Autor Tema: Epruveta i taxi - HZZO ???  (Posjeta: 5314 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Epruveta i taxi - HZZO ???
« : Ožujak 02, 2010, 01:06:17 poslijepodne »
........
Zdravstvo z druge strane ak nisch pri nami je dosti losche mahom zbog nedovolnog financerajna.

Ovaj paradoks čak i ne iziskuje dodatno financiranje:

Ležite doma bolesni, gotovo ili skroz nepokretni (zbog saobraćajke, rehabilitacije, starosti) i niste u stanju otići do laboratorija da vam izvade krv. Liječnik opće prakse vam izda uputnicu i stjećete pravo na teret HZZO da vam medicinska sestra dođe kući i izvadi krv.
Ali … onda ide ali…

Ista ta medicinska sestra NEMA PRAVO (tj nije joj plaćeno) odnijeti epruvetu u laboratorij. Njen je zadatak piknuti i pustiti krv u epruvetu, epruvetu ostaviti na noćnom ormariću i otići dalje kod drugog pacijenta, a vaša krv nek se „kiseli“ dok ne nađete nekoga da je odnese u laboratorij.

Pitam – što ako nemam nikoga tko bi sjeo u auto i odnio epruvetu?
Da pozovem taxi?

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Epruveta i taxi - HZZO ???
« Odgovori #1 : Ožujak 02, 2010, 01:43:23 poslijepodne »
možete toj istoj sestri platiti 50 kuna(to je cijena),i ona će odnjeti epruvetu u laboratorij.

Bilaj

  • Gost
Odg: Epruveta i taxi - HZZO ???
« Odgovori #2 : Ožujak 02, 2010, 02:13:52 poslijepodne »
Da pozovem taxi?

Po pravilniku taxi udruženja, Taksist iako je monopolit u obavljanju taxi službe može odbiti prijevoz i to je specijalno navedeno za bolesne osobe. Stoga ako ti kao bolesnik želiš pozvati taxi i skupo ga platiti onda on može lijepo tebe otkantati. Hmm... toliko o super taksi službi.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Epruveta i taxi - HZZO ???
« Odgovori #3 : Ožujak 02, 2010, 02:32:09 poslijepodne »
možete toj istoj sestri platiti 50 kuna(to je cijena),i ona će odnjeti epruvetu u laboratorij.

Upravo se o tome i radi, dodatnom plaćanju tj troškovima.

Ako HZZo plaća sestru koja će doći k meni doma da mi izvadi krv, zašto  ne želi platiti istu tu sestru da i odnese epruvetu u laboratorij.
Ako u okviru zdravstvenog osiguranja, a na teret HZZO imam pravo izvaditi krv, onda bi svakako morala imati i pravo da se ta krv odnese na analizu.

Želim li  potrošiti 50 kn onda mi ne treba HZZO, uputnica. Drugo je pitanje imam li?

Najčešći korisnici takve usluge su stariji i nemoćni penzioneri, kojima je 50 kn dnevna potrošnja, a ne da još moraju dodati 50 kn nekoj drugoj ustanovi koja će kombijem doći po epruvetu.

To je toliko nakaradno, da je za nevjerovati.
Ima li koja sestra ili liječnik ili još bolje birokrata u Ministarstvu zdravstva da objasni takav nakaradni odnos prema bolesnicima.

Po pravilniku taxi udruženja, Taksist iako je monopolit u obavljanju taxi službe može odbiti prijevoz i to je specijalno navedeno za bolesne osobe. Stoga ako ti kao bolesnik želiš pozvati taxi i skupo ga platiti onda on može lijepo tebe otkantati. Hmm... toliko o super taksi službi.

Još jedna nakarada.
Inače, Bilaj, pitala sam se da li da pozovem taxi da odveze moju epruvetu?  ;)

Edit: boldanje
« Zadnja izmjena: Ožujak 02, 2010, 02:37:08 poslijepodne plemenitašica »

Bilaj

  • Gost
Odg: Epruveta i taxi - HZZO ???
« Odgovori #4 : Ožujak 02, 2010, 02:38:31 poslijepodne »
Inače, Bilaj, pitala sam se da li da pozovem taxi da odveze moju epruvetu?  ;)

Ha čuj, taksist bu rekao. To je ebola sars svinjska grip a i ptičja u jednom.
Ne ja ne želim to voziti i piši kući propalo. možeš mu staviti soli na rep.