Autor Tema: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše  (Posjeta: 23442 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Master

  • Gost
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #45 : Listopad 13, 2012, 05:58:12 poslijepodne »
Fino,kad naš dragi GRADONAČELNIK priča o jednakosti,zbog čega moje dijete nema pravo na besplatnu autobusnu kartu do osnovne škole dok druga koja su udaljena 3 ili više kilometra imaju??? :o

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #46 : Listopad 13, 2012, 06:17:53 poslijepodne »
GRADONAČELNIK Velike Gorice reagirao je na najave prvog potpredsjednika Vlade Radimira Čačića o poskupljenju grijanja u šest hrvatskih gradova, među kojima se nalazi i Velika Gorica.

"Ponovno smo ovih dana svjedoci Vladine politike koja se odnosi isključivo na terećenje kućnog budžeta građana. Prvi potpredsjednik Vlade, Radimir Čačić, u svojim nastojanjima da teret neuspješnog poslovanja državnih tvrtki prebaci na građane, ide toliko daleko da prejudicira odluku HERE o poskupljenju grijanja. Premijer Milanović se poziva na jednakost, pa neka to načelo primjeni i na primjeru Velike Gorice, koja već sada plaća najskuplje grijanje.

U svom medijskom istupu, Radimir Čačić poručuje kako će grijanje u šest gradova, među kojima je i Velika Gorica, poskupjeti 37 posto, iako HERA još nije dala svoje očitovanje niti suglasnost na predložene cijene HEP toplinarstvu. Premijer uz to napominje kako nema opravdanja da se, kako kaže, neki prave naivni, a neki plaćaju veću cijenu. - Pozdravljam tu izjavu premijera Milanovića i pozivam ga neka na taj način riješi i problem Velikogoričana, koji plaćaju znatno višu cijenu grijanja od svih ostalih gradova već sada, a traži se novo poskupljenje od 37 posto. Ukoliko do njega mora doći, neka se sadašnja cijena izjednači s cijenom koja je utvrđena u Zagrebu.

Inzistiram na smanjenju cijene kWh energije s 20 na 12 lipa, te na smanjenju cijene Kw snage s 14,42 kune na 11,13 kuna, kao što je u Zagrebu. Također i na smanjenju tzv. instalirane snage koja je u Velikoj Gorici neopravdano previsoka i ne odgovara stvarnoj instaliranoj snazi. Pa ako vrijedi pravilno jednakosti i ako premijer ne želi da se nepravedno raspoređuje dug državne tvrtke na sve, neka to pravilo prvo primijeni na primjeru Velike Gorice u kojoj građani već godinama plaćaju HEP-ove gubitke", poručio je gradonačelnik Dražen Barišić.

"Osim toga, kad premijer Milanović govori kako će pomagati siromašnijima koji cijenu ne mogu platiti, neka ne zaboravi 5.600 goričkih stanova u kojima je prosječna cijena grijanja u zimskim mjesecima i po 800 kuna već sada, bez poskupljenja od 37 posto. A, ako gospodinu Milanoviću nije važno tko je gdje na vlasti, pozivam ga neka to dokaže činjenicom, odnosno projektima koji su za Veliku Goricu stopirani od kada je na državnoj vlasti Kukuriku koalicija, poput financiranja odvodnje Donjeg Turopolja iz projekta 305 Hrvatskih voda", zaključio je gradonačelnik Barišić.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/gradonacelnik-barisic-neka-premijer-svoj-model-jednakosti-primijeni-i-na-velikogoricane/641481.aspx


Radimir Čačić priznao: Privatne firme ozbiljnije rade, javne tvrtke su promašaj!
http://www.jutarnji.hr/radimir-cacic--milanovic-ima-bolju-i-odlucniju-vladu-od-racana/1058232/

Pa, kad je tako Radimire onda najprije sredite HEP Toplinarstvo, srežite njihove nepotrebne troškove, pa onda grijanje neće morati toliko poskupiti. Ne može se neefikasnost u javnim poduzećima, financirati beskrajnim poskupljenjima.

