Autor Tema: Branitelji za branitelje  (Posjeta: 45156 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #45 : Kolovoz 13, 2010, 09:48:59 prijepodne »
1.) Sledge, tebi sam možda poznatiji kao RRZagreb, a btw drago mi je da smo našli jedan forum u kojem se ja slažem sa tvojim mišljenjem. Također, pošto ne volim puno kakiti, bilo bi mi drago da se večeras vidimo u Čiču pa možemo sjest za stol i da me osobno pitaš sve što te zanima

Poznat mi je nick RRZagreb sa bivšeg foruma moroni.hr, iako se ne sjećam da smo ikada komunicirali, no to nema veze. Ostao mi je taj forum u sjećanju po lošemu, gdje kolo vode ljudi koji niti imaju motocikle, niti se voze, niti se uglavnom u išta razumiju, osim serendanja, provociranja i vrijeđanja. Taj forum je obrazac kako jedan forum ne treba izgledati, i kako se ovlasti admina i modova maksimalno zloupotrebljava, možda i zato jer se isti biraju na kriteriju "tko će biti veći idiot na forum-partiju". No jebeš motori.hr.

Kaj to ima večeras u Čiću da bih trebao doći? - a ne mogu se ni sjetiti kaj bi to mene uopće interesiralo da pitam, ovo je više-manje za mene potpuno nezanimljiva tema, uglavnom reagiram za povrede principa i prodaju "muda pod bubrege", dok svekoliku glupost, dvoličnost i neznanje, utjelovljeno u većini ovog naroda, uzimam zdravo (tj. bolesno) za gotovo.

O državi u kojoj invalid bez noge u kolicima mora dokazivati da je uopće invalid, a psihofizički zdrava i neokrznuta marva - koja sprema soma ojra penzije u džep mjesečno - ga cinično gleda i podsmjehuje se - nema se što puno za reći.

Amerika, koja ima više ratnih invalida, stradalnika i veterana od cjelokupne populacije Hrvatske, ima JEDNU veteransku uniju, dok u jednog maloj i glupoj zemljici zvučnog naziva Hrvatska - svako selo ima svoju uniju, braniteljskih udruga ima koliko hoćeš, maltene je točno "da smo imali vojsku koliko je samo predsjednika tih udruga - zgazili bi Beograd u roku mjesec dana"...!

U Hrvatskoj treba sa državne sise otpiliti apsolutno SVE braniteljske udruge, unije i saveze, formirati samo jednu službenu udrugu pod pokroviteljstvom Sabora, predsjednika Republike i Ministarstva obrane, i to bi bilo rješenje i za proračun, i za branitelje. Ostali neka se udružuju kako i koliko žele, no lovice iz proračuna i život na tuđoj sisi neka zaborave. Baš me zanima koliko bi ih postojalo onda...

BTW, i ja sam branitelj, sa 5 godina braniteljskog staža - no ne pada mi na pamet išta tražiti, i ne pada mi na pamet da svoja potraživanja, povjerenje ili bilo što drugo stavljam u ruke nekog šufta, koji je popljugao funkciju u nekoj braniteljskoj udruzi, pa je odmah napravio novu novcatu, naravski - "još pošteniju, istinskiju, praviju, sa isključivo najpravijim braniteljima..."

Naravno, najvažnija komponenta nove braniteljske udruge (i ne sumnjam da je ta receptura uzrok, počelo i posljedica) leži u činjenici što je barem u toj novoj udruzi konačno on bog i batina, šef, predsjednik, potpredsjednik, tajnik i svekoliki autoritet, u svakom slučaju onaj koji sam sebi govori "Vi" i za to uzima lovu od države (što je bio najvažniji razlog osnutka te nove udruge, jer ionako debelu penziju za dva mjeseca sranja u grmlju od "straha" - a ne od činjenice da na terenu i nema zahodskih školjki - treba i dobro dodatno podebljati...). Svaka čast iznimkama - paradoks je što više poznajem takvih nego tih časnih iznimki! Ili je to pravilo?

