Autor Tema: Sednica Grackoga veča  (Posjeta: 305662 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline quercusqueen

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #90 : Prosinac 16, 2009, 01:49:44 poslijepodne »
Časno ime Lucija, nose mnoge ženske osobe diljem svijeta. Ime Sveta Lucija nosi samo jedna osoba.
E sad ako slavimo Lucijine dane , tada bi bilo pristojno spomenuti od koje Lucije  slavimo te dane. Ako je Sveta Lucija zaštitnica grada Velika Gorica tada je u redu i pristojno ili kako god želite to i spomenuti.
Dakle ili su dani Svete Lucije ili su dani od tamo neke Lucije koja se preziva tako i tako.
Ne može se zvati ovako,a misliti onako. Ili jesu dani Svete Lucije ili nisu.
Lucijini dani nikako nisu dani Svete Lucije.


Slažem se! Gradsko poglavarstvo bi o tome svakako trebalo razmisliti.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #91 : Prosinac 16, 2009, 02:13:45 poslijepodne »
Covjece, Muha i Plemenitasica sve znaju... kakvi su to likovi, odakle sve znaju? CIA, KGB?

Vrlo je neumjesno i nekulturno kolege po forumu nazivati likovima, pa taman se i ne slagali ni sa  jednom njihovom rečenicom, naročito kada se isti ti "likovi" tj kolege po forumu niti vama niti ikome ne obraćaju tim rječnikom.  :(  :o  >:(

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #92 : Prosinac 16, 2009, 03:45:48 poslijepodne »
Covjece, Muha i Plemenitasica sve znaju... kakvi su to likovi, odakle sve znaju? CIA, KGB?

Vrlo je neumjesno i nekulturno kolege po forumu nazivati likovima, pa taman se i ne slagali ni sa  jednom njihovom rečenicom, naročito kada se isti ti "likovi" tj kolege po forumu niti vama niti ikome ne obraćaju tim rječnikom.  :(  :o  >:(



De Loren

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #93 : Prosinac 16, 2009, 06:20:18 poslijepodne »
Časno ime Lucija, nose mnoge ženske osobe diljem svijeta. Ime Sveta Lucija nosi samo jedna osoba.
E sad ako slavimo Lucijine dane , tada bi bilo pristojno spomenuti od koje Lucije  slavimo te dane. Ako je Sveta Lucija zaštitnica grada Velika Gorica tada je u redu i pristojno ili kako god želite to i spomenuti.
Dakle ili su dani Svete Lucije ili su dani od tamo neke Lucije koja se preziva tako i tako.
Ne može se zvati ovako,a misliti onako. Ili jesu dani Svete Lucije ili nisu.
Lucijini dani nikako nisu dani Svete Lucije.







... a da ti malo ne filozofiraš ?






Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #94 : Prosinac 16, 2009, 06:28:36 poslijepodne »
Eto, zdruzili su se:)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #95 : Prosinac 16, 2009, 07:22:21 poslijepodne »
Citat:
... a da ti malo ne filozofiraš ?

To je tvoje mišljenje sa kojim se slažem.

 Imaš pravo misliti kako te volja,a ja s samo objasnio i napisao svoje mišljenje.Pošto nisi rekao da nisam u pravu valjda se i ti sa tim ipak slažeš.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #96 : Prosinac 17, 2009, 02:15:52 poslijepodne »
Ne pišem nebuloze na vašu žalost, upravo ste ovim linkom potvrdili da Zdraveka više nema niti u glavnom odboru, odnosno predsjedništvu, koliko me pamćenje služi nije li isti u prošlom mandatu bio podpredsjednik gradskog HNS-a...dakle kaj se dogodilo?...gdje je?... ostale su mu samo funkcije dobivene od prije...tj. po završetku tih mandata isti bu frknul ko blato s kotača...

http://hns-vg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=31

gospon muha, još jednom moram ponoviti da pišete nažalost nebuloze, treba znati samo čitati i istraživati, to Vama ide malo teže očito, mi smo za razliku od vas pismeni i vidimo šta piše na web stranicama HNS-a a Vi kao i obično izmišljate i plasirate nebuloze kao i ovaj put, ništa novo od Vas, ne iznenađujete me.
Ustrojstvo HNS-a neznam, ali i kao vijećnik g. Zdravko Lučić je predpostavljam i u predsjedništvu HNS-a po difoltu.
Dakle kao i obično plasirate neistinu samo iz Vama poznatih razloga. Živjeli!




Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #97 : Prosinac 17, 2009, 02:58:13 poslijepodne »
Citat:
Ustrojstvo HNS-a neznam,  Živjeli!

