta internet peticija za vraćanje foruma na portal, koju je potpisalo svega pedesetak osoba, što je pokazatelj da za forumom na gradskom portalu ne postoji veći interes građana."

http://www.gorica.hr/2009/09/3-sjednica-gradskog-vijeca/


Sram ga bilo Lažljivac Dražen Barišić   sramoto jedna!!!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....


shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradski portal
« Odgovori #162 : Rujan 12, 2010, 12:17:51 prijepodne »
PROSTORNI PLAN UREĐENJA GRADA VELIKE GORICA
...
Grafički prikaz: (namjena, infrastruktura, uvjeti)
... 4-44, 4-45, 4-46
... 4-56, 4-57, 4-58
http://www.gorica.hr/prostorni-planovi/

Zakaj ove karte ne delaju?
Popapala Maca?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradski portal
« Odgovori #163 : Rujan 12, 2010, 08:53:26 prijepodne »
Sleđ,to je letodan stara i prežvakana tema...

...koja je još uvijek u tom obliku aktualna...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Gradski portal
« Odgovori #164 : Rujan 12, 2010, 12:59:02 poslijepodne »
Zakaj ove karte ne delaju?
Popapala Maca?


Koje karte? Na koju god sam kliknuo učitave se.