Anketa

Nominacije za "Zlatnu čunu","Izlorno hrvatsko" i "SuperKradsHR"

S plaćom od 4 tisuće kuna dobivali milijunske kredite
1 (33.3%)
Direktor nepostojećeg skijališta u Gorskom kotaru
0 (0%)
Toaletni papir sa slikama političara
2 (66.7%)

Ukupno Glasova: 3

Glasanje završeno: Siječanj 02, 2011, 05:49:40 poslijepodne

Autor Tema: Nominacije za "Zlatnu čunu","Izlorno hrvatsko" i "SuperKradsHR"  (Posjeta: 2694 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Nominacije za "Zlatnu čunu","Izlorno hrvatsko" i "SuperKradsHR"
« : Siječanj 01, 2010, 05:49:40 poslijepodne »
S plaćom od 4 tisuće kuna dobivali milijunske kredite      
U najnovijoj antikorupcijskoj akciji "Bankomat" kojoj su na meti trojica bivših čelnika Hrvatske poštanske banke (HPB) uhićena su i četvorica poduzetnika, Boris Šimunić (32) iz Zagreba, Svetimir Gadže (37) iz Gruda, Oliver Beidenegl (36) iz Ploča i Ivan Galić (49) iz Drvenika koji su od te banke, kako sumnjaju u USKOK-u, nezakonito dobili kredite u iznosu većem od 170 milijuna kuna.
Policija je u Zagrebu te na splitskom i dubrovačkom području uhitila petoricu osumnjičenih, a naknadno im se prijavio i šesti, dok je posljednji, donedavni predsjednik Uprave HPB-a Josip Protega, za sada nedostupan jer je izvan Hrvatske.

U USKOK-u su poslijepodne u srijedu počeli s ispitivanjem dvojice Proteginih kolega, bivšeg predsjednika Uprave i direktora financija HPB-a Marija Kirinića te bivšeg člana Uprave Ivana Sladonje.

Očekuje se da će nakon njih na red doći i četvorica poduzetnika kojima je HPB navodno od početka 2006. do kolovoza ove godine nezakonito odobrila nenamjenske kredite u iznosu većem od 170 milijuna kuna, bez odgovarajućih pokrića, odnosno osiguranja plaćanja kredita.

Nakon saslušanja znati će se hoće li HPB-ovci u pritvor
Ne otkrivajući njihov identitet, Ravnateljstvo policija je izvijestilo da je protiv trojice bivših čelnika HPB-a USKOK-u podnesena kaznena prijava zbog sumnje da su se udružili za počinjenje kaznenih djela i zlouporabili položaj i ovlasti, dok se četvoricu poduzetnika sumnjiči za poticanje na te zlouporabe. Mediji nagađaju da je jedan od osumnjičenih poduzetnika lani Poreznoj upravi prijavljivao plaću od 4000 kuna, a od HPB-a je dobio kredit od 50 milijuna kuna bez ikakvih garancija.

Bivše čelnike HPB-a, banke koja je u vlasništvu Hrvatskog mirovinskog fonda, Hrvatskog fonda za privatizaciju te Hrvatskih pošta, sumnjiči se za nezakonitosti pri odobravanju nenamjenskih kredita. Nagađa se i da ih se sumnjiči da su sami sebi za rad u Upravi banke isplaćivali nesrazmjerno visoke menadžerske bonuse, odnosno da su lani navodno svoje plaće od oko 46.000 kuna mjesečno dodatno "podebljali" s još ukupno 7,5 milijuna kuna neto.

Nakon saslušanja osumnjičenih u USKOK-u moraju odlučiti hoće li i protiv koga od njih zatražiti jednomjesečni istražni zatvor, o čemu odlučuje sudac istrage, te pokrenuti istragu koju, prema novim zakonskim odredbama, u "uskočkim predmetima" više ne vodi istražni sudac nego USKOK.

Protega razgovarao s USKOK-om
Protega je ranije danas za HTV izjavio da se ne krije, da je jutros razgovarao s USKOK-om te da nije odobravao kredite po političkom nalogu.