Drugim riječima, ne pada mi na pamet - dok je imalo zdrava - biti član u bilo kojoj braniteljskoj udruzi, jer ja znam što jesam, gdje sam bio, i imam papire za to i ratni put u ministarstvu. I kada dođe vrijeme da se to bude trebalo dokazivati pred nadležnim tijelima, tada ću to izvaditi iz fascikle u ladici. Do tada se serem na sve te udruge i njihove interese - oni mene sigurno neće zastupati, i ja sigurno neću biti njihov član, jer su svi toliko iskompromitirani da se čovjeku bljuje od njih.

Naravno da bi zakon trebao biti onakav kakav je i svugdje u svijetu za veterane i sve one koji bi kao veterani i branitelji htjeli živjeti na račun države - dobivat ćeš dobru penziju, ALI... nemaš poslovnu sposobnost, nemaš vozačku, nemaš oružje, imaš socijalni i skrbnički nadzor, imaš svaki mjesec dokazivati liječenje i terapije pred nadležnim komisijama koje stalno rotiraju članstvom, te istinski i pod nadzorom trošiti terapiju. Pa ako želiš biti biljka - budi! (P.S. Koliko bi ih pristalo na to??) Tako je to u zdravim sustavima, koje ne možeš musti i zajebavati kako se tebi sviđa. A naš sustav očito ne poznaje kategoriju da PTSP NIJE trajno stanje, već da se status može uvijek revidirati i vratiti čovjeka u normalu, što znači - radnu knjižicu u ruke i odi raditi! Koliko bi ih pak pristalo na to??

No kako smo mi od svega toga udaljeni svjetlosne godine, naši fuliranti mogu mirno spavati, nježno se okrenuti prema zidu dok pajke i sanjaju sa kime će i u kojem sastavu igrati turnir u malom nogometu ove nedjelje, i što bi bilo bolje požderati nakon tekme - janjca ili odojka... naravno, treba odbrati i adekvatnu gemištaciju za usput... teških li briga... naravno, nitko se ne pita kakvi su to invalidi koji mogu igrati nogomet bolje od naših prvoligaša, i koji su u mentalnoj i tjelesnoj kondiciji takvoj da bi mogli posramiti nekog rudara i nekog člana Mense istodobno...

Sve znaju, kliker im radi 250 km/sat, sve kuže, mnogi vode uspješne firme, mnogi voze jebene aute, mnogi rade sve ono za što se inače mora dokazivati itekakva poslovno-psiho-fizička sposobnost i posjedovati znanja, vještine i jaka ovlaštenja i državne licencije... Čovjek koji ima PTSP se svugdje u svijetu tretira kao jeeebeno bolesna osoba, opasna za sebe i okolinu, no kod nas se tretira samo kao dobar razlog za dobru penziju i dobro cicanje države na svim frontovima (kada mnogi od njih već pravi front vidjeli nisu!)

