Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 296057 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #270 : Studeni 21, 2012, 02:43:23 poslijepodne »
Evo kako radi "naša" Vlada - sprema još jedan harač, nepoznat i bez presedana u normalnom svijetu, upitne ustavnosti i zakonitosti (ili je očito "zakonit"), pa sada da čujemo ljubimce i učmarne poslušnike kokošinjca da počnu braniti i ovo...

Stupanjem na snagu Zakona o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi, od dana 01.10.2012. prema odredbama čl. 13., dužnik koji zakasni s ispunjenjem novčane obveze, dužan je, bez potrebe da ga vjerovnik na to pozove, vjerovniku platiti posebnu naknadu u svoti od 300,00 Kn. Ovo pravo vjerovnika na posebnu naknadu utvrđenu u fiksnoj, paušalnoj svoti pritom ni na koji način ne umanjuje, ograničava niti isključuje pravo vjerovnika na naknadu štete zbog dužnikova zakašnjenja.

Dakle, sad na hrvatskom jeziku :o))

Račun koji ste dobili NAKON 01.10.2012., sa određenom valutom, na koji niste izjavili prigovor, je ugovor koji je do određenog datuma trebao biti plaćen. Ako nije, prvih 300,00 Kn kojih budete plaćali nakon tog datuma onaj kome plaćate ima pravo to smatrati plaćanjem posebne naknade! To ne umanjuje njegovo pravo da na taj račun dodatno još obračuna i zateznu kamatu od 15%!

Očekuju se ogromne naplate tih posebnih naknada od strane HEPa, T-com, VIPa, plinare ... obratite pažnju i na plaćanje svojih obveza jer će ovo navodno biti odmah obračunato na računu (na što sada, znači, imaju i zakonsko pravo)...




Mislim da je vrijeme da počnu pakirati kovčege.

Jer na ovakav način kako se ponašaju nisu zaslužili ni biti otirači ispred vlade ili Sabora.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #271 : Studeni 21, 2012, 02:44:42 poslijepodne »
ne kužim, znači ak ne platiš na vrijeme račun, u momentu kad ga budeš plaćao to se već uzima kao naknada i ne smatra se plaćenim? :o  ???

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #272 : Studeni 21, 2012, 03:31:25 poslijepodne »
Mlačanin, nek ovi pakiraju kufere, kak vi velite, a tko bi to trebal po vama dojti na njihovo mjesto ? Karamarko i njegova ekipa ili možda HSP ?  Lesara neću ni spominjati jer da i on dojde radil bi isto kao i ovi kaj su sad na vlasti.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #273 : Studeni 21, 2012, 03:41:33 poslijepodne »
Ta objava kruži okolo mailovima, to je naprosto ludost, nisam vidio i proučavao taj zakon ali Vi koji "dilate" takve idiotarije, dajte si truda onda pa izvucite članak zakona koji to potvrđuje ili demantira, umjesto što pokušavate unositi paniku i objavite taj članak zakona ovdje.

Usput pitanje, kako je zakon stupio na snagu već kako kažete 01.10. ima li netko tko je takvu naknadu i platio?
Pa onda možemo dalje o tome!


Narodne novine br.: 108
http://narodne-novine.nn.hr/default.aspx

Nije mi do kraja jasan taj članak 13. kao ni sljedeći koji govori o ništetnosti.
Dakle ako sam dobro shvatio od datuma valute vremenski period za plaćanje je još 30 dana i nakon toga slijedi naknada iako ne razumijem cijeli niz ništetnosti i na što se sve konačno odnose.

Predpostavljam kako je smisao ovakvog zakona financijska disciplina, što je u načelu ispravno, no u ovoj krizi i kašnjenjima plaćanja računa, posebno onih režijskih od strane građanstva, ostaje da vidimo kako će se primjenjivati i koje su posljedice tog zakona.

U konačnici preko 30 dana kašnjenja nakon valute vjerovnici uglavnom isključuju uslugu, koju nam pružaju a koju nismo platili u tom periodu, kaj nije tak?
« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2012, 04:09:23 poslijepodne Jaguar »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #274 : Studeni 21, 2012, 04:03:03 poslijepodne »
Ti si stvarno skrenuo do kraja u ludost pravdanja svega i svačega, svi su idioti samo si ti pametan, umjesto da tu laprdaš o vlastitom računu nevjerojatnosti, mogao si se sasm potruditi pronaći i tako nas argumentirano razuvjeriti podastiranjem činjenica (oh, kako li je to tebi strani pojam...).

