Autor Tema: Nova zanimanja - kako naći posao?!  (Posjeta: 4187 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Nova zanimanja - kako naći posao?!
« : Prosinac 02, 2010, 11:47:20 poslijepodne »
Izgubili ste posao, a struka vam je jedna od onih koja ima najviše nezaposlenih?! Iako to možda ne izgleda jednostavno, ali razmišljate li o tome da promijenite struku? Svi stručnjaci kažu da ćemo mi, koji danas radimo, do kraja radnog vijeka promijeniti dosta velik broj radnih mjesta. Nema više situacije iz vremena naših roditelja koji su bili na jednom radnom mjestu cijeli radni vijek.

Jako je izgledno da će naša djeca raditi poslove koji danas još ne postoje.

Ako ste mladi i još nikada niste bili zaposleni nemojte čekati posao, dođite vi k njemu. Potražite firme u kojima možete volontirati. Na taj način ćete ući u svijet radnih ljudi, naučiti posao, sklopiti poznanstva koja će vam kasnije koristiti. Kad nas se rijetki odlučuju na volontiranje, ali vani postoje slučajevi kad mladi čak i plaćaju da bi mogli volontirati.

Ako se dobro snalazite s računalom pokušajte tu naći neko područje na kojem se možete iskazati. Npr. javite se za moderatora ovog foruma. Ne, ovo nije šala, community manager će uskoro postati vrlo traženo zanimanje čak i u Hrvatskoj, a moderiranje je prvi korak da vidite da li možete raditi s ljudima.

Upoznajte se s nekim aplikacijama koje se često koriste ili koje imaju veliku uporabnu vrijednost. Ne morate biti programer ili dizajner. Možete se vrlo dobro prodati i kao napredni korisnik. Npr. nekog CMS-a (Wordpress je u strahovitoj ekspanziji), CRM rješenja (http://www.sugarcrm.com/crm/) ili specijalizirane aplikacije kao što je OpenX (za prikaz oglasa). Nije da takvih ljudi treba puno, ali tržište ih traži, a nema baš previše kvalitetnih ljudi.

Kad su računala u pitanju nije rijetka situacija da je netko primljen na neko sporedno radno mjesto, a da bi vrijednim radom i učenjem dogurao do nekog boljeg radnog mjesta.

amarkulin

  • Gost
Odg: Nova zanimanja - kako naći posao?!
« Odgovori #1 : Prosinac 03, 2010, 11:24:07 prijepodne »
Potpisujem. I mi u Esplanadi trebamo community managera...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nova zanimanja - kako naći posao?!
« Odgovori #2 : Prosinac 03, 2010, 08:22:26 poslijepodne »
vani postoje slučajevi kad mladi čak i plaćaju da bi mogli volontirati.

Postoje, i radio sam sa takovima u Švicarskoj. Pa znam i u kakvoj su situaciji, kojim povodom i na koji način to radili. A volio bih da mi netko ovdje malo to približi na hrvatski način - za koji tvrdim da trenutno maltene i ne postoji ijedan usporedan primjer za takvo ponašanje sa onima vani.

moderiranje je prvi korak da vidite da li možete raditi s ljudima.

Mislim da moderiranje nema veze sa radom sa ljudima. Možda i zato jer je 99% kontradiktorno - po principima i metodama - pozitivnom dojmu o radu sa ljudima. A rezultat je - ili nešto imaš na jedan, ili nemaš na drugi način. Sredina maltene i ne postoji.

Da ne velim da je rad sa ljudima u nečemu ozbiljnom, životnom i perspektivnom u svakom pogledu potpuno neusporedivo sa nekakvim životno potpuno marginalnim i neozbiljnim forumašenjem (pogotovo na forumima općenitog tipa kakav je ovaj), koje je svedeno na 99,9% zajebanciju sa ciljem ubijanja vremena i eventualnog doznavanja neke informacije, ne nužno i korisne.

Kad su računala u pitanju nije rijetka situacija da je netko primljen na neko sporedno radno mjesto, a da bi vrijednim radom i učenjem dogurao do nekog boljeg radnog mjesta.

To je moguće u svim zanimanjima u kojima se prvenstveno cijene sposobnosti, trud i znanje naspram papirologije koja najčešće samo zadovoljava neku formu, a ništa ne garantira.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Nova zanimanja - kako naći posao?!
« Odgovori #3 : Prosinac 07, 2010, 10:10:15 prijepodne »

amarkulin

  • Gost
Odg: Nova zanimanja - kako naći posao?!
« Odgovori #4 : Prosinac 07, 2010, 12:12:20 poslijepodne »
Ovo je za mnoge kao iz SciFi romana:

Idealan kandidat mlada je osoba, web developer, web designer ili barem web administrator (dakle ne mora biti programer) koji zna što znači SEO, "ovisnik o fejsu", autor ili follower bloga, s nekolicinom albuma na flickr-u, s uploadanim video materijalom na You Tube-u, bivši ovisnik o browser igricama, registriran na Wikipediju, sa što više sljedbenika na Twitteru i profilom na LinkedIn-u, koristi iTunes ili sličnu aplikaciju sa svojeg telefona.

 :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nova zanimanja - kako naći posao?!
« Odgovori #5 : Prosinac 07, 2010, 02:23:47 poslijepodne »
A davatelj oglasa je jedan zajebant iz wannabe XXII stoljeća...  ::) ::) ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Nova zanimanja - kako naći posao?!
« Odgovori #6 : Prosinac 07, 2010, 02:45:26 poslijepodne »
Ne, to je oglas na linku kojeg je stavio Stjepan.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nova zanimanja - kako naći posao?!
« Odgovori #7 : Prosinac 07, 2010, 04:26:26 poslijepodne »
Niš ne mijenja na stvari, nije to Stjepanov oglas, ali onaj koji ga je tako koncipirao je fakat freak... toliko bespotrebnih kvalifikacija koje ne znače apsolutno - ništa!...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”