A ako netko misli da bilo što lažem - odvedem ga za rukicu na par takvih skupova, pokažem ekipu i imenom i prezimenom pozovem svakoga... ti pitaj, a ja baš nisam siguran da će itko htjeti pričati o svojem "časnom, dugotrajnom, požrtvovnom i stresnom" ratnom učešću i zaslugama, još manje o detaljima ozljeda koje (ni)je dobio ali ih naplaćuje, i još manje o iznosu mirovina - za koje bi prosječan šljaker trebao raditi 187,4 godina...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 13, 2010, 10:08:24 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #46 : Kolovoz 13, 2010, 04:38:19 poslijepodne »
A jesi ga razdužiooooooo, ali ništa novo za tebe. Večeras je nešto što ima veze sa motorima, ali pošto nisi na moronima.hr vjerojatno nemaš spoznaja o istom. Nisam ni ja tebe sretao, makar sam prelazio po 30-ak tkm godišnje pa je moje jedino mišljenje bilo da si caffe racer. Da si policajac je svima dobro poznata stvar, a da si biker - NISI! Jesi li branitelj? Ne znam i ne ulazim u to dok se jednog dana ne objavi službeni registar, ali i taj registar ima svoje mane. Registar kao takav nam je "izmislila" bivša ministrica, a godinama prije toga smo to zvali postrojavanje brigada i to je jedini način da se rješimo pravih od lažnih. Evo uštede za državu. Smeta te osnivanje još jedne braniteljske udruge? Smeta te osnivanje još jednog moto kluba? Pa što te ne smeta? A prića ide ovako: Moj dobar prijatelj završava iznenada jedne večeri u pritvoru pod optužbom za ratni zločin koji se je navodno dogodio '91. na području Novske. 18 godina nakon navodnog događaja? I nije jedini! Zatvaraju ih još 5 u Sisačko-Moslavačkoj županiji, 5 u Karlovačkoj i 7 u Zagrebu. Dva dana nakon toga otvoreno je 23. poglavlje o pravosuđu?! Slučajno! Idemo dalje: Mi, prijatelji osumnjičenih obračamo se za pomoć jednoj udruzi, ali nam ne mogu pomoć jer je predsjednik udruge saborski zastupnik! Dalje: Druga udruga, ne mogu nam pomoć jer je predsjednik udruge savjetnik ministra! I na kraju se nalazi ekipa od veterana koji su prošli svega i svačega i krene u osnivanje Udruge koja če stvarno pomoć Hrvatskim Braniteljima. Da bi danas doživljavali da nas se povezuje sa jednom, drugom ili bilo kojom političkom partijom ili strujom. JA sam osobno rekao na osnivačkoj skupštini: Ako netko misli da može više dobrog napravit ulaskom u politiku - široko mu polje, ali tada u Udruzi više nema što raditi. I da, ostajemo nepolitička i nestranačka organizacija, a ako nekog podržimo onda je to u interesu Hrvatskih Branitelja, ali opečeni gorkim iskustvom to je sve danas jesi, sutra nisi.

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #47 : Kolovoz 13, 2010, 05:01:16 poslijepodne »



Udruga BRANITELJI ZA BRANITELJE je nepolitička, nestranačka i nevladina Udruga i takva će ostati dovijeka!!! Prestanite Hrvatske Branitelje uvlačiti u svoje prljave igre i okršaje!!! Događaj je bio organiziran na području V. Gorice i samim time su članovi Predsjedništva došli pozvati članove vijeća da dođu 1.8. na Udarnik i svojim dolaskom podrže akciju.



Lijep od Vas da ste se javili, nije lijepo da nam ovdje pišete prijetećim tonovima, i to govori nešto o Vama i Vašim namjerama.
Mene zanima nekoliko stvari te se nadam da će te i obrazložiti:

1. Koliko sam imal prilike čuti i vidjeti na snimkama, ako ste apolitični i nestranački, kako to da Vas je cijeli vrijeme pratio i uz Vas bio Zoran Žic(a ne netko iz SDP-a recimo), novopečeni član DC, koji je otišao iz SDP, znamo kako i zašto u DC.
2. Kak to da se jedino VŠO prisno družila s Vama(a ne SDP-ovi ili HDZ-ovi vijećnici recimo), po rječima očevidaca toliko očito i prozirno, da se iz aviona vidjelo da ste tu samo kako bi njoj dali podršku i zaštitili je na neki način.
3. Znalo se da je ta sjednica GV i očekivalo se da će biti sjednica "visokog naboja" iz poznatih razloga da ih sada ne elaboriram, zašto ako ste apolitični i imate poštene i moralne namjere niste pričekali neko povoljnije vrijeme za Vašu promociju, stvar procjene ukoliko se ne žele incidenti.
4. Nije li puka slučajnost, da ste se Vi registrirali u 6.mjesecu, dogovorili događanje na Udarniku za 01.08. i bili nazočni na "rizičnoj" sjednici GV 27.07. ili je to ipak bilo sve dobro planirano, kako bi ste podržali VŠO a kažete kako ste apolitični i nestranački, dok cijelo vrijeme Vas je pratio Zoran Žic, koji sada ima veliku naklonost VŠO zbog prebjega iz SDP-a, vjerujem ne zadugo, jer VŠO će samo vrlo dobro iskoristiti određene trenutke i osobe za sebe i svoju poziciju.