Za drugi puta - odeš na Narodne novine, upišeš ime zakona, kopiraš zakon u Word, u Wordu upotrijebiš tražilicu (ja sam npr, u tražilicu u Wordu upisao "300,00 kuna" i do traženih članaka sam, bez čitanja cijelog zakona, došao za cca 3,5 sekundi). Iako sumnjam da ćeš tako napraviti, da si ti sposoban tako nešto shvatiti i osobito poslušati (a što je tebi strogo zabranjeno - ti imaš tko misli umjesto tebe), ne bi štitio kriminalce i bio član PRAVOG zločinačkog poduhvata, uperenog protiv građana ove države.

==============================================

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_10_108_2361.html

Članak 11.

(1) Ugovorom među poduzetnicima može se ugovoriti rok ispunjenja novčane obveze do 60 dana.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, može se ugovoriti i dulji rok ispunjenja novčane obveze, pod uvjetom da je dužnik novčane obveze izdao vjerovniku novčane obveze sredstvo osiguranja tražbine koje ima učinak ovršne isprave, a koji dulji rok ni u kojem slučaju ne može biti dulji od 360 dana.
(3) Ako ugovorom među poduzetnicima nije ugovoren rok za ispunjenje novčane obveze, dužnik je dužan, bez potrebe da ga vjerovnik na to pozove, ispuniti novčanu obvezu u roku od 30 dana.
(4) Rok za ispunjenje novčane obveze počinje teći od:
1. dana kad je dužnik primio račun ili drugi odgovarajući zahtjev za isplatu, ili
2. dana kad je vjerovnik ispunio svoju obvezu, ako nije moguće sa sigurnošću utvrditi dan primitka računa ili drugog odgovarajućeg zahtjeva za isplatu ili ako je dužnik primio račun ili drugi odgovarajući zahtjev za isplatu prije negoli je vjerovnik ispunio svoju obvezu, ili
3. dana isteka roka za pregled predmeta obveze, ako je ugovorom ili zakonom predviđen određeni rok za takav pregled, a dužnik je primio račun ili drugi odgovarajući zahtjev za isplatu prije isteka toga roka.
(5) Rok za pregled predmeta obveze iz stavka 4. točke 3. ovoga članka ne može biti duži od 30 dana od dana primitka predmeta obveze.
(6) Iznimno, ako je to opravdano posebnim okolnostima, kao što je to primjerice posebna narav predmeta obveze, ugovorne strane mogu ugovoriti i duži rok od roka iz stavka 5. ovoga članka.

Rokovi ispunjenja novčanih obveza u ugovorima između poduzetnika i osoba javnog prava

Članak 12.

(1) Ugovorom između poduzetnika i osobe javnog prava u kojem je osoba javnog prava dužnik novčane obveze može se ugovoriti rok ispunjenja novčane obveze do 30 dana.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, može se ugovoriti i duži rok ispunjenja novčane obveze, ali ne duži od 60 dana.
(3) Ako ugovorom iz stavka 1. ovoga članka nije ugovoren rok za ispunjenje novčane obveze, dužnik je dužan, bez potrebe da ga vjerovnik na to pozove, ispuniti novčanu obvezu u roku od 30 dana.
(4) Rok za ispunjenje novčane obveze iz stavka 3. ovoga članka počinje teći od dana određenog člankom 11. stavkom 4. ovoga Zakona.
(5) U ugovorima iz stavka 1. ovoga članka, na rok za pregled predmeta obveze primjenjuje se odredba članka 11. stavaka 5. i 6. ovoga Zakona.
(6) Rok za pregled robe iz stavka 5. ovoga članka mora biti naveden u natječajnoj dokumentaciji.
(7) Na ugovore između poduzetnika i osoba javnog prava u kojima je poduzetnik dužnik novčane obveze primjenjuju se odredbe članka 11. ovoga Zakona.

Posebna naknada za troškove prouzročene vjerovniku dužnikovim zakašnjenjem s ispunjenjem novčane obveze

Članak 13.

(1) U ugovorima iz članka 11. stavka 1. i članka 12. stavka 1. ovoga Zakona, dužnik koji zakasni s ispunjenjem novčane obveze dužan je, bez potrebe da ga vjerovnik na to pozove, vjerovniku platiti posebnu naknadu u paušalnom iznosu od 300,00 kuna.

