Anketa

Jeste li za ulazak Hrvatske u EU?

Da, bez razmišljanja
1 (6.7%)
Da, iako se bojim
4 (26.7%)
Ne, nije nužno dobro nam je i bez njih
7 (46.7%)
Ne, nikako, žele nas pokoriti
3 (20%)

Ukupno Glasova: 14

Glasanje završeno: Siječanj 07, 2010, 10:20:27 poslijepodne

Autor Tema: Nepokoreni ili ipak jesmo?  (Posjeta: 29557 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Nepokoreni ili ipak jesmo?
« : Studeni 03, 2009, 10:19:55 poslijepodne »
Ne mogu razumijeti (a kaj mogu kad sam bedasta) da smo ne tako davno branili ovu zemlju od kako su rekli jedne od najmoćnijih vojski Evrope, a onda nakon toga postajemo poslušnici ZNA SE koga i za koga.

Bi li mi vi, forumaši, pojasnli zašto mi to MORAMO ući u nekakvu zajednicu sa meni mrskim narodima, koji su zgriješili kroz povijest mnoge nepravde, inceste, smrti, krvoprolića, otimanja, uništenja i stalno to čine.

Što nas vuče, što nas tjera, što nam ne da biti svoj na svome?
Zato su nam nacionalni interesi EU, a ne naša lijepa zemlja? Mi smo svoju zemlju krvlju i životima izborili, oni nisu, baš nitko.
Ima li negdje nekakav link?
« Zadnja izmjena: Studeni 03, 2009, 10:21:52 poslijepodne plemenitašica »

Bilaj

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #1 : Studeni 03, 2009, 11:00:56 poslijepodne »
pokoreni i pokorni nažalost  :-[

Toliko popuštanja u apsolutno svemu da je to neshvatljivo. Mi sve dajemo zato što to od nas netko zatraži a za svoje nacionalne interese ne marimo nimalo.
Jesmo li ikada čuli kojeg političara da je u razgovoru sa slovencima kao uvjet razgovora tražio vračanje Svete Gere...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #2 : Studeni 04, 2009, 08:02:29 prijepodne »
Mišljenja sam da nam prvo treba urediti  sve u zemlji po "evropskim" standardima,a nakon toga treba dobro razmisliti o pristupanju u tu umjetnu tvorevinu.
Čitam po štampi i kojekuda o potrebi ulaska u uniju ,kako nam je to zadnja šansa,ako sada ne uđemo ostajemo izolirani za duže vrijeme i tome slično.Nisam doista vidio ili ne mogu shvatiti kakvoj se to katastrofi izlažemo ako ostanemo tu gdje jesmo?
Gledam samo suđena Miloševiću i Karadžiću (nije tema ali je dobra usporedba) kako zaj……. cijelu Evropu i sud i nikome ništa. A kakova je situacija sa našim ljudima,sa nama?
Srbi i Slovenci brane svoje interese i ako ima nešto što ne ide njima u prilog,o tome šute i ne iznose to u javnost.Oni zaista znaju braniti čak i ono što nikad nije bilo njihovo. A mi?
Što su oni bezobrazniji to im se više podilazi,sramota.
Priznajem da ne shvaćam zbog čega mi to pod svaku cijenu moramo ući?
Zar samo zato da bi se kroz povijest pisalo taj i taj nas je uveo u ………
          
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2009, 09:01:49 prijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #3 : Studeni 04, 2009, 08:38:47 prijepodne »
Mišljenja sam da nam prvotreba urediti  sve u zemlji po "evropskim" standardima,a nakon toga treba dobro razmisliti o pristupanju u tu umjetnu tvorevunu.
Nisam doista vidio ili ne mogu shvatiti kakvoj se to katastrofi izlažemo ako ostanemo tu gdje jesmo?......
Što su oni bezobrazniji to im se više podilazi,sramota.
Priznajem da ne shvaćam zbog čega mi to pod svaku cijenu moramo ući?
Zar samo zato da bi se kroz povijest pisalo taj i taj nas je uveo u ………

Potpisujem. Iz istog razloga sam i pokrenula temu.
Što to ljudi vide ili očekuju od dokazanih povijesnih kolonizatora i uništavača?
Kak ide ona: "Povijest se ponavlja", međutim, mi smo zaboravni.

Ili je to "težnja" da MORAMO biti pod nečijim škrlakom, da imamo tuđince koji će nama upravljati, ili ne nama, nego našim bogatstvima. Valjda nisu dosta opustošili ovu zemlju kroz povijest pa ajmo im omogućiti još. Prije samo 200 godina su vodili borbe za hrvatski jezik, a sad budemo polako ali sigurno izbacivali taj jezik i učili novi - poluizmišljeni, ali naravno tuđi.