Uostalom sve ovo će vrijeme pokazati i dokazati, kao i djelovanje Vaše udruge.
Ja bi zaista volio kada bi Vi bili apolitični, kao uostalom i sve udruge bilo koje vrste ali u ovom konkretnom slučaju mislim na temelju svih spoznaja koje sam prikupio da niti ste apolitični, niti ste tamo bili prisutni bez namjere i plana.

Koliko god Vam ovo i ne svidjelo se, iznosim moje mišljenje i moj stav, koji se nemora slagati niti sa Vašim niti sa bilo čijim, nemojte nam ovdje bilo kome "prijetiti" jer ovo je slobodni forum gdje građani mogu iznosiiti svoje mišljenje i stavove slobodno, opušteno i bez cenzure, bez obzira pasali oni Vama ili ne. Ponekada vjerojatno i pretjeraju u razini pisanja i dijeljenja informacija ali ovdje na ovom forumu se ipak nemože prikrivati kao na gradskom portalu, zbog čega je i ukinut stari forum na gradskom portalu.

Dakle ovdje se ipak mogu dobiti informacije vrlo često upravo onakvima kakve zapravo i jesu bez cenzure i blokade, znam da to nekima ne odgovara, zbog javnosti i građana je to upravo dobro(a to smo i svi mi), pa neka sami procijene i čitaju između redaka.

E moj Joža, badave ti imena  ;D
Prije Jedan: Gdje si pročitao prijeteče tonove? Mi smo malo preponosni da bismo si dozvoljavali da nekom prijetimo!
E, sad 1.) Zoran Žic je moj prijatelj još iz vremena kad je vjetar po vama puhao na krivu stranu, ali me ni tada nije zanimalo kojoj politčkoj struji ili opciji je priklonjen, a što se samog Zorana tiće ja mogu samo reći: Hvala mu na svesrdnoj i nesebičnoj pomoći u organizaciji našeg spektakla pa makar se radilo i o 2 metra platna. Mnoge smo tražili puno manje, ali nisu imali ni malo suosječanja.
2.) Trebalo mi je vremena, ovako glupom, da shvatim koja je to stranka VŠO, ali krenulo i mene pa mogu odgovorit: VŠO je jedina bila izišla na balkon na kojem smo se mi nalazili i dečki su to odmah iskoristili za slikanje sa dotičnom. Btw, imam slika sa VŠO iz Ilače (ako itko zna gdje je to) od prošle godine kad je bilo otkrivanje spomenika dvojici naših suboraca koji su poginuli tamo. Imam i slika sa gdinom. Milanovićem, sa Čačičem, sa Šukerom, sa našim Lukom (Bebičem) ;) , sa Bandičem, sa Kajinom?????? Kojoj političkoj opciji ja pripadam?
3.) Povoljnije vrijeme bi i nama odgovaralo, a ne 01.08. kad je najviše ljudi na godišnjem, ali je situacija bila hitna da se pokuša sakupit novaca za obranu branitelja koji su 18 godina nakon "navodnog" događaja pritvoreni pod optužbom za ratni zločin. Hvala dragom Bogu u tome smo i uspjeli, ali ne sa samim događajem nego smo bili okidač za neke puno veče stvari. Datum je i nama bio krivi, a za daljnje akcije budite uvjereni da če biti ili 6. ili 9. mjesec.
4.) Mislim da sam na ovo odgovorio u točci 3., ali da se ne ponavljam previše: SITUACIJA JE BILA HITNA jer odvjetnici nisu htjeli čekat sa naplatom svojih usluga :'(
 
Za kraj: ne znam između kojih redova ti čitaš pa si pročitao prijetnju, a sada da još jednom ponovim: Svi ste pozvani u dobroj namjeri da prisustvujete bilo kojem našem događanju ili sastanku (skupštini) i bez problema čemo Vas počastiti sa onim što imamo. Mi od države lipe nismo dobili i čak što više nismo niti tražili jer je prevelik broj udruga koje traže, a ne ispunjavaju svoje projekte. Naš moto je od 01.08. postao: ZNAMO, MOŽEMO I HOČEMO!