On je na čelu HPB-a bio od studenoga 2004. do kolovoza ove godine kada ga je na prijedlog Vlade, smijenio Nadzorni odbor banke, zajedno sa Sladonjom. Nedugo nakon smjene u medijima se počelo pisati da je smijenjena uprava plasirala milijardu kuna rizičnih kredita.

Osumnjičeni Mario Kirinić bio je predsjednik Uprave HPB-a u kratkom razdoblju od rujna do studenog 2004., a razriješen je jer nije zadovoljavao uvjete za tu funkciju. Upravo je njega na čelnom mjestu u Upravi zamijenio Protega, a Kirinić je nakon toga u HPB-u postavljen za direktora financija.

(javno.com)
http://www.reklamacije.net/vijesti-sa-svih-strana/politika/s-placom-od-4-tisuce-kuna-dobivali-milijunske-kredite.htm

shaka zulu

  • Gost
Odg: Nominacije za "Zlatnu čunu","Izlorno hrvatsko" i "SuperKradsHR"
« Odgovori #1 : Siječanj 01, 2010, 05:50:54 poslijepodne »
Direktor nepostojećeg skijališta u Gorskom kotaru u 5 godina zaradilo milijun kuna?     
Prema onome što je prije tri godine direktor poduzeća Bijela kosa d.o.o. Tihomir Magdić obećao predsjedniku Stjepanu Mesiću, na brdu Bijela kosa iznad Vrbovskog, u Gorskom kotaru, trebao bi biti otvoren veliki skijaški centar, ali ondje od skijališta još uvijek nema "niti s".

Skijaški centar vrijedan 20 milijuna eura su prije gotovo pet godina poželjeli izgraditi lokalni HDZ-ovci. Tvrtka Bijela kosa d.o.o. je osnovana 2005. godine, a do sada je u centar uloženo 4 milijuna kuna. Vodovod, elektro mreža i telekomunikacijske veze iz Vrbovskog dovedene su do zaseoka Jablan, u podnožju budućeg ski centra, dok su na lokaciji skijališta Hrvatske šume obavile sječu na trasama budućih staza.

No, najzanimljivije je da je čak četvrtina dosad investirane svote, prema pisanju Jutarnjeg lista, utrošena na plaću direktora koji je ujedno i jedini zaposlenik poduzeća Bijela kosa d.o.o. "Zašto je plaća bitna u ovoj priči? Nemojte to radije spominjati, bojim se reakcije mještana", rekao je novinarima Magdić, koji je u posljednjih pet godina navodno na projektu zaradio oko milijun kuna.

Kako "mršavi" proračun Vrbovskog nije dostatan za financiranje izgradnje skijališta, u travnju 2010. godine će biti raspisan međunarodni natječaj kako bi se vidjelo ima li zainteresiranih ulagača. Skijalište Bijela kosa bi trebalo imati dvije staze duge dva kilometra, jednu na 1.600, a drugu na 800 metra nadmorske visine. U prvoj fazi gradnje predviđa se postavljanje dvije žičare, četverosjedne i dvosjedne, te vučnice koja bi pokrila 1.400 metara. U drugoj fazi postavili bi se topovi za osnježivanje i reflektori za noćno skijanje. Na 1.000 metara nadmorske visine planira se izgraditi restoran, a za smještajne kapacitete trebali bi se pobrinuti mještani i investitori za koje bi se nekako osigurali krediti.

(index.hr)
http://www.reklamacije.net/vijesti-sa-svih-strana/politika/nepostojece-skijaliste-u-gorskom-kotaru-u-5-godina-zaradilo-milijun-kuna.html

