Autor Tema: Javna rasprava UPU Gradići  (Posjeta: 10317 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Javna rasprava UPU Gradići
« : Travanj 02, 2010, 06:02:45 poslijepodne »
Akti Gradonačelnika
Zaključak o utvrđivanju Prijedloga Urbanističkog plana uređenja naselja Gradići za javnu raspravu
26.03.2010.   
KLASA: 350-07/2010-01/217
URBROJ: 238-33-10-2010-1
Velika Gorica, 29. ožujka 2010.

Na temelju članka 84. Zakona o prostornom uređenju i gradnji (Narodne novine 76/07 i 38/09) i članka 20. Poslovnika o radu Gradonačelnika Grada Velike Gorice (Službeni glasnik Grada Velike Gorice 14/2009), Gradonačelnik Grada Velike Gorice dana 29. ožujka 2010. godine, donosi

Z A K L J U Č A K
o utvrđivanju Prijedloga Urbanističkog plana uređenja naselja Gradići
za javnu raspravu

I.

1. Utvrđuje se Prijedlog Urbanističkog plana uređenja naselja Gradići za javnu raspravu.

2. Javna rasprava će se objaviti u Službenom glasniku Grada Velike Gorice i u Jutarnjem listu najmanje 8 dana prije početka javne rasprave.

3. Javna rasprava traje od 12.04.2010. do 11.05.2010. godine.

4. Prijedlog navedenog plana će se tijekom trajanja javne rasprave izložiti na javni uvid u zgradi Gradske uprave Grada Velike Gorice, Trg kralja Tomislava 34.

5. Javno izlaganje Prijedloga Urbanističkog plana uređenja naselja Gradići održat će se 20.04.2010. godine u 18:00 sati u Društvenom domu u Gradićima, Gradićka bb.

6. Davanje potrebnih stručnih tumačenja tijekom trajanja javne rasprave osigurat će nositelj izrade plana Upravni odjel za prostorno planiranje i zaštitu okoliša Grada Velike Gorice i stručni izrađivač plana Nesek d.o.o. iz Zagreba, Amruševa 8.

7. Pisana očitovanja, prijedlozi i primjedbe mogu se tijekom trajanja javne rasprave do zaključno 11.05.2010. godine upisati u knjigu primjedbi ili dostaviti Upravnom odjelu za prostorno planiranje i zaštitu okoliša Grada Velike Gorice, 10 410 Velika Gorica, Trg kralja Tomislava 34.

II.

Ovaj Zaključak provest će Upravni odjel za prostorno planiranje i zaštitu okoliša Grada Velike Gorice.

III.

Ovaj Zaključak stupa na snagu danom donošenja, a objavit će se u Službenom glasniku Grada Velike Gorice.

GRADONAČELNIK

Dražen Barišić, v.r.
http://www.gorica.hr/rubrika/akti-gradonacelnika/

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #1 : Travanj 03, 2010, 12:14:53 poslijepodne »
da se kladimo da su gradici za 2 godine gradska cetvrt....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #2 : Travanj 17, 2010, 01:57:57 poslijepodne »
Jutros sam prošla od Lomnice kroz Gradiće prema VG.

Pitanje sata je kad će biti otvoren nadvožnjak Gradići - Aerodrom jer je već na cesti iscrtana signalizacija, a i znakovi sa cestom koja ima pravo prvenstva su na sve strane postavljeni.
Što znači da će i pružni prijelaz Gradići - Kolodvorska uskoro biti zatvoren.

Nego, dva detalja koja sam na brzniu uočila:

Kad se iz pravca aerodroma bude došlo po novom nadvožnjaku u Gradiće i kad se treba nastaviti dalje ravno u centar Gradića ili za Petrovinu, imam dojam da ćemo morati  velikim dijelom sa prednjim dijelom auta izaći na cestu da bi se vidjelo dolazi li kakvo vozilo iz smjera Lomnice prema nadvožnjaku.  Opet, pogađate, smeta ograda. No, vidjet ćemo kad se promet otvori.

Drugi malo veći detalj, ali nebitan za promet je taj što imamo novo "raspelo" na tom raskršću.
Postavljen je nekakav metalni križ veličine cca 2 -2,5 m ali u vrtu one prve kuće (u samam čošku prema toj novoj ulici koja vodi na nadvožnjak), koji valjda simbolizira mjesto na staro kržino drvo. Ne mogu doći k sebi od užasa.