(2) Vjerovnik ima pravo na posebnu naknadu iz stavka 1. ovoga članka bez obzira na to je li pretrpio kakvu štetu zbog dužnikovog zakašnjenja.


(3) Odredbe stavaka 1. i 2. ovoga članka ni na koji način ne umanjuju, ne ograničavaju niti isključuju pravo vjerovnika na naknadu štete zbog dužnikovog zakašnjenja.

============================

Jedino što si dobro rekao je - da je to LUDOST... iako je to blagi naziv.

Članak 1: Puni i točan naziv glasi "KRIMINAL, FAŠIZAM, KOMUNISTIČKI IDIOTIZAM I NESPOSOBNOST VLADAJUĆIH DEBILA d.o.o."

Članak 2: Velebnost te etikete odnosi se i na njihove članove i glasače.

Članak 3. "Osoba javnog prava" je svaka osoba koja ima pravnu i poslovnu sposobnost i kao takova obveze (znači, ja i svaka punoljetna osoba koja ima bilo kakav poslovni odnos, a da joj izričito zakonom nije zapriječen status poslovne sposobnosti - prevedeno na hrvatski, svatko od nas koji čije ime je na bilo kakvom računu kojega dobiva... posebno za jaguara, na srpski neću prevoditi...  >:D >:D >:D)
« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2012, 04:06:43 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #275 : Studeni 21, 2012, 04:09:30 poslijepodne »
ne kužim, znači ak ne platiš na vrijeme račun, u momentu kad ga budeš plaćao to se već uzima kao naknada i ne smatra se plaćenim? :o  ???

Nitko tko bi spadao pod odredbe budućeg Zakona o lustraciji... dapače, ne trebaju nam stranke, već pošteni i za Hrvatsku dobronamjerni pojedinci. Takvih ima, samo "modernizam i prosvjećenost" današnjih birača su na žalost takovi da pošteni ne mogu doći na red. Možda i zato jer im je bitno - kako Jaguar veli - TKO je što rekao, a ne da li je to rečeno istina ili ne. Zbog takve gluposti nam i je kako je.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #276 : Studeni 21, 2012, 04:15:29 poslijepodne »
 ;D ;D ;D Kaj da ti čovjek veli......znaš već i sam,ne moram ti naglašavati posebno! :-*

Usput da podsjetim bilo je i ovdje na ovom forumu pisanja i prozivanja K+ zbog neplačanja dobavljačima i po 18 mjeseci, dok su njegovi dobavljači propadali zbog toga, on se širio u K+++++++.

Pa kad pogledamo ste strane zakon itekako ima smisla!
Upravo da napravi reda u odnosu na nered koji smo imali do sada.
Nekima uređena država ne odgovara, ZNA SE i zašto!
U mutnom se dobro lovi a da to nije tako, davno su je mogli početi uređivati pa porezni dugovi ne bi bili toliki i ne bi bili pretočeni u privatni kapital iako to nisu mogli svi nego samo odabrani, ZNA SE i koji!
« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2012, 04:34:28 poslijepodne Jaguar »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #277 : Studeni 21, 2012, 04:55:03 poslijepodne »
;D ;D ;D Kaj da ti čovjek veli......znaš već i sam,ne moram ti naglašavati posebno! :-*
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #278 : Studeni 21, 2012, 04:55:38 poslijepodne »
Mlačanin, nek ovi pakiraju kufere, kak vi velite, a tko bi to trebal po vama dojti na njihovo mjesto ? Karamarko i njegova ekipa ili možda HSP ?  Lesara neću ni spominjati jer da i on dojde radil bi isto kao i ovi kaj su sad na vlasti.

Ne vjerujem da u Hrvatskoj nema poštenih osoba, privrednika, menadžera, pa i političara, bez obzira na stranačku pripadnost.

Zar doista sve mora propasti da bi se konačno riješili nesposobnih ,koji godinama svima dokazuju baš tu, svoju nesposobnost?
 A narod je i dalje ovca za šišanje i glasanje!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #279 : Studeni 21, 2012, 05:54:07 poslijepodne »


Ne vjerujem da u Hrvatskoj nema poštenih osoba, privrednika, menadžera, pa i političara, bez obzira na stranačku pripadnost.



S pravom ne vjerujete, ima, ima jako puno, samo se ne uklapaju u "koncepte" vrhova političkih stranaka!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #280 : Studeni 21, 2012, 07:41:56 poslijepodne »
I mi te koncepte trebamo promijeniti, jer ovako smo taoci diletantizma i privatnih interesa.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #281 : Studeni 21, 2012, 10:47:19 poslijepodne »
Ajde da vas onda sve pitam: jel kazna od 300 kuna za onoga koji u roku od 30 dana ne plati svoj račun u redu ili ne?

Kolko od vas ne plača račune na vrijeme, a kolko čeka više od 30 dana?

Pa upravo je to rastezanje naplata računa krivo za takvu nelikvidnost u Hrvatskoj, ili mislite drugačije? Samo nadam se samo da bu taj zakon vrijedil i za državu...
Smatram da se tom kašnjenju plaćanja mora doć na kraj i takve kazne jedan su korak u tom smjeru, mada meni 300 kuna zgleda preveć, bolje bi bil neki postotak. I to ovisno o vremenskom razdoblju, na primjer 5% na mjesec.

Prema ovome ako neko duguje 10 kuna, onda je 300 kuna kazne puno preveć, a s druge strane ako duguje 1.000.000 kuna onda je to niš, tak da mi to rješenje ne zvuči baš najbolje.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #282 : Studeni 22, 2012, 07:52:23 prijepodne »
 Ako ovaj zakon zaživi, račun pada na leđa malim ljudima! Kao i uvijek do sada. Jer on i nije donesen zato da se napravi reda u državi. Mislim da nered odgovara upravo samoj državi.
Jer veliki dužnici ionako neće plaćati kao i do sada, a taj nered u prvom redu je generirala sama država. Ona ujedno ima sve instrumente da uvede red, ali tada mora napraviti red kod sebe, u svojem dvorištu. Da su htjeli, to bi odavno bilo uređeno. Ovako će račun platiti oni koji su zakasnili za par kuna, a ne vjerujem da su svaki mjesec kasnili sa uplatom . Doduše , mislim prvo na sebe, jer uvijek platim na vrijeme.
Mislim da ne postoje instrumenti da se kontrolira rad samih službi , koje nisu izuzete odgovornosti slanja računa na vrijeme. Ovo napominjem zbog drugog slučaja koji se meni dogodio, ali nema veze s ovom temo, ali je rezultat isti – morao sam dva puta plaćati.
Ako se pogleda na velike dužnike, tih 300,00 kuna nisu nikakav razlog da plate obaveze na vrijeme. Dakle , cilja se opet na male ljude i tu vidim licemjernost donosioca zakona.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #283 : Studeni 22, 2012, 09:45:23 prijepodne »
Naplata opomena je ukinuta i unatoč tomu neki zaračunavaju trošak opomene, pa između ostalog i državne firme poput HEP-a. Ako se oni ne pridržavaju zakona zašto bi T-com ili drugi?

Što se tiče naknade od 300 kuna ni pravnici ne znaju definirati točno taj zakonski članak 13.
Odlično je kada donosimo zakone u kojima se ni pravnici ne snalaze, koji su toliko rastezljivi i može ih se tumačiti kako kome odgovara. Zato će trebati pričekati i vidjeti kako će to u praksi "klapati"!

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #284 : Studeni 22, 2012, 10:19:27 poslijepodne »
LINIĆ UVJEREN
 'Presuda Sanaderu poboljšava Vladinu poziciju u odnosu na MOL'
Vlada nije zadovoljna s dioničarskim ugovorom s mađarskim Molom o Ini, pregovori o izmjenama tog ugovora već su u tijeku i nezavisno od prvostupanjske presude Ivi Sanaderu, izjavio je ministar financija Slavko Linić za Hrvatski radio ističući kako vjeruje da će izmjene dioničarskog ugovora biti zaključene na obostrano zadovoljstvo.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/227409/Presuda-Sanaderu-poboljsava-Vladinu-poziciju-u-odnosu-na-MOL.html

Idemo se setiti kakov je stav imal prema teleoperateri. Bankami. Velikomu kapitalu.
A na kraju se je spalo na "Superhika, zaštitnika bogate". Nekak mi se čini da je i ovo "tjorak"...
Nek,... jel to onaj isti Linić kaj je prodal INAu, banke, ..?
wwwg tablice