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #48 : Kolovoz 13, 2010, 05:04:16 poslijepodne »

Edit: gram. pogeška

Nemam nažalost sad vremena jer krečem na neko događanje u plemenitu opčinu o kojem Sledge nema pojma, ali sad kad sam prisutan, ne moraš se brinuti da odgovor ne stiže već sutra ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #49 : Kolovoz 13, 2010, 05:38:07 poslijepodne »
A jesi ga razdužiooooooo, ali ništa novo za tebe. Večeras je nešto što ima veze sa motorima, ali pošto nisi na moronima.hr vjerojatno nemaš spoznaja o istom.

To znači da ne smiješ reći što je?? Ili moram baš ići na portal motori.hr i doznati što je (obzirom sam tamo član redakcije, što je funkcija koja nema veze sa forumom!). Pa tamo kaže - na http://www.motori.hr/kalendar/ - da je susret TNT Ridersa...

Ispao si jako tajnovit, i strašno važan jer si znao nešto tako beznačajno kao što je javni podatak do kojega ja još nisam došao...

Nisam ni ja tebe sretao, makar sam prelazio po 30-ak tkm godišnje pa je moje jedino mišljenje bilo da si caffe racer.

Vidiš, vidiš, ja se ne kužim u te pederske fraze, pa i meni i ostatku ljudi malo objasni kaj to je - "kafe rejser"... to su oni motori koje nemreš voziti duže od prve birtije, ili između dvije birtije, tj. kafića - jer su pojam udobnosti i svega ostalog pozitivnog? Ili je nekaj drugo posrijedi - brdo ulupane love u nekakav kvazi-dizajn kojim se poručuje da se ima love, ali nema ničeg drugog...? Daj malo, zapali žarulju i prosvjetli nas... nedo Bog da me neko svrstava u takvu nekakvu gayozvučnu kategoriju...

I ja sam vozio puno dionica, no ne znam zašto bih morao ikoga sresti, pa tako i ja tebe - ili ti mene?  ::) Čega je to dokaz?? Meni to ne pokazuje i ne dokazuje apsolutno ništa, a ako to tebi nekaj znači - samo se ti tješi da si ne znam kaj... ja susrete izbjegavam, jer su hrvatski susreti - mahom 99% njih - živi shit. Isti raspored - pozornica na kojoj drketa lokalni bend, oko 1 u noći eventualno nekakva gola fuksa, 30 metri dalje je šator sa grahom i/ili bažuljem, i neizostavan šank gdje je mnogim "bajkerima" smisao života, jer popiju više pive negoli naprave kilometara, a ja nisam onaj kojeg takvi sportovi zanimaju, jer ne pijem (jednu pivu ne smatram cugom, to je ništa prema onima koji popiju gajbe...).

Uglavnom, mnogi susreti nemaju veze sa moto-svijetom, već samo sa velikom željom da se od tog moto-svijeta napravi dobar posao i uzme lova preko noći maltene za ništa - za tanjur graha i podaskani šank sa dva pivska automata...

Ja, kada idem nekuda, upoznajem taj kraj, vozim se uokolo, obilazimo znamenitosti, obilazimo prijatelje koji nas vode svukuda u obilaske svojeg kraja - uglavnom, svugdje sam samo ne za šankom i na susretu. Tamo se pojavim(o), upišemo kao klub (ili ne upišemo ako sam sam), eventualno popijemo jednu i prođemo parkane motore da vidimo zanimljivosti, i idemo dalje...

Tako je bilo i u Slunju na 15.-obljetnicu Oluje (MK Poskoci, 07. kolovoza) - na samom susretu smo bili samo na upisu, pa otišli, vratili se na sam moto-defilej i otišli - sve skupa u krugu nismo bili pola sata... no zato smo obišli jezera kod Cetingrada, cijele Rastoke, prijatelje u Batnoga... jebe mi se za susret, kurenje guma i pucanje iz auspuha - to je zanimacija za kretene! Ako ti smatraš da si zbog obilaženja susreta bajker, a ja ne - alal vera, samo ti sebe tješi. Meni ne treba ničije priznanje, najmanje tvoje. Ja znam što jesam, znam što znam po pitanju motora i vožnje, i znam da je to daleko više negoli ogroman postotak "bajkera" ima pod guzicom i u glavi. No oni imaju dobru podršku svojih pajdaša istog znanja i iskustva, pa se tješe u zboru.