Neznaš al ipak komentiraš...pretpostavljaš!..tipično za likove koji u nedostatku argumenata posežu za difoltom....e moj prika stipu ti difolt, gledaj radije od čeg živiš...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #98 : Prosinac 17, 2009, 03:11:31 poslijepodne »
Citat:
Ustrojstvo HNS-a neznam,  Živjeli!

Neznaš al ipak komentiraš...pretpostavljaš!..tipično za likove koji u nedostatku argumenata posežu za difoltom....e moj prika stipu ti difolt, gledaj radije od čeg živiš...

muha kao i obično zuji,na tu razinu zujanja mene ne bute dobili......zujite Vi i dalje, za mene se ne brinite, ja nisam podoban.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #99 : Prosinac 17, 2009, 03:42:25 poslijepodne »
Citat:
muha kao i obično zuji,na tu razinu zujanja mene ne bute dobili......zujite Vi i dalje, za mene se ne brinite, ja nisam podoban.

Oho..neka čitatelji prosude o tvojoj podobnosti...btw meni se prije čini da si ti negdje među....




JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #100 : Prosinac 17, 2009, 04:08:56 poslijepodne »
Da gospon muha, ak bi to bila Bandićeva zadnjica, moglo bi se tako reći, samo kad bi ste stavili  još i drugi kadar s Milanovićem s druge strane kako nagoni ekipu. E to bi bilo ono prav za prav. Vama se čini? Vama puno koječega ne da se čini, nego pričinja, očito ove niske temperature vam lede vitalne organe. Predlažem da popijete nekaj za zagrijavanje, samo nemojte uzeti sprej za odmrzavanje.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #101 : Prosinac 18, 2009, 12:33:56 prijepodne »
http://www.forumgorica.com/politika/predsjednicki-izbori-2010/255/

gospon muha, ja se ne srdim uopće a o mojem političkom opusu Vi ste najmanje mjerodavni objektivno procjenjivati. Toliko koliko Vi mantila možete preobući Goričanka ne stigne sašiti. Ali to je Vaš problem a ne moj, imate pravo na svoje "modne trendove". Bitno je da ste Vi uvijek uz vlast, ma tko i kakva ona bila, možete ruku pod ruku sa Saškomdraškom.

Da se vrnemo na izglasavanje, da ponovim još jednom Vi kao i ja znadete da je odnos vijećnika 14:13, lijeva koalicija:desna koalicija, jednako tako znadete da na ovoj sjednici nisu bila nazočna 2 vijećnika lijeve koalicije i 1 vijećnik desne koalicije, dakle odnos u vijeću je bio 12:12, odluku koju je gradonačelnik poslao na GV nisu izglasali vijećnici desne koalicije i zbog toga Zdravek nije izabran po odluci gradonačelnika u povjerenstvo.

Dokaz da je gradonačelnik uputio baš taj prijedlog, govori da gradonačelnik cijeni angažman i trud  g. Zdravka Lučić plemenitog u djelovanju na povratu zemlje zemljišnim zajednicama, POT-a, pokretanju i oživljavanju mnogih tradicijskih manifestacija u Velikoj Gorici i Turopolju zadnjih dvadesetak godina, (što mnogi forumaši koji ovdje komentiraju sve i svašta nemaju pojma o tome, pa bi bilo dobro da se prije toga malo informiraju),
veliki dio svoje životne dobi kao i političkog djelovanja je usmjerio na povrat zemlje zemljišnim zajednicama, jer i kao jedini istinski borac u redovima POT-a zasigurno je najkompetentnija osoba za to povjerenstvo, poglavito ako pogledamo tko sve sjedi u tom povjerenstvu.
dakle gospon muha, zašto mu vijećnici desne koalicije nisu izglasali povjerenje je tema za razmišljanje, tema za razmišljanje je jednako tako koliko i zašto se tema povrata zemlje ZZ svaki put politizira na gradskom vijeću, tema je za razmišljanje i koliko je Zdravek "opasan" u povjerenstvu, kao i tema strukture i sastava vijećnika desne koalicije, ako znamo da je u toj kolaciji HSS koji bi po difoltu trebao podržati svaki proces u smjeru povrata zemlje ZZ a to ne čini iz samo njima poznatih razloga, očito su fotelje i pozicije važnije od narodnog općejavnog interesa.

Ako eminentna osoba iz povjerenstva, g. Stjepan Rakarac da ovakvu izjavu na spravišću plemenitaša:

http://www.vgdanas.hr/Lucijsko-spravisce-u-Lukavec-gradu-727.aspx

"Predsjednik Udruge urbarskih zajednica Stjepan Rakarec  poručio je vladajućim strukturama da im je dosta obećanja i da žele konkretnije rezultate. "

onda je gopson muha puno toga jasnije i znači li to da ipak svi dolaze na svoje? Simpatična su mi ta predizborna naguzivanja.

