Autor Tema: Tko je koje vjere?  (Posjeta: 13447 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Tko je koje vjere?
« : Travanj 05, 2010, 12:50:42 poslijepodne »
moje pitanje je glasilo, kaj je beus katolik ?

Beus je registriran član na ovom forumu i to pitanje ste mogli uputiti direktno njemu.

Što se želi postići javnim preispitivanjem njegovog vjerskog očitovanja?

Ustav RH:

Citat:
Članak 39.
Zabranjeno je i kažnjivo svako pozivanje ili poticanje na rat ili uporabu nasilja, na nacionalnu, rasnu ili vjersku mržnju ili bilo koji oblik nesnošljivosti.

Članak 40.
Jamči se sloboda savjesti i vjeroispovijedi i slobodno javno očitovanje vjere ili drugog uvjerenja.




Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Tko je koje vjere?
« Odgovori #1 : Travanj 05, 2010, 01:09:28 poslijepodne »
gle, nemoj voditi ovu raspravu gdje joj nije mjesto. jer ja sigurno svojim pitanjem ne potičem nikakvu nesnošljivost, a najmanje prema ljudima kao što je beus.

a potičeš ju upravo ti svojim upozoravanjem da ja nemam pravo postaviti ovakvo pitanje ili bilo koje slicno tome.

a ako si me dobro pratio iz prijasnjih postova, ja beusa dovoljno poznajem i cijenim njegov rad i njegovo oprijedeljenje, ali me zanimalo da li vi fiskali ovdje znate odgovor na takvo pitanje, jer se cesto pravite pametni bez pokrica.

i ovaj puta izbjegavate odgovor jer ga ne znate. vise znate o hdz-ovcima jer njih teba pljuvati, a o onima koje podržavate ne znate niti u pola toliko. zanimljivo, zar ne ?
« Zadnja izmjena: Travanj 05, 2010, 01:12:35 poslijepodne branko »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Tko je koje vjere?
« Odgovori #2 : Travanj 05, 2010, 01:26:40 poslijepodne »
a potičeš ju upravo ti svojim upozoravanjem da ja nemam pravo postaviti ovakvo pitanje ili bilo koje slicno tome.

a ako si me dobro pratio iz prijasnjih postova, ja beusa dovoljno poznajem i cijenim njegov rad i njegovo oprijedeljenje, ali me zanimalo da li vi fiskali ovdje znate odgovor na takvo pitanje, jer se cesto pravite pametni bez pokrica.

i ovaj puta izbjegavate odgovor jer ga ne znate. vise znate o hdz-ovcima jer njih teba pljuvati, a o onima koje podržavate ne znate niti u pola toliko. zanimljivo, zar ne ?

Bez etiketiranja (fiškali i slično) jer ja ne branim nikoga samo svima ovdje želim reći da raspravljaju o stvari koja ih se ne tiče.
Brzopleto etiketiranje najbolji je put u nesporazume i svađu.

Ja smatram da je pitanje njegovog oprijedeljenja njegova privatna stvar. I zbog toga o tome ne trebaju govoriti drugi (bez obzira da li ga brane ili napadaju).

Ja ne znam odgovor na to pitanje niti me to zanima.

I nemoj generalizirati. Ja ne podržavam Beusa.


Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Tko je koje vjere?
« Odgovori #3 : Travanj 05, 2010, 02:25:56 poslijepodne »
ok...generalizirao sam i tu sam sigurno u krivu.


plemenitashica

  • Gost
Tko je koje vjere?
« Odgovori #4 : Travanj 05, 2010, 02:54:59 poslijepodne »
........ ja nemam pravo postaviti ovakvo pitanje ili bilo koje slicno tome.

Pa i nemate. I ne samo GBR-u nego nikome ovdje na forumu. Pitajte (ako se usudite) za stolom u 4 oka koga želite.