shaka zulu

  • Gost
Odg: Nominacije za "Zlatnu čunu","Izlorno hrvatsko" i "SuperKradsHR"
« Odgovori #2 : Siječanj 01, 2010, 05:52:08 poslijepodne »
Toaletni papir sa slikama političara?     
mome     
Procjenjuje se da ne postoji proizvod čiju bi popularnost išta premašilo. Zamislite samo da možete imati u vašim skromnim zalihama recimo: Zorana, Jadranku, Darka, Andriju, Ivu, Stipu…. I zamislite poslije dnevnika, vijesti, najnovijih priopćenja iz svijeta vi lijepo odete u WC otpustite pajaca a tada .... trenutak koji ste iščekivali od kada su vam obećali bolje plaće, veće mirovine, besplatno školovanje, suverenitet i integritet, ulazak u Evropsku Uniju ... lagano kidate listove, brišete guzicu i osjećate rasterećenost i političku katarzu u intimi svojeg toaleta. Dok takav proizvod ne nađe svoje mjesto na hrvatskom tržištu, svakodnevno nas se plaši neslužbenim najavama o povratku bivšeg premijer Sanadera. Zamišljam kako bi to izgledalo: - Sanader se vraća u politiku, vijest je koja je eksplodirala u novinarskim krugovima na proslavi godišnjice prijema Hrvatske u redovito članstvo Europske unije. Pokušaji novinara da dođu do bivšeg hrvatskog premijera urodili su plodom. Budućeg šefa Vlade zatekli smo na izlazu iz toaleta. - Da li je točna vijest o vašem povratku – upitali smo ga, a on nam s neusiljenim državničkim smiješkom odgovorio: - Da. Razmislio sam dobro, konsultirao se s obitelji, stranačkim dužnosnicima, crkvom. Svi su mi dali podršku. Sada je vrijeme za novu dionicu. Najprije sam jednu dionicu vozio, onda jednu dionicu opet nisam vozio, a sada ću opet jednu dionicu voziti. - Zašto, gospodine predsjedniče, - upitali smo ga krajnje snishodljivo, svjesni njegove povijesne odgovornosti koju preuzima. - Bit ću sasvim iskren – odgovorio je Sanader. – Učinio sam to zbog dekadentno mekog i podatnog toalet papira kojeg koriste u Vladi. Preciznije, riječ je o toalet papiru Olala, kojeg proizvodi zagrebačka tvrtka Tardi. Vjerujte mi, zbog toga se isplati ponovno biti predsjednik Vlade. Ljubazni Sanader uveo je radoznalog novinara u toalet te rukom pokazao na držač toalet papira: - Pogledajte, molim vas, ovaj izuzetni toalet papir Olala. Pa toga nema nigdje: ta mekoća, ta podatnost, to milovanje, ahhh, to vas ostavlja bez teksta. I doista, kad čovjek uoči sve komparativne prednosti toalet papir Olala, nema te stvari koju neće poduzeti da bi to zadovoljstvo učinio trajnim.

Komentari (16)

arhiđakon said: 
 Dobra, dobra    Ja bih osimi političara stavio i tajkune poput Kutlea, Todorića, Rajića i sličnih stvorova. Neka narod navali   

27/11/09

cc komarac said: 
 ne kužim jerbo ti to prodaješ wc papir ili daješ ideju? 

27/11/09

GE said: 
 JA BI IVU / SVEJEDNO KOJEG SANADERA LI JOSIPOVIĆA / MOŽE I ONOG BANCA   

27/11/09

cc komarac said: 
 reklamiraš se mome 
http://www.olala-olala.com/index.htm
nema veze dobra ti je ideja ja ču 3 role sanadera i 2 bandića   

27/11/09

ne kupuj said: 
 Olala wc papir je sranje. Mislim nije sranje. Sranje je sranje, a Olala ne valja NIŠTA 

27/11/09

djuro said: 
   

28/11/09

brzi_brzi said: 
 zašto bi netko za Boga miloga i trenucima kontemplacije i mira gledao njihove slike. Ja Njih želim zaboravit, a ne mislit na njih. Ionak su svugdje prisutni. Mislim da bi se Olala toaletni papir bolje prodavao uz reklamu: Mi vam nikad na toaletni papir nećemo odštampat Sanadera. 