Što je to gospon muha Zdravekovo vrijeđanje?

Možda kada kaže:

" Znate Šimunoviću, Vidoviću nije ovdje u pitanju Vaša djedovina, pa se tako i odnosite prema tome"

I spravom to Zdravek kaže, živo se j**e njima obojici za povrat zemlje, njima je važan osobni interes i to što je Šimunović sada u Fini a Vidović u HAC-u, dva kompetentna lika za bitne odluke u ovoj zemlji, kadrovirane ( podobno-nagrađene ) od vrlog nam ministra, isto tako "Turopoljca do boli".

Ja bi rekel da su se ovi naši bečari prisličili k T84-hitaju dimnu zavesu.
Rakarec,pro forma,nekaj mora reči a Drinč pak,jednak pro forma,to podržava.Iak je sve sve adute Rakarec hitil v predizborne;imal je samo "Podršku" i to je mam dal a sad nima više instrumentov za prisiliti "Drinča" da vleče kak kojn.
Ja tomu volim reči;
-Štrajk nezaposlene.
Sve si svoje dal a sad zevaj da te nigdo ne ... ni za suvu slivu.
A,joj,da!
Osnovali bumo smo Poverenstvo.
Kak se ono tomu v prevodu veli..?

A petokraka koalicija je,normalno,suzdržana.Boli je ...
Hlapička se za***ava okolo pod izgovorom da predsedničke kampajne.
Bu plavo Hrkluš gmajne-hateze dela srajne.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #102 : Prosinac 26, 2009, 03:56:18 poslijepodne »
http://www.gorica.hr/2009/12/zakljucak-o-potpisivanju-ugovora-o-usluzi-koristenja-informacijskog-sustava-upravljanja-dokumentima/

Gradonačelnik je potpisao Ugovor o usluzi korištenja informacijskog sustava upravljanja dokumentima s tvrtkom APIS IT d.o.o. iz Zagreba. Za one kojima to više znači to je bivši GZAOP odnosno CAOP.
Gradu definitivno treba sustav za upravljanje dokumentima, ali bilo bi zanimljivo vidjeti pojedinosti tog Ugovora i usluge. U ovoj krizi, kad se treba paziti na svaku kunu, odabire se jedan informatički dinosaur koji za svaki pomak treba veliku količinu energije (čitaj novca).

Na tržištu postoji hrpa open source rješenja od kojih su neka enterprise kvalitete (Alfresco) i to je put kojim bi javna i lokalna uprava trebala krenuti. A ne da se odabiru vlasnička rješenja koja stoje dosta novaca. A možda će i APIS Gorici jednostavno preprodati Alfresco za hrpu novca?!

Ima li grad razrađenu informatičku strategiju koja bi bila javno dostupna građanima? Ili je riječ o zatvorenom krugu u koji ulaze samo neki instituti i velika državna poduzeća?
http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/usluga-koristenja-informacijskog-sustava-upravljanja-dokumentima/msg8281/#msg8281

Citat:
Sredstva su osigurana u Proračunu Grada Velike Gorici na poziciji R0041 konto 3238.
Mene ovo ne znači niš.De da ja to najdem..?
Kulko je to pinke v igre?

Takve pozicije nema u prijedlogu proračuna tako da je najvjerojatnije riječ o ovogodišnjem proračunu. Ako sam dobro vidio u prijedlogu je po tom kontu predviđeno 700.000 kn, ali to se odnosi na sve informatičke usluge.

U ovogodišnjem proračunu za navedenu poziciju predviđeno je 1.142.910,00 kn.

Očekivam odgovor prvum prilikum.
Ante Štrljič?Moj zastupnik?Si tu?Jel čitaš?   ;)
« Zadnja izmjena: Prosinac 26, 2009, 04:52:12 poslijepodne kuntakinte »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #103 : Prosinac 28, 2009, 11:00:41 prijepodne »
Čestitke pobjednicima prvog kruga izbora g.Josipoviću i g. Bandiću.
Čestitke gđ. Vesni Pusić na dobrom i stabilnom rezultatu izbora a poglavito i na izuzetno dostojanstvenom držanju nakon proglašenja rezultata i to govori puno o njoj kao osobi koja se natjecala na izborima, njenim kvalitetama i osobnostima.
Imala je vrlo stabilno biračko tijelo pa čak i u Velikoj Gorici, što me posebno raduje bez obzira na krajnji rezultat.