Prije samo 18 godina smo branili ovu zemlju, a sad ćemo je ne prepustiti, nego svojom (uffff da mi je znati čijom) voljom pokloniti.

Ajme Bože, koji smo mi narod? Kralju Tomislave, ujedini nas opet nakon više od 1000 godina.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #4 : Studeni 04, 2009, 08:39:18 prijepodne »
Pokušajmo biti realni, prednosti ulaska u EU postoje i nisu nebitne, prva od njih su ulaganja i sigurnost ulaganja europskog kapitala, u zemlji članici EU u odnosu na nečlanicu, zatim otvaranje tržišta i mogućnost većeg izvoza, korištenje sredstava europske unije za razvoj i infrastrukturne projekte, sigurnosni štit u vojnopolitičkom smislu, razvijanje europskih standarda i normi, koje su nama itekako potrebni, jer očito da mi to sami neznamo, nećemo ili nemožemo, itd.

Međutim, svakako bi trebali čuvati svoje osnovne i važne  nacionalne interese, dio ustupaka i kompromisa se mora napraviti, uvijek ako idete u bilo kakvu zajednicu pa i bračnu.
Ono što mene brine je „hrvatski jal“, koji se reflektira sve većim razdorom u hrvatskom narodu a koji je najvećim dijelom uzrokovan određenim političkim strukturama i elitama koje kao da čine sve da on bude još veći, te na taj način lakše zadržavaju vlast, po onoj narodnoj „zavadi pa vladaj“, te na taj način se zapravo gubi osnovni cilj, očuvanje nacionalnih interesa, na kojima smo do sada svaki put pali ako se vratimo unatrag kroz bližu povijest, zadnji primjer je rasprava u saboru o sporazumu sa Slovenijom, koja je pokazala „nisku“ politiku poradi vlastitih grupacijskih i stranačkih ineteresa naspram nacionalnog interesa i koncenzusa.

Da bi mi trebali uvesti europske standarde i norme, najviše radi sebe samih, ne radi Europe svima nam je uglavnom jasno, međutim određenim strukturama u ovoj zemlji to i ne odgovara, jer se neće moći „loviti u mutnom“, te nam je pritisak europe nažalost nužan i dobro da je tu, jer da smo mi htjeli, željeli mogli smo mi i u ovom razdoblju iza nas puno toga srediti, pogledajmo samo nam susjednu Sloveniju, da smo se samo na njih ugledali, Hrvatskoj bi danas bilo puno bolje, nego li je.Očito da u ovoj zemlji imamo jednu političku elitu kojoj ovakva situacija i tekako odgovara, u njoj ima dobar ulov, bolje rečeno krivolov.

I zato mislim da je ipak dobro, uz sve negativnosti, put ka EU kako bi se u ovoj zemlji konačno napravilo malo reda, rada, discipline i odgovornosti, koliko god to nama u ovom trenu izgledalo kao nenacionalni interes




plemenitashica

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #5 : Studeni 04, 2009, 09:26:59 prijepodne »
„…najviše radi sebe samih, ne radi Europe svima nam je uglavnom jasno, međutim određenim strukturama u ovoj zemlji to i ne odgovara, jer se neće moći „loviti u mutnom“, te nam je pritisak europe nažalost nužan i dobro da je tu,…“

Dobro, imamo političku „elitu“ (fujjjjjjj)  koja je na vlasti sve ove godine zaslugom nas (onih nekih, mene ne) samih. Pa kaj nam treba nekakva umjetna tvorevina da se riješimo "elite"?
Ako moram imati nekoga tko će me dovesti u red (namjerno nisam upotrijebila birati, jer očito je da nemam izbor), onda se ja odlučujem npr. za Japance.

I zar samo zato hrlimo i pužemo, jer nam treba "policajac"? Pa imamo mi i na forumu jednoga, valjda se bude oglasio u ovoj temi.  ;)

EU nas tjera da se pokorimo. I ne samo sad, nego stalno, ako hoćete i kroz povijest.
Najbolji primjer je Slovenija, jer i ona je dio te „famozne toliko priželjkivane“ EU.

Zašto imamo želju biti sa takvima u zajednici? Taj dio mi nije jasan. Kao što mi je još manje jasno zašto želimo danas-sutra biti u zajednici sa Srbijom kad znamo što je ta država učinila ne tako davno?