Meni je prednost što se ja ne trebam nikome dokazivati, i ne zanimaju me ničiji kriteriji, pa tako ni tvoji. Ja sam sa preko 30 godina iskustva na motorima odavno dokazan apsolutno svima kojima se trebam dokazivati, i do kojih mi je stalo. Ostali su kategorija zvani - "nula bodova"...

Da si policajac je svima dobro poznata stvar, a da si biker - NISI!

Kada ti tako kažeš - koji maloumno valoriziraš ljude po tome jesi li ih sreo ili ne (ti si, kao, nekakva mjerna jedinica za "bajkera", pa tko te nije sreo - nije bajker??) - onda ja nisam bajker. Jer ti i ja sigurno nismo isto, i ne želim da nas trpaju u isti koš. Nemoj me nasmijavati... znači, nisam bajker jer me ti još nisi sreo... ovo je za krepavanje od smijeha!!

I ti sebe smatraš umnom i pametnom osobom nakon takvog stava?

Jesi li branitelj? Ne znam i ne ulazim u to dok se jednog dana ne objavi službeni registar, ali i taj registar ima svoje mane.

I da znaš, i da ne znaš - nebitno. I sa tobom, i sa mnom - ima tko će se baviti. Ja se nema od koga skrivati, imaš li ti - vidjet ćemo. Voditi braniteljsku udrugu u mojim očima ne znači baš puno. Dapače, ima ih koje su osnivali i vodili ljudi koji branitelji i nisu, no tako su si htjeli dati pokriće i da ih nitko više ne dovodi pod znak upitnika...

Smeta te osnivanje još jedne braniteljske udruge?

Da, smeta me, jer je ista dokaz kako su cigani za vas - gospoda.

Smeta te osnivanje još jednog moto kluba? Pa što te ne smeta?

Ne smeta me osnivanje nikakvog moto-kluba - nemoj srati i lagati, izmišljati i stavljati mi u usta riječi koje ja nikad nisam rekao. Dapače, ako se je itko borio i zalagao da svi imaju slobodu osnivanja klubova i nošenja boja kakve im se sviđaju - to sam bio ja, koji jedini nije bajao i povlađivao kriminalcima koji bi određivali kako i tko će se ponašati na cesti u Hrvatskoj. Čkomio si onda - čkomi i sada. Ti sigurno nisi taj koji će ikoga prozivati i ikome soliti pamet. Jer kada je u moto-svijetu to trebalo, znam tko je bio uz mene u borbi za prava da smo svi na cesti jednaki, a ne da ju neki svojataju.

Smeta me da svaka šuša misli kako je sama zakon za sebe.

Uglavnom, smeta me puno toga. A i tebe smeta - istina.

Ako netko misli da može više dobrog napravit ulaskom u politiku - široko mu polje, ali tada u Udruzi više nema što raditi.

Malo mašemo "demokracijom"... tako tipičnom isključivošću i bahatošću, koja je i dovela do toga da imamo više braniteljskih udruga negoli valjda registriranih vozila... tako si možda i ti odletio iz neke udruge prije, pa si sada složio svoju - jer je to bilo neophodno, obzirom da ti niti jedna od njih 256 prije nije mogla pomoći... to nam želiš reći?? Ti stvarno misliš da pričaš sa budalama ovdje... sorry, ali to je jedini zaključak koji se nameće sam po sebi...

I savršeno se uklapa u ono što sam rekao u postu prije - ako ne mogu biti ja, onda ćemo ići osnivati dalje - udruge ili stranke, svejedno, obrazac je isti! - glavno da smo mi najbolji, najistinskiji, najoriginalniji, jedino su kod nas branitelji (ostalo je sve pod velikim upitnikom, itd itd...), mi smo jedini pošteni, mi jedini znamo, mi...

I da, ostajemo nepolitička i nestranačka organizacija, a ako nekog podržimo onda je to u interesu Hrvatskih Branitelja, ali opečeni gorkim iskustvom to je sve danas jesi, sutra nisi.

I što je pjesnik želio reći?