Znakovit je prolaz, po mojem mišljenju g. Bandića u drugi krug, kao i loš rezultat VŠO u Velikoj Gorici gdje ona i djeluje politički.
Očito populizam, afere, trošenje novaca, laganje biračima još uvijek je atraktivno za hrvatskog birača, te na temelju toga i glasa.
g. Bandić je imao više Jamboplakata u Bosni negoli Vesna Pusić u Hrvatskoj, napominjem to iz razloga prikazivanja troškova kampanje, kandidat koji je u stanju to skrivati i lagati svojim građanima u stanju je lagati mnogo gore i opasnije stvari svojim građanima kao predsjednik, te itekako vraćati dug svojim donatorima kojih očito nije mali broj obzirom na utrošene novce u kampanji.

Osobno me iznenađuje i vrlo loš rezultat VŠO u Velikoj Gorici, gdje ona kao "domaća" kandidatkinja prošla tako kako je prošla. Za zamisliti se, prepuštam to VŠO na razmišljanje.

Želim još uvujek vjerovati da u Hrvatskoj ima dovoljno snage i razumijevanja koje neće dozvoliti da na predsjedničko mjesto dođe kako reče gospon Tur, jedan novi hrvatski Berlusconi, nego će u drugom krugu izabrati ipak predsjednika primjerenog radišnim, poštenim, osviješćenim Hrvatima.
http://www.forumgorica.com/politika/predsjednicki-izbori-2010/msg8413/#msg8413

Obavijest o 6. sjednici Gradskog vijeća
24.12.2009.
6. sjednica Gradskog vijeća Grada Velike Gorice održati će se 30. prosinca 2009. godine (srijeda) u 17,00 sati, u vijećnici Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica. Na sjednici će biti predložen i Proračun za 2010.  godinu.


Predložen je sljedeći dnevni red:

1. Prijedlog Proračuna Grada Velike Gorice za 2010. godinu s projekcijom za 2011. i 2012. godinu
a) Prijedlog Programa održavanja komunalne infrastrukture na području Grada Velike Gorice u 2010. godini,
b) Prijedlog Programa gradnje objekata i uređaja komunalne infrastrukture za 2010. godinu,
c) Prijedlog Programa javnih potreba u predškolskom odgoju i naobrazbi Grada Velike Gorice za 2010. godinu,
d) Prijedlog Programa javnih potreba u školstvu Grada Velike Gorice za 2010. godinu,
e) Prijedlog Programa djelovanja za djecu i mlade Grada Velike Gorice za 2010. godinu,
f) Prijedlog Programa javnih potreba u kulturi Grada Velike Gorice za 2010. godinu,
g) Prijedlog Programa javnih potreba u športu Grada Velike Gorice za 2010. godinu,
h) Prijedlog Programa javnih potreba u socijalnoj skrbi i zdravstvu Grada Velike Gorice za 2010. godinu,
i) Prijedlog Programa javnih potreba u tehničkoj kulturi Grada Velike Gorice za 2010. godinu,
2. Prijedlog Odluke o izvršavanju Proračuna Grada Velike Gorice za 2010. godinu,
3. Prijedlog Odluke o komunalnom redu
4. Prijedlog Pravilnika o najmu stanova u vlasništvu Grada Velike Gorice
5. Prijedlog Zaključka o sklapanju nagodbe o potpunom izvlaštenja nekretnina s Hrvatskim cestama d.o.o.
6. Prijedlog Zaključka o sklapanju Ugovora o zakupu plinske mreže

Priloženi dokumenti:

1. Prijedlog Proračuna za 2010. (ZIP)
http://www.gorica.hr/dokumenti/proracun2010.zip

2. Ostali materijali za sjednicu (ZIP)
http://www.gorica.hr/dokumenti/gradsko-vijece/6-sjednica-materijali.zip

http://www.gorica.hr/2009/12/obavijest-o-6-sjednici-gradskog-vijeca/

Sad se bu bar,most,valda,mogla do***ati na sednicu.Ak ju život i posel Zagrebu ne spreči...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Sednica Grackoga veča
« Odgovori #104 : Prosinac 31, 2009, 03:29:44 poslijepodne »
Nema nikakvih informacija sa sednice GV, gospon kunta, osim ovoga na grackom portalu?

http://www.gorica.hr/2009/12/usvojen-proracun-za-2010/#more-2179

Kulko vidim GV ne opstruira izvršnu vlast i neposredno izabranog Gradonačelnika i podržava proračun za 2010.
Znači li to možda da će i gradonačelnik vratiti GV u njegove prijašnje primjerene prostore?

Obzirom kako su gradonačelnik i GBR ovdje tako blizu, znači li to da je  kohabitacija profunkcionirala?
Gradonačelnik mi je na slici jako zabrinut, što li mu to govori predsjednik GV?

Ili je to ipak samo Novogodišnje ozračje čestitanja, grlenja i ljubljenja?

« Zadnja izmjena: Prosinac 31, 2009, 03:34:04 poslijepodne JosipJoža »