....... ja beusa dovoljno poznajem i cijenim njegov rad i njegovo oprijedeljenje, ali me zanimalo da li vi fiskali ovdje znate odgovor na takvo pitanje, jer se cesto pravite pametni bez pokrica.

Ja Beusa dovoljno dobro ili nedobro ne poznajem, ali imam dovoljno podataka za ocijeniti GBR kao čovjeka od povjerenja, kao političara koji više nego dobro nosi breme saborskog zastupnika i člana gradskog vijeća kojeg sam birala. Niti sam njegov fiškal, jer nisam te struke (bar nisam po diplomi), a niti mi znanje koje je sprmeljeno u mojoj glavi nikako nije dovoljno da njemu izigravam fiškala. Tako da vaša teza o pameti bez pokrića glede GBR-a ne stoji.

Osim toga niti je GBR stranka, niti je stranka GBR.
U ovoj temi se govori o HNS-u kao stranci u Turopolju. Ima po Turopolju puno HNS-ovaca koji su izuzetni ljudi, a gotovo ih ne poznajem. Pa kam bi došli kad bi se sa svakim političarom družili pa da to bude pokzatelj i vodilja o ocjeni i poštovanju.

Ljudi se poštuju, cijene, ima se u njih povjerenja i glasa se za njih čak i na temelju intuicije. Ali svakako na temelju praćenja njihova rada po područjima u kojima djeluju, onoga što su ostavili iza sebe, onoga ka čemu streme i trude se popraviti, na temelju ukazivanih pogrešaka drugih, na temelju istinitosti koja se dokazuje itd.

Za razliku od Stjepana, da ja branim Beusa, ali branim i Piculu, branim i Lesara, branim i Kajina, no ne bezuvjetno i uvijek. Svi oni imaju stavove s kojima se ne slažem, no da li su katolici ili pravoslavci najmanje mi je važno, a kam tek presudno.

Trs

  • Gost
Tko je koje vjere?
« Odgovori #5 : Travanj 05, 2010, 03:56:11 poslijepodne »
kaj je beus katolik ?

Branko, pitanja te vrste su nepoželjna na forumu, ne samo zato što nam Ustav jamči to i to.
Takva pitanja trebali bi potisnuti i u našim vlastitim glavama, ako nam je do mira i sreće u susjedstvu, gradu, državi, svijetu...

Ja sam čestitao Uskrs svim forumašima, na način "urbi et orbi". Treba li sada istražiti jesam li katolik? Ako nisam, je li moja čestitka manje vrijedna ili je čak na boktepitajkojinačin opasna za nekog? Ili za cijeli forum, za grad, za Hrvatsku, za cijeli svijet? Za svemir, za Boga?! Ako je, treba me na brzinu locirati i zatući, dok moja vjera u drveni totem (božica tuge, he, he!) nije donijela prevagu pa statistike potvrde da se većina ljudske populacije (o životinjskoj možemo samo nagađati, sa strahom) klanja božici tuge! Istražite, Branko, možda spasite ljudski rod (ili barem Turopoljce)!

Ukratko, razmislite o tome: je li Šuker šiit, spada li Milinović u šudre ili parije, je li Josipović katolik ili ateist?! Kakve to veze ima?! Takvim razmišljanjima samo skrećemo ljudima pažnju s važnijih problema – je li netko lopov ili pošten čovjek!

Poznam Gorana Beusa godinama a pojma nemam je li on katolik jer mi se živo fućka za taj podatak.
Čovjeka ne čini čovjekom ono čime se sam deklarira.
Čovjeka ne čini čovjekom pripadnost nijednoj vjerskoj skupini

Zvijeri iz pakla ponekad kažu za sebe da su katolici, ponekad da su muslimani, ponekad ateisti. I tako dalje. Dobri ljudi najčešće šute o sebi. Njihova djela govore umjesto njih.