Pohvalno je pokretanje akcija koje idu za neke takve stvari, no također je mnogima pun quaaa takvih akcija i skupljanja kunu po kunu za stvari koje je država morala, i imala obavezu odraditi. I meni je prepun quaaa upravo toga.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 13, 2010, 05:47:41 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #50 : Kolovoz 13, 2010, 07:40:58 poslijepodne »
Tih par dana, nažalost nije dovoljno administratorima foruma da odobre registraciju pa se u njegovo ime ispričavam što nismo ranije reagirali na ovom forumu, ali bilo je reagiranja i putem medija i putem interneta, samo je trebalo potražit malo. Ili je ovo jedini forum, na kojem ja (Stjepan Radić) još uvjek čekam registraciju? Sad kad smo se javili, slobodno pitaj konkretno što te zanima pa da odgovorimo u najkračem mogučem roku. Hvala!

Mail da se Stjepan Radić registrirao na ovom forumu stigao je danas u 7:15. Jutros, čim sam provjerio mail, korisnički račun je aktiviran. Tako da ne znam zbog čega ovo jamranje jer od svih članova koji su se registrirali u zadnja tri mjeseca to je bila najbrža aktivacija.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #51 : Kolovoz 13, 2010, 07:49:23 poslijepodne »

E moj Joža, badave ti imena. ;D  
Gdje si pročitao prijeteče tonove? Mi smo malo preponosni da bismo si dozvoljavali da nekom prijetimo!
...... Zoran Žic je moj prijatelj još iz vremena kad je vjetar po vama puhao na krivu stranu, ali me ni tada nije zanimalo kojoj je ......

Pročitajte tonove svoje glasnogovornice u predhodnim postovima....... ;)
Što imena? Vaše je vrednije, bolje ili ljepše? Vi ste bolji, ljepši, pametniji? Ili me uspoređujete sa Jožom Brozom, pa nisam mu ravan?
Nemate Vi pojma koji i kakvi vjetrovi i na koju stranu su puhali po meni kao niti koji pušu danas, pokazujete samo svoju bahatost i pokušavate biti pametni, valjda ste Vi predsjednik tamo jedne, novopečene udruge od 256 sličnih, ljudi biti predsjedik, pa to je funkcija ali Sledge Vam je sve dobro napisao pa nema potrebe da se ponavljam. ;D

Hvala lijepa na Vašim pozivima, o udrugama i braniteljima sam iznio moje stavove u nekoliko postova i nema potrebe da se više ponavljam oko toga.

Žurilo se da prikupite novce (osnovali ste se 26.06. ),pa ste tempirali baš na tu sjednicu GV, a motiv je bio skup eto slučjano baš u Kurilovcu 01.08. , nakon sjednice GV, toliko ste umišljeni da mislite da smo mi svi glupi ili nam opet pušu neki čudni vjetrovi. ??? :D
« Zadnja izmjena: Kolovoz 13, 2010, 07:54:17 poslijepodne JosipJoža »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #52 : Kolovoz 13, 2010, 08:34:57 poslijepodne »
Joža, dobro veliš. A ja još dodajem - jebem ja udrugu branitelja osnovanu 15 godina nakon rata... , kao i dobivanje ikakvog statusa vezanoga za rat nakon toliko godina... to je toliko plitko da bih više cijenio da ste osnovali "Udrugu za pikulanje za vrijeme kišne sezone"...

Broj braniteljskih udruga u Hrvatskoj ovog trenutka - cca 260, za 500.000 branitelja (plus većina njih nije član niti jedne braniteljske udruge!!)... broj braniteljsko-veteranskih udruga u Americi sa preko 5 milijuna veteranskih nositelja - cca JEDNA...  :o

Broj političkih stranaka u Hrvatskoj ovog trenutka - cca 140... broj stranaka u SAD-u - DVIJE, a u Japanu - cca 130... jedino nas jebe kaj Japanaca ima cca 30x više nego Hrvata, ali to je nebitna "sitnica"...  :o
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #53 : Kolovoz 13, 2010, 08:53:20 poslijepodne »
broj braniteljsko-veteranskih udruga u Americi sa preko 5 milijuna veteranskih nositelja - cca JEDNA...  :o
Odakle ti taj podatak? Kak se zove ta udruga?

