Autor Tema: Nema više ćevapa...  (Posjeta: 4786 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nema više ćevapa...
« Odgovori #1 : Srpanj 23, 2010, 01:06:21 poslijepodne »
Najveći broj debelih tamo je ne samo od hrane, već od žitnog piva... iako u svakoj toj "modernoj" debljini svoju ulogu igra još na desetke faktora...

Tako da taj zakon ne može proći nigdje, a kamoli kod nas.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nema više ćevapa...
« Odgovori #2 : Srpanj 23, 2010, 01:19:01 poslijepodne »
... ako prođe ovaj zakon...  :)

http://www.index.hr/vijesti/clanak/njemacka-razmatra-mogucnost-uvodjenja-poreza-na-debljinu/503285.aspx
Zakaj ne?
Ak ljudi sa (za zdravlje) opasnim zanimanjima moraju plaćati veće iznose za svoje životno osiguranje, onda bi i oni koji nepažnjom izazivaju vlastite zdravstvene probleme mogli isto tako više plaćati za zdravstveno osiguranje. Trenutno ljudi koji paze na svoje zdravlje i zbog toga ostaju zdravi plaćaju za one druge koji samo zbog nemara oboljevaju. Nije baš po principima po kojima rade osiguranja. Valjda zato jer država (svi mi) sve plaća.

Ja sam za, samo treba prvo precizno definirati kako odlučiti jel razlog u vlastitom ponašanju (nemar) ili nešto drugo (sudbina). I tu bi se našlo rješenje. Da je to tak slabo realistično ne bi to Nijemci ni razmatrali.

Puno ljudi nije vjerovalo da će im to uspjet, ali sad su se Nijemci referendumom uspjeli izboriti, da se, primjerice, čak ni na Oktoberfestu nemre pušiti. Tak je to kad razum dominira.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nema više ćevapa...
« Odgovori #3 : Srpanj 23, 2010, 03:17:21 poslijepodne »
samo treba prvo precizno definirati kako odlučiti jel razlog u vlastitom ponašanju (nemar) ili nešto drugo (sudbina)

To te ja pitam.

I na kraju će sve zapeti na znanstveno-iskustveno-neznamkakvim metodama i izgovorima jerbo ima ljudi koji imaju genetske predispozicije, imaju prirodno i urođeno sjeban metabolizam, imaju sjeban metabolizam kao posljedicu nekog stanja (npr. trudnoće, često kod žena, ili i prometne nezgode ili nezgode na radu - zamisli tih sudskih postupaka i utvrđivanja činjeničnog stanja od davnina pa do danas...??)...

Po niti jednom od gornjih razloga ne možeš decidirano i odrješito reći i podijeliti na crno ili na bijelo, na kriv si ili nisi kriv... tako da bi nekakve liste povlaštenih ili od "posebne skrbi" rasle brže negoli lista hrvatskih branitelja donedavno, a ziher sam da bi jedna od najčešćih razloga - čista nebriga, neodgovornost prema sebi i svojem zdravlju, kao i zapuštenost uz najčešći razlog materijalnih nemogućnosti zdravog života - bio potpuno u drugom planu... da ne velim da bi se time zadiralo u segregaciju ljudi po prirodnim pitanjima, u razlikovanje ljudi po kriterijima za koje umnogome sami nisu krivi, znači svojevrstan "demokartski aparthejd" bi stupio na snagu...

Ukratko - niti jednoj debljini nije isključiva krivica u čistom prežderavanju, a na što taj zakon cilja, jer je realnih razloga kod mnogih debelih sve - samo ne prežderavanje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Nema više ćevapa...
« Odgovori #4 : Srpanj 23, 2010, 03:23:13 poslijepodne »
imaju sjeban metabolizam kao posljedicu nekog stanja (npr. trudnoće

Doslovno.  ^-^

amarkulin

  • Gost
Odg: Nema više ćevapa...
« Odgovori #5 : Srpanj 29, 2010, 07:00:05 poslijepodne »
Nismo dugo čekali... moram ubuduće šutjeti.  :-X  :D

MINISTAR zdravstva i socijalne skrbi Darko Milinović danas je ponovno oduševio članove Vlade prezentiravši akcijski plan za prevenciju i smanjenje prekomjerne tjelesne težine za razdoblje 2010. - 2012. godine.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ekonomski-problem-vlada-donijela-akcijski-plan-protiv-debljine-i-olaksala-sukeru-posao/504336.aspx

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nema više ćevapa...
« Odgovori #6 : Srpanj 30, 2010, 03:32:39 poslijepodne »
Možda je picogledec i mislio na svojeg "kolegića", a ne na nas ostale...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Nema više ćevapa...
« Odgovori #7 : Kolovoz 09, 2010, 10:39:22 prijepodne »
u tom slučaju možemo očekivati osnivanje stranke debelih koja bi u saboru zastupala interese debelih. ili možemo očekivati da se debeli prezentiraju kao manjina i da svoja prava traže kao i nacionalne ili spolne manjine. mislim da bi ovo bilo moguće, osobito jer bi debeli bili nadnacionalni obzirom da ima i debelih manjinaca. tako sumnjam da bi zakon prošao ili dugo trajao.  
Tu ne cede malis sed contra audentior ito