(Boktenemarad, kak sam se raskokodakal! Nema veze, kiša pada, sused iznad mene sinoć je drapal "Imagine", luđak, pa mi je dal ideju da s tim završim ovaj post! " :))


Imagine

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Tko je koje vjere?
« Odgovori #6 : Travanj 05, 2010, 04:41:03 poslijepodne »
Kuliko je mene poznato komsomolci i skojevci su si bili ateisti. Dodusche jeno vreme, ne tak davno, mnogi su bili "trendy" pak su se masovno pokrschtavali pod stare dane skup z decom i nukima.

Trs

  • Gost
Tko je koje vjere?
« Odgovori #7 : Travanj 05, 2010, 05:42:01 poslijepodne »
Kuliko je mene poznato komsomolci i skojevci su si bili ateisti. Dodusche jeno vreme, ne tak davno, mnogi su bili "trendy" pak su se masovno pokrschtavali pod stare dane skup z decom i nukima.

Nisam nikad bil ni SKOJ-evac ni SKJ-evac a sad sam pogledal na Googleu kaj znači komsomolac. Ni to nisam nikad bil.
Krstili su me z jednim lepim domačim hrvatskim imenom prije nek se je 99,5% forumaša rodilo. Ženil sam se prije nek se je >50% forumaša rodilo, u katoličkoj crkvi, u jednom lepom prigorskom selu. Žena mi je isto ko beba krštena, ko dete firmana itd, kak i naše dete. I sve to ne garantira da sam čovek a ne đubre a ni obratno.

I boli me prednji srednji bubreg za sva takva razmišljanja. Takve familije kakva je moja nisu ni bliže ni dalje Bogu. To ovisi o drugim stvarima. Bog ne voli ulizivanje ili mu se, bar, fučka za to.

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Tko je koje vjere?
« Odgovori #8 : Travanj 05, 2010, 05:58:58 poslijepodne »
Saka chast gospon Trs. Ni mi bila namera pisati o vami, ter se isprichavam che sem vas uvredil.

Moj se post odnosil na titojugend populaciju tera bi u sluchaju da se drzhava ni raspala i den denes provodili jugoslovensku tlaku iz prestolnice "vaskolike" juge, konvertite teri sad v preoblecheneh kaputa po nove mode pokuschavaju prodavati demokraciju.

Vlast je slast pogotovo za one ki nimaju obrazovajne, znajne ili zanat i neche im se basch delati. Pochev od schpikerice premijera pa na dole gde su se strateschki rasporedili po seh partijah, pardonchek strankah.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Tko je koje vjere?
« Odgovori #9 : Travanj 05, 2010, 06:33:18 poslijepodne »
Malo smo se udaljili od teme. Ako vam je zanimljiva otvorite novu temu na za to prikladnijem mjestu.

acer1

  • Gost
Tko je koje vjere?
« Odgovori #10 : Travanj 05, 2010, 08:53:56 poslijepodne »
Što ste se digli na zadnje noge ako je čovjek pitato koje je netko vjere.

To nije zabranjeno, ako se nekog bira bio bi red i da se zna tko je i što je.
Što je tu protuzakonito ako nekog pitaš koje je vjere ?
Što je loše u tome da čovjek sam kaže ako želi?

Ako slavi bajram nek slavi ili božić ako se tako osjeća, tu nitko nikom ne zamjera niti je itko pozivao na mržnju.
Čovjek bi trebao biti ponosan na svoje porijeklo ili vjeru.
Ne vidim nikaj loše u tome

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Tko je koje vjere?
« Odgovori #11 : Travanj 05, 2010, 09:13:53 poslijepodne »
Put do pakla je popločan dobrim namjerama, a često se iza dobrih namjera kriju zle namjere. Ne kažem da je branko imao loše namjere, ali u našem političkom folkloru je vrlo česta pojava da se vjersko (ne)opredjeljenje iskorištava za napad na političke protivnike.

Ako se nekoga etiketira kao ateista to je obično onda poziv svim vjernicima da ne glasuju za njega. To vidimo prije svih izbora.  A to je protuzakonito.