Da li to može svatko postaviti u svojem dvorištu/vrtu, ili se za takav "spomenik" traži dozvola?

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #3 : Travanj 17, 2010, 04:17:48 poslijepodne »
Mislim da u svom dvorištu smiješ postavljati vjerske spomenike po želji. Mene više zanima jel treba imati dozvolu za onu roza fontanu/anđela u jednom od vrtova u Lomnici :D

Ovaj problem s nepreglednim raskrižjem mogao bi se riješiti kojim ogledalom. Ista je stvar na raskrižju s Industrijskom.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #4 : Travanj 17, 2010, 10:51:21 poslijepodne »
Mislim da u svom dvorištu smiješ postavljati vjerske spomenike po želji. Mene više zanima jel treba imati dozvolu za onu roza fontanu/anđela u jednom od vrtova u Lomnici :D

Bi mogla kakva sličica da vidimo tu "ljepotu".


Ovaj problem s nepreglednim raskrižjem mogao bi se riješiti kojim ogledalom. Ista je stvar na raskrižju s Industrijskom.

Da, koje se zimi i kad je hladnije zamagli ili smrzne.

Kad smo već kod tog raskršća u Lomnici zašto se sada ne promijeni raspored prvenstva na tom raskršću. Iz smjera Industogradnje više gotovo nitko ne dolazi, a ta vozila i dalje imaju prednost prolaza u odnosu na ona koja idu ravno iz Hrašća prema Gradićima.

Offline cobra

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #5 : Travanj 18, 2010, 01:12:25 poslijepodne »

Citat:
Kad smo već kod tog raskršća u Lomnici zašto se sada ne promijeni raspored prvenstva na tom raskršću. Iz smjera Industogradnje više gotovo nitko ne dolazi, a ta vozila i dalje imaju prednost prolaza u odnosu na ona koja idu ravno iz Hrašća prema Gradićima.
Mislim da u navedenim slučajevima glavnu cestu definiraju smjerovi prolaska autobusne linije 310.
« Zadnja izmjena: Travanj 18, 2010, 03:22:00 poslijepodne Stjepan »

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #6 : Travanj 18, 2010, 09:39:19 poslijepodne »
Jutros sam prošla od Lomnice kroz Gradiće prema VG.

Pitanje sata je kad će biti otvoren nadvožnjak Gradići - Aerodrom jer je već na cesti iscrtana signalizacija, a i znakovi sa cestom koja ima pravo prvenstva su na sve strane postavljeni.
Što znači da će i pružni prijelaz Gradići - Kolodvorska uskoro biti zatvoren.

Nego, dva detalja koja sam na brzniu uočila:

Kad se iz pravca aerodroma bude došlo po novom nadvožnjaku u Gradiće i kad se treba nastaviti dalje ravno u centar Gradića ili za Petrovinu, imam dojam da ćemo morati  velikim dijelom sa prednjim dijelom auta izaći na cestu da bi se vidjelo dolazi li kakvo vozilo iz smjera Lomnice prema nadvožnjaku.  Opet, pogađate, smeta ograda. No, vidjet ćemo kad se promet otvori.

Drugi malo veći detalj, ali nebitan za promet je taj što imamo novo "raspelo" na tom raskršću.
Postavljen je nekakav metalni križ veličine cca 2 -2,5 m ali u vrtu one prve kuće (u samam čošku prema toj novoj ulici koja vodi na nadvožnjak), koji valjda simbolizira mjesto na staro kržino drvo. Ne mogu doći k sebi od užasa.

Da li to može svatko postaviti u svojem dvorištu/vrtu, ili se za takav "spomenik" traži dozvola?
Križ ti je glavom i bradom   financirao  svećenik Ante Rotim. Ta obitelj  Barišić u čijem se  dvorištu nalazi križ  je sama ponudila da se tamo napravi.  Također gradonačelnik je isto   odobrio   tu izgradnju križa u tome  dvorištu  i  dao je pare  za novu kapelicu koja će biti tamo kod dućana.
Uglavnom , Rotim veli da je križ  od   rostfrei-a,  ali  još ne želi reći koliko košta......