Ja sam na službenim stranicama američkog Ministarstva za pitanja veterana našao ovaj popis:
http://www1.va.gov/vso/index.cfm?template=view

amarkulin

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #54 : Kolovoz 13, 2010, 08:56:31 poslijepodne »
broj stranaka u SAD-u - DVIJE
Još jedan tvoj "svemirski" podatak...

Evo ti činjenica, pa broji...
http://www.politics1.com/parties.htm

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #55 : Kolovoz 13, 2010, 09:01:49 poslijepodne »
Veteranska unija je - jedna krovna organizacija, ostalo su veteranske organizacije različitih interesa, koje mogu okupljati i iste članove u više tih organizacija (baš zato jer su različite). Čitaj popis i gledaj njihove ciljeve i interese.

Kod broja stranaka računam na one koje se natječu za Kongres i koje daju senatore i predsjednika - kod nas ih se natječe maltene svih 140, a i kandidata za predsjenika ima k'o kelja na placu... parlamentarne stranke su dvije! A kod nas...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #56 : Kolovoz 13, 2010, 09:05:49 poslijepodne »
Kod broja stranaka računam na one koje se natječu za Kongres i koje daju senatore i predsjednika... parlamentarne stranke su dvije!

Netočno. Zakaj se onda ovak zovu: THE "BIG THREE" THIRD PARTIES
(Based upon vote performance over past two election cycles and ballot access)
Evo kaj veli za Zelene:
The party regularly fields candidates for local, state and federal offices in many states, and has established active state affiliate parties in nearly all 50 states.

Fakat pretjeruješ s dokazivanjem nedokazivog...

amarkulin

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #57 : Kolovoz 13, 2010, 09:10:48 poslijepodne »
I da ne preskočim ovaj skok u vlastiti želudac...  ;)

Veteranska unija je - jedna krovna organizacija, ostalo su veteranske organizacije

broj braniteljsko-veteranskih udruga u Americi sa preko 5 milijuna veteranskih nositelja - cca JEDNA...

Sad još samo fali razlika između organizacije i udruge...  :)

amarkulin

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #58 : Kolovoz 13, 2010, 10:31:06 poslijepodne »
I još ovo, kad baš cjepidlačiš...

kod nas ... kandidata za predsjenika ima k'o kelja na placu

Koje povrće bi bil onda ovaj američki kandidat:
Marxist political organizer James Harris was the SWP Presidential nominee in 1996 (ballot status in 11 states - 8,500 votes - 0.01%) and 2000 (ballot status in 14 states - 7,378 votes - 9th place - 0.01%).

Ili ovaj:
The SLP ran Presidential tickets in every election between 1892 and 1976 (the SLP's final presidential candidate won 9,600 votes in the 1976 race).

Pa to uspredi s dobivenim glasovima kod nas, kad je najslabiji imal:
12. Slavko Vukšić (DSSR) 8,299 glasova, odnosno 0,42%
A koliko je nas - a koliko američana?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #59 : Kolovoz 14, 2010, 01:22:54 prijepodne »
Grupa šestoro ljudi je u miru došlo prisustvovati sjednici, napadnuti su u startu, a PREKO 30 SDP-OVACA I HNS-OVACA je prekidalo sjednicu i onda se za nerede optužuju branitelji???? SRAMOTA!
Kompletna salva uvreda i pljuvačine po nama je snimljena i čuva se.

Onda jel došla grupa prisustvovat sednice il su došli pozvati il reklamerati udrugu?Po tem kaj sem videl na slika i parkirališču baš vam ovo ni pomoglo da privlečete ljude na Udarnik...

Makar je cijeli događaj završio sa laganim minusom, konkretno -921 kn, napravljen je velik posao jer smo sa druge strane uspjeli osigurat da če se svakom Hrvatskom Branitelju optuženom za ratni zločin (ne ubojstva, silovanja i sl.) uplatiti po 50000 kn za potrebe obrane. Bili smo samo mala grudica koja je pokrenula lavinu. I sretni smo sa time.

Moreš ovo objasniti..?