Jedva smo se odpojili, a uskoro bumo se spojili?
Jel to nacionalni interes? Moj nije.

Osim toga – zašto se ne pita građane ove zemlje?
Ne ljude koji imaju RH domovnicu, nego građane ove zemlje?

Misli li ih se pitati svakog ponaosob ili će „elita“ i za njih odlučiti?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #6 : Studeni 04, 2009, 09:48:59 prijepodne »
„…najviše radi sebe samih, ne radi Europe svima nam je uglavnom jasno, međutim određenim strukturama u ovoj zemlji to i ne odgovara, jer se neće moći „loviti u mutnom“, te nam je pritisak europe nažalost nužan i dobro da je tu,…“

Dobro, imamo političku „elitu“ (fujjjjjjj)  koja je na vlasti sve ove godine zaslugom nas (onih nekih, mene ne) samih. Pa kaj nam treba nekakva umjetna tvorevina da se riješimo "elite"?



cijenjena Plemenitašice,


u većini se slažem s Vama,rekao sam predhodno "nažalost nužan" zašto?

Dok god budemo imali situaciju da 50 - 60 % građana ne izlazi na izbore, ne sudjeluje u javnodruštvenom životu, čekajući da sve netko drugi napravi,
dok se kod velike većine od 40 - 50 % građana koji izlaze na izbore ne promijeni svijest, nama će biti " na žalost nužno".

Želim vjerovati da sada i u ovom trenutku, nakon svih ovih događanja zadnjih par godina, poglavito ovom krizom i aferama koje su isplivale na površinu, ta svijest će se podizati i razvijati mnogo brže negoli je to bilo do sada, te se nadam da će nam svima u skorijoj budućnosti biti bolje negoli je to bilo do sada.
U tom smjeru svatko od nas individualno treba učiniti ponešto u okvirima svojih mogućnosti, onda možemo očekivati boljitak za sve nas skupa.

« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2009, 09:50:55 prijepodne JosipJoža »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #7 : Studeni 04, 2009, 10:16:20 prijepodne »
Poštovani!

Krizu su izazvali među ostalima upravo ti koji nam sada licemjerno pružaju ruku pomirnicu.Čitam u štampi kako če Velika Britanija pomoći svojim bankama da mogu dalje nastaviti sa kreditiranjem svojih građana itd. Znači oni mogu pomagati svoje? Zar se tu država smije miješati u poslovanje i pomagati?
Zbog čega mi ne smijemo sačuvati našu brodogradnju?
Previše je tu pitanja i previše žuči,a ionako si ne mogu pomoči. Nisam zadrti konzervativac i ne želim da moja djeca prolaze istu muku kao i mi odnosno ja. <nadam se boljim vremenima koja „dolaze“od vremena kada sam bio dijete.Ali nikako da dođu. Znao sam pitati roditelje ,zašto nešto ne promijenite u svom poduzeću i politici? Odgovarali su mi ,mi ne možemo ali zato ti pokušaj kad odrasteš. Danas se priča ponavlja,samo sad sam ja u ulozi mojih roditelja.

Na izbore ljudi ne izlaze i neće sigurno izlaziti jer je to jedna vrsta bunta i nezadovoljstva protiv današnje politike i političara.Osim naravno „uvezenih nam glasaća“ , ja bih rekao Spavaća ,koji se bude samo za vrijeme izbora ili potrebe.
Dovodi me do ludila to sljepilo-ili sam možda ja slijep- često se pitam,kada treba nešto odabrati i odlučiti se.ali naravno to pogoduje politici za razna namještanja i kombinatoriku.
Pomalo se prisjećam svih onih slogana-mi ćemo,mi znamo itd .i gledam kuda su nas to ti znalci doveli. U mrak,gore nego gdje smo prije bili,sada sada su nas još i osiromašili. I ništa!
A kako će nam biti tamo kuda nas vode bojim se i pomisliti. I još su za to dobro plaćeni,podmazani i podmićeni
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #8 : Studeni 04, 2009, 12:01:54 poslijepodne »
na izborima se ništa neće promijeniti.  :-[

Zašto- zato što premalo ljudi radi a previše ljudi živi na grbači onih koji rade. Oni koji nekaj rade su u manjini i kao takvi žele promjene. Ona većina koja živi na grbači manjine će omogućiti status quo.

Edit: Ovo je izjava biskupa glede hrvatsko slovenskog teritorijalnog spora.

