Autor Tema: Tuđman nema ništa s pljačkom Hrvatske ...  (Posjeta: 3486 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Tuđman nema ništa s pljačkom Hrvatske ...
« : Siječanj 04, 2014, 02:04:47 poslijepodne »
Kačinari: 'Tuđman nema ništa s pljačkom Hrvatske, pljačka je organizirana 1973. godine!'

Najkomičnije je za raspad Jugoslavije kriviti nacionaliste, ustaše, četnike, baliste, kada su finacijske tokove novca od 1973. godine držali bankari, koji su isisavali novac iz zemlje, zaduživali zemlju, kao što to danas isto rade i deponirali su novac u vodećim finacijskim ustanovama svijeta.

Pašk Kačinari godinama skuplja puzzle pljačke Hrvatske preko banaka. Usredotočen na Zagrebačku banku, koju označava kao vodeću banku za pljačku narodne imovine, morao je povezati cijelu situaciju, kako bi došao i do uloge Zagrebačke banke. I svoja otkrića je prezentirao za naš portal.

Kako je počela pljačka u Hrvatskoj  i točno kada?

1973. godine je osnovan konzorcij zajednice jugoslavenskih banaka LHB Frankfurt, na nivou predstavništva, sa predsjednikom Nikolom Mrkićem. Nakon šest mjeseci borbe, predstavništvo konzorcija banaka prelazi u formu banke, a to znači da se toga trenutka počelo trgovati novcima i vrijednosnim papirima. Banka dobiva naziv LHB AG Frankfurt, a od nje nastaju banke  u Beču,  Adria bank AG Wiena, Banque Franco Yugoslave Paris,  Ay bank limited London, The Development bank of Zambija Lusaka i dr. navedene na dokumentu u prilogu uz naš tekst; od broja 14-24. Rukovodstvo zajednice banaka Jugoslavije krenulo je u isisavanje novca iz Jugoslavije i preko ovih punktova u svijetu počelo kontrolu novca u Jugoslaviji. Znači, oni su imali nesagledivu moć, kojom su svjesno sticali bogatstvo za vlastite inetrese. Oni su ključ pljačke naše države!

Koje su osobe u Jugoslaviji shvaćale njihovu igru za vlastite džepove?

Prema mom saznanju, samo dvije osobe u Jugoslaviji su znale riješiti taj problem, pojednostavljeno rečeno, jedino Savka Dapčević i Ante Marković su pričali o ekonomskoj politici, ostali su pričali o političkoj ekonomiji. I tu se vidi namjera da oni žele riješiti problem, a ostali prikriti trag novca. Politička ekonomija je, zapravo, zamagljivanje puteva novca. Želim reći da, kada se počinju otkrivati putevi novca, a to stvarno nije nikakav problem jer je matematika egzaktna znanost i brojke su neumoljive, vidi se uloga bankara u raspadu Jugoslavije. Njima nije bilo drago što je Ante Marković htio poslati financijske stručnjake u banke koji bi otkrili njihove poslove van Jugoslavije u inspekcijskom nalazu. Da je tome tako, vidi se danas, po političkoj klimi i utjecaju prema novcu u zemlji. Koga zastupa vlast? Narod ili banke? Najkomičnije je za raspad Jugoslavije kriviti nacionaliste, ustaše, četnike, baliste, kada su finacijske tokove novca od 1973. godine držali bankari, koji su isisavali novac iz zemlje, zaduživali zemlju, kao što to danas isto rade i deponirali su novac u vodećim finacijskim ustanovama svijeta. I tko otkupljuje taj isti dug Jugoslavije po puno manjoj cijeni? Baš takva bankarska elita. Jednostavno rečeno, ustaše i četnici nisu držali tokove novca u Jugoslaviji i pljačkali narodnu imovinu, već bankari. Kome je onda odgovaralo, da se ne pronađe krivac? Bankarima! Ante Marković nije imao neprijatelje 1989. godine među nacionalistima, već u grupaciji koja je stvorena 1973. godine, kao zajednicu jugoslavenskih banaka. Ante Marković da je išao istraživati naše banke, otkrio bi ovih 5-6 banaka vani, koje smo na početku pobrojali, a za njih je znao jedan mali broj ljudi pa i činjenicu, kako je od 1982. godine Hypo banka vlasništvo jugoslavenskih privrednika i služi kao servis za jugoslavensku privredu, a s tim u vezi za sve nezakonite transakcije. Tako i za otkupljivanje jugoslavenskog duga ta grupacija ima svoje prste, od 1987.-1988. godine, a o kojem se danas ne priča i isto se ne zna kako da je nestao. U to vrijeme se otkupljivao dug Jugoslavije pod strogom tajnom, što sam vidio u dokumentima, ali kako sam čitao njemačke novine i pratio burzu, to mi je bilo glupo jer se vidno prodavao ispod cijene prema dnevnim njemačkim  novinama. Dug se otkupljivao za tvrtke koje su isisavale novac iz države.

