Svakidašnje teme > Povijest

Dô jě vekši blâženik: Broz ili Pavelić?

<< < (3/28) > >>

amarkulin:

--- Citat: Sledgehammer - Prosinac 31, 2010, 12:56:34 poslijepodne ---Ili se barem probati postaviti u njegovu ulogu i smisliti pametno rješenje?
--- Kraj citata ---

Evo, postavi se u njegovu ulogu:

Je li točno da je potkraj 1944. zaustavio akciju Lorkovića i Vokića za odvajanjem NDH od Njemačke?

Zašto? Jel bi i ti tako napravio? Zašto?

Neo:

--- Citat: Bilaj - Prosinac 31, 2010, 10:52:05 prijepodne ---Tito je imao totalitarni režim dok je pavelić imao samo diktaturu.
--- Kraj citata ---
Ček malo, zar nije totalitarni režim jedan dio diktature? Napisao sam da jedan i drugi su uveli jednostranačje amo Pavelić nije imao ustav.

--- Citat: ---Tito je imao najveće političke progone.
--- Kraj citata ---
Pavelić je imao i političke i nacionalne progone.

--- Citat: ---Tito je vladao za vrijeme mira a Pavelić upravljao za vrijeme rata.
--- Kraj citata ---
Teže je vladati u poslijeratno vrijeme.

--- Citat: ---Tito je u razdoblju nakon rata do raskola sa Staljinom ubio 147 svečenika, a i ubio Stepinca.
--- Kraj citata ---
Koliko je Pavelić ubio rabina i prota? A i katoličke svećenike je ubijao koji su imali različito mišljenje.

--- Citat: ---Tito ja na vlast došao terorom.
--- Kraj citata ---
Pavelić je cijelo vrijeme provodio teror, a ne samo da je došao njie na vlast.

--- Citat: ---Broj partizanskih zločina je ekvivalentan broju nacističkih.
--- Kraj citata ---
To pod nacističkih misliš ustaških zločina?

--- Citat: ---Tito je ubijao emigrante - to je terorizam.
--- Kraj citata ---
To je bio antiterorizam.

--- Citat: ---Tito je pomagao teroristički pokret u grčkoj koji je doveo do građanskog rata.
--- Kraj citata ---
Pomagao je komuniste tj. istomišljenike.

--- Citat: ---Pripojio Dalmaciju, Međimurje i Istru (Istru si zaboravio) ali se odrekao dijelova hrvatske koji su bili u banovini kao i Srijema i Kotora.

--- Kraj citata ---
Izvini za Istru. Nije se odrekao ničega kada su ti dijelovi bili u zajedničkoj državi.

P.S. nemoj sada pisati da veličam Tita, ja ga samo uspoređujem sa Pavelićem.

Bilaj:

--- Citat: Neo - Prosinac 31, 2010, 01:50:40 poslijepodne ---Ček malo, zar nije totalitarni režim jedan dio diktature?
--- Kraj citata ---
Nije. Totalitarni režim je više od diktature.
Najjednostavnija razlika bi bila ova. U diktaturi, vladar progoni određenu skupinu ljudi, a ostale ne dira odnosno ostali ljudi se samo boje.
U totalitarnom režimu, vladar progoni sve koji ne obožavaju vladara, te vladar tjera ljude na obožavanje istog. Zato npr u paveličevoj diktaturi nemamo masovnih okupljanja, dok u titovom totalitarnom društvu cijelo vrijeme imamo masovne sletove.


--- Citat: ---Pavelić je imao i političke i nacionalne progone.
--- Kraj citata ---
Jednako su pognili ljude samo što su svi stavljeni u druge kategorije. Pavelić je išao po nacionalnom modelu a Tito po ideologijskom.


--- Citat: ---Teže je vladati u poslijeratno vrijeme.
--- Kraj citata ---
Zašto? Pobogu zašto?

--- Citat: ---Koliko je Pavelić ubio rabina i prota? A i katoličke svećenike je ubijao koji su imali različito mišljenje.
--- Kraj citata ---
Tito je naveden ubio za vrijeme mira (nakon Belibura). Za vrijeme rata je isto tako ubijao kao i pavelić. Pa koji je onda gori. Onaj za vrijeme rata ili onaj koji i za vrijeme rata i za vrijeme mira.