Citat:
Zagreb, 31. listopada 2009. 11:09; IKA D - 116554/10
Izjava Komisije "Iustitia et pax" HBK o hrvatsko-slovenskom razgraničenju

U ovom važnom, povijesnom trenutku, svjesni svoje kršćanske, moralne i građanske odgovornosti, članovi Komisije izjavljuju sljedeće:
Premda nedovoljno informirana - kao uostalom i sva hrvatska javnost - o prijedlogu povjerenika za proširenje Europske unije (EU), od 15. lipnja, Komisija izražava svoju duboku zabrinutost za mir i duh dobrosusjedstva između slovenskog i hrvatskog naroda, a zbog moguće perspektive kršenja međunarodnog prava koje je Sporazum o arbitraži u stanju izazvati. S gorkim okusom pritisaka i nejednakosti, Komisija podsjeća da ova dva naroda stare kršćanske, katoličke tradicije nikada u 14-stoljetnoj povijesti susjedstva nisu imali značajnijih prijepora, a nadasve ne sukoba, dok je sadašnja tajna diplomacija, daleko od očiju hrvatske javnosti, u stanju poremetiti i uzdrmati ovaj vrijedni povijesni polog, te otvoriti Pandorinu kutiju opasnog međunarodnog presedana, u ovom trusnom dijelu Europe, koji još uvijek vida rane iz vremena totalitarnih režima i nedavnih osvajačkih ratova.

Komisija smatra da je hrvatska javnost duboko frustrirana i opravdano ogorčena tajnom diplomacijom koja dovodi javnost pred svršen čin. Pri tome ona konstatira da i Europska komisija EU nadilazi svoja ovlaštenja miješajući se u bilateralna pitanja dviju država i potičući na opasni presedan kršenja europskog i međunarodnog prava. Hrvatska javnost ne zna zašto njezina vlada nije formulirala amandmane na posljednji prijedlog europskog povjerenika, kad je slovenska strana to bila učinila unoseći svoje pretenzije na hrvatski teritorij. I, na koncu, hrvatska javnost tek 30. listopada saznaje što sadržava posljednji nacrt sporazuma o arbitraži i koje su sve strane sudjelovale u tome.

U ovom prevažnom pitanju pravde i mira na jugoistoku Europe, isprepliće se više bitnih načela demokracije, međunarodnog prava i morala: s jedne strane, dužnost javnih poslenika da prije svih važnih odluka obavještavaju vlastite građane i postignu njihov pristanak, bilo izravni, bilo preko zastupnika u parlamentu. To ovog časa hrvatska Vlada ne čini. Ona uz to ili ne konzultira, ili ne sluša svoje najbolje stručnjake s područja međunarodnog prava i prava mora. S druge strane, hrvatsko državno područje nije vlasništvo niti ove, a niti bilo koje druge vlade, nego upravo obrnuto, njezina je dužnost štititi cjelovitost državnog područja. Uz sve to, hrvatsku Vladu i Sabor obvezuju međunarodni ugovori, koje je Hrvatska ratificirala, ili kojih je sljednica. Među tima je i Konvencija Ujedinjenih naroda o pravu mora (1982) koju su 1995. godine ratificirale i Hrvatska i Slovenija, kao i sve druge jadranske priobalne države sve članice EU, pa i sama EU. Među tima su i Završni akt Helsinške konferencije o sigurnosti i suradnji u Europi (1975. - čl. III. o nepovredivosti granica), kao i obvezatna mišljenja tzv. Badinterove komisije međunarodne zajednice iz siječnja 1992, na osnovi kojih su priznate Hrvatska i Slovenija u njihovim tadašnjim granicama. Hrvatska vlada nema pravo prekršiti obveze koje proistječu iz te Konvencije UN, a navlastito ne odredbe o razgraničenju u zaljevima (čl. 15), o maksimalnoj širini morskog pojasa nad kojim obalne države obavljaju svoja suverena prava (teritorijalno more - čl. 3) i dr.

Naša Komisija smatra da se hrvatska strana trebala pred svijetom sustavno, djelatnije i energičnije suprotstaviti nepravdi slovenskih presizanja, jer ova ugrožavaju i pravdu i mir i pridonose destabilizaciji europskog jugoistoka. Naša Komisija također smatra da hrvatska strana nije smjela odustati od načela, po kojem je o razgraničenju dviju država imao odlučivati najkvalificiraniji i najpromptniji svjetski sud - Međunarodni sud pravde Ujedinjenih naroda, a ne nekakav "arbitražni sud" neizvjesnog sastava i pravnog iskustva, s popisa koji nudi Europska komisija, a koji bi sad trebao odlučivati i po nepravnim kriterijima.