Jaguar

  • Gost
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #47 : Listopad 13, 2012, 08:51:00 poslijepodne »
Sad će u toplinarstvu biti toplija voda. ;D

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #48 : Listopad 13, 2012, 10:32:53 poslijepodne »
"...Također i na smanjenju tzv. instalirane snage koja je u Velikoj Gorici neopravdano previsoka i ne odgovara stvarnoj instaliranoj snazi."
http://www.gorica.hr/2012/10/gradonacelnik-barisic-neka-premijer-svoj-model-%e2%80%9ejednakosti%e2%80%9c-primijeni-i-na-velikogoricane/

Veli Draš da mu je i ovak pretopla.
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #49 : Listopad 15, 2012, 08:44:48 poslijepodne »
S portala Vlade RH, tip me je otkačio totalno a koliko je u pravu procijenite sami.

Cijena STRUJE u državi, majke ti, ka da je 3 puta opasala zemaljsku kuglu pa onda dođe meni u šteker. I vele: "Štedi struju!"...da u 10 navečer palim veš mašinu?...bem ti mater i
 europskom s
 tandardu. Dok Europa spava ja da palim veš mašinu? I još da imam veš

mašinu, neg đubre kad pređe na centrifugu, moram je zajahat ka bika...inače uteče. Zadnji pu
 t sam lega na nju, bubrege mi odvalila. I što sad, da lježem po njoj oko ponoći kad baca prvu vodu? Da spavam na njoj? To standard? Kilovat košta ka da ga brodom lovilo pa u hladnjači dovezlo meni kući.
 A voda? P***a im materna, non stop seru na tevejcu da smo među prvim zemljama po količinama vode...a i njoj cijena ka i struju...ka da cijev ide do Mjeseca, pa i njega opasa 3 puta i onda nazad na Zemlju pa meni u kuhinju. Da si pišam sam u usta, to mi jedino riješenje.
 Cijena benzina? - Eno ga u Venecueli, litra manje od 20 lipa. Da dobro čitate, litra benze manje od 20 lipa. Kod nas 11 kuna. Kažu KRIZA. A mamu vam jebem što je Venecuela u drugoj galaksiji pa nema veze sa istom onom zemaljskom kuglom koju 3 puta opasa struja iz mog štekera!?!?!?! Vele: "Štedi na benzinu!"...većgodinu dana vozim u leru nizbrdo...što sad da ugasim auto?
 Cijena povrća? Eno vidio sam papriku po 30 kuna kila. Ja ne znam. Gdje raste ta paprika? - na stablu od banana? Gdje u p***i maternoj da može biti 30 kuna. Nek je još i mljeveno meso 50 kuna kila....i eto ti punjene paprike za ručak po cijeni od 2 miliona kuna/komad. Vrijedi ka građevinsko zemljište na Hvaru. Bem te živote. Kad su jebene jagode bile jeftinije od paprike? Kad? Kad je kila banana bila jeftinija od jabuka? Eeeeeej - jabuka! Pa bem ti mater i jabukama, gdje i one rastu? - pod zemljom i to na dubinama većim od 3 kilometra pa ih valjda vade usput kad naftu traže?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #50 : Listopad 24, 2012, 05:03:32 poslijepodne »
UPRAVNO vijeće Hrvatske energetske regulatorne agencije (HERA) dalo je pozitivno mišljenje na zahtjev HEP Toplinarstva o prosječnom poskupljenju grijanja za 36,7 posto u Zagrebu, Osijeku, Velikoj Gorici, Zaprešiću i Samoboru. Potvrdio je to na skupu u Rovinju član Upravnog vijeća HERA-e Dalibor Pudić.

"Mi smo donijeli takve odluke o visinama tarifnih stavki i to smo poslali na jedinice lokalne uprave koje su tražile naše mišljenje", istaknuo je Pudić.