Znači, kriza na Kosovu 1980. godine je po vama dirigirana?

Naravno da je dirigirana jer se iza leđa provodila pljačka i vrijednost novca se svela na nivo lakšeg ovladavanja finacijskim tokovima. Narod se bavio nacionalizmom, a bankari su sveli Jugoslaviju na najniže grane. Što se danas događa? Potpuno ista stvar, država se bavi nacionalizmom, ćirilicom, a totalno je pokradena. Pa nije Stožer za obranu Vukovara u nadzornom odboru banke, ali vidite da je stožer pocrtan u medijima kao krivac nekakvog državnog udara. Zato što su postavili par lampaša na cestu, ali nije nitko na vlasti postavio pitanje o isisavanju novca iz države.

Kako to danas izgleda u Hrvatskoj?

Obrazac je isti. Nema stranog novca u opticaju. Mnoge banke stranog vlasnika su samo franšize, tek jedna turska i jedna ruska banka se mogu nazvati stvarno stranim bankama.  Ivo Sanader je imao i imat će velikih problema zbog Hypo banke jer je tražio dozvolu za rad Hypo banke od Rohatinskog, a jasno je da je ova grupacija iz 1973. godine do tada kontrolirala tržište. I ne želi dijeliti kolač. To je jedan od velikih razloga progona Ive Sanadera. Problem je, recimo i Zagrebačka banka i njene nelegalne skupštine jer se do sada prikriva kapital banke u nekretninama. Preko stotinu objekata banke nije zavedeno kao vlasništvo! Sve bi to bilo otkriveno 1989. godine, da je Ante Marković uspio. Danas je jasno zašto nije uspio. Strabag je, kao tvrtka, u Hrvatskoj registrirana na trgovačkom sudu deset puta. To je upravo ta situacija o kojoj pričam, jedno je strani vlasnik, a drugo je kupovina franšiza. Čemu potreba za deset Strabaga u Hrvatskoj?

Za korupciju se okrivljava uvijek Franjo Tuđman?

Franjo Tuđman s ovim stanjem, kao i sa zaduženjima Hrvatske, nema ništa! Niti je on razumio tokove novca, niti je on od 1973. godine bio u bilo kakvim odnosima s ovim bankarskim lobijima. On je general koji je upao 1991. kao državnik u hrvatsku stvarnost, a kako je godinama bio odsutan iz tih krugova nije znao stanje, ekipa bankara koja je kontrolira finacije Jugoslavije, to je dobro iskoristila. Projekt 200 bogatih familija i 200 bankara, koji kontroliraju financije bivše Jugoslavije su dva svijeta. Bankarski problemi danas su isti u Sloveniji ili Srbiji, kao i u Hrvatskoj, što demantira vodeće medije, kako je Tuđman obogatio 200 ljudi u Hrvatskoj. Obogatili su se bankari. Zapravo, mogu reći prema vlasnicima hrvatskog duga, kako narod nije dužan ništa jer je ekipa bankara isisala naš novac i sada kontrolira naš dug tim novcem. Nitko nikada nije objasnio gdje je nestalo 13,5 tona zlata iz države, nitko nije objasnio kako su propale sve 1300 tvrtke, osnivači Zagrebačke banke i u takvim stvarima je problem našeg društva. Danas se Hrvatska predstavlja u medijima kao netolerantna sredina, a za to vrijeme nestaje novac iz države. Na dokumentu koji smo priložili od broja 14 do 24 su poredani udjeli Zagrebačke banke iz 1993. godine, u kojem se jasno vidi sve ono što smo na početku rekli i sve te banke kćeri Zagrebačke banke govore u prilog činjenici da Tuđman s tim nema ništa, već bankarski lobij iz 1973. godine. Kako je moguće da je Adria bank AG Wienna danas većinski vlasnik Zagrebačke banke, a udio Zagrebačke banke u ovoj banci je svega 28 %, dok 72 % udjela Adria bank AG Wienna su sklopili Ljubljanska banka, Jugobanka i neke druge jugoslavenske banke. Tu se vidi prijevara. UniCredit nije vlasnik Zagrebačke banke! Svatko može kupiti frašizu i nalijepiti je pa se tako, od Strabaga do Zagrebačke banke, može zamagliti vlasništvo.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/108921-kacinari-tudman-nema-nista-s-pljackom-hrvatske-pljacka-je-organizirana-1973-godine.html