U svakom slučaju, hrvatska Vlada nema pravo kršiti Konvenciju OUN o pravu mora i ustupati Sloveniji "pravo" koje Konvencija izričito zabranjuje, a to je moguće proširenje njezinog teritorijalnog mora na hrvatsko more, da bi Slovenija doprla do tzv. otvorenog mora, ali opet - hrvatskog mora. Slovenija pak, po istom pravu mora, ne smije takva što ni tražiti, a 158 drugih zemalja-stranaka Konvencije to ne smiju dopustiti, jer Konvencija ne dopušta da teritorijalno more bude šire od 12 milja. Slovenija osim toga po Konvenciji ima pravo "neškodljivog prolaza" kroz hrvatsko teritorijalno more i brodovi i sada slobodno plove u slovenske luke upravo kroz hrvatsko teritorijalno more. Osim toga, Slovenija ima i "izlaz na otvoreno more", ali kroz talijanske teritorijalne vode, jer tako je rute brodova odredila Međunarodna pomorska organizacija, među ostalim i na su-prijedlog Slovenije. Nije dakle riječ o slobodi plovljenja ili o "izlazu na otvoreno more", nego o teritorijalnim presizanjima i zbog toga je slovenska vlada od konca 2008. pa do ove jeseni blokirala Hrvatsku u njezinu napredovanje prema EU. Pa, zar da sad Hrvatska tu blokadu nagradi teritorijalnim ustupcima i pruži opasan primjer Europi i svijetu? Za koje dobro, koju pravdu i koji mir?

Hrvatska javnost zna da se sva neriješena pitanja razgraničenja među članicama EU rješavaju kao bilateralna, izvan institucija EU i to po međunarodnom pravu, najčešće pred Međunarodnim sudom pravde u Haagu. Niti jedna država članica EU do sada nije ucjenjivala drugu državu-kandidata za EU ustupkom njezina državnog područja. Naša komisija duboko žali da to ovog časa čini susjedna, tradicionalno prijateljska Slovenija, ali hrvatska vlada i Sabor nemaju pravo na to pristati, pa ni po cijenu neulaska u EU ili nastavka blokade. Jer hrvatski građani ne će željeti ući u EU, ako ona u ovom krucijalnom pitanju ne dokaže da ona jest zajednica prava i moralnih vrijednosti.

A postavljaju li hrvatska Vlada i Sabor sebi pitanje, što ako oni protupravno ustuknu pred slovenskim pretenzijama, a hrvatski građani na referendumu odluče da ne žele ući u takvu Uniju? I kako misle hrvatski političari izići pred vlastite građane, pred svoju djecu i unuke, pa i pred sebe same, ako kapituliraju u ovoj stvari? Nije li svakome sad, nakon objavljenog Sporazuma o arbitraži jasno, da jedini rizik, o kome uvijeno govore domaći političari, snosi samo i isključivo Hrvatska, jer može bespravno izgubiti dio svog nacionalnog mora, podmorja i zračnog prostora, dok Slovenija može dobiti i jedno i drugo i treće, preko prava i protiv prava?
Članovi komisije Iustitia et pax vjeruju da hrvatski građani žele da se prekine sa sadašnjim pogoršavanjem hrvatsko-slovenskih odnosa dvaju prijateljskih, većinski katoličkih naroda, ali ne žele da se ikome dopusti da se neodgovorno igra s nacionalnim teritorijem, jer pitanje razgraničenja ne smije biti vezano s ulaskom u EU. Komisija smatra da hrvatski građani imaju pravo i dužnost zahtijevati da hrvatska Vlada i međunarodna zajednica traže od EU, od OSCE, od Vijeća Europe i od OUN da odvrate slovensku vladu od teritorijalnih pretenzija, od igranja vatrom na ovim područjima gdje je, ne tako davno, posezanje za tuđim teritorijem proizvelo ogromne ljudske tragedije upravo zbog kršenja međunarodnog prava i obveze čuvanja mira.

Komisija poziva svoje sugrađane, sestre i braću u vjeri da se mole za dobro, napredak i mir Domovine, te za razboritost i odgovornost onih koji je vode.

U Zagrebu, 31. listopada 2009.
mons. Vlado Košić, predsjednik Komisije
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2009, 12:44:55 poslijepodne Bilaj »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #9 : Studeni 04, 2009, 01:49:42 poslijepodne »
Crkva je napravila odličan korak i svaka riječ je na mjestu... na žalost, naši političari - koje iskreno i ne zanima previše stvarno stanje i budućnost ove države jer su sebe predebelo osigurali i njima će uvijek biti dobro! - ne žele shvatiti i uvidjeti da je njihova dužnost, u prvom redu i iznad svega, čuvanje i zastupanje osnovnih i strateških interesa zemlje, i jedino oni nemaju alternativu i ne smiju je imati.