--- Citat: ---Pavelić je cijelo vrijeme provodio teror, a ne samo da je došao njie na vlast.

--- Kraj citata ---
E nije. Pavelić je došao na vlast relativno bezbolno. Nije došao terorom - cijela hrvatska je pala fest lako. Ali je onda počeo provoditi tetror i radikalizirao je stanje.

--- Citat: ---To pod nacističkih misliš ustaških zločina?

--- Kraj citata ---
Možeš i tako ali bit je da nije bila velikih disbalansa u zločinima.


--- Citat: ---To je bio antiterorizam.
--- Kraj citata ---
To nije antiterorizam. To je terorizam i ubijanje. Zato i imamo osuđene ubojice jugoslavenskih tajnih službi a taj nam je najpoznatiji primjer Perković.


--- Citat: ---Pomagao je komuniste tj. istomišljenike.
--- Kraj citata ---
Defakto je ratovao. Nije to potpomaganje to je bilo širenje komunističke ideje puškama a ne idejama ili kulturnom razmjenom. To toj komponenti je bio radikalniji od staljina.  


--- Citat: ---Izvini za Istru. Nije se odrekao ničega kada su ti dijelovi bili u zajedničkoj državi.
--- Kraj citata ---
Kada Tita ljudi spominju onda govore često o Dalmaciji a zaboravljaju istinski partizanski pokret u Istri.
Da su ti dijelovi u sklopu hrvatske onda bi i sada bili u hrvatskoj- ali očito nisu.

koko-vg:

--- Citat: Sledgehammer - Prosinac 31, 2010, 12:48:18 poslijepodne ---
--- Citat: koko-vg - Prosinac 31, 2010, 09:14:20 prijepodne ---... a sad će vam sleđ objasniti u svojoj maniri, da niste u pravu ... on, on, on ...  dugo nitko ...   pa opet on ....   :P
--- Kraj citata ---

Pa mogel si nam ti objasniti, prosuti malo svojeg kokošjeg biserja pred svinje, i začepiti nam usta... ili to kokošji primozgić nije u stanju?  >:D >:D >:D

Ja mislim da i nije - jer osim provociranja i podjebavanja, ništa taj lik drugo u životu ne zna...

Tak je - iza mene dugo nitko, ali ti - nikad. To je porazna činjenica za tebe, kaj uopće i nisi u redu... a kak bi i bil?

--- Kraj citata ---

... naravno, iza tebe nikad, par stepenica ispred tebe, ali u drugom redu ...

... sleđ ... Antuntun je mala beba za tebe ... naravno, ti pjesmicu znaš napamet, ali za one koji te još ne poznaju, citirat ću je ...

U desetom selu Živi Antuntun.
U njega je malko Neobičan um.
On posao svaki Na svoj način radi:
Jaja za leženje On u vrtu sadi.
Kad se jako smrači, On mrak grabi loncem.
Razlupano jaje On zašiva koncem.
Da l' je jelo slano,On to uhom sluša.
A ribu da pjeva Naučiti kuša.
Na livadu tjeraBicikl da pase.
Da mu miše lovi,On zatvori prase.
Guske sijenom hrani, Snijegom soli ovce.
A nasadi kvočku Da mu leže novce.
Kad kroz žito ide On sjeda u čun.
Sasvim na svoj način Živi Antutun.


sleđ, nisam ti ja plemenitašica pa da me možeš izbaciti iz takta.

... Samo ne znam, ovakvu osebujnu kulturu izražavanja se uči na Policijskoj akademiji u Zagrebu ili Sremsko Kamenici ?

Goričanka:

--- Citat: Bilaj - Prosinac 31, 2010, 02:56:06 poslijepodne ---
--- Citat: Neo - Prosinac 31, 2010, 01:50:40 poslijepodne ---Ček malo, zar nije totalitarni režim jedan dio diktature?
--- Kraj citata ---
Nije. Totalitarni režim je više od diktature.

--- Kraj citata ---

Totalitarizam i diktatura su sinonimi.
Režim je totalitarni, a način vladanja u takvom režimu je diktatura (totalitarizam).

A kaj se tiče blaženika, ni jen ni drugi nisu blaženici, daleko od toga.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju