Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 294212 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #135 : Lipanj 28, 2012, 08:20:10 prijepodne »
Vlada odlučila Odzvonilo naplaćivanju opomena i obavijesti o troškovima

 
Vlada je donijela i novi Zakon o zaštiti potrošača u kojem je najbitnija promjena da više nitko neće smjeti naplaćivati opomenu za dugove.
 
Potrošači će sada moći platiti svoj stvarni dug, ali više neće trebati plaćati i naknadu za dugovanje.
 
U Ministarstvu gospodarstva poručuju da je odzvonilo svim trgovcima, odnosno svim javnim poduzećima, teleoperaterima, bankama.... koji su dosad naplaćivali opomene za dug.
 
Drugim riječima, kažu u ministarstvu, ako ste na primjer banci dužni 151 kunu, oni vam mogu poslati opomenu s računom točnog duga od 151 kunu uvećanu za zakonom propisanu najvišu zateznu kamatu koju određuje HNB.
 
Na takvo su se zakonsko rješenje odlučili, kažu, jer su primili na tisuće pritužbi građana koji su upozoravali na eklatantnu nepravdu. Bilo je, navode, puno banaka, teleoperatera i drugih tvrtki koje su svaku opomenu naplaćivale od 20 do 300 kuna pa je često trošak opomene bio veći od samog duga.


 
Evo jedne pozitivne stvari,na koju treba i pozitivno reagirati. Dugo je trajalo, ali i tome je kraj.
Sad bi na redu bile naknade koje se plaćaju T-comu , cca 70,00 kuna, koje su također protuzakonite.


Na žalost ne mogu sada kopirati link ( ne znam zašto mi to ne dozvoljava)
« Zadnja izmjena: Lipanj 28, 2012, 08:23:39 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #136 : Lipanj 28, 2012, 07:00:11 poslijepodne »
Ne treba  tu izdvajati posebno HDZ-e, koji ima ,na žalost poseban tretman kod našeg naroda. Na žalost stvarnost je takva  da su u SDP-u i u HDZ-u ljudi sa istim mentalnim sklopom,koji ih vuče stalno na ono kaj je bilo. ...
Oni ne vole Hrvatsku, zajedno sa svojim „ satelitima“ , jer da nije tako, ne bi se mi danas nalazili tu gdje jesmo.
Ma slažem se ja s tobom, i meni su ti političari dost slični, ali me više nego političari nerviraju ljudi koji se baš probudili, pa se sada javljaju i pljuju, a kad je HDZ bil na vlasti samo su šutjeli ko p*****. To je ono kaj me najviše nervira. Po tome znaš ko je bil imal koristi od HDZja, ili još ima. Čisto licemjerstvo i dvoličnost!

Ali bar su se sad sami izdali, tak da ih se može dost dobro prepoznati.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #137 : Lipanj 28, 2012, 07:24:59 poslijepodne »
Vrana vrani oko ne kopa - šul-kolege si to pak ziher ne delaju!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #138 : Lipanj 28, 2012, 11:12:11 poslijepodne »
kad je HDZ bil na vlasti samo su šutjeli ko p*
Il kontra; prije su bili glasni, "raskrinkavali aferu za aferum" a sad muče kak drek za živicum. Zgleda da nam je, kak je to Jaca rekla, super samo to ne kužimo. Nezavisni novinari... Kaj got.
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #139 : Lipanj 30, 2012, 10:31:45 prijepodne »
Il kontra; prije su bili glasni, "raskrinkavali aferu za aferum" a sad muče kak drek za živicum.
Je, štima, ima i takvih. Uglavnom politička opredjeljenost je očita, tak da ta gluma "nezavisnog", "neutralnog", "objektivnog", "neopredjeljenog" ili "nis u nijednoj stranci" niš ne znači. Gluma, licemjerstvo i dvoličnost.

Samo takvi forumaši se strašno varaju ak misle da su svi glupi i da padaju na takve fore. Time zapravo dokazuju svoje vlastite intelektualne (ne)sposobnosti. Zato se svi prestanite opravdavati da niste u nijednoj stranci jer to niš ne znači.

Ak imate neko političko opredjeljenje držte ga i dalje, vaša stvar, ali takva tumačenja "nis u nijednoj stranci" niš ne znače, eto baš niš. Samo vrijeđaju inteligenciju onog ko to čita.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #140 : Srpanj 03, 2012, 09:45:19 prijepodne »
http://velika-gorica.comli.com/cudesni-svijet-bahatluka/

======================

Uopće nije teško zamisliti situaciju u kojoj bi Vlada dolazila autobusom u Kaposvar i sjednice održavala u zatvorskoj ćeliji Radimira Čačića da je kojim slučajem ovaj osuđen na zatvorsku kaznu.

Hrvatska politika je toliko bijedna da nije vrijedna ozbiljne analize i komentiranja. To je jedna odurna i odbojna djelatnost u kojoj egzistira goli interes, malo stranački, malo osobni, malo privatni, pa malo obiteljski, pa onda opet u krug sve dok ne dođu novi izbori na kojem će PR agencije osmisliti najbolji način da biračima ponovo prodaju praznu priču o borbi i planovima za opće dobro i interese građana. To je jedan čudesni svijet u kojem je bahatost osnovna premisa eventualnog uspjeha, a grabež za plaćama, sinekurama, povlaštenim poslovima i moći najbolje gorivo kojim se ispunjavaju ambicije i zadovoljavaju beskrajne taštine političara.     

Odakle krenuti? Od teze da je Čačić nezamjenljiv, iako ni on sam ne zna što je dobrog napravio u ovih šest mjeseci ministriranja i prvog potpredsjednikovanja. Ili od Vedrana Devčića, koji se školovao u tvrki svoje mame za direktorsko mjesto u Luci i vlastiti izbor objasnio javnosti tvrdnjom da je svako imenovanje uvijek političko, da je SDP dobio izbore, pa ima i puno pravo birati najbolje kadrove, a on od sebe boljeg ionako ne vidi.  Pritom kao šlag na torti neukusa i bahatosti dolazi Devčićeva tvrdnja kako nova Uprava Luke nije stranačka, jer nitko od novoizabrane trojke nije član niti jedne stranke. Samo je Devčić suprug saborske zastupnice SDP-a, ali njemu to nije važno, nema tu ni zrnca stida.

Kako zaboraviti ljigavo svjedočenje, bolje reći pranje Ivana Jarnjaka, koji na sudu otvoreno priča da je znao za Sanaderove i Barišićeve crne torbe s novcem, za plaćanje pjevača, za kupovanje medija, da bi cijelo svoje svjedočenje završio odgovarajući što je kao glavni tajnik HDZ-a učinio da to spriječi. Rekao je ministru financija Šukeru da se "tam na carini nekakvi penezi broje", ali svemu unatoč nije zaslužio i sam biti optužen i sjediti kraj Sanadera umjesto na klupi za svjedoke.

Kako preskočiti premijera Milanovića, koji glumata najveću poštenjačinu u politici dok je istovremeno u državnim tvrtkama nemoguće dobiti visoko mjesto bez članske iskaznice SDP-a, HNS-a ili nekog drugog Milanovićevog partnera. Povrh svega slijedi bezočno podjebavanje elementarne inteligencije i osjećaja za poštenje i pravdu stanovnika Hrvatske od strane Radimira Čačića, koji vlastite ostavke nudi kao da je riječ o potrazi za Božjom česticom. Trebala je biti u lipnju, pa je prolongirana malo do rujna, pa je sada opet došla do ožujka iduće godine, tako da je i najvećim naivcima jasno da će prije znanstvenici objasniti nastanak svemira nego što će Čačić dati ostavku.

Istovremeno se najveći teoretičar etike i morala u politici, a to je upravo premijer Zoran Milanović, zapetljao u šumi vlastitih nazora do te mjere da ga više nitko ozbiljno ne bi trebao uzimati u obzir. Jer, premijer jučer objašnjava kako je strašan bio propust Mirele Holy, koja se usudila priupitati kolegu u HŽ-u za budućnost jedne njegove radnice, dok je istovremeno nevažna Čačićeva odgovornost za sudar u kojem je dvoje ljudi izgubilo život. Pritom je Milanovićevo prtljanje po pravomoćnosti presude uz maglovita ekvilibriranja o uvjetima i razlozima zbog kojih bi jednog dana, možda ipak valjalo razmisliti o tome treba li Čačić stvarno dati ostavku, ultimativan dokaz da u hrvatskoj politici nema ni minimalnog morala i poštenja.

Upravo suprotno, uopće nije teško zamisliti situaciju u kojoj bi Vlada dolazila autobusom u Kaposvar i sjednice održavala u zatvorskoj ćeliji Radimira Čačića da je kojim slučajem ovaj osuđen na zatvorsku kaznu. Što bi bilo da se Čačićeva nesreća dogodila u Hrvatskoj?  Možda bi optužnica bila podignuta protiv mađarske obitelji, jer su se Čačiću našli na putu upravo u trenutku kad je ovaj žurio na neki užasno važan posao od kojeg ovisi budućnost cijele Hrvatske.

Taj čudesni svijet bahatluka političara postao je naprosto neizdržljiv, beskrupulozan do krajnosti, do krajnjeg neukusa. Misle da su nedodirljivi, da građani njihovu bahatost moraju tolerirati, jer su ustrašeni, bespomoćni i nemaju izbora. Jesu li u pravu? Povijest je puna bahatih političara, koji su svrgnuti od ovog ili onog naroda, iako su mislili da su nezamjenljivi. Živimo u vremenu kad cijeli svijet otkucava tražeći bolje i efikasnije upravljanje, pravedniju raspodjelu bogatstva, više poštenja, etike i morala u svim segmentima društva. Hrvatska je dio tog svijeta.

Promjena jest spora, ali valjda neće biti nedostižna za naših života.
« Zadnja izmjena: Srpanj 03, 2012, 09:49:02 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #141 : Srpanj 03, 2012, 01:47:11 poslijepodne »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #142 : Srpanj 12, 2012, 09:57:12 poslijepodne »
 Danas u središnjem dnevniku HTV-a na pitanja novinarke odgovarao je gospodin Leko, a pitanja su bila više nego zanimljiva i direktna.
Samo na žalost , gospodin Leko nije u stanju sročiti suvisle odgovore koji bi imali barem malo veze sa postavljenim pitanjima.
Pitanja su bila ; kako se može dozvoliti da narodni zastupnici ne prisustvuju redovitim sjednicama, zašto nema sankcija za one kojih nema?
Kako to da zastupnici odlaze na gotovo dvomjesečnu stanku iliti godišnji odmor,odnosno što su to tako vrijedno učinili do sada……
Bilo mi je zabavno gledati kako je spomenuti gospodin zastupnik, pokušao opravdati svoj nerad i nerad svojih kolega ,jer nama koji radimo uredno se skida od plaće ako nismo na svom radnom mjestu, imamo godišnji od 30 dana,koji se negdje mogu, a u većini slučajeva  ne mogu se svi iskoristiti .
Gotovo je nezamislivo kakovo visoko mišljenje imaju o sebi i svojem radu, da ne povjeruješ.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #143 : Srpanj 12, 2012, 10:32:42 poslijepodne »
gospon Mlačanin,
saborski zastupnici imaju i drugih obveza i posla, njihov rad nije samo sjedenje u saborskim klupama.
A da ima zloupotreba, u smislu da bi mogli biti a nisu, ima ih vjerojatno. No ne treba ni njih sve stavljati u isti koš, razlika ima i među njima, velikih.
« Zadnja izmjena: Srpanj 12, 2012, 10:35:21 poslijepodne Jaguar »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #144 : Srpanj 19, 2012, 08:42:41 prijepodne »
Zakon o medicinski potpomognutoj oplodnji na Kukuriku način

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #145 : Srpanj 21, 2012, 02:18:33 poslijepodne »
gospon Mlačanin,
saborski zastupnici imaju i drugih obveza i posla, njihov rad nije samo sjedenje u saborskim klupama.
A da ima zloupotreba, u smislu da bi mogli biti a nisu, ima ih vjerojatno. No ne treba ni njih sve stavljati u isti koš, razlika ima i među njima, velikih.

Na žalost ja sve ove godine nikako ne mogu vidjeti te razlike, iako su kako velite velike?!

Jedino kaj vidim i osjetim i ja i moja obitelj ,su stalno novi porezi i zakidanja na svakom koraku.............a od te velike galame o planu 21 ili neznam čemu ništa na vidiku,,,,na žalost svih nas.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #146 : Srpanj 29, 2012, 05:30:27 poslijepodne »
prema pisanju VL, bilo je vijesti i u drugim medijima, vrli hrvatski premjer ide iz desastra u desaster..

naime, u ovo doba finacijske krize, predrecesijsko vrijeme u europi, diletant postavlja diletanta na izuzetno zahtjevno mjesto predsjednika uprave CA.(Croatia Airlines)

ta tvrtka u kojoj se usprkos sto pruza solidne usluge, koji  mirisu na europu bez balkanske zabokrecine, koja dijeli sudbinu mnogih malih zrakoplovnih kompanija, kao sto sam naveo u uvodu ,financiske poteskoce i  tesko nadolazece vrijeme za aviokompanije,rvatski premjer- diletant postavlja tesko ljencinu , diletanta, konfuznog znanja i pameti, skolskog kvartovskog drugara na mjesto sefa hrvatske zrakoplovne kompanije..

http://www.vecernji.hr/vijesti/odabrao-zoran-milanovic-ovo-su-premijerovi-prijatelji-clanak-436290

prema najavama koje nam odasilju crveni hrvatki kmeri, nezapamcene cistke na hrt.u, smjena svih sefova policijskih uprava,upravo u vrijeme kad policija radi najbolje u hrvatskoj povijesti,  cini mi se da se Hrvatim sprema dezaste slican nakon hrvatskog proljeca

a to ce biti, mili  moji tko moze zbrisati vani, a  tko ne , moze gledati na hrt svaku vecer partizanske filmove i kometare tomice jakica i bude loncara.

zivi bili i ostali barem malo normalni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #147 : Kolovoz 01, 2012, 06:18:18 poslijepodne »
Koja navlakuša za naivne!!!

http://www.24sata.hr/pametnakuna/zaradite-na-svojem-hobiju-i-popravite-svoj-kucni-budzet-276327




Zaradite na svojem hobiju i popravite svoj kućni budžet Vjerujete kako biste na svome hobiju mogli dodatno zaraditi i popraviti kućni budžet? Onda je pokretanje kućne radinosti pravo rješenje za vas.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #148 : Kolovoz 02, 2012, 03:53:34 poslijepodne »
http://www.jutarnji.hr/vlada-ce-traziti-koncesionara-za-autoceste--cijena-2-5-milijardi-eura/1044960/

Sve autoceste nudit će se na koncesiju: Vlada će tražiti najmanje 2,5 milijardi eura







 
Evo nam opet tipične priče iz 2001. Godine, samo je sada ipak 2012,ali su igrači ( trgovci ) isti.
Ako se ne varam , zadnji puta kad je SDP bio na vlasti, dogodila se rasprodaja Hrvatske , otišle banke u nepovrat,uz malu naznaku koja se brzo zaboravila od vladajućih, a to je , da smo mi porezni obveznici te banke dobro potkovali!
I naravno , lako je gospodariti sa tuđim stvarima.
Tako se izgleda sada ponavlja priča sa auto cestama. Najprije su iz HAC-a  „legalno „ opljačkali kaj se moglo, a sad se sude, a dugovi ostaju nitko novce ne vraća, a mi svi opet krpajmo rupe iz skupljih cestarina i goriva. Auto ceste smo na kraju ipak svi na bilo koji način financirali i financiramo i dalje! Ne rade to ni sadašnji ni prošli vladajući ,iz svojih džepova. Oni samo ko pijani milijarderi i neodgovorni političari znaju sve dati na bubanj. Njih bi trebalo dati na prodaju, i to za 1 kunu.
Ponašaju se kao da su oni sami sve stvorili, Linić jedino kaj zna govoriti je prodaja. Naravno ne mogu se oteti dojmu da ih sve zanima samo provizija od prodaje.
Niti jedna vlada od '91 do sada, nije napravila ili predložila nekakvo strateško rješenje za cijelu zemlju, od kojeg ne može biti odstupanja i koje ima za cilj trajni ekonomski  razvoj zemlje. Umjesto toga , mlate praznu slamu kroz četiri godine, od izbora do izbora, dobro se potkože i opet odu bez srama i ikakve odgovornosti.
Jedina briga svake vlade do sada je bila, kako i gdje uzeti novce preko poreza i raznih izmišljotina  u proračun, potrošiti sve novce, dodatno zemlju zadužiti do grla i onda otići s vlasti.
Pa nisu zaslužili ni jednu kunu , a kamoli da nas toliko koštaju! U čemu se ogleda ta njihova superiornost i posebnost da ih treba toliko čuvati i paziti? Čime su zaradili toliku plaču? Njima moraju biti sve povlastice i bezobrazno visoke plače za takav sramotni nerad i neodgovornost?
Neka se gospoda koriste javnim prevozom, a ne skupim automobilima, treba im oduzeti mobitele i kartice jer ničim to nisu zaslužili. Jedino ako se ne računaju dugovi koje su napravili do sada ?!
Čime je njihov rad toliko važniji i odgovorniji,od bilo kojeg radnika ili službenika ove zemlje? Nisu oni za ovu Hrvatsku ništa posebno napravili, osim sebi samima, jer su stalno na izvoru informacija.
A kad prodaju auto ceste, kaj je onda na redu?? Jel ostaje još nekaj osim vode i šume za prodaju?
Da ostaju oni sami, vladajući koje nitko ne želi ni badava uzeti, a kamoli kupiti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #149 : Rujan 04, 2012, 01:13:55 poslijepodne »
U Brazilu je Millor Fernandez, humorist, dramaturg i pisac, postavio čitateljima slijedeće pitanje:

- ''Kakva je razlika između političara i lopova?''

Odgovor jednog prevoditelja i lektora ga je oduševio:

''Poštovani g. Millor, poslije dugog razmišljanja došao sam do slijedećeg zaključka: razlika između političara i lopova je u tome da sam prvoga izabrao ja, dok je drugi izabrao mene!''

Millor Fernandez mu je odgovorio:

- ''Poštovani gospodine, vi ste genijalac! Jedini ste koji je uspio naći razliku!''
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”