Umjesto toga, nameću nam se uvjerenja kako je jedna impotentna zajednica država, kakva je EU, i koja dozvoljava svojim članicama da se ponašaju neeuropski (BTW, što je to "europsko ponašanje"??), da prodaju politiku ucjene, bespravnosti i bezakonja (što je opis ponašanja Slovenije), naš dobitni obrazac...

U javnosti vlada pogrešno uvjerenje kako će nas ta EU spasiti, a neće nas spasiti od ničega, jer EU ne služi spašavanju ikoga, već samo proširenju osobnih interesa najvećih članica i lakšem dobivanju poslova za njihove (a ne naše) radnike, te direktan pristup našim resursima, a sve u ime "jednakosti"... nije problem ni u tome - problem je što im nbaši političari to žele dati, umjesto da im vele - sorry, ali naše vode, elektrane, vodovodi, te svi ostali strateški resursi - nisu na prodaju i na upravljanje strancima. I bok!

Naši političari bi trebali imati muda reći toj EU da nas ista, u tom obliku ponašanja koje sada doživljavamo, ne zanima, jer jedna impotentna organizacija, koja dozvoljava ucjene i eks-pravna ponašanja i izmišljanje zakona da bi se došlo do onoga do čega se normalnim putem nikako ne može doći, nije ono što mi želimo. Naša Vlada bi se trebala ugčledati na mnoge zemlje članice EU koje itekako znaju štititi svoje interese, i ne zanima ih što drugi, veliki i jaki misle. Interes vlastite zemlje je najvažniji, i tako i treba biti. Pogledajte sada kako jedan Vaclav Klaus, predsjednik jedne male zemlje i nove članice, kojoj bi se mi smijali iz neznanja, blokira cijelu EU i Lisabonski ugovor, jer on ne želi vraćati oduzeto Nijemcima nakon Drugog svjetskog rata.

Temeljna je činjenica da partnerstvo, kao vrsta odnosa, podrazumijeva da partneri imaju jednake uvjete i da jednako pridonose, imaju jednaka prava i obveze. Ne znam samo sa kime to Hrvatska može imati partnerski odnos u EU, kada kupovna moć njezinih građana nije ni petinu od one u EU?? Kako da se naši ljudi i tvrtke nadmeću za hrvatska bogatsva sa strancima kada nemamo jednake mogućnosti, osim onih na papiru??

Pametne zemlje, među kojima je Slovenija, pa Poljska, pa još neke - to su znale beskompromisno riješiti, i prije članstva postaviti svoja pravila igre, koja su štitila njihova bogatstva i mogućnosti. Donijeli su pravilo da stranci nemaju što tražiti u njihovim zemljama dok njihovi građani ne budu jednaki u praktičnim mogućnostima kupnje, partnerstva i moći. Slovenija nije prodala niti jednu kuću u svojim Alpama i primorju prije ulaska u EU, a i 4 godine poslije ulaska stranci su imali zabranu na 90% onoga što smo mi dozvolili i rasprodali i prije ulaska u EU. Zato nas EU i jebe kao sansku kozu, jer nemaju više interesa da mi uopće budemo članica EU, obzirom su maltene sve što vrijedi već dobili na pladnju i bez truda i uvjeta, pa je interes sa njih0ove strane vrlo upitan. Zato jer Hrvatska nema svoje JA, idealna je kao poligon preseravanja i testiranja različitih metoda pritisaka, ucjena i političkih rješenja, a ista je situacija bila i za vrijeme Domovinskog rata... lopovluk, anarhija, nekvaliteta skrivale su se i od naših političarima pravdala teškim vremenima, pa smo zato dobivali tone farmaceutskog smeća i svekolikog drugog otpada pod firmom "pomoći", te je onaj vic o lijekovima koji se uzimaju poslije jela u Angoli postao realitet u specifičnom obliku i u Hrvatskoj, samo što je Hrvatska imala što jesti...