Cijena grijanja trebala bi se povećati za u prosjeku 36,7 posto, a prema svemu sudeći gradovi Zagreb i Osijek trebali bi imati cijenu veću od tog prosjeka dok bi Samobor, Zaprešić i Velika Gorica trebali imati poskupljenje manje od 36,7 posto.

Čeka se samo novi zakon

Čeka se stupanje na snagu novog Zakona prema kojem će posljednju riječ o cijeni imati HERA, a ne gradovi, pa će se poskupljenje malo odgoditi, ali je neizbježno. U slučaju da HEP-ov zahtjev za poskupljenjem toplinske energije ne bude odmah prihvaćen na lokalnoj razini, HEP taj zahtjev ponovno može uputiti, ali ovog puta na adresu HERA-e, koja će biti jedina odgovorna za odlučivanje o njemu.

"Na liberaliziranom tržištu nitko od ozbiljnih poduzetnika ne želi gomilati gubitke. Energetski subjekti imaju pravo na opravdani trošak poslovanja i razuman povrat na investiciju. HERA je odgovorna da proces donošenja odluka o tarifama bude transparentan", rekao je Pudić.

Pomoćnik ministra gospodarstva za energetiku i industriju Alen Leverić istaknuo je kako se u godinu dana očekuje realizacija 159 projekata obnovljivih izvora energije snage 188 magavata, a u dvije godine očekuju se ulaganja u vrijednosti od 900 milijuna eura.

Strahovit udar na standard građana

Nenad Kurtović, član Savjeta za zaštitu potrošača pri Hrvatskoj energetskoj regulatornoj agenciji, nedavno je u razgovoru za Index objasnio kako je ova odluka HERA-e rezultat odgađanja poskupljenja koje se trebalo dogoditi još prije sedam godina.

"Svima je jasno da su cijene trebale ići gore još prije sedam godina, no čekalo se. Sada će najveću cijenu za grešku politike platiti potrošači jer će morati odjednom plaćati veću cijenu i to u prosjeku za 37 posto. To će biti strahovit udar na standard građana. Što se nas tiče mi smo za poskupljenje ali tražimo da ono ipak bude postepeno kako bi se građani bolje pripremili na neminovno", rekao je Kurtović za Index.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hera-potvrdila-grijanje-ce-poskupjeti-za-367-posto/643338.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #51 : Listopad 25, 2012, 08:47:30 prijepodne »
http://www.poslovni-savjetnik.com/hrvatska/u-karlovcu-grijanje-moguce-platiti-u-12-rata

Naši Vijećnici, posebno vladajući nemaju vremena sjetiti se ovakvih ideja od silnog politikanstva, opstruirajući rad gradskog Vijeća, Ciciban, Ciciban za bolji dan! :o

Eto primjera kako se može premostiti udar na lisnice građana zbog povišenja cijene grijanja!
Sad će glasnogovornica pročitati i eto mam prijedloga gradonačelnika! ;D