28/11/09

peder_u_dusi said: 
 ja bi toaletpapir s Đapićem al za jednokratnu uporabu, po principu "potrošiš i pusiš vodu", da ga ne moram više gledat 

28/11/09

Tita* said: 
 ja bi maramice za brisanje nosa sa likom milinovića   

02/12/09

magda said: 
 Tita
ne bi ja to mogla prinijet svom nosu ni u ludili 

03/12/09

humanoid said: 
 Uf! Ja bi maramicu sa likom Jandrokovića. Mali slinavi kreten! Da je išao samnom u školu garant bi ga zlostavljao.   

03/12/09

cirozni said: 
 ja bi toaletpapir s likom i djelom Hloverke Novak Srzić. Samo kaj ne bi imal srca to prinosit guzici već bi se onak, dušmanski istovaril na nju..... 

03/12/09

Tita* said: 
 @magda

s osobitm užitkom bi ispuhivala nos u tu maramicu , poslije je žgužvala , bacila u kantu za otpatke i gledala kako nestaje u HRPI SMEĆA     

03/12/09

mrNo said: 
 Hloverka hrklj hrklj.   A stvarno je ogavna sa onim neurotičnim tikovima.   

03/12/09

Kompa said: 
 Hoće li ti papiri bit perivii.... ako ne strojno onda barem ručno   

06/12/09

Sloan said: 
 Neeee, oni ga održavaju sami!!!! 

06/12/09
http://www.reklamacije.net/reklamacije/ostale-reklamacije-i-prituzbe-./toaletni-papir-sa-slikama-politicara.html

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nominacije za "Zlatnu čunu","Izlorno hrvatsko" i "SuperKradsHR"
« Odgovori #3 : Ožujak 15, 2011, 10:57:09 poslijepodne »
Dodijeljena „Zlatna ćuna“
Petak, 11 Ožujak 2011 15:18
Mladi HNS-a upriličili su svečanu dodjelu nagrada pod nazivom "Zlatna ćuna" za osobite zasluge, doprinose i ina (ne)djela pojedinih članova vrle nam Vlade, ali našla se tu i jedna stranka (zna se koja!). Ovom akcijom mladi HNS-ovci htjeli su prije svega izreći svoj stav o (ne)radu aktualne Vlade. 

1.  ZLATNA ĆUNA za najdublji džep pripala je Ivanu Šukeru, kao osobi koja je zemlju zaduživala iz dana u dan sve do njegove smjene, te je jedna od ključnih osoba zaslužnih za trenutno stanje u RH.

 2. ZLATNU ĆUNU za inovativne izjave (da ne kažemo laži) dobio je Andrija Hebrang, osoba koja gotovo svakodnevno uveseljava javnost svojim viđenjem i interpretacijom istine.

 3. ZLATNOM ĆUNOM za životno (ne)djelo nagrađen je Vladimir Šeks, osoba koja je najdugovječniji vladar (iz sjene) Republike Hrvatske, tj. osoba bez čije se dozvole ne može napraviti apsolutno ništa.

4. ZLATNU ĆUNU za karcinom sustava osvojio je Darko Milinović za svoje medicinski doprinos trovanju sustava.

5. ZLATNA ĆUNA za specijalna dostignuća dodijeljena je u grupnom svojstvu čitavoj Vladi RH kao najzaslužnijoj instituciji za postojeće stanje, a ponajprije za rekordan broj od 335 000 nezaposlenih.

6. ZLATNA ĆUNA za osiguravajuća društva naposljetku je pripala čitavom HDZ-u, stranci koja godinama stoji iza (preko)brojnih afera, odnoseći se pokroviteljski prema njihovim sudionicima.

"Bez obzira na činjenicu što premijerka Kosor posljednjih dana hvali vlastiti rad i zasluge, Mladi HNS-a smatraju da realni pokazatelji i podaci, ponajprije rekordan broj nezaposlenih te negativni gospodarski trendovi, ukazuju na loše rezultate rada Vlade", istaknuo je Igor Marović, predsjednik mladih HNS-ovaca.

Također, Mladi HNS-a ovom su akcijom pozvali Vladu da raspiše izbore u što skorijem roku.

Izvor: hns.hr
http://www.hns-vg.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=264:dodijeljena-zlatna-una&catid=1:latest-news
wwwg tablice