shaka zulu

  • Gost
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #7 : Travanj 18, 2010, 09:56:09 poslijepodne »
Nima veze z temum al se negde moram "spucati";v Turopolu su križna dreva,kak se i šika i kak jem samo ime veli,drvena a na brege,teri su okruženi z šumum,železna i betonska.Povedal mi je jen da je škoda drevo nato potepati...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #8 : Travanj 19, 2010, 12:53:09 poslijepodne »

Drugi malo veći detalj, ali nebitan za promet je taj što imamo novo "raspelo" na tom raskršću.
Postavljen je nekakav metalni križ veličine cca 2 -2,5 m ali u vrtu one prve kuće (u samam čošku prema toj novoj ulici koja vodi na nadvožnjak), koji valjda simbolizira mjesto na staro kržino drvo. Ne mogu doći k sebi od užasa.
Da li to može svatko postaviti u svojem dvorištu/vrtu, ili se za takav "spomenik" traži dozvola?

Križ ti je glavom i bradom   financirao  svećenik Ante Rotim. Ta obitelj  Barišić u čijem se  dvorištu nalazi križ  je sama ponudila da se tamo napravi.  Također gradonačelnik je isto   odobrio   tu izgradnju križa u tome  dvorištu  i  dao je pare  za novu kapelicu koja će biti tamo kod dućana.
Uglavnom , Rotim veli da je križ  od   rostfrei-a,  ali  još ne želi reći koliko košta......

Kak to mislite gradonačlenik je odobrio izgradnju, pa je dao pare za novu kapelicu?
Iz svojeg džepa je dao pare za kapelicu kod dućana? Ili je Rotim iz svojeg dao za "raspelo"?

Ne mogu doći k sebi od užasa? Pa u ovoj zemlji je zaista sve izokrenuto.

Usput - nevezano za Gradiće, ali vezano za moje zadnje dvije rečenice: izvrstan osvrt kolege po blogu - Pompeji.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #9 : Travanj 19, 2010, 06:48:35 poslijepodne »
bez obzira  otkud  je dobio novce,   opet će sve pasti na naša  leđa, mogu se kladiti da će  za   par  tjedana  ići skupljati novce  po  selima,  pa tko im je kriv  što su srušili  kapelicu,  mogli su ne dati da se sruši, pa nek im   HAC  plati  troškove   nove  izgradnje.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #10 : Travanj 19, 2010, 08:26:09 poslijepodne »
bez obzira  otkud  je dobio novce,   opet će sve pasti na naša  leđa, mogu se kladiti da će  za   par  tjedana  ići skupljati novce  po  selima,  pa tko im je kriv  što su srušili  kapelicu,  mogli su ne dati da se sruši, pa nek im   HAC  plati  troškove   nove  izgradnje.

Woohooo... nek dođu  >:D

plemenitashica

  • Gost
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #11 : Travanj 19, 2010, 09:46:09 poslijepodne »
Ne mogu doći k sebi od užasa?

Vidio sam danas par auta na nadvožnjaku u Gradićima i ograde su odmaknute (iako još stoje tamo). Jel to čudo prohodno ili...?


Offline tomovg

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #12 : Svibanj 05, 2010, 03:50:46 poslijepodne »
IZMEĐU VLČ.ROTIMA I HDZ-OVCA LASIĆA SE I VODI RASPRAVA OKO STAROG RASPELA, LASIĆ JE OBEĆAO SREDITI PREMJEŠTANJE I SVE OKO TOGA A ROTIM JE KUHAO JEL SE JAKO DUGO NIŠTA PO PITANJU TOGA NIJE RJEŠAVALO PA JE U JEDNOM TELEFONSKOM RAZGOVORU I ZAPRIJETIO LASIĆU SA SVOJOM MOĆI I NOVINAMA NARAVNO POKORNI LASIĆ JE SVE DAO DA SE SMIRE ZLI DUHOVI...:)) TO JE INFORMACIJA IZ PRVE RUKE (KAKO BANDA SVE RADI PO SVOM) NAKON TOG RAZGOVORA KRIŽ NA STAROM MJESTU JE IZRASTAL PREK NOĆI A SA STARIM RASPELOM NEZNAM KAJ JE.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Javna rasprava UPU Gradići
« Odgovori #13 : Svibanj 05, 2010, 04:53:08 poslijepodne »
TO JE INFORMACIJA IZ PRVE RUKE (KAKO BANDA SVE RADI PO SVOM)

 8) 8) Glumci s očalama.