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #52 : Listopad 29, 2012, 02:55:18 prijepodne »
Grad će sufinancirati ugradnju razdjelnika topline
 Na traženje Grada Zaprešića Energetska agencija sjeverozapadne Hrvatske (REGEA) je izradila analizu isplativosti primjene razdjelnika toplinske energije za kućanstva u gradu Zaprešiću koja energijom opskrbljuje HEP Toplinarstvo d.o.o.
...Ako se u obzir uzme prosječan stan od 50 kvadrata s 4 radijatora, trošak po radijatorskom tijelu za ugradnju ovakvog sustava razdjelnika topline iznosio bi između 420,00 i 470,00 kuna. To znači da bi za prosječan stan trebalo izdvojiti nešto manje od 2.000,00 kuna. Riječ je o iznosu bez subvencije, a kada se stvar subvencionira sa 50%, trošak pada ispod 1.000,00 kuna po stanu. Postoji i više modaliteta financiranja- iz pričuve ili gotovinski ako se svaki stan odluči platiti iz svog džepa. Ali postoje i komercijalne banke koje prate ovakve investicije, kao i firme koje su ovlaštene raditi ovakva mjerila, pa i one nude beskamatne kredite omogućujući krajnjem korisniku što jednostavniji način plaćanja.
http://www.zapresic.hr/emu/index.php?page=article_news&cat_id=25&id=2043
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #53 : Prosinac 08, 2012, 09:48:37 poslijepodne »
-vidio sam danas tablicu u novinama, usporednu po gradovima… i nakon poskupljenja, cijena je, po jedinici mjerenja, u sisku treća po visini… i dalje je skuplje grijanje u gorici, zaprešiću i samoboru nego u sisku… i to dosta…
...
-Gle, nezaposlenost nema veze s t-mobilom, hep toplinarstvom ili sisačkim vodovodom, ili cijenama. I da ima samo jedan nezaposlen, on neće moći platiti ni nešto što košta 50 do 100 kuna, a s druge strane u Velikoj Gorici je cijena grijanja 40 posto skuplja nego u Sisku, a vjerujem da i tamo ima barem 10 posto nezaposlenih koji to neće moći plaćati. Sad možemo reći da je nezaposlenom Goričaninu 40 posto, glede grijanja, gore nego u Sisku, mada je to bezveze, jer i do sada nezaposleni nije mogao plaćati sve režije, jer nema otkuda.
 Postoji briga države, grada i županije prema svojim građanima, a pogotovo prema onima slabijeg imovinskog stanja, u koje spadaju i nezaposleni. Uz to upravo su gradovi, županije i država i krivi za tu nezaposlenost, pa bi bilo red da pomognu ljudima oko većih računa sa subvencijom. No, Grad je jučer rekao da nema para, a vidjet ćemo hoće li biti reakcije županije koja se busa u prsa uvijek i države.
Mislim da ovime HEP Tolinarstvo stvara za sebe ozbiljan problem. Nije se osigurao za neplaćanje jer je nezaposlenima naknada sa Zavoda zaštićeno primanje, a s druge strane nisu stvorili mogućnost da po jednom stanu ugase grijanje. Jer nisu ljudima nudili zasebne kalorimetre. Tako da im dosta ljudi neće moći plaćati grijanje, a Toplinarstvo se neće moći naplatiti, te im neće moći ugasiti grijanje. Jer ne mogu isključiti grijanje cijeloj zgradi, ako dio stanara plaća…
...
-naknada za nezapooslene je zaštićeno primanje i ne podliježe ovrhi, tj. nakon što ovrha stigne otvara se tzv. zaštićeni račun “35″ i ne mogu se više uzimati sredstva koja se isplaćuju kao naknada za nezaposlene ni po kojoj ovrhi, tako da će HEP Toplinarstvo u slučaju nezaposlenih se zeznuti… No u svakom slučaju treba račune isprazniti ako je ostalo štogod od otpremnina željezaraca, jer bi mogle sjedati ovrhe na te račune, no naknada s biroa se ne može ovršiti… no opet, nebitno. kažem da se u situacijama kada građani ne mogu platiti račune, jer zaista to ne mogu, treba uključiti grad, županija i država koji su do toga dovela…
http://www.sisak.info/grijanje-u-sisku-skuplje-za-374/#comment-11936

Par zanimlive komentarov.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: I ove zime Goričani će grijanje platiti najviše
« Odgovori #54 : Siječanj 14, 2013, 09:16:42 poslijepodne »
Projekt ugradnje razdjelnika topline i termostatskih ventila u stambenim zgradama na području Grada Velike Gorice
http://www.gorica.hr/2013/01/projekt-ugradnje-razdjelnika-topline-i-termostatskih-ventila-u-stambenim-zgradama-na-podrucju-grada-velike-gorice/
wwwg tablice