Žalosno je što Hrvatska nema političara koji bi rekao onim jebivjetrima u Bruxellesu da ili promijene ploču i samo riješe nezakonito ponašanje Slovenije, ili da nas ta i takva EU ne zanima... jer da se to veli, vidjeli bi kako bi se odmah promijenila pjesma, a to smo već i vidjeli kada smo se jednom usudili usprotiviti i podići glas... odmah je moglo i drugačije sa njihove strane, no oni se ne trude jer vide da budalama mogu prodati bilo koju priču...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #10 : Studeni 04, 2009, 03:13:56 poslijepodne »

Umjesto toga, nameću nam se uvjerenja kako je jedna impotentna zajednica država, kakva je EU, i koja dozvoljava svojim članicama da se ponašaju neeuropski (BTW, što je to "europsko ponašanje"??), da prodaju politiku ucjene, bespravnosti i bezakonja (što je opis ponašanja Slovenije), naš dobitni obrazac...

Naši političari bi trebali imati muda reći toj EU da nas ista, u tom obliku ponašanja koje sada doživljavamo, ne zanima, jer jedna impotentna organizacija, koja dozvoljava ucjene i eks-pravna ponašanja i izmišljanje zakona da bi se došlo do onoga do čega se normalnim putem nikako ne može doći, nije ono što mi želimo.

Sumnjam da nam mogu prodati veće bezakonje, ucjene i bespravnost od one koja se kod nas ukorjenila, udomaćila i postala poželjni obrazac ponašanja.

Slažem se sa skro svim što si napisao, samo treba debelo podvući da nama nisu problem ni ta i takva Evropa, ni ta i takva Slovenija, nego smo mi sebi sami najveći problem, jer se za početak kod nas izabrana ekipa ne bavi politikom nego politikanstvom.
A politikanstvo je kad interesi vladajuće manjine budu prikazivani kao interesi većine naroda, čemu smo svaki dan svjedoci.
I - nikom ništa!
Pa dobro smo i prošli s ovim sporazumom.
Mogli su nam 'ladno uzet kaj su htjeli, jer se niš ne dešava osim tri histerična naslova u novinama.
Tak je bilo i sa zerpom, tak je i sad, tak se ponizno klanjamo svakom šupku bjelosvjetskom koji ovdje poželi prdnut, oprostite na gruboj riječi  :-X

Zanima me živo kako će Srbi to riješiti. Za razliku od nas, oni ne fermaju nikoga i ništa osim svojih interesa.
Sto puta su to demonstrirali, vjerujem da će i u tim pregovorima izvući maksimum koji mogu dobiti.
Na kraju priče završit ćemo tu negdje mi i oni, s tom razlikom da ćemo se mi osjećati izdano i prodano, a oni zadovoljno.
Kladila bi se u to.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #11 : Studeni 04, 2009, 03:29:22 poslijepodne »
Na kraju priče završit ćemo tu negdje mi i oni, s tom razlikom da ćemo se mi osjećati izdano i prodano, a oni zadovoljno.
Kladila bi se u to.
Ja se ne bi kladio u to. Mi će mo ispasti gore.
Mi se ne borimo za svoje interese dok se Srbi bore. Srbi su rekli da ne žele plaćati dugove od jugoslavije- i to im je oprošteno. Hrvatska je ponizno preuzela dugove. Hrvatska više niti ne kaže ni jednu riječ za adu na dunavu a niti za svetu geru. Srbi i Slovenci šute i mudro traže još više...

U pregovorima sa EU ljubljana je morala mijenjati ustav i kaže da je to bilo strašno- morala je dopustiti da EU građani mogu kupovati nekretnine. Hrvatska je liberalizirala trgovnu nekretninama a nismo ni izgledni da će mo brzo ući u EU.

Hrvatska je morala osuditi smjeniti, uhititi, osuditi skoro sve generale a Srbiju više niti ne pitaju za Mladića a za Kadijevića nisu niti ikada išta pitali...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #12 : Studeni 04, 2009, 03:34:28 poslijepodne »
.........ne žele shvatiti i uvidjeti da je njihova dužnost, u prvom redu i iznad svega, čuvanje i zastupanje osnovnih i strateških interesa zemlje, i jedino oni nemaju alternativu i ne smiju je imati.

.......... već samo proširenju osobnih interesa najvećih članica i lakšem dobivanju poslova za njihove (a ne naše) radnike, te direktan pristup našim resursima, a sve u ime "jednakosti"... nije problem ni u tome - problem je što im naši političari to žele dati, umjesto da im vele - sorry, ali naše vode, elektrane, vodovodi, te svi ostali strateški resursi - nisu na prodaju i na upravljanje strancima. I bok!

........Žalosno je što Hrvatska nema političara koji bi rekao onim jebivjetrima u Bruxellesu da ili promijene ploču i samo riješe nezakonito ponašanje Slovenije, ili da nas ta i takva EU ne zanima........