Ne ... Na kraju bu ispalo da Tuđman nema ama baš nikakve veze sa zbivanjima s početka devedesetih ... a ni njegov unuk ... (onaj kaj je prodaval daske za peglanje i sokove pa najednom poslat bankar)  Opljačkali su nas vanzemaljci, tako na kraju ispada.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Tuđman nema ništa s pljačkom Hrvatske ...
« Odgovori #1 : Siječanj 07, 2014, 08:03:37 prijepodne »
Pa vjerujem da je nekakav masterplan skovan davno prije, udaranjem jugo-ustavnih promjena koje će omogućiti tržištno gospodarstvo i demokratizaciju društva. No to ne abolira Tuđmana u mnogo stvari jer je poznat njegov "demokratski, human, prohrvatski plan" da Hrvatskom vlada 200 obitelji, ostatak raje je stoka sitna zuba koja će robovati i crnčiti za tih 200 povlaštenih i odabranih uguzica i provizionaša...

Hrvatsku nije opljačkao Tuđman ili HDZ (oni sami za sebe su činjenično bili preslabi, tu je potrebna infrastruktura i know-how međunarodnog karaktera), no njihov učinak je jednak onome i onima koji to jesu napravili - jer je lopov onaj koji drži lojtru kao i onaj koji krade, iliti lopov je i onaj koji je lopovu omogućio da krade (donošenjem zakona, pogodovanjem, itd itd...)... upravo u tom dijelu je krivica HDZ-a, a nastavlja ju krivica SDP-a, koji cijelo to vrijeme nije napravio aposlutno ništa da ono što ne valja promijeni, naravno - jer je takav sustav i njima pasao.
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2014, 08:05:46 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Master

  • Gost
Odg: Tuđman nema ništa s pljačkom Hrvatske ...
« Odgovori #2 : Siječanj 07, 2014, 03:03:41 poslijepodne »
Pa vjerujem da je nekakav masterplan skovan davno prije, udaranjem jugo-ustavnih promjena koje će omogućiti tržištno gospodarstvo i demokratizaciju društva. No to ne abolira Tuđmana u mnogo stvari jer je poznat njegov "demokratski, human, prohrvatski plan" da Hrvatskom vlada 200 obitelji, ostatak raje je stoka sitna zuba koja će robovati i crnčiti za tih 200 povlaštenih i odabranih uguzica i provizionaša...

Hrvatsku nije opljačkao Tuđman ili HDZ (oni sami za sebe su činjenično bili preslabi, tu je potrebna infrastruktura i know-how međunarodnog karaktera), no njihov učinak je jednak onome i onima koji to jesu napravili - jer je lopov onaj koji drži lojtru kao i onaj koji krade, iliti lopov je i onaj koji je lopovu omogućio da krade (donošenjem zakona, pogodovanjem, itd itd...)... upravo u tom dijelu je krivica HDZ-a, a nastavlja ju krivica SDP-a, koji cijelo to vrijeme nije napravio aposlutno ništa da ono što ne valja promijeni, naravno - jer je takav sustav i njima pasao.
Slažem se,uglavnom,ali i pljačka Hrvatske je abolirati ČETNIKE i onda im obnavljati kuće našim novcem.Mislim da je to jedinstveni fenomen u svijetu.