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Tko je koje vjere?
« Odgovori #12 : Travanj 05, 2010, 09:47:20 poslijepodne »
Vjersko opredjeljenje je osobna stvar svakog čovjeka i ne treba s time ići u javnost ako sam to ne želi, dakle pitnje možeš postaviti na PM ili e-mail i ako ne dobiješ odgovor nemaš što prigovarati.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Tko je koje vjere?
« Odgovori #13 : Travanj 05, 2010, 10:58:45 poslijepodne »
........
To nije zabranjeno, ako se nekog bira bio bi red i da se zna tko je i što je.
Što je tu protuzakonito ako nekog pitaš koje je vjere ?

Nije zabranjeno niti lagati, uostalom lažu i kradu svaki dan, svima nama pred očima, i vi mnogi ih branite i opravdavate. Ali je nečovječno, nemoralno, protiv zdrave pameti, protivno poštenju. I ZNA SE da takvi prolaze, čak vrlo uspješno i na izborima.

Ukoliko to za vas nije zabranjeno, za mene je, kao što je zabranjeno i prodavati, zaduživati ovu zemlju i omalovažavati njene građane.

Branko nije postavio pitanje Beusu kao zastupniku, nego je postavio pitanje nama „fiškalima“? A to ne smije. Ja mu ne dam da me to pita. Ne dam da pita mene osobno koje sam vjere, a kam tek da me pita bilo za koga. 
Ne bih se dovodila u razmišljanje, niti bih postavila bilo kome pitanje koje je vjere, niti mi je nastavno tome, bitno, koje je vjere koji zastupnik u GV ili u Saboru ili ministar ili predsjednik.
I upravo zato me jako smeta kad me svećenici s oltara ili preko biltena upozoravaju i skreću pozornost koga trebam uvažavati, koga trebam izabrati, tko je bolji zato jer čita Bibliju, tko je više zaslužan za ovaj narod, naročito ako je simpatičan svećeniku.

Za ovaj narod je zaslužan onaj tko je nosio pušku na ramenu i koji se nije okoristio niti jednom povlasticom samo zato jer je na nekakvom popisu; za ovaj narod je zaslužan onaj koji nije u sukobu interesa; koji je moralan; koji priznaje pogrešku i ispravlja je; koji odstupi kad se u njegovom resoru dogode nedozvoljeni i zakonom kažnjivi problemi bez obzira što ne vozi vlak i nije ravnatelj carine ili zračne luke; koji vrati dugove koje je ukrao; koji s mjesta ministra zatraži provjeru mita od 3 milijuna kn i ne odustaje dok ne dobije informaciju i javno je obznani; koji zatraži da se ukradena sredstava vrate u proračun; koji ne prodaje ovu zemlju za obveznice i ne huška ostale suradnike da misle kao on; koji ne prijeti i ne ucjenjuje; koji se zna nositi s kritikom i mijenjem naroda.

A sad ja pitam: koje je vjere čovjek vrlo „zaslužan“ u ovom gradu koji dođe na najraniju uskršnju misu, a ne zna niti „Oče naš“ izmoliti. Za takvog mi je jako bitno koje je vjere.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Tko je koje vjere?
« Odgovori #14 : Travanj 06, 2010, 04:00:08 poslijepodne »
Put do pakla je popločan dobrim namjerama, a često se iza dobrih namjera kriju zle namjere. Ne kažem da je branko imao loše namjere, ali u našem političkom folkloru je vrlo česta pojava da se vjersko (ne)opredjeljenje iskorištava za napad na političke protivnike.

Ako se nekoga etiketira kao ateista to je obično onda poziv svim vjernicima da ne glasuju za njega. To vidimo prije svih izbora.  A to je protuzakonito.


sve stoji. moja namjera sigurno nije bila beusa politički napadati. pa josipović se javno deklarirao kao agnostik i sve je bilo i redu, kaj ne ?