Autor Tema: Kuda ideš moj svijete??!!  (Posjeta: 2593 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Kuda ideš moj svijete??!!
« : Lipanj 09, 2010, 10:03:36 prijepodne »

Pitam se po tko zna koji puta ,dali smo izgubili kompas,razum,pobrkali vrijednosti ili nešto što ne mogu nazvati pravim imenom .

Zar je danas normalno da otac vodi ljubav sa rođenom kćerkom  ili majka sa sinom?
 Zar su nam važniji kućni ljubimci od djece?
Zar se danas može neku osobu ubiti bez ikakvih posljedica?
Zar je nasilje postala naša svakodnevnica,kao jutarnja kava?
 Sudeći prema naslovima u novinama  odgovor na svako pitanje je da, pozitivan.
http://www.24sata.hr/news/ baka-iz-vatre-spasila-pse-ali- je-zaboravila-na-unuka/176800/

A za uzvrat i kao odgovor na sve ,organiziraju se priredbe tipa stop nasilju,uz pjesmu i ples,na kojima nerijetko sve završi na istom.
Nije bitno,važno da se slavi.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kuda ideš moj svijete??!!
« Odgovori #1 : Lipanj 09, 2010, 11:18:48 prijepodne »
Odgovor na sva ta pitanja leže u sistemu i zakonskim regulativama koje to dozvoljavaju, bilo implicite bilo propuštanjem dužnih radnji i propisanih nadzora.

Meni je također žalosno da se za sve probleme u državi, za sve potrebite, stalno organiziraju nekakve humanitarne akcije... gdje je država, gdje su nadležni, koji quaaa rade??

ZBog čega jedan takav sustav, težak stotine milijuna kuna, ne može kupiti dva pišljiva aparata za djecu sa cističnom fibrozom, koja mnogima od njih mogu spasiti život i omogućiti prepoznavanje bolesti u najranijoj fazi? Zbog čega jedan takav sustav ne može kupiti 30-ak umjetnih pužnica i djeci omogućiti normalniji razvoj i kvalitetu života gotovo jednakoj ostaloj normalnoj djeci? Zbog čega su potreebne humanitarne akcije da s enekom dječjem domu kupe posebne pelene, didaktičke igračke, ili da se domovima za djecu sa posebnim potrebama kupi par stručanjača na kojima će se ta djeca igrati, da nisu na golom podu??

Osobno smatram da bi to sve trebalo biti najnormalniji trošak zdravstvene zaštite, jer zdravstvo ionako uzima i bere ogroman novac za istu stvar na više mjesta istodobno, nešto kao i plaćanje cestarine kod automobila..
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kuda ideš moj svijete??!!
« Odgovori #2 : Lipanj 13, 2010, 06:11:53 prijepodne »
Kakav su samo užas doživjele šestogodišnjakinja i 14-godišnjakinja, kćeri Darka Gajića u posljednjim sekundama života dok su u petak u zoru gledale oca kako je nakon svađe s majkom pištolj uperio u njih? Kako će majka Ž. G. (34) živjeti sa spoznajom da joj je bivši suprug ubio djecu, to samo ona zna.

Dva dana nakon zločina nijema od boli sjedi u dvorištu kuće, drži se za glavu i plače, okružena rodbinom. Otišla je od njega, pokušala živjeti u miru s djecom i nepokretnom majkom i nije uspjela. Je li društvo učinilo sve da nju i djecu zaštiti od nasilnog muža? Lani je zbog nasilja u obitelji 18.591 građanin zatražio intervenciju policije, a gotovo 5000 djece i malodobnika svjedočilo je nasilju, piše u izvještaju pravobraniteljice za ravnopravnost spolova Gordane Lukač Koritnik. Od ukupno 49 ubojstava, 21 ženu ubio je član obitelji! Kada se gledaju ti podaci, prijeti nam veća opasnost od obiteljskih zločina nego od mafije. Dječji psihijatar Nenad Jakušić kaže da se svako dijete koje svjedoči nasilju u obitelji, koje gleda oca dok viče na majku, osjeća i samo zlostavljano.


http://www.vecernji.hr/vijesti/cak-5000-djece-lani-je-dozivjelo-nasilje-obitelji-clanak-154491
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Kuda ideš moj svijete??!!
« Odgovori #3 : Lipanj 14, 2010, 10:16:01 prijepodne »
Kakav su samo užas doživjele šestogodišnjakinja i 14-godišnjakinja, kćeri Darka Gajića u posljednjim sekundama života dok su u petak u zoru gledale oca kako je nakon svađe s majkom pištolj uperio u njih? Kako će majka Ž. G. (34) živjeti sa spoznajom da joj je bivši suprug ubio djecu, to samo ona zna.

Dva dana nakon zločina nijema od boli sjedi u dvorištu kuće, drži se za glavu i plače, okružena rodbinom. Otišla je od njega, pokušala živjeti u miru s djecom i nepokretnom majkom i nije uspjela. Je li društvo učinilo sve da nju i djecu zaštiti od nasilnog muža? Lani je zbog nasilja u obitelji 18.591 građanin zatražio intervenciju policije, a gotovo 5000 djece i malodobnika svjedočilo je nasilju, piše u izvještaju pravobraniteljice za ravnopravnost spolova Gordane Lukač Koritnik. Od ukupno 49 ubojstava, 21 ženu ubio je član obitelji! Kada se gledaju ti podaci, prijeti nam veća opasnost od obiteljskih zločina nego od mafije. Dječji psihijatar Nenad Jakušić kaže da se svako dijete koje svjedoči nasilju u obitelji, koje gleda oca dok viče na majku, osjeća i samo zlostavljano.


http://www.vecernji.hr/vijesti/cak-5000-djece-lani-je-dozivjelo-nasilje-obitelji-clanak-154491

Ovaj zločin je toliko strašan da uopće ne mogu "razumjeti" kolika je bol te majke, a i nepokretne bake.
Nema objašnjenja, ne znam čak niti kak bi sve to opisala.
Nema riječi za tu strahotu.  :'( :'( :'( :'( :'(