Slažem se sa svim što ste napisali, naročito ovo boldano.
Je li moguće da ga nemamo, ili je pak istina da mu nismo dali dovoljno snage.
Ipak ih je 8 glasalo PROTIV.

.........
Na kraju priče završit ćemo tu negdje mi i oni, s tom razlikom da ćemo se mi osjećati izdano i prodano, a oni zadovoljno.
Već  sad se osjećam prodano, kao što mi je i dijete prodano. Naročito nakon ZERP-a.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #13 : Studeni 04, 2009, 04:44:42 poslijepodne »
Ipak ih je 8 glasalo PROTIV

Što je još jedan dokaz da naši političari nemaju savjesti, jer se nitko i nije odazvao apelu da se glasa po savjesti, već su glasali maltene isključivo po stranačkom ključu, dokazujući da je čuvanje fotelja, uhljebljivanje njihovih smrdljivih lopovskih šupaka najvažnija stvar na svijetu... još jedan dokaz da političari ne žele shvatiti tko ih je izabrao i za koji posao.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Nepokoreni ili ipak jesmo?
« Odgovori #14 : Studeni 04, 2009, 04:58:35 poslijepodne »
Teoretski, poštovani, u pravu ste u detaljno istaknutim navodima definiranja razloga ulaska u Uniju. Samo ovakvu raspravu teško više možemo preoblikovati u aktivnu politiku jer smo kao država založili više od 2/3 imovine i dužni smo svi zajedno ( država, građani, pravni subjekti i banke) ogromne iznose u milijardama eura. Tolike iznose da više vjerovatno ne postoji model povrata osim blagog oblika " dužničkog ropstva".
Svi se definitivno slažu da je došlo vrijeme za "drastične izmjene", " konkretne rezove" itd. ali su svi svjesni činjenice da smo na samom rubu. Ukoliko je točan podatak da dnevno 140 ljudi ostane bez posla, da su firme i obrtnici nelikvidni ili čak pred stečajem, da se stopa nezaposlenosti polako penje do 15% sa intencijom rasta postavlja se jednostavno pitanje: Što nam je činiti ? Čak kad bi automatizmom pozatvarali SVE, doslovno SVE sudionike bilo kakvih pretvorbi, korisnike državnih jamstva, političare u zadnjih 15 godina ( doslovno sve) i kad bi zaplijenili SVU imovinu SVIMA navedenima država bi i dalje bila dužna, kao i građani u njoj ( u prosjeku 10.000 eura/glavi stanovnika).
Što nam je činiti, poštovana Plemenita, poštovani Jura, Bilaj, Sladbe i ostali dragi forumaši? Što nam je činiti?
Da li da primijenimo pravilo Oktobarske revolucije? Teško, jer netko je naveo da trenutno u sistemu živi više građana koji NE rade od onih koji rade tj. žive na grbači manjine koja radi. Dakle, ovakav sistem rješavanja ne bi prošao jer manjina ne bi imala podršku.
Da li da pokušamo ogluhom na sve obveze kao država i njeni građani prisiliti Uniju da "spusti lopticu"?
Teško, Unija je ionako zaračunala taj faktor rizika kad nas je počela mamiti pa bi ovo bilo samo kratkoročno i uzrokovalo bi još veće probleme, a ni vojno ne bi prošlo jer smo ušli u NATO Pakt.
Nažalost, polako mi stihovi VIS Vrata " this is the end, my dear friend...." prolaze kroz glavu.  Svi mi nešto sad pričamo o nužnom zaokretu i ponovnoj industrijskoj orijentiranosti Države kao da je pokrenuti proizvodnju najjednostavniji postupak. Pitajte Vijetnamce koliko im je trebalo i kakve su im plaće. Gotovo je, utakmica je ušla u produžetke, sudac je odradio svoje i moramo se početi privikavati na to da postajemo najamna radna snaga kojoj cijena rada varira u odnosu na burzovnu vrijednost zlata, nafte, plina ili zamrznute govedine. Tko ima nekakve zemlje u obitelji nek zasadi krumpir, papriku, paradajz, luk jer će ga uskoro opaliti po gubici i Zakon o porezu na neobrađenu poljoprivrednu imovinu koji se trenutno usklađuje sa Unijinim propisima ili nek zatraži azil u Kongu, Lithštajnu, Federaciji, Srbiji, Makedoniji, Vijetnamu itd. Uglavnom, tamo gdje nas nema puno i daleko smo od Unije.
Ko to tamo peva?