Autor Tema: Bogatstvo obitelji Čobanković: Imao je tri, a sada čak 51 hektar  (Posjeta: 2916 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Bogatstvo obitelji Čobanković: Imao je tri, a sada čak 51 hektar
« : Svibanj 10, 2011, 08:33:25 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/vijesti/bogatstvo-obitelji-cobankovic-imao-je-tri-a-sada-cak-51-hektar-clanak-286030

Citat:
Poticaji su, kad je riječ o Čobankovićima, posljednjih godina zaista bili izdašni: uzimali su ih za cjepove vinove loze, za podizanje trajnih nasada, kapitalna ulaganja i slično. Ministar Čobanković posredstvom svoga ureda za javnost džentlmenski je dopustio uvid u podatke Agencije.

Nakon uvida u te podatke, može se zaključiti da je poljoprivredni obrt najstarijeg Čobankovićeva sina Ivana tijekom proteklih sedam godina dobio oko 3,5 milijuna kuna. Godine 2004., kad je Čobanković imenovan ministrom, njegovu je sinu Ivanu posredstvom Croatia banke isplaćeno samo 7807,27 kuna.

Međutim, sljedeće, 2005. godine Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju mladom obrtniku Čobankoviću za sadni materijal i trajne nasade isplatila je 284.845,51 kunu poticaja; 2006. dobio je 289.684,64 kuna; a 2007. godine 371.299,40 kuna. Godine 2008. isplaćeno mu je 582.784,04 kune poticaja za sadnju plemenite loze, sadne materijale i podizanje višegodišnjih nasada.

Godina 2009. također je bila dobra kad je riječ o poticajima – 1,031.921,82 kune. Prošle godine obrtu “Ivan” isplaćeno je 952.796,27 kuna poticaja za matičnjake, plemenitu lozu i kapitalna ulaganja. Prema izjavi ministra poljoprivrede i potpredsjednika Vlade RH, njegova obitelj kad su poticaji u pitanju po hektaru je dobivala koliko su dobivali i drugi. Nisu dobili, izjavio je ministar, “ni više ni manje poticaja od drugih”. Budući da ispunjavaju sve obveze i prema državi i prema bankama, prema ministrovim tvrdnjama, nema banke koja im neće dodijeliti kredit.

http://www.agroklub.com/vinogradarstvo/ilocki-vinogradari-na-rubu-bankrota/2406/

Citat:
I da bi situacija bila još teža, vinogradari se žale kako su im Županija i Grad trebali isplatiti poticaje u visini od 4 tisuće po hektaru za nove nasade vinograda pod sortom graševina. Ali od tog obećanja ništa, jer u posljednje tri godine za te namjene nema novca. Navodno će početkom 2010. godine biti isplaćena potpora za 2007. godinu, a ostale godine najvjerojatnije treba zaboraviti.
Nikada nam nije bilo gore nego što je danas, poručuju iločki vinogradari

Nekako nisam uvjeren da ministrovi sinovi imaju iste probleme kao i ostali.

Jedan od velikih problema u našem gospodarstvu su upravo ti poticaji koji idu podobnima, a ne onima koji bi ih stvarno trebali dobiti. Kažu stručnjaci da za jedno spašeno radno mjesto uz pomoć poticaja, gubimo 2 radna mjesta.

Umjesto silnih poticaja treba smanjiti opterećenja za gospodarstvenika pa neka tržište odluči tko će opstati, a tko će staviti ključ u bravu.


Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Bogatstvo obitelji Čobanković: Imao je tri, a sada čak 51 hektar
« Odgovori #1 : Svibanj 10, 2011, 09:49:16 poslijepodne »
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Hrvatska/Sto-je-Hrvatska-dosad-ispregovarala-s-Europskom-unijom

Što je Hrvatska dosad ispregovarala s Europskom unijom?

Puno toga što su ispregovarali naši političari skrivaju kao zmija noge.

Vezano uz ovu temu zanimljiva je ova odredba...

- prihvaćena europska zabrana sadnje novih vinograda, ali RH ima pravo obnavljati stare

Jaguar

  • Gost
Odg: Bogatstvo obitelji Čobanković: Imao je tri, a sada čak 51 hektar
« Odgovori #2 : Svibanj 10, 2011, 09:58:06 poslijepodne »
Zanimljivo je kako od 2004 godine do danas poticaji Čobankoviću rapidno rastu svake godine.
Rasli su i hektri, imalo se za kupovinu, bogami za milijun kuna iz poticaja u Slavoniji kupiš ogromne površine zemlje.
A znamo svi kako se poticaji dijele i zato ih kao takve treba ukinuti, poticati po proizvodnji a ne po površini.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Bogatstvo obitelji Čobanković: Imao je tri, a sada čak 51 hektar
« Odgovori #3 : Svibanj 11, 2011, 05:12:56 poslijepodne »
Pa uzevši u obzir cijene poljoprivrednog zemljišta, cijela operacija i nije nešto Bog-zna-što...

Drago mi je da baremn netko stvarno želi baviti poljoprivredom, pa makar i ministrova obitelj. To je svakako bolje od onih koji su dobili poticaje a nemaju ni hektara, ni grla, ni litre...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Bogatstvo obitelji Čobanković: Imao je tri, a sada čak 51 hektar
« Odgovori #4 : Svibanj 11, 2011, 05:20:27 poslijepodne »
Veli se da zemla treba slugu a ne gazdu; poloprivredniki sigurno nisu oni glasni,bahati,svepoznati,viđeni,slavni...iako sako pravilo ima izuzetke.A se ovo prije je pretpostavka.  ;)
wwwg tablice